PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

PAROMERCK(Paroksetyna-ParoGen,Paxtin,Seroxat,Xetanor,Rexetin

przez Zenonek 06 mar 2011, 11:28
Marek77, A nie uwazasz, ze potrzebujesz wielomiesiecznej stabilizacji na jednym leku ?

Mi nastroj wyraznie sie podniosl i ustabilizowal po wielu miesiacach zoloftu.

Po prostu czuja ta roznice !! Czuje sie niemal tak jak przed choroba.

Ewentualnie doloz cos do Paro, Anafranil, Amitrype czy chociaz Dokse.

przez Michuj 06 mar 2011, 11:31
Wjedź na wyższszą dawkę. U mnie 30 mg zaskoczyło.
Michuj

przez miko84 06 mar 2011, 11:49
Ten enzym odpowiada tylko za transport substancji, tzn że dany lek może działać słabiej - podniesienie dawki wtedy może pomóc. I tak jeśli ktoś źle reaguje na paroksetyne to może dobrze zareagować na fluoksetynę.

Popieram zdanie Zenonka, że powinieś zostać dłużej na jednym leku. Niektórzy potrzebują bardzo długiego przyjmowania bo osiągnąć efekt. Możesz jeszcze podnosić dawki. Nie liczyłbym na cudowne zadziałanie escitalopramu - paroksetyna to bardzo dobry i silny lek. Ale ostatecznie rób jak chcesz, a raczej rób jak Ci lekarz zaleci.

Zgadzam się, że doxepina to lek o bardzo słabym działaniu antydepresyjnym w porównaniu do paroksetyny. Byłem na tym leku aż jeden rok i uważam to za czas stracony. Wg mnie najsilniejsze antydepresyjnie są: SSRI, klomipramina i może jeszcze z trójpierścieniowych amitryptylina. Co nie znaczy, że jakiś lek może komuś nie pomóc. Równie dobrze może mu pomóc SSRI, a trójpierścieniowy nie - i tak jest w większości przypadków.

Kasiu miałem akatyzję po 20 mg paroksetyny i być może były to efekty uboczne - nie wiem, bo nie wytrzymałem. Byłem niezdolny do wykonywania jakichkolwiek czynności życiowych.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zenonek 06 mar 2011, 14:14
miko84, Z prac naukowych wynika, ze przy umiarkowanych depresjach SSRI i TLPD maja zblizona skutecznosc, natomiast TLPD sa dodatkowo skuteczniejsze ( o wiele, usredniajac) od SSRI w przypadku ciezkich i bardzo ciezkich depresji, wiec wynikaloby z tego uogolniajac, ze TLPD sa skuteczniejszymi lekami niz SSRI.
Imipramina ma jeszcze silne dzialanie antydepresyjne.

Marek77,

Tak lek powinien zaczac dzialac do 6-12 tygodni, z tym, ze co innego ustapienie pewnych objawow derpesyjnych jak napiecie, gonitwa mysli itp a co innego poprawa nastroju.

Do poprawy nastroju potrzebna jest niekiedy dluga stabilizacja....Ja sam tego doswiadczam, nic sie nie zdarzylo dobrego w moim zyciu, a ja czuje sie pomimo wszystko normalnie, dobrze, i taki stan trwa juz ponad miesiac. A jeszcze z dwa trzy miechy temu jechalem na Zoloft, ze nic mi nie pomogl...

przez LonLuvois 06 mar 2011, 16:21
Ktoś tam wspominał o tym, że jakiś lek ma działanie "przeciwlękowe", więc tak tylko chciałbym dodać, że "działanie przeciwlękowe" nie zawsze musi oznaczać, że będzie to działanie na wszystkie lęki. Niektóre leki są skuteczne na jeden typ lęków a na inny już nie i myślę, że to też należy brać pod uwagę.

przez Zenonek 06 mar 2011, 16:23
To jest prawda i od tego jest dobry lekarz zeby wiedzial co i jak.

przez LonLuvois 06 mar 2011, 16:30
Ja miałem na myśli raczej to co jest powszechnie wiadome np. że takie przeciwlękowce jak hydroksyzyna czy buspiron są skuteczne głównie na lęk uogólniony, a na inne lęki już nie za bardzo. Szkoda, ale taka prawda.

przez Ritka7x 06 mar 2011, 17:54
A czy paroksetyna uzaleznia i czy sie po niej tyje?...

SEROXAT (Paroksetyna-Parogen,Paxtin,Rexetin,Xetanor)

przez Ritka7x 06 mar 2011, 18:37
hej;)...mam pytanie...ile przytyliście po Serotaxie?....myślę,że był by to lek lux dla mnie ale boję się tycia;/....i powiedzcie czy to tycie polegało na większym apetycie czy na czyms innym?....i powiedzcie mi czy każdy lek z pochodnej paroksetyny czyli jak Seroxat,Paxtin,Arketis powodują tycie...bo o Serotaxie i Paxtinie pisze, że mogą zwiększyć mase ciała, a o Arketisie tak nie pisze...to czyli po Arketisie się nie przytyje?

przez Zenonek 06 mar 2011, 19:22
Ritka7x,

Raczej nie ma kiszki zebys przytyla przy odpowiedniej diecie....dodatkowo jesli bedziesz robila z 40-60 minut aerobow dziennie typu rowerek, orbi trek czy bieznia to juz na 100 % nie przytyjesz.

przez Ritka7x 06 mar 2011, 20:00
dzieki za te infoo...ale boję się,że te leki spowalniają metabolizm i zatrzymuja wodę w organizmie i stąd też to tycie...czy tak czasem nie jest?... oprócz tego zwiększonego apetytu?

przez Zenonek 06 mar 2011, 20:13
Ritka7x,

Takie pytanie to koniecznie zadaj lekarzowi...ja o tym nie slyszalem, zeby Seroxat powodowal zatrzymanie wody w ogranizmie.

NIe wiem tego.

przez LonLuvois 06 mar 2011, 20:43
Może powodować nieprzyjemne objawy odstawienne, ale generalnie nie uważa się tego za uzależnienie. Czasem się tyje.

przez Anna R. 07 mar 2011, 09:22
Tez nie słyszałam, żeby paroksetyna zatrzymywała wodę w organizmie. Wiem z własnego doswiadczenia, ze takie działanie maja czasem neuroleptyki. Sama biorę teraz leki na zwiększenie diurezy, bo przy Zolafrenie obserwuje ten objaw.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Sortuj wg