PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez sowa 28 wrz 2006, 13:23
Ja biorę Paxeratio - odpowiednik Rexetinu
Ten lek strasznie pobudza, nie mogę sobie znaleźć miejsca, choć lęki faktycznie ustąpiły
"Sitting in my room
I've got it bad
Crying for the moon
They think I'm mad
They say it isn't real
But I know what I feel... "

przez metka 11 paź 2006, 21:12
wpiszę się jako kolejna doświadczająca tego leku,
zdaje się że poczułam już działanie po wzięciu pierwszej połówki (10mg)
otóżw dzień (2-6h od wzięcia) poczulam się normalnie - coś w rodz. ulgi, i chociaż potem "chodziły po mnie" różne objawy, silnych jednak nie było, oczywiście wcześniej bałam się brać, zobaczę jak to będzie w miaręstosowania

przez Lu_80 12 paź 2006, 20:35
Witam wszystkich
od dzis biore Paxtin 20 (przez 4 dni pol tabletki rano docelowo 40 mg na dobe). To juz moj 6 lek dlatego moze objawy uboczne są marginalne. Zobacze co pokażą kolejne dni. Napiszę za kilkanaście dni ;)

Musimy być silni, razem, zjednoczeni w walce !!!

[ Dodano: Wto Paź 24, 2006 7:47 pm ]
Dzień 14. Jak na razie czuje się nijako. Mam rozmyty wzrok, nieostro widzę, często mam mdłości. Za 10 dni przechodzę na dawkę 30mg a potem na 40 mg. Nie wiem co z tego będzie.....
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Moje Doświadczenia z Seroxatem

przez kaysha 18 paź 2006, 18:17
biore go juz od 7 miesiecy i przez ten czas lekarz zalecił mi brać pół tabletki i po tych 7 miesiącach gdzie było wszystko super stan mój nagle sie pogorszył wróciła nerwica natręctw i teraz musze brac cała tabletke. Mineło juz 10 dni a ja wcale nie czuje jakiejs znacznej poprawy.

czy miał ktoś z was podobne doświadczenia z tym lekiem???

przez kaysha 19 paź 2006, 10:12
więc muszę zdać się na cierpliwość, wydaje mi się że jednak każdy reaguje inaczej, może mi potrzeba więcej czasu. W każdym razie wiele ludzi wypowiada sie o tym leku w superlatywach, bo przede wszystkim nie uzależnia i jest chyba jednym z lepszych na nerwice natręctw.

przez Aga1 21 paź 2006, 21:24
Czesc wydaje mi sie ze cos jest tu nie tak. Seroxat bierze sie przez pierwsze dni 7 czy 10 po pol a potem cala i ewentualnie lekarz jeszcze zwieksza. Czy ktos sie tu nie pomylil. Trudno czekac na efekty przy tak malej dawce. Skonsultuj to z lekarzem .Pozdrawiam :P

Witam. Seroxat - czy to normalne?

przez Ryan88 22 paź 2006, 12:31
Na poczatku chciałem się ze wszystkimi przywitać, to mój pierwszy temat na tym forum, choć czytam was już jakiś czas.
Ale do rzeczy...

Od paru miesięcy nasiliły mi się napady dziwnego lęku, ścisk w sercu, klucha w gardle, panika, że coś się stanie(zawał), problem z jazdą w autobusie, skąd nie ma "wyjścia" itp. znacie to.

Lekarz przepisal mi Seroxat, Przeraziłęm się po przeczytaniu ulotki, i postów na forum, zaczałem brać po 10 mg przez 3 dni, od 3 dnia już po 20 Mg. Mija dzis tydzien jak to biorę... I nic. Nie odczułem nawet najmniejszych skutków ubocznych, w piątek na Imprezie wypiłem pare piw, dalej nic.
Wszystko było by dla mnie Ok, z tym, że lęki nadal mam:) może troche ostatnio stłumione, ale pomagam sobie tez doraźnie Lorafenem.
Ile w praktyce trzeba czekać, aż seroxat zacznie działać skutecznie?

Jak widać, nie zawsze to co piszą w ulotkach i forum musi się sprawdzic :D
Pozdrawiam
Rafał

Czy seroxat bierze się z kwasem foliowym?

przez pajak_leon 23 paź 2006, 14:56
tak mi przepisała pani znachór..ale po co ten kwas..pierwsze słyszę..przecież w ciąży nie jestem :?
A nad tym wszystkim kto panuje?

Jak to kto??

Pająk Leon :)

przez Ryan88 23 paź 2006, 19:31
Dzięki za odp.
A mam jeszcze pytanie- Jak wygląda takie leczenie później? Narazie mam Łykać ten Seroxat po 20 Mg dziennie przez 3 tygodnie, i potem do kontroli do psychiatry. Jak to później wygląda? Ile czasu bierze się seroxat, i czy z doświadczenia - Po odstawieniu jest szansa na to, że moje dziwne lęki nie wrócą?
Pozdrawiam
Rafał

przez Toshiro 23 paź 2006, 20:58
Sprawdziłem to dla Ciebie pajączku. Paxil może podwyższać ryzyko wad wrodzonych płodu, kwas foliowy je obniża. Ktoś w USA próbuje oskarżyć Glaxo ze względu na wadę wrodzoną swojego dziecka. Chociaż nie ma żelaznych dowodów wzieła się za to Federal Durg Administration - amerykańska instytucja kontrolująca dopuszczenanie oraz obrót lekami. Pewnie z racji Twojego wieku i potencjału do bycia mamą ;) lekarz uznał suplementacje kw. foliowym za uzasadnioną.

Source:
"FDA Strengthens Warning For Pregnant Women Using Paxil After Two Studies Link Use To Fetal Heart Defects

FDA on Thursday issued a public health advisory warning pregnant women and physicians about an increased risk of fetal heart defects from taking GlaxoSmithKline's antidepressant Paxil -- known generically as paroxetine -- during the first three months of pregnancy, the Washington Post reports (Kaufman/Vedantam, Washington Post, 12/9). The warning moves Paxil to Category D, FDA's second-highest category for risk of birth defects. more» Attention: Non-MDH link"

[ Dodano: Pon Paź 23, 2006 8:59 pm ]
*http://64.233.183.104/search?q=cache:FAlhlwtNEXgJ:www.lawyersandsettlements.com/articles/paxil_birth-defects_prevented.html+paxil+folic+acid&hl=pl&gl=pl&ct=clnk&cd=7
„Bardzo często ludzie nie zdają sobie sprawy z tego że największa katastrofa ich życia może być równocześnie najpotężniejszą łaską z możliwych.” Eckhart Tolle

przez pajak_leon 23 paź 2006, 21:11
Dziękuję bardzo szefie.. :D

Nie rozumiem tylko co ma Paxil do seroxatu..w ogóle za bardzo jeszcze nie jestem wywiedziana jeżeli chodzi o leki antydepresyjne..
a po drugie nie wiem, dlaczego inni nie muszą zażywać kwasu foliowego...hhhhhhhmmmm :roll:
A nad tym wszystkim kto panuje?

Jak to kto??

Pająk Leon :)

Sortuj wg