PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Mili89 28 sie 2016, 23:46
kofel, wlasnie boje sie rozpuscic czy rozgryzc... Najlepiej mi idzie w kapsulce ale ona jest dojelitowa wiec moze nie powinnam tak robic..
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez kofel 29 sie 2016, 11:19
Jeżeli chodzi o rozpuszczanie to jestem przekonany, że nic sie nie stanie. Nie masz telefonu do lekarza, żeby się skonsultować?
Pogłaszcz to podam Ci łapę. ;)

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie
Klorazepat, diazepam, klonazepam, oksazepam - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

przez Mili89 29 sie 2016, 13:47
Jestem w Anglii. Lekarz na wszystko powie "no proble m" wiec niewiele sie dowiem.
Zastanawiam sie tylko gdzie wchla ia sie seroxat czy w zoladku ale to chyba niemozliwe? Czy w jelicie cienkim?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 29 sie 2016, 15:26
Mili89 napisał(a):Jestem w Anglii. Lekarz na wszystko powie "no proble m" wiec niewiele sie dowiem.
Zastanawiam sie tylko gdzie wchla ia sie seroxat czy w zoladku ale to chyba niemozliwe? Czy w jelicie cienkim?

Nad czym ty się właściwie zastanawiasz??, bo już się pogubiłem, masz jakieś problemy żołądkowe, czy o co chodzi?? :D
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Mili89 29 sie 2016, 16:26
Vengence, problemy to mam psychiczne :mrgreen: :mrgreen:

a tak na powaznie : zmienili mi paro z 10 na 20 mg .
nie umiem polknac tej tabletki za nic na swiecie.
wiem, ze nie mozna rozgryzac ich wiec wlozylam tabletke w pusta kapsulke po probiotyku i takim sposobem moge ja polknac.
i sie zastanawiam czy jesl tabletka nie byla dojelitowa a kapsulka jest to czy nie wplywa to na wchlanianie leku.
stad moje pytanie : gdzie wchlania sie Seroxat ? :D

tak wiem, ze to dziwne, ale zalezy mi na odpowiedzi :D

przez Vengence 29 sie 2016, 21:12
Mili89 napisał(a):Vengence, problemy to mam psychiczne :mrgreen: :mrgreen:

a tak na powaznie : zmienili mi paro z 10 na 20 mg .
nie umiem polknac tej tabletki za nic na swiecie.
wiem, ze nie mozna rozgryzac ich wiec wlozylam tabletke w pusta kapsulke po probiotyku i takim sposobem moge ja polknac.
i sie zastanawiam czy jesl tabletka nie byla dojelitowa a kapsulka jest to czy nie wplywa to na wchlanianie leku.
stad moje pytanie : gdzie wchlania sie Seroxat ? :D

tak wiem, ze to dziwne, ale zalezy mi na odpowiedzi :D
Nie było mnie wcześniej, bierz to w kapsułce normalnie,
kapsuła zostanie przecież od razu rozpuszczona przez soki trawienne, nie bój żaby, będzie dobrze. :mrgreen:
Jeżeli chcesz się upewnić to wpisz w google, hehe. :P
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Mili89 30 sie 2016, 02:11
Vengence, dzieki wielkie :)

