PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
239
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 345

Re: ParoMerck---->ParoGen

przez kasia000 01 lut 2011, 17:27
na lĘki chyba faktycznie PAROKSETYNA jest jako najsilniejszy SSRI -choc ja na sertralinie też nie narzekam..
moze nie jest to tak jak na paroksetynie ,że byłam totalnie znieczulona na wszystko-teraz jest poprostu NORMALNIE!
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

Rexetin (paroxetyna)

przez shadow_no 02 lut 2011, 18:00
Coś te bóle głowy mi nie chcą przejść... Dodatkowo ~2 tygodnie temu będąc na dyskotece trochę zaszalałem i wdałem się w bójkę w której głowa parę razy gwałtownie odskoczyła. Od tej pory bóle są trochę mocniejsze. Częstotliwość się nie zmieniła. Zmieniło się jedynie nasilenie tych łupnięć przy usypianiu/budzeniu się lub gwałtownych zmianach pozycji. Oczywiście dusza hipochondryka wkręca sobie już lekki wstrząs mózgu co niekoniecznie jest prawdopodobne (oprócz bólów głowy i lekkich zaburzeń równowagi, które bywały wcześniej) nie mam innych objawów takich jak np. nasilenie lęków, nudności czy zaburzeń pamięci i/lub mowy.
Czy to możliwe, żeby paroksetyna (rexetin) po ~2 miesiącach przyjmowania dawała jeszcze takie objawy? :/ Z libido nadal jest kiepsko (chociaż lepiej niż na początku).
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

Rexetin (paroxetyna)

przez Michuj 02 lut 2011, 18:03
Z libido u mnie to jak na wenlafaksynie. Po kilku miesiącach wróciło do normy. A bóli głowy nie miałem.
Michuj

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Rexetin (paroxetyna)

przez Zenonek 02 lut 2011, 18:42
Shadow_no , Kurde a jak tam w ogole bylo u Ciebie z leczeniem, w sensie jak, usredniajac reagowales na leki ?

Nerwica lękowa zazwyczaj dosyc dobrze reaguje na leczenie nawet w monoterapii SSRI, wiec mysle, ze na tak dobrym leku jak Seroxat powinienes miec juz wyrazna poprawe.

Brales wszystkie SSRI ?

Rexetin (paroxetyna)

przez zdesperowany1 02 lut 2011, 19:57
Coś te bóle głowy mi nie chcą przejść... Dodatkowo ~2 tygodnie temu będąc na dyskotece trochę zaszalałem i wdałem się w bójkę w której głowa parę razy gwałtownie odskoczyła. Od tej pory bóle są trochę mocniejsze. Częstotliwość się nie zmieniła. Zmieniło się jedynie nasilenie tych łupnięć przy usypianiu/budzeniu się lub gwałtownych zmianach pozycji. Oczywiście dusza hipochondryka wkręca sobie już lekki wstrząs mózgu co niekoniecznie jest prawdopodobne (oprócz bólów głowy i lekkich zaburzeń równowagi, które bywały wcześniej) nie mam innych objawów takich jak np. nasilenie lęków, nudności czy zaburzeń pamięci i/lub mowy.
Czy to możliwe, żeby paroksetyna (rexetin) po ~2 miesiącach przyjmowania dawała jeszcze takie objawy? :/ Z libido nadal jest kiepsko (chociaż lepiej niż na początku).

Ten temat szczegołowo przebadalem i z tego co pisza na internecie to własnie przy paroksetynie czestotliwosc występowania bólow głowy jest bardzo duża. Wynika to prawdopodobnie ze zwiększenia napięci mięsni tylu glowy oraz szyjii ( takie sa teorie). Dodam ,że też mam bardzo nasilone bóle i zawroty głowy a paroksetyne biore juz ponad 4 miechy( wytrzymam jeszcze z 4 bo nie ma innego leku ktory dzialalby tak stabilizujaca). Zapomnialbym...U niektorych paroksetyna likwidowala wieloletnie migrenowe bóle głowy juz po 2 tygodniach od przyjecia pierwszej dawki. Różne to bywa. Spróbuj shadow jakis cwiczen rozluzniajacych kark i barki czy tez jakis masazy.
zdesperowany1

ParoMerck---->ParoGen

przez 19_latek 03 lut 2011, 11:06
Jaka jest maksymalna bezpieczna dawka paro? Jutro ide do lekarza i kaze zwiekszyc do 40mg.
19_latek

ParoMerck---->ParoGen

przez aree1987 03 lut 2011, 15:05
Słyszałem że ludzie 80mg jedza ale wiecej nie.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

Rexetin (paroxetyna)

przez shadow_no 03 lut 2011, 20:04
Shadow_no , Kurde a jak tam w ogole bylo u Ciebie z leczeniem, w sensie jak, usredniajac reagowales na leki ?

