PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

Re: Jak przejść z seroxatu na valdoxan?

przez kasia000 02 sty 2011, 13:49
2 tygodnie możesz mieć jazdy-wejdź na valdoxan juz!
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez Paranoja 02 sty 2011, 13:53
Korba napisał(a):Ja nie rozumiem, dlaczego ludzie nie pytają o takie rzeczy lekarzy....... :bezradny:
dokładnie!!!!
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

Re: Xetanor

przez carola32 02 sty 2011, 20:50
Witam jestem nowa na forum ale dość długo biorę xetanor bo ponad dwa lata ten lek to zbawienie dla większości z nas ja też miałam ciężkie dni na początku ale one minęły a ja zaczęłam wreszcie się czuć jak normalna osoba nawet poszłam do pracy .Mimo kilku nawrotów lękowych czuję się wspaniale i polecam go każdemu kto się boi .Niedawno myślałam że mogę go odstawić zeszłam do pół tabletki co drugi dzień oczywiście pod okiem lekarza ale po tygodniu lęki wróciły .Czy ktoś z was próbował odstawiać i czy komuś się udało ???pozdrawiam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna R. 02 sty 2011, 22:24
Bierz oxazepam jak kazała lekarka. Od jednego opakowania się nie uzależnisz, a poczujesz się o wiele lepiej. Po coś ci tę receptę przecież wypisała, prawda?
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez Wujek_Dobra_Rada 02 sty 2011, 22:33
Wnioskuję, że paroksetyna sie nie sprawdziła, skoro masz przejść na Valdoxan. Z racji tego, że jest to lek o kompletnie innym schemacie działania, wydłużyłbym schodzenie z paro. Zszedłbym do 10 mg, później po 2 tygodniach / 10 dniach redukcja do 5 mg, później do 0. Benzo możesz brać, ale nie dłużej niż ok. 10 dni.
Wujek_Dobra_Rada

przez Anna R. 02 sty 2011, 22:57
On już tydzień nie bierze, wiec nie ma sensu aby znowu zaczynał. Teraz musi tylko przejść przez objawy odstawienne i będzie ok. Benzo w tym pomoże. Brałam kiedyś Oxazepam, to naprawdę dobry lek.
Do miesiąca można przyjmować bez problemu.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez Wujek_Dobra_Rada 02 sty 2011, 23:04
Z tym benzo to kwestia indywidualna. Nie radziłbym, jeśli ktoś jest nie wtajemniczony na branie dłużej niż 10 dni. Zależy też jaka dawka.
Jesli tydzień wytrzymał to ok :)
Wujek_Dobra_Rada

Re: ParoMerck---->ParoGen

przez L:) 03 sty 2011, 01:44
no sny to i ja durne mam rzeczywiście :mrgreen:
Czasami jakby to był kolejny epizod dnia, raz bardzo przyjemne, raz okropne, ale zazwyczaj takie inne po prostu. Nigdy jednak nie wpłynęły one na mnie jakoś specjalnie, no chyba że te pozytywne (oczywiście pozytywnie :mrgreen: )
L:)

przez Rzabba 03 sty 2011, 12:05
Odstawiłam Mianserynę bo musze wyjeździć 10 godzin, a po tym cholerstwie to sie boję , że wjadę Lką w najbliższy słóp/śmietnik/mur :)

Powiem szczerze ,że wcale mi się nie podoba ten powrót do przytomności. Marudziłam , że Mianseryna mnie totalnie zamulała i z trudem udawało mi sie nie zasnąć przed kompem w pracy ale jak już otrzeźwiałam to wróciło napięcie i głupie lęki.

O kant dupy potłuc takie leczenie. Ta cała paroksetyna nadaje się chyba tylko do spuszczenia w kiblu.
“...Monsters are real, and ghosts are real too. They live inside us, and sometimes, they win.”

przez Wujek_Dobra_Rada 03 sty 2011, 13:16
Jak dla mnie paro to genialny lek. Deprecha totalnie znikneła i super nastrój bez żadnych skoków nastroju. Ja jestem bardzo zadowolony ;)
Wujek_Dobra_Rada

przez Apii 03 sty 2011, 13:20
Wujek_Dobra_Rada, a nie masz w glowie nadal takich dziwnych przemyslen? U mnie sie poprawilo, ale zewnetrznie a wewnatrz dalej mam doły.
Apii

przez Wujek_Dobra_Rada 03 sty 2011, 13:26
Apii, Nic takiego nie mam. Pełno energi, chęć do życia, zero gównianych myśli ;)
Wujek_Dobra_Rada

przez Apii 03 sty 2011, 14:05
Wujek_Dobra_Rada, no to zazdroszcze, udalo Ci sie 8)
Apii

przez Truskawka<3 03 sty 2011, 22:01
Witam Was wszystkich serdecznie. Od pewnego czasu mam ze sobą problemy. poszłam do psychiatry, dostałam leki ParoGen i Afobam. ParoGen mam brać 1 tabletkę 20mg i Afobam rano i wieczorem 25mg. Strasznie się boję. Nie wiem czego mogę się spodziewać, jakie skutki uboczne, tyle się naczytałam na ulotce. Pomóżcie....

[Dodane po edycji:]

u psychiatry byłam 8 grudnia. nie dawno wykupiłam leki, ale boje sie. psychiatra powiedziała mi ze to sa male dawki i mi nie zaszkodzą, ale ja mam takiego stracha. moze jutro, ale nie wiem czy sie przełamie.

[Dodane po edycji:]

czekam na wasze cenne opinie.

Sortuj wg