PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

Re: Seroxat

przez Wujek_Dobra_Rada 13 gru 2010, 00:18
2 ostre antydepresanty,tylko że inny schemat działania, więc może efekt się kumuluje? Nie wiem... Musiałbym jedno odstsawić. Lekarz mi bardziej sugerował, żeby prędzej paro odstawiać, albo zwiększać Anafranil.
Wujek_Dobra_Rada

przez Wujek_Dobra_Rada 13 gru 2010, 00:25
Panna_Modliszka, to nie są leki do celów rekreacyjnych. U mnie głównie przeciwbólowe robiły siekę z mózgu.
Wujek_Dobra_Rada

przez Wujek_Dobra_Rada 13 gru 2010, 00:28
Panna_Modliszka, Wizja eufori jest niezmiernie pociągająca. Ale jakoś się trzymam...
Wujek_Dobra_Rada

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aree1987 13 gru 2010, 01:56
Pomianowska napisał(a):Wujek_Dobra_Rada, nie mogę skupic mysli jak patrzę na twój avatar :lol:

60 mg biorę od kilku dni dopiero. Czuję niewielka różnicę między 20 a 60. Ale 60-tka musi sie jeszcze "rozbujac".
20 mg - przez 2 i pół tygodnia - czułam pierwsze działanie już po tygodniu ( pozytywne - bez skutków ubocznych )
40 mg - od 3 do 5 tygodnia - było naprawdę dobrze. Dużo mniejsza irytacja, większa odwaga, lepszy humor, bardzo niskie libido, prawie zero lęków.
40 mg - od 5 do 7 tygodnia - gorzej. Gorszy humor, irytacja, lęki - ale bez ataków paniki. Większa ochota na seks.
od kilku dni 60 mg...

Może to jednak stres przedświąteczny - w sumie to te sytuacje imprezowo-rodzinne najbardziej mnie stresują. I te Wigilie w pracy też.

No ale jakbyś pobrała stałą dawkę 2-3mce to wtedy byś wiedziała czy lek działa czy nie a tak jeździsz z dawką to nie wiesz czy Twoje sampoczucie jest zwiazane akurat z działaniem prawidłowym leku czy to dalej efekt zmiany dawki i tak dojechałaś do 60.. Pobierz to 60 dłużej zanim coś stwierdzisz na pewno jak działa..
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez Moolik 13 gru 2010, 14:58
Apii, przeciez fluanxol ma aktywizowac a bierzesz jeszcze jakis lek moze ta sennosc po tym drugim leku
Moolik

przez 19_latek 13 gru 2010, 15:17
Moolik,
Nie wszystkich fluanxol aktywizuje, ja na poczatku brania chcialem calymi dniami spac, teraz tez jestem spiacy ale wytrzymuje a biore juz ponad 1,5 roku.
19_latek

Re: ParoMerck---->ParoGen

przez Wujek_Dobra_Rada 13 gru 2010, 15:44
Przechodzę na Parogen, ponieważ nie ma nigdzie Xetanoru. Mam nadzieję, że nie będzie najmniejszej różnicy. Trochę tańszy i wygodniejsze opakowania po 60 tablet.
Wujek_Dobra_Rada

przez Zenonek 13 gru 2010, 16:15
Wujek_Dobra_Rada,

Najlepszy jest Seroxat.

Brales na ta bezsennosc Chloropromazyne albo Risperidon ?

przez Wujek_Dobra_Rada 13 gru 2010, 16:17
nie
Wujek_Dobra_Rada

przez Wujek_Dobra_Rada 13 gru 2010, 16:26
Brał ktoś z was paroksetynę pod różnymi nazwami handlowymi, np Seroxat, Parogen. Jest jakaś różnica w działaniu?
Wujek_Dobra_Rada

przez Moolik 13 gru 2010, 16:51
Niby to samo ale wielu uwaza seroxat za lek najlepszy na wikipedi nawet cos chyba pisze ze producent handlowy cos mieszal z lekiem i daltego chyba seroxat uwaza sie za najlepszy

[Dodane po edycji:]

19_latek, 1,5 roku juz go bierzesz duzo przytyłes ?? bo słyszałem ze po neuroleptykach sie tyje
Moolik

przez Śnieżka* 13 gru 2010, 17:23
Wujek_Dobra_Rada napisał(a):Pomianowska, Tak. Myślę, że głowną zasługą dobrego samopoczucia jest Anafranil. A liczę, że paro wpłynie na pewność siebie i troszkę poukłada chaos w głowie;)

A na mnie anafranil w ogóle nie działał, brałam przez pół roku.
Raz do roku umieram, później rodzę się na nowo, by znowu umrzeć.

przez aree1987 13 gru 2010, 17:25
A ja od dzisiaj na 40mg na lekko naćpany chodzę sobie na haju i wszystko mam w poważaniu. :P
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez Apii 13 gru 2010, 17:29
Moolik napisał(a):Apii, przeciez fluanxol ma aktywizowac a bierzesz jeszcze jakis lek moze ta sennosc po tym drugim leku

no biore paroksetyne i fluanxol mial byc wlasnie na aktywizacje, ale zadzialal wrecz odwrotnie, jeszcze bardziej mnie przymula :? ale lęków nie ma nic a nic to jest plus. Tylko spalabym albo leżała non stop

a co do tego tycia - to ja lacznie neuroleptyki biore pol roku i mam niedowage nadal :) wiec roznie to bywa
Apii

Sortuj wg