PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

SEROXAT (Paroksetyna-Parogen,Paxtin,Rexetin,Xetanor)

przez wielkamała 07 mar 2011, 09:58
Biorę seroxat już prawie pół roku i nie utyłam, a wręcz schudłam. Zawsze miałam problemy z wagą, a teraz wyglądam tak, jak kiedyś chciałam. Do tego rano 15-20 minut spacerku z psem. Nie czuję zwiększonego apetytu, a kiedyś wstawałam w nocy i opróżniałam lodówkę. Nie zatrzymuje też wody w organizmie, bo piję jej dość dużo to wiem. Ulotkę czytałam, ale nie zrobiła na mnie wrażenia, na ten przykład w ulotce łagodnego syropku na kaszel dla dziecka wyczytałam możliwe działania niepożądane: bóle brzucha, biegunka, krwawienia z przewodu pokarmowego i zespół czegoś tam.... jakbym miała czytać ulotki wszystkich leków, wpadłabym w paranoję... Po seroxacie nie mam żadnych skutków ubocznych, no może poza początkową sennością, co dla mnie raczej błogosławieństwem było aniżeli skutkiem ubocznym. Tam coś piszą, że skłonności samobójcze itp, jeny! Jakie samobójstwo?! Mi się dopiero teraz chce żyć! Od rana mam "zaciesz" na buzi czy słońce czy deszcz.
"Gdy emocje już opadną, jak po wielkiej bitwie kurz, gdy nie można mocą żadną wykrzyczanych cofnąć słów (...) Czy w bezsilnej złości łykając żal, dać się powalić, czy się każdą chwilą bawić, aż do końca wierząc że los inny nam pisany jest..........."

przez Anna R. 07 mar 2011, 10:04
To super, ze tak dobrze paroksetyna zadziałała. I podejście do ulotek masz właściwe ;)
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez Zenonek 07 mar 2011, 10:24
No bo to jest prawda....Glupi Xylomethazolin ma takie uboki, ze masakra...Raz mialem krople do oczu mogace wywolac zawal...

Ogolnie nie ma co sie za bardzo przejmowac tym...Tzn nalezy uwazac, ale lepiej sobie nic nie wkrecac.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wielkamała 07 mar 2011, 10:42
Lek jest po to, żeby mi pomóc a nie zaszkodzić. Możliwe skutki uboczne lub działania niepożądane wymienione w ulotce są w celu informacji, że jeżeli występuje coś, co nas niepokoi to może to być działanie tego leku i może trzeba go zmienić lub zmienić dawkowanie go. Jak kogoś boli głowa i bierze tabletkę to też czyta uważnie ulotkę? Hehe, nie radzę, bo od tego może bardziej rozboleć. Cieszę się z samej świadomości, że coś może mi pomóc, bo wcześniej widziałam moją sytuację jako beznadziejną..... Tabletce nie musisz tłumaczyć się ze swoich słabości, nie musisz patrzeć jej w oczy i rozdrapywać ran, nie musisz słuchać: "weź się w garść, albo przestań się lenić itp. Połykasz ją, popijasz wodą, puszczasz oczko do lusterka i zdobywasz świat! A ulotki dobrze się w piecu palą :D
"Gdy emocje już opadną, jak po wielkiej bitwie kurz, gdy nie można mocą żadną wykrzyczanych cofnąć słów (...) Czy w bezsilnej złości łykając żal, dać się powalić, czy się każdą chwilą bawić, aż do końca wierząc że los inny nam pisany jest..........."

przez wazniak 07 mar 2011, 20:22
ja przytylem na seroxacie 20 kg ;P glownie brzuszek i buzia ;P widac strasznie ;P ale co tam ;> radosc wrocila, leki minely, zycie sie otworzylo ;)

najgorsze jest tylko odstawienie. ja juz walcze z nim miesiac.. 3 dni super, 1 dzien koszmarnie, 3 dni super 2 dni koszmarnie itd..
trzeba sie na to przygotowac. ale panika odeszla w niepamiec ;)

przez Ritka7x 07 mar 2011, 20:32
wazniak a powiedz mi, przytyłeś od tego,że miałeś zwiększony apetyt po leku,czy że sam w sobie on Cię tuczył?...

przez wazniak 07 mar 2011, 20:34
jadlem normalnie. ten lek zatrzymuje wode. (moze to bedzie niesmaczne co napisze, ale biorac sero chodzilem siusiu tylko 2x dziennie) :PP

ale co tam kg.. nie ma lepszego leku. totalnie przywraca do zycia

przez Ritka7x 07 mar 2011, 20:41
ehh to szkoda..własnie sie tego obawiałam,że zatrzymuje wodę;/....kurcze jednak dla kobiety wygląd jest ważny a szkoda heh;P

przez wazniak 07 mar 2011, 20:45
najwazniejszy jest HUMOR i CHĘĆ ! i brak lęków - sama zobaczysz.

zresztą tak jak ci juz napisałem, SSRI leczą więc warto przejśc przez te pół roku otyłości.

przez Ritka7x 07 mar 2011, 20:50
Ty nawet nie wiesz co to otyłość dla szupłej dziewczyny w sumie dla większości dziewcząt hehe;P....szkoda,że od dziecka gruba nie jestem...bo bym się z tym oswoiła i by nie było problemu z wyborem leku;P

przez Adamo 07 mar 2011, 20:53
wazniak, czemu odstawiasz paro?
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez wazniak 07 mar 2011, 20:56
czulem sie juz tak znakomicie po 5 miesiacach, ze w ogole zapomnialem o leku ..i niestety zaczalem zapominac o braniu tabletek regularnie. zdarzalo sie tak ze nie bralem przez 2 dni ..
wiec uznalismy z Pania doktor ze skoro juz tak z tego wyszedlem to dalsza terapia nie jest mi potrzebna ...

odziwo..po miesiacu pojawily sie pierwsze objawy odstawienia...no i tu jest problem. zobaczymy co bedize dalej.

nie zmienia to jednak faktu, ze ataki nie sa juz tak straszne

przez Ritka7x 07 mar 2011, 21:07
a wiecie może...czy lęk wolno płynący...to jest to samo co lęk... uogólniony?...

przez wazniak 07 mar 2011, 21:13
lęk to lęk ... za lęk odpowiedzialne sa noradrenalina kortyzol i inne dziwne hormony. wiecpewnie zbytniej roznicy nie ma

Sortuj wg