PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

Re: Seroxat

przez aree1987 30 wrz 2010, 13:29
tak
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez wazniak 30 wrz 2010, 15:33
nie.

kazdy lek dziala inaczej na konkretna osobe. sa ludzie ktorym pomogl lexapro a sa ludzie ktorym pomogl seroxat i nie odwrotnie. wszystko zalezy od ogranizmu. trzeba testowac dlatego kuracja z tego "czegos" zajmuje tyle czasu

Re: ParoMerck---->ParoGen

przez aniak80 01 paź 2010, 18:19
Hej

Ja biorę lek juz ponad rok cały czas w dawce 20 raz dziennie rano.Długo się akceptował w moim organizmie pierwsze tygodnie przychodziłam z pracy i jak strzała padałam na łozko.Miałam nawet spokój z sercem ( biorę propranolol na wyciszenie serca) ale teraz od ok mc lek chyba przestaje działac staję się znów nerwowa najgorsze jak zdarza mi się przespac w dzien to jak się obudzę to derce mi wali jak szalone strasznie mnie to dezorientuje mam wrazenie ze lek juz na mnie nie działa.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: ParoMerck---->ParoGen

przez Dori26 01 paź 2010, 20:27
Czesc mam problem a mianowicie mozliwe sama go robie bo przeczytalam ulotke :? chcialam sie dowiedziec czy ZOMIREN SR zeczywiscie jest taki uzalezniajacy i czy daje takie objawy jak mn;amnezja,zmiany w zachowaniu i inne ktore mnie przerazily,mam brac dziennie tylko pol tabletki,ale do tej pory niewzielam b boje sie :zonk: poradzcie cos,dziekuje

przez tet 02 paź 2010, 18:56
zastanawiam się jak to jest.. czy możliwe, że na wyższej dawce (40 mg) zwiększają mi się lęki i ogólne działanie leku jest gorsze niż na mniejszej (20 mg)?

nie daję rady na 40tce, czuję że to co obudowałam wcześniej dzięki paroksetynie poszło się.. gonić. miał ktoś podobnie? :roll:
tet

przez Moolik 02 paź 2010, 19:55
to całkiem mozliwe jak na 20 czułem sie swietnie ale byłem głupi i myslem ze gdy zwieksze dawke bedzie jeszcze lepiej doszło az do 60 mg i potem była masakra dlatego teraz mam zamair wrocic do paroksetyny ale maksymalna dawka to 30 mg
Moolik

Paroksetyna - co sprawia, ze obniza ochote na sex ?

przez El Chupacabra 02 paź 2010, 23:49
Zastanawiam sie czy nie zamienic mikrodawki Anafranilu na mikrodawke Seroxatu (paroxetyna). Zalezy mi na efekcie uspokojenia mysli, wyciszenia, zwiazane jest to z moja NN. Prawie nie mam kompulsji, natomiast drecza mnie obsesje - wracam z roboty i nie moge przestac o niej myslec. Sytuacje stresowe bardzo dlugo roztrzasam w mojej glowie. To bardzo meczy...

Bralem kiedys Seroxat, mial wady i zalety, ale skutecznosci nie mozna mu odmowic. Z tyciem sobie poradze (jestem na scislej diecie), tylko boje sie o libido. Pamietam, ze po Seroxacie mialem problemy z dojsciem. Kombinuje, zeby teraz brac mikrodawke tego i tym samym problemy beda mniejsze.

Zastanawiam sie tylko, co sprawia ze paroxetyna tak destrukcyjnie wplywa na sfere seksualna ?

Moze daloby sie wtedy jakos temu zaradzic.

wola człowieka jest jego niebem

Re: Paroksetyna - co sprawia, ze obniza ochote na sex ?

przez El Chupacabra 03 paź 2010, 00:15
Krwiopij napisał(a):Podobno bardzo blokuje dopamine....
Aczkolwiek na moje libido nawet seroxat nie mial wplywu.. :smile:
Może dolaczysz do tego np mikrodawkę welbutrinu?

Mam lepszy pomysl - requip :)

Requip jest agonista dopaminy. Dodatkowo z racji innych problemow z hormonami biore Dostinex - tez agonista dopaminy.

Jesli problemem jest tylko dopamina, to super - z tym da rade cos zrobic.

przez montechristo 03 paź 2010, 09:36
Ja biorę Trittico. I nie było ochoty na sex, a podobnomiała być..ale byłem z partnerką którą 3 miechy temu zminiłem na kogos kogo kocham i sex jest i to jaki.

przez thbthb 03 paź 2010, 13:13
Krwiopij napisał(a):Podobno bardzo blokuje dopamine....
Aczkolwiek na moje libido nawet seroxat nie mial wplywu.. :smile:
Może dolaczysz do tego np mikrodawkę welbutrinu?

Żaden lek typu SSRI nie wpływa bezpośrednio na poziom dopaminy. Zresztą sama nazwa SSRI o tym mówi: Selective Serotonin Reuptake Inhibitor. Czyli selektywne inhibitory wychwytu serotoniny.
Spośród wszystkich SSRI, paroksetyna najbardziej jest kojarzona z występowaniem psychoz, zespołu serotoninowego i zespołu odstawienia – najsilniejszy broker wychwytu 5-HT.[1]
Zacznijmy od tego, że generalnie leki SSRI podwyższają poziom prolaktyny PRL. Drugą rzecz, jaką musisz wiedzieć, to to, że prolaktyna jest ściśle powiązana z poziomem dopaminy - ilość dopaminy jest odwrotnie proporcjonalna do ilości prolaktyny i vice versa.
Jest tylko jeden lek SSRI, który nie zwiększa poziomu prolaktyny - sertralina.
Oprócz serotoniny, paroksetyna oddziaływuje jeszcze w niewielkim stopniu na Noradrenalinę, natomiast w żaden sposób nie działa na DA.

1. Za: "Antydepresanty" - praca dr.hab.n.med. Romana Stefańskiego (neurolog).
P.S. Uprasza się "moderatora" o nieingerowanie w treść moich postów. Słowa zaczynające się od SPY mają takie być i jest to błąd celowy.

przez El Chupacabra 03 paź 2010, 14:11
thbthb,

Wychodzi, ze paroksetyna wplywa na Dopamine, ale posrednio.

Czy w takim razie wystarczy, ze bede bral dostinex (blokuje prolaktyne, podwyzszajac dopamine) i problem z glowy ?

przez thbthb 03 paź 2010, 19:15
Prawdopodobnie tak, ale to musi zadecydować lekarz :)
P.S. Uprasza się "moderatora" o nieingerowanie w treść moich postów. Słowa zaczynające się od SPY mają takie być i jest to błąd celowy.

przez El Chupacabra 03 paź 2010, 19:17
ok, biore 10 mg Anafranilu na dobe.

Ile Paroksetyny potrzeba, zeby to zastapic ? Zalezy mi na mikrodawce.

przez miko84 03 paź 2010, 20:45
Bezpośrednio nie działa ale pośrednio tak, sama serotonina przez agonizm receptora 5-ht2c bodajże blokuje dopaminę - przez to obniżenie libido i wzrost prolaktyny. Prolaktyna podwyższa się bo dopamina spada a nie odwrotnie.
miko84

Sortuj wg