PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

ParoMerck---->ParoGen

przez miko84 21 lut 2011, 19:47
No to super. Fajnie, że działa. U mnie każde podniesienie dawki, nawet przy tak słabym leku jak fluoksetyna to wiele dni nasilonych lęków.
miko84

ParoMerck---->ParoGen

przez herpatka 21 lut 2011, 19:54
@Marek77 ja łączę paro i doksepn. ale chyba dawki za male. bo nadal nie chce mi si żyć.

ParoMerck---->ParoGen

przez Adamo 21 lut 2011, 21:17
Trochę kusi mnie ten ogłupiający serotoninowy haj po ~40 mg paro, ale postaram się wytrwać przy moim aktualnym planie. ;)
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ParoMerck---->ParoGen

przez herpatka 21 lut 2011, 21:39
@Marek77 oczywiscie ze pomysl lekarza-nie zdecydowalabym sie sama na takie leki. biore juz 3 tyg. jestem spokojniejsza i lepiej spię. skutkow ubocznych brak. ale nadal zyc mi sie nie chce i najechetniej przelezalabym zycie w lozku. pozdrawiam. a co do dawki to 20mg paro i 10mg doxe.

ParoMerck---->ParoGen

przez herpatka 21 lut 2011, 22:05
marek77 a to Twoje pierwsze takie leki? nie wiem na ile powinny pomagac. czy fakt ze spie w nocy i ze nie towarzyszy mi ciagly strach to wystarczy? bo o dobrym nastroju mowy nie ma. smutek. i brak sily do czegokolwiek.

ParoMerck---->ParoGen

przez 19_latek 21 lut 2011, 23:09
Pomianowska,
To było sciagniecie szwów bo sobie rozwaliłem brew.

Ale przeciez nie mialem powodow do strachu, mozliwe ze to dlatego ze musialem wstac o 7 rano i tam isc. Normalnie o tej porze nie mam szans wstac po mianserynie. Dzis jak wstalem to jeszcze jakas godzine czulem sie jakbym spał albo lunatykowal, taki ogłupiały.

Moze balem sie tego ze tam zasne? Mialem takie mysli.
19_latek

ParoMerck---->ParoGen

przez Zenonek 22 lut 2011, 09:02
W sumie reakcja na lek jest rozna, nie jest tak, ze ktos za duzo wymaga etc...

Jak lek dobrze zadziala to praktycznie wszystkie objawy powinny byc zniesione. Jezeli sa tylko zredukowane to nie mozna mowic o remisji przeciez.

Jednak na remisje moze liczyc zaledwie 60-80 % ludzi w zaleznosci od leku (paro ma akurat jedna z wyzszych skutecznosci). U reszty mozna tylko redukowac objawy.

ParoMerck---->ParoGen

przez Anna R. 22 lut 2011, 10:03
Michuj napisał(a):Marek77, u mnie dokładnie odwrotnie. heh. I po co było mi kombinować, jak miałem idealny zestaw leków? :why:

Ja tez niestety lubię kombinować i zawsze to się mści. Po dodaniu Wellbutrinu do fluo zaliczyłam zjazd i wahania nastroju przez kilka tygodni. Teraz już nie mieszam i nawet boje się dorzucić lamotryginy, żeby nie popsuć tego co osiągnęłam.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

ParoMerck---->ParoGen

przez miko84 22 lut 2011, 10:35
I nie dorzucaj, bo mi się wydaje, że stabilizatory nastroju (mimo, że lamotrygina jest głównie antydepresyjna) przystopowują trochę działanie antydepresyjne leków. Chyba, że dostajesz manii, wtedy to jest konieczne. Ale wydaje mi się, że jak ktoś ma tylko depresję (bez manii) to powinien unikać stabilizatorów, bo mogą przeszkodzić w antydepresyjnym działaniu leków.

herpatka, Marek77 poczekajcie jeszcze. Paroksetyna to bardzo silny, serotoninowy lek, jak on Wam nie pomoże to co ma Wam pomóc.
miko84

ParoMerck---->ParoGen

przez Anna R. 22 lut 2011, 11:01
Paro za bardzo wzmaga anhedonie i zobojętnienie uczuciowe. A co ma pomoc? Ja bym próbowała Cymbalty, Ixelu, Anafranilu, i Efectinu w mixie z Lerivonem. Niestety wszystkie te leki oprócz może milnacypranu mają dosyć nieprzyjemne skutki uboczne.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

ParoMerck---->ParoGen

przez 19_latek 22 lut 2011, 11:25
Pomianowska napisał(a):19_latek, z pewnością ta reakcja wywołałaby u mnie strach. Samo zdjęcie szwu w tak newralgicznym miejscu jak w pobliżu oka... A tak wczesna pora jak 7 rano - Dla mnie to byłby z pewnością szok, bo już od dawna o tej porze nie wstaję.
Myślę, że nie powinieneś się martwic tym, że się czasem odczuwasz lęk, a szczególnie w takie sytuacji ;)

PS. A co Ci się stało? Miałeś jakiś wypadek ?

Przewrocilem sie w domu i uderzylem o szafke, dobrze ze nie uderzylem w skroń albo oko bo byłoby kiepsko.

W szkole np nie czuje wcale lęku, w tych miejscach ktorych juz bylem kilka razy tez nie czuje.
19_latek

ParoMerck---->ParoGen

przez perla86 22 lut 2011, 17:21
Hej wam :)
Marek77 paro moze zacząć działać dopiero po miesiącu czas ja zaczełam drugie opakowanie i dzisiaj wyszlam sama i pojechalam 15 km co kiedys bym sie bala musze to walczyc echh a mam do was pytanie czy po zazyciu paro po jakis dwoch godzinach nie czuje cie dziwnego uczucia w glowie bo kurka ja mam takie lekki otepienie a biore juz 6 tygodni :( czy pomogl wam tez paro na bole somatyczne??

ParoMerck---->ParoGen

przez aree1987 22 lut 2011, 19:01
Właśnie cała moc leku w tym "lekkim otępieniu" odurzeniu czy jak jeszcze to inaczej zwał. ;)
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

ParoMerck---->ParoGen

przez perla86 22 lut 2011, 20:36
A pomogł wam paro na objawy somatyczne??

Sortuj wg