PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

Re: ParoMerck---->ParoGen

przez BladzacyAniolek 16 wrz 2010, 19:41
Ja Parogen biorę od tygodnia, pół tabletki. Od dzisiaj całą. Skutki uboczne? Straszne nudności, ból głowy, senność, i ogólnie to się nic nie chce.
Plusów jak na razie nie widzę, nie wiem po jakim czasie to działa.
F34.1, F43.2, F60.3

BladzacyAniolek = pssyche

http://samotnadusza-psyche.blogspot.com/

przez 19_latek 16 wrz 2010, 20:46
BladzacyAniolek,
U mnie bylo to samo, tez nudnosci na poczatku ale z czasem bylo coraz lepiej. Pamietam jak chyba w 3 tyg obudzilem sie i nie mialem nudnosci, od tamtej pory biore ponad rok czasu i caly czas dziala jak dzialal na poczatku. Powinno zaczac sie poprawiac od 3 - 4 tyg.
19_latek

przez MARZENA 34 17 wrz 2010, 20:56
moja lekarka jest teraz na urlopie zmiejszyla mi dawke z 1 tab na pol a teraz na 1/4 kontaktujemy sie esemesami bo siedzi za granica chodze jak pijana nic nie pije a glowy nie moge utrzymac takie mam uczucie w glowie jakie jest po alkoholu zwariowac mozna ktos tak mial

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: paxtin

przez Malwina24 18 wrz 2010, 21:14
roga82 napisał(a):
marlow napisał(a):atarax(hydroksyzyna) nie

uzależnia,tylko sennym jesteś po nim przez 24h(nie wolno jezdzic po nim samochodem)Pogadaj z

lekarzem.

Witam :)

A więc, lekarz zapisał mi Zolpic lek nasenny tzw. nowej generacji.

Pierwszy raz wziąłem go przed wczoraj, zasnąłem po 30 minutach, ale obudziłem się po 3 godzinach i już nie mogłem zasnąć.

Wczoraj wziąłem drugi raz na noc i też sumie spałem 3-4 godziny, obudziłem się, poleżałem trochę a potem zasnąłem już sam :)

W sumie nie jest źle, bo już nie biorę afobamu, ale wolałbym jakiś lek (nowej generacji) po którym spałbym dłużej i nie

budził się po 3 godzinach. Podobno w tych lekach nie zwiększa się tolerancja i tak nie uzależniają. Może niedługo wróci

normalny sen.

Jak ktoś z was przyjmuje leki takiego typu, to prosiłbym aby napisał jak na niego działają.
Witam,nie biorę paxtinu już ze3tyg. i chciała bym wiedzieć czy to że mam napięcia częste i lęki ale nie paniczne to normalne i czy to minie?

przez BladzacyAniolek 18 wrz 2010, 23:19
Ja u siebie zauważyłam jeszcze, że mam strasznie rozszerzone źrenice. :x
No i brak apetytu.
F34.1, F43.2, F60.3

BladzacyAniolek = pssyche

http://samotnadusza-psyche.blogspot.com/

przez 19_latek 19 wrz 2010, 11:13
BladzacyAniolek,
Mialem tak w pierwszych 2 tygodniach, pozniej przeszlo.
19_latek

przez MARZENA 34 19 wrz 2010, 19:55
zmiejszylam tab do 1/4 przeszly zawroty glowy ale jestem leniwa wszystko robie w zwolnionym tempie i jesc mi sie nie chce.biore dosc dlugo juz myslam ze nic takiego nie bedzie a tu prosze bylo juz ok a od 2 tyg jakas tragedia juz jestem zmeczona

Re: Xetanor

przez PoLaK6677 20 wrz 2010, 20:42
A ja nadal boje sie wziasc ten lek... sam nie wiem czy to wogole lek dla mnie, lekarka tylko zapytala co mi jest ja jej krotko odpowiedzialem a ta odrazu sypnela mi xetanorem... czemu odrazu dala mi psychotrop nie lepiej zaczac od jakis dobrych lekow przeciw lekowych i uspakajajacych ?? Po za tym druga sprawa LIBIDO, jest jeden temat wlasnie o takim tytule ale tam nie widze nowych odpowiedzi, czy naprawde jest taka tragedia z libido po zażyciu Xetanoru ?? Ono pozniej wraca jak przestane brac leki ?? Jest w stanie mi ktos odpowiedziec na te pytania ?? Bardzo bym prosil bo jest coraz gorzej ze mna a nie jestem w stanie wziasc tej tabletki do ust bo boje sie ze tylko pogorszy sprawe :/ HELP PLIZ....

Re: Xetanor

przez aree1987 20 wrz 2010, 20:53
PoLaK6677 napisał(a):czemu odrazu dala mi psychotrop nie lepiej zaczac od jakis dobrych lekow przeciw lekowych i uspakajajacych ??

psychotropy to m. in. leki przeciwlękowe i uspokajające, a Xetanor w porównaniu z innymi (benzodiazepinami) jest lekiem lajtowym. Wiec szamaj i nie marudź Twoja lekarka wie lepiej od Ciebie. ;)
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

Re: Seroxat

przez Moolik 27 wrz 2010, 16:22
Ja tez chyba zaczne brać seroxat aktualnie zazywac lexapro 5 miesiąc ale nie pomaga w wydaje mi sie ze po 5 miesiacach powinien juz działac
Moolik

Seroxat jaka jest odpowiednia dawka leku?

przez tomek28100 29 wrz 2010, 20:25
Biore seroxat 11 dni 20mg ale mam wrazenie ze slabo dziala poniewaz nie czuje nic z pozytywnego dzialania leku ani negatywnego tak jakbym nic niebral.
Moze zwiekszyc dawke tylko niewiem czy 40mg bedzie ok i czy rozlozyc to na 20mg rano i 20mg wieczorem czy lepiej bedzie 40mg jednorazowo rano.

przez aree1987 29 wrz 2010, 20:52
czekaj jeszcze od 6 tygodnia już na pewno powinienes coś czuć.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez wazniak 29 wrz 2010, 21:05
dawno tutaj nie bylem... musze sie wziac i znalezc troche czasu to opisze co i jak u mnie przebiegalo.

w kazdym razie. TEN LEK POMAGA. u mnie zaczal dzialac po rowno 4 tygodniach.... jak wygladala poprawa? ano tak ze przed seroxatem 4 miesiace siedzenia bez wyjscia z domu. po 4 tygodniach kuracji seroxatem pojechalem na woodstock ;) oczywiscie to tez kwestia samozaparcia i wspanialych ludzi ktorzy mnie wyciagneli. jesli chodzi o atak paniczny - calkowicie zanika.

gdy znajde wiecej czasu opisze wszystko dokladnie :) tymczasem nie traccie wiary!!!!!! cierpliwosci

przez Moolik 30 wrz 2010, 10:46
a czy według Was seroxat to najlepszy lek na lęki ??
Moolik

Sortuj wg