PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

Re: ParoMerck---->ParoGen

przez Shadowmere 23 sie 2010, 16:50
Lilianka, a co z terapią?chodzisz teraz?
Shadowmere

przez cytrynka84 23 sie 2010, 17:35
Lili-ana ,to faktycznie kiepsko,serdecznie wspolczuje,taki stan jest do d.. Myslisz o powrocie do sertraliny,tak?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Lili-ana 23 sie 2010, 21:45
tak, myślę o powrocie do sertraliny.
A na terapię chodzę ale nie wiem czy to o terapię chodzi, myślę, że ten lek tak działa na mnie. Dziś po tym poście wcześniejszym się rozemocjonowałam w końcu, tzn. się wkurzyłam tak dosyć konkretnie i w sumie to dobrze, bo takie zobojętnienie było dobijające, dobrze, że w końcu coś ze mnie uszło i pewnie będzie dalej uchodzić im mniejszą dawkę paroksetyny będę brać. Ale ogólnie dziwne to wkurzenie było takie niewiadomo na co, ot tak po prostu musiało być :roll:
Lili-ana

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MARZENA 34 23 sie 2010, 22:13
czesc oa od paru dni mam zwiekrzona dawke biore jedna tabletke i nie czuje ze jestem niej nerwowa jestem nerwowa nie oczywiscie tak jak na pocztku leczenia,koszmar

przez Lili-ana 23 sie 2010, 22:27
MARZENA 34 napisał(a):czesc oa od paru dni mam zwiekrzona dawke biore jedna tabletke i nie czuje ze jestem niej nerwowa jestem nerwowa nie oczywiscie tak jak na pocztku leczenia,koszmar

a jak długo już bierzesz paroksetynę?
Lili-ana

przez aree1987 23 sie 2010, 22:54
Lili-ana, a Ty mówiłaś coś że odstawiasz leki a Ty inny chcesz zacząć brać :?:
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez Lili-ana 23 sie 2010, 23:52
aree1987 napisał(a):Lili-ana, a Ty mówiłaś coś że odstawiasz leki a Ty inny chcesz zacząć brać :?:

Tak, na razie chcę inny, czyli słabszy, sertralina działa 6 razy słabiej od paroksetyny i lepiej będzie mi z niej zejść niż z paro. Przejście z 15mg na 10mg paroksetyny jest bardzo niemiłe dla mnie, a co dopiero całkowite odstawienie. Dużo czytałam na ten temat i wiem, że z paroksetyny ciężko zejść z tego względu właśnie, że działa najsilniej z ssri. No i teraz wiem to sama po sobie :roll:

[Dodane po edycji:]

A sertralinę już brałam, to był mój pierwszy lek i działał dobrze więc na razie pobiorę małą dawkę, póki nie będę gotowa całkowicie zejść z leków.
Nie wiem czy znasz moją sytuację osobistą, pisałam tu na forum o tym trochę, ale to też właśnie wpływa na te moje wybory odnośnie leków.
Lili-ana

przez aree1987 24 sie 2010, 00:17
No spoko ale jak bedziesz zmieniać to nie męcz się i nie schodź do zera z paro tylko zrób przeskok na sertraline uboki po paro będą mniejsze, ja tak robiłem przy przejsciu wenlafaksyna - paro i odziwo nie miałem, żadnych uboków po odstawieniu wenli.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez Lili-ana 24 sie 2010, 00:48
Tak tak, wiem, też przechodziłam już z jednych leków na drugie i wiem jak to robić.
Ale mówię Ci, schodzenie z paroksetyny to trochę przegięcie :?

schodzenie stopniowe z paroksetyny...
14 września idę do mojej psycholki po sertralinę i zrobię przeskok ;)
Lili-ana

przez Shadowmere 24 sie 2010, 07:10
Lili-ana, kurcze,pamietam jak się dziwilam,że niektórzy muszą odstawiac ten(jak i inne) lek powoli.Odstawilam paroksetyne bez żadnych problemów.
Problem zaczal się jak odstawilam ssri calkowicie- chyba w drugim czy trzecim tygodniu,pojawily się ataki histerii,taka totalna ślimacza bezskorupkowość,przejechany krecik-ryk,skaleczony szczurek-ryk,w telewizji chore dziecko ryk.Tak jak pisalam w poprzednim wątku,wrazliwa bylam zawsze,ale po odstawieniu ssri,o bylo jak moja wlasna wrażliwość jeszcze razy 10.Nie wchodzilam do kiosku,bo wydawalo mi się,że pan sklepikarz mnie nie znosi,balam się odezwac żeby kogos nie urazic,poprostu koszmar.Mam wrażenie,że zespol odstawienny to niestety dluższa historia niż obiecane 2 tygodnie.
Shadowmere

Re: seroxat i spuchniety język

przez ankaanka775 24 sie 2010, 15:52
prz-ro napisał(a):Tu masz o Effeksorze i spuchniętym języku: http://www.depressionforums.org/forums/topic/22079-effexor-and-swollen-tongue/

Najlepiej to wpisz sobie w google hasło: "seroxat swollen tongue"

ten lek to wenaflaksyna a seroxat to paroxetyna ,wiec to dwa różne leki
tez podejrzewałam alergie ,lale może to być takze efekt wnikliwego czytania ulotki
sama juz nie wiem :why: :why: :why:

przez MARZENA 34 24 sie 2010, 21:51
biore parogen od lutego zaczynalam od 1/2 tabletki otak po ok 2 mc zwiekszala mi po cwiarce twrz biore jedna tabletke ale czuje ze nie jestem wyciszona tak jak na pocztku brania po mc jestem nadpobodliwa chwilami

wiecie co ja gdzies slyszalam ze schodzenie z tych lekow trwa nawet do 6 mc juz sie boje na sama mysl odstawiania ze tak zzzle jest

przez L:) 24 sie 2010, 22:31
po jakim czasie po wypiciu piwa (akurat teraz małego, 0,33l ) mogę wziąć tabletkę parogenu na noc ?
Z góry dzięki za możliwie najszybszą odpowiedzieć
L:)

przez pete_27 24 sie 2010, 22:37
Lili-ana napisał(a):14 września idę do mojej psycholki po sertralinę i zrobię przeskok ;)

Ja zszedłem po roku z paro na sertralinę od razu. Zrobiłem tylko 4 dni przerwy. Nie powiem bo przyjemne to nie było, przez miesiąc było trochę przej.bane ale szło przeżyć.
pete_27

Sortuj wg