PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

Seroxat a natręctwa

przez pikpokis 15 sty 2007, 12:12
Witam serdecznie! Powiedzcie mi prosze kolo miesiaca bralam 10 mg seroxatu na natrectwa myslowe, od tygodnia biore 20 mg. Czy ten lek zacznie w koncu pomagac:(

przez Magdax9 15 sty 2007, 12:59
silesiaster ja tak mam teraz przy odstawianiu, tak jakby lekkie zawroty glowy, jakby właśnie problemy z błednikiem. mam nadzieje ze to minie.

pikpokis co tam u Ciebie? napisz coś więcej, na jakie natręctwa myślowe się leczysz? czy poprawiło Ci się po seroxacie?

przez wielokropek 15 sty 2007, 15:29
biorę Rexetin od kilku dni i jestem miło zaskoczona
1. brak koszmarnych efektów ubocznych, o jakich naczytałam się nainnych forach internetowych. Wiem, że na każdego działa inaczej, ale spodziewałam się strasznych przebojów.
2. Co do libido to nie będę się wypowiadać, bo lek jeszczenie miał prawa zadziałać. W każdym razie nie odczuwam zmniejszenia libido a wręcz przeciwnie (nie sądzę, że by to było sprawką leku :twisted: )
3. Mam tylko lekkie nudności , no i nie mogłam zasnąć. Poza tym OK...
4. Łaknienie zmniejszone... Ale to akurat mnie nie martwi :smile:

Jak już minie miesiąc (wtedy lek zacznie działać) to napisze jak się czuję.

Pozdrawiam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez veldar 15 sty 2007, 19:14
Biorę 11 dni 20mg/d i narazie czuje tylko zaostrzenie fobii społecznej i agorafobii. czy to normalne? Kiedy lek zacznie w pełni działać?

przez Aga1 15 sty 2007, 21:21
Czesc Magdax9, tak sobie mysle czy ty nie czekasz na objawy odstawienne leku.Ja ich nie mam i znam kilka osob ktore juz zyja normalnie i tez ich nie mialy. Musze przyznac ze przez pierwsze 2 czy 3 dni czekalam i probowalam wyczuc czy ja gorzej sie czuje. Mialam wtedy lekki nieepokoj .Terapeutka tez mi to zasugerowala i faktycznie jak przestalam sie zastanawiac wszystko minelo. Pozdrawiam :P

przez silesiaster 15 sty 2007, 23:02
najlepiej jest jak sie bierze a potem od razu przestaje brac ten lęk to takie uczucie wyłaczania mózgu jest - i wtedy nie wiesz co robisz - nie zastanawiasz sie:) masz wszystko gdzies - moze tylko u mnie tak jest:)

bralam seroxat przez rok

przez kukawka 16 sty 2007, 10:24
Obecnie jestem drugi tydzien na dawce malejacej .
Przez ten rok czulam sie rewelacyjnie , kompletnie nic mi nie dolegalo a mialam juz wrazenie ze skoncze w psychiatryku.
Jak zakoncze zupelnie schodzenie z seroxatu to wam napisze ....jak narazie jest dobrze ;)
Never Give Up !

Paroksetyna

przez olivia11 19 sty 2007, 18:07
Czy ktos z was mial przepisana paroksetyne i czy jest bezpieczna..?

PAXIL (Paroksetyna-ParoGen,Paxtin,Rexetin,Seroxat,Xetanor)

przez slin 30 sty 2007, 23:20
witam wszystkich i pozdrawiamm ,jak w temacie poniewaz mieszkam na stale w USA ,stosuje ten wlasnie lek paxil(paraxotinum 20 mg czyli- paroksetyna ) czy takie objawy jak mdlosci ,brak apetytu ,zle samopoczucie nawet jadlowstret ,sa normalnymi objawami i podobno utrzymuja sie przez okres okolo 10 dni :( czy moze cos jest nie tak

przez gina 31 sty 2007, 00:11
Witaj slin poszukaj w dziale leki ,tam pewnie znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie,pozdrawiam
na próżno to wszystko co dzisiaj jest bólem....

