PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez marlow 12 gru 2005, 23:34
Nie możesz brać codziennie afobamu przed snem(coś o tym

wiem)
Ja przez 30 dni brałem xanax(z tej samej grupy),cholernie cieżko było to odstawić(strasznie uzależniający lek jak

afobam) Poproś lekarza o jakieś leki na sen(np.atarax(hydroksyzyna)- która nie uzależnia)Przez kilka dni będzie cięzko ale

pożniej będziesz dziękować,że nie wpakowałaś się w lekomanie.
Co Cię nie zabije, to ... zrobi się z tego nerwica ;)

przez roga82 14 gru 2005, 23:35
marlow napisał(a):Nie możesz brać codziennie afobamu

przed snem(coś o tym wiem)
Ja przez 30 dni brałem xanax(z tej samej grupy),cholernie cieżko było to odstawić(strasznie

uzależniający lek jak afobam) Poproś lekarza o jakieś leki na sen(np.atarax(hydroksyzyna)- która nie uzależnia)Przez kilka

dni będzie cięzko ale pożniej będziesz dziękować,że nie wpakowałaś się w lekomanie.

Wczoraj byłem

twardy i nie wziąłem afobamu :) ale nie spałem w ogóle. Dzisiaj też nie wezmę i pewnie też zawalę nockę, a jutro się będę

zastanawiał co z tą bezsennością zrobić. Wcześniej raczej nie miałem większych problemów ze snem, ale od 1 dnia gdy wziąłem

Paxtin pojawiły się spore kłopoty ze snem.

A tak w ogóle to na prawdę są leki na bezsenność, które nie uzależniają?

(pomijając oczywiście zioła)

przez marlow 15 gru 2005, 00:40
atarax(hydroksyzyna) nie uzależnia,tylko sennym jesteś po nim

przez 24h(nie wolno jezdzic po nim samochodem)Pogadaj z lekarzem.
Co Cię nie zabije, to ... zrobi się z tego nerwica ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez roga82 19 gru 2005, 00:15
marlow napisał(a):atarax(hydroksyzyna) nie

uzależnia,tylko sennym jesteś po nim przez 24h(nie wolno jezdzic po nim samochodem)Pogadaj z

lekarzem.

Witam :)

A więc, lekarz zapisał mi Zolpic lek nasenny tzw. nowej generacji.

Pierwszy raz wziąłem go przed wczoraj, zasnąłem po 30 minutach, ale obudziłem się po 3 godzinach i już nie mogłem zasnąć.

Wczoraj wziąłem drugi raz na noc i też sumie spałem 3-4 godziny, obudziłem się, poleżałem trochę a potem zasnąłem już sam :)

W sumie nie jest źle, bo już nie biorę afobamu, ale wolałbym jakiś lek (nowej generacji) po którym spałbym dłużej i nie

budził się po 3 godzinach. Podobno w tych lekach nie zwiększa się tolerancja i tak nie uzależniają. Może niedługo wróci

normalny sen.

Jak ktoś z was przyjmuje leki takiego typu, to prosiłbym aby napisał jak na niego działają.

przez KOREK 19 gru 2005, 00:34
raga82 to wez spokojnie dzisiaj trzeci raz i sie nie martw

na zapas.Wiesz za kilka nocek powinno sie wszystko unormować.Ogolnie to rób tak jak lekarz zalecił.Dobrej nocy

zyczę.Ps.Opiniami innych sie za bardzo nie sugeruj.Na kazdego leki działają inaczej.Wazne jak on bedzie działał na ciebie.

przez Miss Worldwide 05 sty 2006, 17:46
tak, zdecydowanie seroxat poprawi humor i nabierzesz checi do zycia!!! trzeba tylko poczekac okolo miesiaca na efekty. a jak jeszce nie ma sie skutkow ubo cznych to juz calkiem super. pozdrawiam!!!
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez Chantal 05 sty 2006, 21:32
Klaudia, dzięki!
Twój post napełnił mnie optymizmem...
:)

Jutro biorę ósmą tabletkę...
Boże, jak ja potrzebuję chęci do ŻYCIA!!!!!

