PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

PAROMERCK(Paroksetyna-ParoGen,Paxtin,Seroxat,Xetanor,Rexetin

przez zdesperowany1 05 mar 2011, 23:58
hahaha 1 mg . Nie przypuszczalem ze sie spotkam z takim czyms;p. Nie wiem w czym ludzie upatruja problemow z odlozeniem paroksetyny czy np wenli. Ja biorac kiedys przez rok odlozylem w tydzien schodzac z dawki 40 mg. Jezeli juz nawet wystapia u kogos objawy odstawienne to przeciez nie zabija...( objawy grypopodobne mial chyba kazdy z was?) 3-5 dni czlowiek sie przemeczy i tyle. Nie wiem o co tyle zachodu.

A z tym 1 mg to juz kasia pokonalas mnie :mrgreen:
zdesperowany1

przez Lili-ana 06 mar 2011, 00:02
zdesperowany napisał(a):
A z tym 1 mg to juz kasia pokonalas mnie :mrgreen:

to się nazywa uzależnienie psychiczne i do tego strach przed odstawieniem leku ;) Odwagi Kasiu! Odstaw to już dziś! nic Ci nie będzie:)
Lili-ana

przez Michuj 06 mar 2011, 02:19
zdesperowany1, Odstawianie wenli to katorga gorsza od benzo. I najgorsze jest to, że z dnia na dzień jest coraz gorzej, przez co wytrzymałem tylko 5 dni. Dopiero później rozbijanie kapsułki i odsypywanie z niej granulek spawiło, że odkładanie było ''strawne''. Ale wróciła taka deprecha, że skończyłem na paro...
Michuj

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna R. 06 mar 2011, 09:20
Zenonek napisał(a):No tak. Paroksetyna to chyba najlepszy lek na fobie spoleczna. Moze jedynie Amitryptylina, Noveril lub Anafranil , Doksepina moga byc lepsze, ale warunkowo, zaleznie od okolicznosci i predyspozycji reagowania na dane leki.

Natomiast Paro ciezko sie odstawia.

Zenonek, jak paro może być gorsza od doksepiny? Tu w ogóle nie ma porównania, nie ta liga. Brałeś kiedyś Doxepin? On się do paroksetyny nawet nie umywa. Czułam się po nim tak jakbym witaminę C łykała. Nie miał dosłownie żadnego działania, nasennego tez nie. Doksepina, to moim zdaniem jedynie lek do połączeń np z SSRI. Jeśli kogoś usypia to może brać ten antydepresant jako nasennik (oczywiscie przepisany przez lekarza).
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez Zenonek 06 mar 2011, 09:34
Anna R.,

Doksepina to lek o silnym dzialaniu przeciwlękowym i uspokajajacym, wiec jak najbardziej na FS moze byc dobra opcja.

Dzialanie antydepresyjne tego leku jest okreslone jako umiarkowane (Amitryp np w pracach naukowym ma dzialanie antydepresyjne bardzo silne).

To, ze na Ciebie lek nie zadzialal Aniu:) z calym szacunkiem , ale wiesz dobrze, ze to nic nie znaczy, bo na innych moze zadzialac.

przez paradoksy 06 mar 2011, 09:40
Anna R., no to chyba prawda oczywista, że na każdego działa inaczej, więc po co kwestionujesz zdanie inne od Twojego?
paradoksy

przez zdesperowany1 06 mar 2011, 09:45
zdesperowany1, Odstawianie wenli to katorga gorsza od benzo. I najgorsze jest to, że z dnia na dzień jest coraz gorzej, przez co wytrzymałem tylko 5 dni. Dopiero później rozbijanie kapsułki i odsypywanie z niej granulek spawiło, że odkładanie było ''strawne''. Ale wróciła taka deprecha, że skończyłem na paro...

No może i wenla ma gorsze odstawienie niz paro...
zdesperowany1

przez Anna R. 06 mar 2011, 09:47
Zenonek, paroksetyna jest tak czy inaczej dużo lepsza. Poczytaj sobie watek o doksepinie, i opisy leku. Według moich informacji Doxepin nie wykazuje skuteczności i nie jest stosowany na FS

http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=2492

http://www.doz.pl/leki/p1917-Doxepin

A to informacje z ulotki:
"Wskazaniami do stosowania leku Doxepin 10 i Doxepin 25 są:
· zaburzenia nerwicowe z objawami somatycznymi o łagodnym i umiarkowanym nasileniu,
nerwice narządowe połączone z bezsennością
· zaburzenia depresyjne, depresja z objawami lęku i niepokoju, zaburzenia depresyjne
współistniejące ze schorzeniem organicznym
· depresja lub stany napięcia związane z leczeniem choroby alkoholowej"

Paradoksy ,niczego nie kwestionuje, jestem jednak innego zdania
Herbert Grönemeyer

przez Zenonek 06 mar 2011, 09:53
Anna R.,

Skoro ma silne dzialanie przeciwlękowe i uspokajajace to moze byc opcja przynajmniej wspomagajaca terapie FS.

W ulotkach to jest napisane to na co lek zostal zatwierdzony, praktyka jest zupelnie inna , sama wiesz jak to wyglada w praktyce.

przez Anna R. 06 mar 2011, 10:00
Nie silne, a średnie. To moim zdaniem łagodny antydepresant na niewielkie lęki i stany nerwicowo-depresyjne. Kazdy lek jest zatwierdzony do leczenia rożnych schorzeń po dokładnym przebadaniu jego skuteczności w tym względzie.

Paroksetyna jest zatwierdzona na FS, doksepina nie. Słusznie zatem twierdzisz, ze to lek wspomagający i tak jest w istocie.
Herbert Grönemeyer

przez Zenonek 06 mar 2011, 10:02
Anna R.,

Dzialanie antydepresyjne doksy jest okreslone jako umiarkowane, ale dzialanie przeciwlękowe ma miec silne.

przez Anna R. 06 mar 2011, 10:07
Paroksetyna ma o wiele silniejsze. Osobiście uważam, ze paro to jeden z najlepszych leków na fobie.
Herbert Grönemeyer

przez Zenonek 06 mar 2011, 10:09
Anna R., Paro to jeden z najlepszych tak, ale czasami Klomi, Ami i Noveril moga byc lepsze, bo maja dodatkowo silniejsze dzialanie antydepresyjne.

przez Zenonek 06 mar 2011, 11:24
Marek77,

Jak tam Paro, jest coraz lepiej ?

Sortuj wg