PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

ParoMerck---->ParoGen

przez Anna R. 05 lut 2011, 19:55
Niestety stabilizacji się na sertralinie nie doczekałam. Jeden dzień był dobry, drugi do niczego, a trzeciego nastrój zmieniał się jak w kalejdoskopie. Moze i pociągnęłabym dłużej, ale pojawiły się lęki, którym nawet benzo nie dało rady.

Teraz żadnych huśtawek nie miewam i jest ok. Do tego wróciło libido i gdyby nie jakiś wirus, która mnie dopadł, było by w porządku.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

ParoMerck---->ParoGen

przez Zenonek 05 lut 2011, 21:15
Marek nie wiem czemu uwazasz, ze w przypadku takiej depresji TLPD sa nieskuteczne, kiedy wlasnie one charakteryzuja sie dobrym dzialaniem wtedy jak SSRI i SNRI okazaly sie malo skuteczne.

Co do IMAO, a to to na pewno, bo one sa w ogole najskuteczniejsze obok TLPD, a w wielu pracach mozna widziez, ze sa nawet od tlpd skuteczniejsze.

A probowales kiedys terapeutyczna dawke jakiegos TLPD przez minimum 8 tygodni ??

ParoMerck---->ParoGen

przez miko84 05 lut 2011, 21:19
Imao są skuteczne, ale jakie? Takie które są u nas niedostępne, więc szkoda o nich rozmawiać. Rzeczywiście trójpierścieniowe są skuteczniejsze w tzn depresji melancholijnej z silnym pobudzeniem, bezsennością, silną anhedonią, brakiem apetytu oraz gorszym nastrojem rano. SSRI także działają w tym przypadku ale zazwyczaj żeby zadziałałby potrzeba więcej czasu.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ParoMerck---->ParoGen

przez Anna R. 05 lut 2011, 21:26
Hmmm, klomipramina działa na mnie najbardziej pobudzająco, ale bez akatyzacji. Dodaje energii, motywacji i poprawia nastrój. Dokonuje tych cudów w zaledwie tydzień. Żadnego zamulenia nie zaobserwowałam, wręcz przeciwnie. Może warto po prostu samemu się przekonać.
Herbert Grönemeyer

ParoMerck---->ParoGen

przez Michuj 05 lut 2011, 21:28
U mnie to samo. Paro działa bardzo dobrze antydepresyjnie, ale brakuje tego kopa noradrenalinowego. Dlatego mix ten jest wybitny :]
Michuj

ParoMerck---->ParoGen

przez Anna R. 05 lut 2011, 21:41
Dokładnie, leki SSRI poprawiają nastrój, ale dzialaja często amotywująco. Czujemy się zadowoleni, ale tez rozleniwieni. Anafranil tak nie działa. Jest i dobry humor i motywacja.
Herbert Grönemeyer

ParoMerck---->ParoGen

przez Zenonek 05 lut 2011, 21:51
Anafranil ma tez potwierdzone dobre dzialanie na NN, wiec jest tez na pewno dobry w depresjach psychogennych. A wlasnie w takich depresjach nastroj pogarsza sie od rana i najgorszy jest popoludniu/wieczorem.

Amitryptylina tez jest czesto dawana na silne depresje nerwicowe.

Imipramina to raczej na klasyczne depresje.

ParoMerck---->ParoGen

przez aree1987 05 lut 2011, 23:04
Michuj, a to juz Mianseryny nie bierzesz?
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

ParoMerck---->ParoGen

przez Michuj 05 lut 2011, 23:05
aree1987, nie. Jednak kiepsko z tą stymulacją. Miałem takie przebłyski tylko.
Michuj

ParoMerck---->ParoGen

przez Michuj 05 lut 2011, 23:48
Marek77, Brałem długo wenlafaksynę i fakt, działanie klomipraminy jest prawie identyczne (u mnie bynajmniej), z minimalną przewagą klomipraminy. Tyle, że wenlafaksyna powodowała jeszcze gorszą bezsenność i strasznie płytki sen. Na Anafranilu nie zaobserwowałem czegoś podobnego.
Michuj

ParoMerck---->ParoGen

przez 19_latek 06 lut 2011, 12:32
Od wczorajszego wieczora biore o 10mg wiecej czyli 40mg. Zobaczymy jak sie bede czuł.
19_latek

ParoMerck---->ParoGen

przez zdesperowany1 06 lut 2011, 14:28
jak tak dalej paroksetyna bedzie poprawiala mi nastroj to zaczne sie bać o swoje zdrowie;p. Po 4 miechach czuję sie tak jakby mnie sam Bóg do siebie zabral:)
zdesperowany1

ParoMerck---->ParoGen

przez miko84 06 lut 2011, 16:46
To nic tylko się cieszyć. Uważaj na hipomanię.
miko84

ParoMerck---->ParoGen

przez Mattej 06 lut 2011, 17:47
zdesperowany1 napisał(a):jak tak dalej paroksetyna bedzie poprawiala mi nastroj to zaczne sie bać o swoje zdrowie;p. Po 4 miechach czuję sie tak jakby mnie sam Bóg do siebie zabral:)

No, w końcu to bardzo silny lek "serotoninowy". U mnie ten błogostan trwał od 3tyg. tak kilka tygodni. Później minęło, ale działanie leku wciąż odczuwam, tylko że się do niego przyzwyczaiłem.

Sortuj wg