PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

Re: ParoMerck---->ParoGen

przez kasia000 16 gru 2010, 19:41
u mnie przełam w leczeniu-byłam dziś u lekarki: było 8mg seroxat,45 lerivon 30 chlopro-wszystko guzik dawało!
zmiana: zotral 50mg perzazinum 50mg--z powodu silnych natretnych myśli-i leków-boję sieęeee!!!!

[Dodane po edycji:]

nie wiem kiedy zaczne
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

Re: Seroxat

przez kasia000 16 gru 2010, 20:40
mam pytanie czy moge z dnia na dzień przesjść z 8 mg paroxetynay na zotral ?kurcze nie daję juz rady lekarka mi tak kazała-a ja sie boje :(

przez Anna R. 16 gru 2010, 20:59
Możesz, a nawet musisz ;)
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aree1987 16 gru 2010, 21:15
Marek77 napisał(a):$ dzien na 20 mg -najgorszy z objawów -potworny ból głowy ,niedowytrzymania

norma
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez Śnieżka* 16 gru 2010, 21:19
kasia000 napisał(a):u mnie przełam w leczeniu-byłam dziś u lekarki: było 8mg seroxat,45 lerivon 30 chlopro-wszystko guzik dawało!
zmiana: zotral 50mg perzazinum 50mg--z powodu silnych natretnych myśli-i leków-boję sieęeee!!!!

[Dodane po edycji:]

nie wiem kiedy zaczne

Kasia zaczynaj nawet dzis nie masz nic do stracenia a masz za to wiele do zyskania: lepsze samopoczucie.
Raz do roku umieram, później rodzę się na nowo, by znowu umrzeć.

przez Wujek_Dobra_Rada 16 gru 2010, 23:15
kasia000, sądzę, że dawka 7,248 będzie lepsza od 8 :bezradny: Jaki problem w zejści, odkładając co tydzien czy nawet dwa tygodnie po 1/8 tablety?
Wujek_Dobra_Rada

przez Wujek_Dobra_Rada 16 gru 2010, 23:54
Cena Seroxatu to jest przegięcie. Ja rozumiem wahania cen, w zależności od producenta, na poziomie 20-30%, ale seroxat kosztuje coś koło 50 zł i to na ''P'' jeszcze, natomiast Parogen, coś koło 15... No bez przesady...
Wujek_Dobra_Rada

przez Lili-ana 17 gru 2010, 00:12
Ja tak robiłam, tzn. dzieliłam tabletkę mniej więcej na 6 części i brałam najpierw codzień, potem co dwa, co trzy, a potem jak mi się przypomniało i tak zeszłam z paroksetyny, nie biorę jej wcale od 2 tygodni. Objawy odstawienia miałam lekkie, tzn. niewielkie zawroty głowy i brain-zapy ale już minęło, jeszcze byłam czasem nerwowa ale też przeszło.
Czuję się zajebiście, o niebo lepiej niż jak łykałam eseseraje(a łykałam prawie 1,5 roku) :D
Lili-ana

przez zdesperowany1 17 gru 2010, 11:35
Pamietaj o tym ,że efekt ten nie musi byc trwaly. Masa osob po kilkumiesiecznej terapii z paroksetyna i nastepnie jej odlozeniu czuje sie wrecz anielsko. Ja np dostalem po odlozeniu polekowej hipomanii. Szybko przeszlo i wyladowalem na oddziale z najciezsza jak do tej pory depresja:)
zdesperowany1

przez 19_latek 17 gru 2010, 12:45
Lili-ana,
brain-zapy? To ja takie cos mam chyba jak wezme 2 tabletki magnezu dziennie, takie impulsy w glowie jak ruszam oczami albo glowa na boki.
19_latek

przez Rzabba 17 gru 2010, 13:18
celinka18 napisał(a):
Lili-ana napisał(a):ja czuję się podonie, czy to minie po dłuzszym zazywaniu?

U mnie się pojawiło po dłuższym zażywaniu więc nie wiem co Ci powiedzieć.
“...Monsters are real, and ghosts are real too. They live inside us, and sometimes, they win.”

przez Lili-ana 17 gru 2010, 19:11
celinka18 napisał(a):
Lili-ana napisał(a):
Rzabba napisał(a):
Brak radości (zatrzymuje sie na poziomie "znośnie") , ograniczenie zainteresowań do zera, ciagłe zmęczenie, niechęć do kontaktów towarzyskich, uczucie bezsensu i pustki...

ja się czułam podobnie jak brałam paro...

ja czuję się podonie, czy to minie po dłuzszym zazywaniu?

mi nie minęło, wręcz się nasilało, dlatego zaczęłam odstawiać po 8 miesiącach. Jak brałam mniejszą dawkę, czyli 10 a potem 5mg to czułam się lepiej, wracała motywacja i chęć do działania.
zdesperowany1 napisał(a):Pamietaj o tym ,że efekt ten nie musi byc trwaly. Masa osob po kilkumiesiecznej terapii z paroksetyna i nastepnie jej odlozeniu czuje sie wrecz anielsko. Ja np dostalem po odlozeniu polekowej hipomanii. Szybko przeszlo i wyladowalem na oddziale z najciezsza jak do tej pory depresja:)

tak, tak, ja zdaję sobie z tego sprawę, że to może minąć, aczkolwiek nie boję się tego, bo chodzę na terapię i intensywnie pracuje nad sobą, a poza tym biorę trittico :P
Lili-ana

przez kasia000 17 gru 2010, 19:51
ja czuje sie...byle jak...
chciałabym tylko abym zaczęła normalnie spac

przez celinka18 17 gru 2010, 21:13
ja jak kedyś to zażywałam to czułam się cudownie a teraz nie wiem czemu tak nie jest :/
Widzę to w następujący sposób: "Jeśli chcesz zobaczyć tęczę, musisz pogodzić się z deszczem".

Sortuj wg