Jeżeli chodzi o grupę SSRI to brałem Seronil (nic nie pomagało) i Asentra/Asertin (pomogło dość znacznie za pierwszym razem, po nawrocie już nie dawało żadnych efektów).
Po Paroksetynie widzę poprawę ale nie jakoś bardzo znaczącą.
Ten temat szczegołowo przebadalem i z tego co pisza na internecie to własnie przy paroksetynie czestotliwosc występowania bólow głowy jest bardzo duża. Wynika to prawdopodobnie ze zwiększenia napięci mięsni tylu glowy oraz szyjii ( takie sa teorie). Dodam ,że też mam bardzo nasilone bóle i zawroty głowy a paroksetyne biore juz ponad 4 miechy( wytrzymam jeszcze z 4 bo nie ma innego leku ktory dzialalby tak stabilizujaca).

W zasadzie to non stop mam spięte mięśnie w okolicach barków i szyi więc potwierdzało by to Twoją teorię. Dziwi mnie właśnie to, że dawniej ból głowy pojawiał się raz na parę miesięcy (nie licząc kaca :) ). Możesz napisać czy u Ciebie ból głowy jest ciągły czy zależny od pozycji w jakiej się znajdujesz/ruchów jakie wykonujesz? Siedząc np. teraz przed komputerem nie odczuwam tego objawów ale niemal zawsze jak wstanę gwałtownie z fotela to pojawia się taki tępy ból w okolicach czubka głowy.
W poniedziałek mam wizytę u lekarza więc porozmawiam z nim o tym.

Rexetin (paroxetyna)

przez Zenonek 03 lut 2011, 20:17
na milosc, alez jestem pijany ! ale postaram sie cos napisac....

Hmmm czyli seronil out....

Seroxat to naprawde dobry lek, chyba najlepszy ssri, daj mu szanse. Ewentualnie moze trzeva zwiekszyc dawke o 10 mg ??

Przy nl na paro efekty powinny byc spektalularne.

Jak nie zadziala adekwatnie to zostaje Fluwoksamina albo Escitalopram.

Re: Rexetin (paroxetyna)

przez sadi31 03 lut 2011, 20:21
shadow_no napisał(a):ona20, zerknij na tematy:
depresja-a-tabletki-antykoncepcyjne-t14638.html
antydepresanty-a-pigu-ki-antykoncepcyjne-t17057.html

Co do Rexetinu, od jutra zaczynam go przyjmować, póki co dawka wprowadzająca 10mg + xanax 0,5mg. Po około pół roku bez tabletek postanowiłem wrócić do leczenia no i zobaczymy jak to będzie wyglądało.
Przede wszystkim leczę się na nerwicę lękową.

chłopie po co Ty się tak trujesz??? antydepresant owszem pomaga sie usmiechnąć ale zostaw benzo uzaleznisz sie tylko od tego gówna,
problemy z orgazmem ???? Twoja panna musi być zadowolona - serio wiesz ilu chłopa b chciało dluuugo dluuugo zanim skoncza - a ile kobiet tych chlopa by chciało ))))
Paroxetyna jest dosyc dobrym lekiem , ogolnie ssri sa ok, ja biore juz od ponad roku i powiem ze znormalnialem - owszem zdarzaja sie male nawroty ale trzeba je zwyczajnie przeczekac .

ParoMerck---->ParoGen

przez 19_latek 03 lut 2011, 20:24
A 40mg cos da wiecej jesli teraz biore 30 ?
19_latek

ParoMerck---->ParoGen

przez Zenonek 03 lut 2011, 20:30
oczywiscie, ze moze cos dac....SSRI to bezpieczne leki. Np niby max dawka fluo to 60 mg, a w szpitalach daja i 100-120.

A maklerzy gieldowi biora po 140-180 zeby byc w formie.

W USA lecza max do 100 mg Paro.

40 to jak najbardziej bezpieczna dawka.

Rexetin (paroxetyna)

przez shadow_no 03 lut 2011, 21:02
chłopie po co Ty się tak trujesz??? antydepresant owszem pomaga sie usmiechnąć ale zostaw benzo uzaleznisz sie tylko od tego gówna,

Brałem tylko tydzień benzo na wprowadzenie. Na dodatek SR. Nie było mowy o uzależnieniu się, spokojnie. Wiem, że to nie cukierki. :)

Rexetin (paroxetyna)

przez zdesperowany1 03 lut 2011, 21:04
MOj ból jest wlasciwie ciagly a nasila sie w godzinach wieczornych;)
zdesperowany1

Sortuj wg