przez slin 31 sty 2007, 00:42
dzieki ,ja wiem o tych objawach sa wyszczegolnione ,sekretarka mojego lekarza tez`tak stwierdzila , ale zajadalem 6,7 posilkow dziennie a tu od trzech dni zero ,tylko na sile soki pije i to mikroskopijnych ilosciach ,pierwsza tabse wzialem w sobote , wniedziele malo co zjadlem pon,i dzisiaj nic na sile soki pije , leki wzrosly a do lekarza juz wstyd mi chodzic bo co tydzien wmawiam sobie inna chorobe ale nic chyba mi nie jest przynajmniej tak z badan wychodzi

przez Magdax9 31 sty 2007, 11:36
Ja odstawiłam seroxat tydzien temu, odstawiałam powoli zmniejszając dwake o 1/4 co kilka dni ale już w trakcie odstawiania miłam silne zawroty głowy, takie prady w głowie, ale nastroj był od strony pyschicznej ok. Teraz od tygodnia nie biore już wogóle seroxatu. Prądy w głowie ustapiły, zawrotów tez nie ma, ale jestem strasznie rozdrażniona i do tego czasem płacze bez powodu z wybuchami gniewu. Teraz jest może już ciut lepiej niż w pierwszych dniach bez leku ale nadal czuje silne napięcie i łatwo się irytuję, wrecz wszystko mnie drażni. To rozdrażnienie jest naprawde bardzo silne. Czasem tez mam problemy z zaśnięciem a jak już zasne to mam płytki sen i wyraziste sny (ale nie koszmary). Lekarz powiedział mi ze to dlatego że mózg po odstawieniu leku nie wypoczywa w nocy i cały czas jest aktywny, pewnie więc dlatego to częste rozdrażnienie. Mam nadzieje ze to wkrótce minie i wreszcie się wyśpie ( i mój mózg też:) no i że mój biedny mężuś to wszystko wytrzyma. Ale nie poddaje sie. W chwilach rozdrażnienia biore 10mg hydroksyzyny i jest w miare. (lekarz kazal mi jeszcze brac chlorprotixen do czau az sie uspokoje i potem odstwie już wszystko).
Czy ktoś z Was tez tak miał z tymi nastrojami i rozdrażnieniem po odstawieniu tego leku? I czy to przeszło??:) Pozdrawiam i życze zdrówka!

przez Magdax9 31 sty 2007, 11:41
Ja odstawiłam seroxat tydzien temu, odstawiałam powoli zmniejszając dwake o 1/4 co kilka dni ale już w trakcie odstawiania miłam silne zawroty głowy, takie prady w głowie, ale nastroj był od strony pyschicznej ok. Teraz od tygodnia nie biore już wogóle seroxatu. Prądy w głowie ustapiły, zawrotów tez nie ma, ale jestem strasznie rozdrażniona i do tego czasem płacze bez powodu z wybuchami gniewu. Teraz jest może już ciut lepiej niż w pierwszych dniach bez leku ale nadal czuje silne napięcie i łatwo się irytuję, wrecz wszystko mnie drażni. To rozdrażnienie jest naprawde bardzo silne. Czasem tez mam problemy z zaśnięciem a jak już zasne to mam płytki sen i wyraziste sny (ale nie koszmary). Lekarz powiedział mi ze to dlatego że mózg po odstawieniu leku nie wypoczywa w nocy i cały czas jest aktywny, pewnie więc dlatego to częste rozdrażnienie. Mam nadzieje ze to wkrótce minie i wreszcie się wyśpie ( i mój mózg też:) no i że mój biedny mężuś to wszystko wytrzyma. Ale nie poddaje sie. W chwilach rozdrażnienia biore 10mg hydroksyzyny i jest w miare. (lekarz kazal mi jeszcze brac chlorprotixen do czau az sie uspokoje i potem odstwie już wszystko).
Czy ktoś z Was tez tak miał z tymi nastrojami i rozdrażnieniem po odstawieniu tego leku? I czy to przeszło??:) Pozdrawiam i życze zdrówka!

[ Dodano: Sro Sty 31, 2007 10:41 am ]
aha, jakby ktoś nie wiedział - rexetin i seroxat to to samo. :)

przez beatka1 03 lut 2007, 22:15
a ja mam zacząć brać seroxat i znów pojawił się lęk że coś mi się po nim stanie. przez te moje lęki nie brałam efectinu, doxepinu, fluanxolu. przeczytam ulotę i blokada. masakra. jak mam się przemóc?

Sortuj wg