przez ŻywyNaNiby 31 sie 2016, 11:57
Witam,
Ze względu, że od początku mojej przygody z paroksetyną minęło magiczne trzy miesiące, postanowiłem podzielić się zwami moimi spostrzeżeniami. Uściślę, że wczas trzech tychże miesięcy wliczam 10 dni po 10mg, 20 dni po 20mg, i pozostałe 2 miesiące na dawce 40mg. Efekty uboczne praktycznie na każdej z tych dawek były znikome, żeby nie napisać żadne. Występuje częste zmęczenie, ospałość, i brak energii, co jednak ciężko stwierdzić czy winne są tego leki, bo i przed leczeniem miałem z tym problemy. Co do działania, na 100% nastąpiła poprawa w kwestii fobii społecznej. Odczucia takie, jak niepewność, nieswojość, cz też poczucie zagrożenie w kontaktach z innymi osobami znacząco zmalała. Nie pamiętam kiedy byłem, w takim stopniu pewny siebie, wyluzowany, i nieprzejmujący się opinią innych ludzi. Jeśli chodzi, o lęki takie jak rzadko zdarzające mi się wyjazdy, np. do większych miast w celu rozmowy o pracę, zwykłe rozmowy telefoniczne, czy prowadzenie auta, jednym słowem sytuacje które napawały mnie wielkim strachem, niestety nadal wywołują u mnie strach, chęć ucieczki i w konsekwencji unikanie nich. Choć całkiem prawdopodobne że przynajmniej w mniejszym stopniu. Chciałbym nadmienić jeszcze, o kwestii mojego myślenia, mianowicie nastrój uległ poprawie, mniej przejmuje się swoimi problemami i lepiej zapatruje się na swoją przyszłość, lecz zdarzają się również okresy spadku nastroju. Więc, ogólnie rzecz biorąc, bilans chyba dodatni :great:
Co ciekawe, zawsze chciałem dużo czytać. Ale przez różne utrudnienia, takie jak problemy z koncentracja ( ciężko było mi się skupić na dłużej niż kilka minut), czy z kolei najróżniejsze dziwactwa ( ciągle miałem wrażenie że coś pominąłem, coś przegapiłem, w konsekwencji co chwile musiałem wracać do tyłu o kilka kartek), dałem sobie z tym spokój. Nie wiem, czy to wyniku przyjmowania paroksetyny, czy może jednak zwykły przypadek, ale teraz z wielką przyjemnością, "połykam" jedna książkę za drugą, bez większych komplikacji :yeah:
Z powodu pewnych poniekąd braków w działaniu tego leku,na ostatniej mojej wizycie, spytałem lekarza czy po takim czasie mogę liczyć na jeszcze większą poprawę. Doktor bez namysłu stwierdził, że tak i dodał, że pełne działanie leku następuje dopiero po pół roku, co o tym sądzicie?

przez Siergiej Arbuzow 31 sie 2016, 20:02
dzień dobry,
pytanie do osób przechodzących terapię tym lekiem. czy komuś z was zdarzały się w pierwszych tygodniach brania uboki w postaci zaburzeń widzenia, tj nieostry i rozedrgany obraz, nadwrażliwość na światło, powidoki, migrujące poprzecznie stworki, nieumiejętność skupienia wzroku etc.? ponadto ból głowy, otępienie, senność i odrealnienie? czy ktoś zmagał się z takimi uciążliwościami, które w późniejszym okresie ustąpiły i jest sens próbować to przeczekać?
pozdrawiam

przez NoMoreDepression 31 sie 2016, 21:42
Tak.

przez tomek0700 04 wrz 2016, 13:20
Wracam do paroksetyny, cholera. 10 miesiecy nie bralem. Pytanie do was! Paro podwyzszyl mi poziom prolaktyny. Nie dużo miałem około 28 jednostek. Nie pamietam normy. Jest sens brania lekow na zmniejszenie prolaktyny gdy jestem pewny, ze to paroksetyna podwyzsza mi jego stezenie?>

przez Teksas 04 wrz 2016, 15:31
Siergiej Arbuzow napisał(a):dzień dobry,
pytanie do osób przechodzących terapię tym lekiem. czy komuś z was zdarzały się w pierwszych tygodniach brania uboki w postaci zaburzeń widzenia, tj nieostry i rozedrgany obraz, nadwrażliwość na światło, powidoki, migrujące poprzecznie stworki, nieumiejętność skupienia wzroku etc.? ponadto ból głowy, otępienie, senność i odrealnienie? czy ktoś zmagał się z takimi uciążliwościami, które w późniejszym okresie ustąpiły i jest sens próbować to przeczekać?
pozdrawiam

Zaburzenia widzenia tak. Nawet jest w ulotce opisane jako efekt uboczny.

przez Siergiej Arbuzow 06 wrz 2016, 16:27
Teksas napisał(a):
pozdrawiam

No, tak. Ale czy jest sens kontynuowania leczenia, gdy mam objawy niby-jaskry? Boję się trwałego upośledzenia widzenia, na zagranicznych stronach są informacje w tym temacie. Stąd pytanie, czy ktoś tak miał, a potem mu przeszło i mimo dalszego brania leku zaczął widzieć normalnie.

przez Vengence 06 wrz 2016, 17:38
Siergiej Arbuzow napisał(a):
Teksas napisał(a):
pozdrawiam

No, tak. Ale czy jest sens kontynuowania leczenia, gdy mam objawy niby-jaskry? Boję się trwałego upośledzenia widzenia, na zagranicznych stronach są informacje w tym temacie. Stąd pytanie, czy ktoś tak miał, a potem mu przeszło i mimo dalszego brania leku zaczął widzieć normalnie.
Jeżeli ci nie minie po jakimś czasie, to powiedz psycholowi o tym, pewnie zmieni ci lek, bądz dawke. :D

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Sortuj wg