PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez lew 12 sie 2016, 11:35
Miał ktoś tak że po zwiększeniu dawki paro z 20 na powiedzmy 40 mg skutki uboczne się zmniejszyły?
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

przez wojtek 2 12 sie 2016, 12:47
Grabarz666 napisał(a):
wojtek 2 napisał(a):Kurcze z tymi co podałeś nazwy też wcale nie jest tak fajnie...

Nie jest fajnie to z neurolepami, to leki o bardzo dużej ilości działań ubocznych w porównaniu do mizernych efektów terapeutycznych.

wojtek 2 napisał(a):...jak myślisz czy ten xanax w takiej dawce jak podałem 2 razy dziennie po 0.25 mg to dużo czy mało i jak długo można go brać bo moja pani doktor napisała mi na rozpisce że przez trzy dni po 0.5 inny lekarz powiedział że można spokojnie przez dwa tygodnie a na ulotce pisze co innego .

Uważam, że stosowanie benzodiazepin codziennie można praktykować nie więcej niż miesiąc. Alternatywą dla benzodiazepin, tak jak już pisałem, pregabalina i opipramol, to leki skuteczne, i co najważniejsze dużo bezpieczniejsze. Oczywiście zrobisz jak uważasz.

Wiem ,dzięki wielkie za pomoc ,na pewno skorzystam
Pozdrawiem Cie
Wojtek

przez Tomek858 12 sie 2016, 15:51
lew napisał(a):Miał ktoś tak że po zwiększeniu dawki paro z 20 na powiedzmy 40 mg skutki uboczne się zmniejszyły?

Ja tak mialem, ze po 3 miesiacach brania 20, potem 30mg coraz gorzej sie czulem i mialem coraz wiecej objawow ubocznych, lekarz kazal zwiekszyc do 40mg co mnie bardzo zaniepokoilo, ale rzeczywiscie na wyzszej dawce przeszly uboki.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lew 14 sie 2016, 10:47
Tomek858, Dobrze wiedzieć, bo mam stracha przed ewentualnym zwiększeniem dawki.
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

przez aniak80 16 sie 2016, 19:11
hejka

Mam do Was pytanko. Czy macie skoki ciśnienia nawet bez powodu? Biorę parogen i skoki się pojawiły w tamtym roku brałam rexetin i też dokładnie w tych samych miesiącach sierpień-wrzesień były skoki ciśnienia. Moja pani psychiatra myslała ze to moze od rexetinu ( brała już ok 3 lata) i zmieniła na parogen ale od piątku znów walczę z nadciśnieniem . Może i nie duże bo 150/100 ale takie na jakie trzeba już ważać.

przez dr. Psycho Trepens 16 sie 2016, 19:11
<mode on: PARO 60mg>

No ja to potrzebuje max dawki - 60mg, bo lęki i depresja nie dają za wygraną.
Próbowałem po raz 3 leczenia Wenlafaksyna ale nie miałem do niej cierpliwości,
to pobudzenie doprowadzało mnie do paranoi, do tego fatalny nastrój, to nie lek dla mnie.

Jednak u mnie najlepiej sprawdza się Citalopram, Escitalopram i Paroksetyna.

<mode off>
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez feniksx 25 sie 2016, 23:01
ja wlasnie dostalem oferte przejscia na Wenle bo przez Parogen ciagle senny sie zrobilem i nic mi sie nei chce... taki jakby tumiwisizm... wszystko ale to wszystko mam ochote przelozyc na jutro i kolejne jutro i tak w nieskonczoność...
ale tez zauwazylem jedna prawidlowosc... gdy sie wam skarzylem ze parogen przestaje dzialac i nerwy do mnie wracały... nie bralem witamin.... gdy ostatni tylko zaczelem je brac na nastepny dzien totalny brak nerwicy i zlego samopoczucia.... i tak sie zastanawiam czego moze mi brakowac co moze wywolywac podobne objawy do nerwicy lub powodowac bycie takim rozchwianym ??
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez Mili89 26 sie 2016, 23:34
hej Kochani! mam od paru dni problem z polykaniem Paroxetyny, mam teraz tabletki 20 mg i od 4 dni nie bralam ich, bo cos sie stalo , zablokowalam sie i nie moge jej polknac, staje mi w gardle, juz czuje jak sie rozpuszcza i ja wypluwam ... bo nie mozna jej rozgryzac.
przeczytalam gdzies rade zeby ta tabletke wlozyc w kapsulke po jakims leku- to wzielam kapsulke z probiotykiem , wysypalam proobiotyk,wlozylam tabletke i pozniej sprobuje tylko boje sie czy to zadziala... a mam juz takie brain zappy i zawroty glowy, ze musze ja wziac:(
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Vengence 26 sie 2016, 23:40
Mili89 napisał(a):hej Kochani! mam od paru dni problem z polykaniem Paroxetyny, mam teraz tabletki 20 mg i od 4 dni nie bralam ich, bo cos sie stalo , zablokowalam sie i nie moge jej polknac, staje mi w gardle, juz czuje jak sie rozpuszcza i ja wypluwam ... bo nie mozna jej rozgryzac.
przeczytalam gdzies rade zeby ta tabletke wlozyc w kapsulke po jakims leku- to wzielam kapsulke z probiotykiem , wysypalam proobiotyk,wlozylam tabletke i pozniej sprobuje tylko boje sie czy to zadziala... a mam juz takie brain zappy i zawroty glowy, ze musze ja wziac:(
To rozpuść ją w malutkiej ilości wody i wypij, wez kieliszek i odrobinę wody i do dna. :mrgreen:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Mili89 27 sie 2016, 00:13
Vengence, a czy mozna ja rozpuszczac? nie mozna od tego dostac zespolu serotoninowego ?

przez Mili89 27 sie 2016, 00:33
Vengence, a czy mozna ja rozpuszczac? nie mozna od tego dostac zespolu serotoninowego ?

polknelam wlasnie w pustej kapsulce po probiotyku :D

przez Vengence 27 sie 2016, 13:38
Mili89 napisał(a):Vengence, a czy mozna ja rozpuszczac? nie mozna od tego dostac zespolu serotoninowego ?

polknelam wlasnie w pustej kapsulce po probiotyku :D
Wczoraj mnie ścieło do snu po robocie, co do pytania, to nie ma żadnego ryzkyka przy rozpuszczeniu, żołądek momentalnie rozpuszcza tablete, tutaj troszkę szybciej, co do "zs" to nie ma obaw,
łączą nawet dwa ssri, oczywiście nie jest to reguła, choć o zs nie jest łatwo, trzeba brać bardzo duże dawki leków.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Mili89 28 sie 2016, 20:41
a mam jeszcze jedno pytanie : czy paroksetyna wchlnia sie w jelicie?
chodzi o tabletki Seroxatu.
Bo jesli wkladam je w kapsulke dojelitowa to astanawiam sie czy nie zmieniam tym samym wchlaniania leku.

przez kofel 28 sie 2016, 22:43
Jeśli nie jest napisane 'tabletka dojelitowa' to docelowo powinna się wchłaniać w żołądku czy gdzie tam ma się wchłonąć. Znaczy się to taki mój domysł, nie wiem tego dokładnie. Tak ogólnie to faktycznie sobie rozpuść w czymś. Nic się nie stanie, bo dawka leku pozostaje taka sama. Może sie tylko ciut szybciej wchłonąć.
Pogłaszcz to podam Ci łapę. ;)

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie
Klorazepat, diazepam, klonazepam, oksazepam - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

Sortuj wg