PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

Re: PAROKSETYNA to największe gowno!!!!!!!

przez Moolik 09 lis 2010, 23:32
Ja tak mam z lexapro tez czekac ze moze wkoncu zacznie działac chciłem zmienic na proksetyne no ale teraz mnie zniecheciłesi juz serio nie wiem po jaki lek siegnac myslicie ze fluoksetyna jest dobra na leki ??
Moolik

przez Wujek_Dobra_Rada 09 lis 2010, 23:34
Co oznacza w praktyce, że paroksetyna jest jednym z najbardziej wybiórczych SSRI? To znaczy, że działanie jest bardziej zawężone i na mniejsze spektrum objawów?
Wujek_Dobra_Rada

przez miko84 09 lis 2010, 23:46
Że działa głównie na serotoninę? Działa na spektrum objawów za które odpowiada serotonina - lęk, depresja. To najsilniejszy lek serotoninowy jaki próbowałem - dla mnie za silny. U mnie powodował zbyt duże pobudzenie i akatyzję.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Wujek_Dobra_Rada 09 lis 2010, 23:48
U mnie powoduje tylko w dzień nadmierną senność, w nocy bezsenność. Nic więcej. Zero motywacji. Ale biorę już miesiąc i szkoda mi straconego czasu.
Wujek_Dobra_Rada

Re: ParoMerck---->ParoGen

przez sew333 10 lis 2010, 04:16
Ja biore Setaloft ( sertralina ) i z libido jest ok:) . Nic nie obniża , może troszke,albo mi sie wydaje. Ale normalnie moge dojsc bez problemów do wytrysku. Biore 0,5mg.

A kiedys gdy bralem PAROGEN to gówno , to kompletnie nic nie mogłem, nie chciało wytrysnąć;d

[Dodane po edycji:]

Tak jeszcze chciałem coś dodać od siebie. Dziwie sie niektórym ,że tak reagujecie albo żle piszecie o SSRII.
Po pierwsze: to nie uzależnia , po drugie: gdyby naprawde tak szkodziły, nie byłyby w sprzedaży
po trzecie: uznane wtedy by były chyba jako narkotyk a nie LEK.

Czytając wiele opiń troche sie przestraszyłem , by brać SETALOFT ( sertralina ). Jednak machnąłem reką. Nie moge pozwolić by nerwica sie nasilała i od tygodnia juz biore ten lek. A od dwóch dni jestem na dawce 0,5mg. Nie czuje zadnych skutków ubocznych , libido w porządku.
Ogólnie raczej zadnej poprawy nie ma, ale trzeba czekać. TAkże naprawde nie wiem czemu niektórzy piszą o leku takie drastyczne rzeczy, jak to przeciez w ogóle nie rusza i nie kopie. Chyba ,że ktoś celowo przedawkowuje, to rozumiem. Ale tak w normalnych dawkach????? Dziwne mają niektórzy teorie......

Ja sie czuje normalnie, w porządku , trzeżwo itd......

przez kasia000 10 lis 2010, 07:56
wujek-to dobrze ,że spisz przecież miałeś problemy zesnam-zdrowiejesz!
co ja bym dała ,żeby spać!!!
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez miko84 10 lis 2010, 10:49
Co znaczy że pofrunie w niebo? Dostałeś "happymanii" czy co? : P
miko84

przez 19_latek 10 lis 2010, 12:08
Oo, to ciekawe jakbym ja sie czul przy 60mg :D, poki co 30mg tłumi lęki a na tym mi tylko zalezy. Jedynie co mi przeszkadzaa to straszne wahania nastroju - rano jest super a wieczorem wieeelka depresja i chce mi sie plakac.
19_latek

przez 19_latek 10 lis 2010, 12:26
Amon_Rah,
Np jaki mozna by dodac? Nie chcialbym znowu siedziec w domu przez te stkutki uboczne.
19_latek

przez 19_latek 10 lis 2010, 12:37
Zobaczymy czy mi cos przepisze lekarz. Kurde to bylby juz 4 lek ktory mialbym brac. Chyba ze spytam czy moge zwiekszyc dawke paro np do 40mg? Moze to zadziala stabilizujaco i przeciwdepresyjnie.
19_latek

przez aree1987 10 lis 2010, 12:48
Ja tez ze wzgledu na moje borderline zamierzam zasugerować lekarzowi jakiś stabilizator. Myślałem o karbamazepinie bo lamitrin choć nowy to trochę przydrogi jest niestety.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez aree1987 10 lis 2010, 12:49
Mi zostało 5 tabsów do wtorku do wizyty u lekarza nie wiem jak się tym obdziele. :(
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed

przez Shadowmere 10 lis 2010, 13:18
aree1987, borderline? :shock:
A tak sie cieszyles,że masz tylko zaburzenia zachowania,nie osobowosci...Chryste,wysypalo nas..
Shadowmere

przez aree1987 10 lis 2010, 14:13
Shadowmere napisał(a):aree1987, borderline? :shock:
A tak sie cieszyles,że masz tylko zaburzenia zachowania,nie osobowosci...Chryste,wysypalo nas..

Tak zasugerowała mi psycholog/terapeutka u której teraz mam terapie. Pewna jest co do zaburzenia osobowości, a jeśli chodzi o dokładne sprecyzowanie to powiedziała że w tym wypadku granice są bardzo płynne. Nie chciała sugerować jakie dokładnie bo ja nie wiedząc kim jestem mam tendencje to wpychania się w definicje i schematy działania i na ich podstawie funkcjonuje to mnie przeraża, brak jakiejkolwiek swojej tożsamości. Straszne :evil:
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed

Sortuj wg