Pozdrawiam wszystkich,
Chantal

przez Miss Worldwide 05 sty 2006, 22:48
chantal, skoro to ósma tabletka to juz niedlugo poczujesz sie o wiele lepiej :) zapewniam. ja mialam duzo skutkow ubocznych pierwszy tydzien. katastrofa. ale naprawde mi pomogl.a jak odstawilam to zero dolegliwosci, wiec chyba nie uzaleznia w ogole. a ty nie masz skutkow ubocznych to juz calkiem super. napisz jeszcze jaka dawke bierzesz. ja bralam 20mg. nie pamietam ale to chyba byla mala dawka. pozdrawiam!
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez Chantal 05 sty 2006, 23:15
Klaudia!
No, ja właśnie chyba nie odczuwam skutków ubocznych... tzn. tak mi się wydaje. Biorę dokładnie 20 mg (Paroxetinum) Seroxat.
Twoje słowa - to balsam na moją duszę,
Dzięki...
Chantal

przez nobody 08 sty 2006, 22:56
klaudia napisał(a):tak, zdecydowanie seroxat poprawi humor i nabierzesz checi do zycia!!! trzeba tylko poczekac okolo miesiaca na efekty. a jak jeszce nie ma sie skutkow ubo cznych to juz calkiem super. pozdrawiam!!!

Dodałbym do tego jeszcze, że seroxat sam nie podniesie z łóżka, niemniej jak juz wstaniesz jego działanie jest odczuwalne ( w koncu wsteczny wychwyt serotoninki ruszy chyba każdego:-))

przez Dydona 09 sty 2006, 10:49
Ja mogłam zjeść tylko 1 tabletkę i wszystkie uboczne objawy obudziły mnie w nocy - nie będę was straszyłą przeczytacie uboczne to bedziecoie wiedzieć. Na drugi dzień lekarz zmienił mi lek na effectin ale go juz nawet nie wykupiłam jak w aptece przeczytałam objawy uboczne.

przez Chantal 09 sty 2006, 13:10
Szkoda, że tak długo trzeba czekać na właściwe działanie terapeutyczne leku.
Na razie nie obserwuję widocznych efektów, może poza tym że czuję się lekko roztrzęsiona w środku i chyba lepiej śpię - ale to na razie wszystko.

A doła mam dzisiaj strasznego... :? - również z tego powodu, że nie mam siły się podnieść i wyjść z tego impasu życiowego, w jakim się znalazłam na własne życzenie.

Dzięki, że jesteście.
Chantal

przez Dydona 09 sty 2006, 15:46
Rzuć ten Paxtin co ty do doktora nie poszedłeś tylko takie przechodziłeś męczarnie. ja po jednym dniu byłam u lekarza, a Paxtinu nie wykupiłam jak przeczytałam że moze wywołać częstoskurcz napadowy serca. A afobam to kiedyś był lepszy, teraz jets beznadziejny- każdy nowy lek jak wchodzi to tak jak proszek do pracia jest lepszy a po jakimś czasie dziadostwo :x

przez paflina 12 sty 2006, 09:00
tak sobie czytam wasze opinie o seroxacie i bardzo sie dziwie. Seroxat to jedyny lek który naprawde mi pomógł.
Przez pierwsze 2 tyg zażywania go może i czułam sie niezbyt dobrze, ale moja lekarka przepisała mi afobam i kazała brać aż 3 razy dziennie (afobam bardzo mnie uspokajał). Po dosłownie 2 tyg zmieniło sie moje życie o 180 stopni.
Mineło już półtora roku jak zażywałam lek i właśnie dzisiaj jest 3 tydz jak jestm bez leków, niestety nie jest za dobrze. nie wiem co mam robic czy powinnam zacząć znów brać seroxat?
Czy ktoś mi może powiedzieć jak długo mozna zażywać ten lek i czy po odstawieniu można tak poprostu znów do niego powrócić.
nie mam możliwości kontaktu z moim lekarzem ponieważ leczę sie w koszalinie a teraz mieszkam w akademiku w radomiu. :(
paflina

Sortuj wg