PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Siergiej Arbuzow 06 wrz 2016, 18:00
Vengence, pani doktor przykazała zjechać do 10mg i faktycznie objawy nieco ustępują, ale co to za leczenie taką dawką, żadne leczenie. potrzebuję silnego leku przeciwlękowego, w paro była ostatnia nadzieja, bo wszystko już przemęczone, nie toleruję większości leków. no nic, no, dziękuję za odp.

przez NoMoreDepression 06 wrz 2016, 18:26
10mg to mała dawka. Czuć trochę działanie leku, ale do pełnego efektu to za mało. Jest duża różnica między 10 a 20mg. Tez zaburzenia widzenia powinny przejść po kilku dniach, też tak miałem, że mi się rozmazywało wszystko.

przez Siergiej Arbuzow 06 wrz 2016, 19:10
NoMoreDepression, no, 10 zdecydowanie za mało. tyle, że mi się nie tylko rozmazuje, bardzo bolą mnie oczy, obraz się rozszczepia, nie umiem czytać, ani wyjść na światło dzienne, kiepsko z oczami generalnie. nie chcę sobie uszkodzić wzroku takim ponownym próbowaniem 20mg i czekaniem, czy może przejdzie, czy nie. :bezradny:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kofel 06 wrz 2016, 19:19
Ja na 10mg czułem sie aż za mocno. Miałem wszystko gdzieś. No ale brałem do tego 2000mg depakiny...
Pogłaszcz to podam Ci łapę. ;)

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie
Klorazepat, diazepam, klonazepam, oksazepam - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

przez Vengence 06 wrz 2016, 19:21
Siergiej Arbuzow napisał(a):NoMoreDepression, no, 10 zdecydowanie za mało. tyle, że mi się nie tylko rozmazuje, bardzo bolą mnie oczy, obraz się rozszczepia, nie umiem czytać, ani wyjść na światło dzienne, kiepsko z oczami generalnie. nie chcę sobie uszkodzić wzroku takim ponownym próbowaniem 20mg i czekaniem, czy może przejdzie, czy nie. :bezradny:
Przy takich skutkach ubocznych, to jest coś nie halo, rozmazanie wzroku to jedno, ale jakieś takie inne akcje co tu napisałeś to nie bardzo raczej, ja brałem paro kiedyś dawka 20-60mg i nie miałem takich problemów, w zasadzie w ogóle nie miałem skutków obocznych, za to po innych ssri zdychałem strasznie, co ciekawe paro to największa kosa, więc powinno być na odwrót. :pirate:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Grabarz666 06 wrz 2016, 19:30
Vengence napisał(a):...co ciekawe paro to największa kosa...

Chyba tylko na libido...

przez Siergiej Arbuzow 06 wrz 2016, 19:34
no przez te jazdy z oczami, to się teraz boję łykać nawet to 10, bo mi się wkręca, że to kiedyś odbeknie chorobą oczu, czy innym zwyrodnieniem, a szkoda, bo dobry lek, zbawienny tumiwisizm na 20-tu

Grabarz666 napisał(a):

Chyba tylko na libido...

o tym nie wspominając

przez Grabarz666 06 wrz 2016, 19:43
Siergiej Arbuzow napisał(a):no przez te jazdy z oczami, to się teraz boję łykać nawet to 10, bo mi się wkręca, że to kiedyś odbeknie chorobą oczu, czy innym zwyrodnieniem, a szkoda, bo dobry lek, zbawienny tumiwisizm na 20-t

Paroksetyna jest inhibitorem receptorów muskarynowych i powoduje min. zaburzenia akomodacji, rozmazane widzenie... czyli powoduje objawy podobne do jaskry, tak więc nie jest to lek dla osób z tym schorzeniem. Jeżeli chcesz zostać przy SSRI zamień paroksetynę na escytalopram, bardzo podobna siła serotoninowa, przy braku inhibicji receptorów muskarynowych i iNOS/eNOS.

przez Kalipoz 07 wrz 2016, 07:01
Biorę paroksetynę 4ty dzień i mam tak potworny ciągły atak lęku ze chciałbym zwymiotować (ze strachu) ale nie mam czym bo paro kompletnie odbiera mi apetyt. Jest sens to dalej ciągnąć? Teraz dobrze rozumiem czemu na opakowaniach ssri w stanach jest black box warning że może nasilać myśli samobójcze.

przez kofel 07 wrz 2016, 11:09
Bo może nasilać. Weź jakieś benzo, bo lekarz powinien Ci jakieś zapisać.
Pogłaszcz to podam Ci łapę. ;)

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie
Klorazepat, diazepam, klonazepam, oksazepam - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

przez Vengence 07 wrz 2016, 13:31
Grabarz666 napisał(a):

Chyba tylko na libido...
To mija po jakimś czasie chce się ruchać strasznie, przynajmniej ja tak miałem, ale są masakryczne problemy ze spustem, całą noc można walić i nie ma żadnej gwarancji, że dojdziesz. :P
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez fobik123 07 wrz 2016, 15:18
Vengence napisał(a):
Grabarz666 napisał(a):

Chyba tylko na libido...
To mija po jakimś czasie chce się ruchać strasznie, przynajmniej ja tak miałem, ale są masakryczne problemy ze spustem, całą noc można walić i nie ma żadnej gwarancji, że dojdziesz. :P

A u mnie jest odwrotnie.Dochodzę bez problemu,zawsze umiałem się dobrze podniecić.Ale chęci nie ma zbytnio.....
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez Grabarz666 07 wrz 2016, 16:28
Vengence napisał(a):... ale są masakryczne problemy ze spustem, całą noc można walić i nie ma żadnej gwarancji, że dojdziesz. :P

Pod warunkiem, że w ogóle stanie :twisted:

przez oko.grzegorz 08 wrz 2016, 12:36
Vengence napisał(a):
Grabarz666 napisał(a):

Chyba tylko na libido...

No i nad tym ostatnio się bardzo zastanawiam. Bo paroksetyna działa bardzo dobrze antydepresyjnie , wiadomo wytrysku przy jej braniu zazwyczaj nie da się osiągnąć. No ale co sie dzieje po jej odstawieniu. Powiedzmy brałbym z 4-6 miesięcy i jak to Vengence napisałeś w czasie brania ruchać by się chciało a spuścić nie dało rady. A co po odstawieniu? Wiadomo że z dnia na dzień wytrysk by nie wrócił ale mysle ze z miesiac czasu i by wrócił. A co z przyjemnością podczas seksu? Działanie antydepresyjne utrzymuje się i ruchać się chce dalej i jest przyjemnie ?
Ja biorąc fluoksetynę , brałęm ją miesiąc po miesiącu odstawilem bo wytrysku nie dało rady osiągnąć, ale po odstawieniu 3 dni dalej nie dało rady. ALe później przez jjakieś 1,5 tygodnia już dało - co więcej w końcu wróćiła przyjemność i rozkosz sprzed depresji, niestety po 1,5 tygodnia wszystko wróciło do normy. I tak sobie myślę że zdecydowanie wolałbym pocierpieć 4-6 miesiecy bez wytrysku ale być zdrowym później. Niż np teraz na wellbutrinie mogę ciągle osiągać wytryski ale co z tego jak wszystkie są jałowe. ... Ktoś coś w tej sprawie poradzi?

Sortuj wg