PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Mili89 07 sie 2016, 14:52
slawas, problem z xanaxem jest tu tako, ze go w anglii nie zapisuja nikomu z tego co czytalam... Moze inne benzo by dalo rade chociaz nie chcieli mi nawet hydroksyzyny zapisac heh ale na zawroty glowy odrazu rzucili mi neureptyk.
Fajnie by bylo, bo nie place za recepty;)
Ty jak bedziesz pracowal i wezmiesz working tax to tez nie bedziesz musial,wiesz?
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez slawas 07 sie 2016, 15:53
MILI89
Tak wiem,juz 5 lat jak nie place,to dobre w Angli no nie.mysle ze to zalezy od przychodni,bo mi w jednej tez nic nie chcieli zapisac,a jak zmienilem,to teraz bez problemu,raz nawet hydroksyzyne to mi sami zapisali

przez feniksx 07 sie 2016, 21:25
chłopaki mam problem.... powracaja do mnie słabe dni coraz częściej... walcze z nimi.... ale objawy sie nasilają.... co mam zrobić.... moj lekarz nawet mial dylemat czy podniesc mi paro do 60mg czy wyslac mnie na wenle.... na razie kazal mi poczytac i sie zastanowic i powalczyc jeszcze na dawce tej co jestem za tydzien znow sie z nim widze i mamy podjac decyzje....

wczoraj wizyta u znajomych mega mi szumi w glowie poczucie deralizacji i sennosc... uczucie puchniecia głowy.... dzis... spacer z rodzinka i znajomymi... i nagle przyszedł stres.... ciezej sie oddychało.... bekanie, odbijanie wydęty brzuch a chwile pozniej uczucie przelewania w glowie... uczucie jakby mozgl mi puchl za uszami i z tyłu.... sennosc i tylko relaksowalem sie gdy oczy zamykalem..... nie wiem co robic jak z tym walczyc.... czuje sie i boje sie ze rodzinna znow bedzie przez to cierpiec itp... zaczynam sie bac nawrotu....
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mili89 08 sie 2016, 01:02
feniksx, jak pytasz chlopcow o rade to ja sie nie wypowiem ... :P

No dobra, moze jednak:D

Ja mialam podobnie z sertra i zwiekszanie dawki tylko pogarszalo. Zmienilam na paro i odrazu lepiej.
Moze przeczekaj jeszcze i jak nic sie nie zmieni pomysl nad zmiana leku.
Czasem trzeba pokombinowac zeby znalezc cos dla siebie.
Niektorych nawet hydro uspokaja..
slawas, to jest tu cudowne. Jak odbieram seroxat leki na tarczyce i proprananol i mysle ile kasy bym musiala na to wydac w Pl to masakra.
Szkoda mi ludzi ktorzy musza sie tak meczyc i jeszcze wydaja setki zlotych miesiecznie.
Zawsze chodze do jednej apteki gdzie daja seroxat a nie generyk paroxetine bo to wogole na mnie nie dziala nie wiem czemu...niby substancja taka sama
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez slawas 09 sie 2016, 15:41
FENIKSX
Moim zdaniem nie ma co czekac tylko zwiekszac dawke.moze nie koniecznie na 60,moze 50 mg cos ruszy,poczekaj potem z 2 tyg.i jak nie ruszy do przodu,to moze wtedy zmiana leku
Pozdrawiam wszystkich

przez Grabarz666 09 sie 2016, 16:12
slawas napisał(a):Moim zdaniem nie ma co czekac tylko zwiekszac dawke.moze nie koniecznie na 60,moze 50 mg cos ruszy,poczekaj potem z 2 tyg.i jak nie ruszy do przodu,to moze wtedy zmiana leku

http://www.nature.com/npp/journal/v34/n4/pdf/npp2008148a.pdf
Paroxetine dose escalation in depressed patients has no clinical benefit over placebo dose escalation. This is explained by the absence of significant increases of SERT occupancy by paroxetine dose escalation, despite increased paroxetine serum concentrations (ISRCTN44111488).

Dlatego uważam, że nie ma sensu zwiększać dawki paroksetyny powyżej 40 mg. jeżeli dawka 40 mg nie jest skuteczna, to trzeba pomyśleć albo o augmentacji, albo o zmianie leku.

przez radoo9696 09 sie 2016, 23:16
hej wam , jutro mam badanie krwi (morfologia, grupa) i mam pytanie czy mam brac rano normalnie tabletke ParoGenu? nie powinno brac sie jej na czczo ale badania krwi najlepiej jak sie robi na na czczo, a w internecie za wielu informacji rzetelnych na ten temat nie moge znalezc.. pozdrawiam :)

przez kofel 09 sie 2016, 23:35
Uważam, że nie ma takiej potrzeby. Ja czy to na escitalopramie czy na paroksetynie to chodziłem normalnie na badania.
Pogłaszcz to podam Ci łapę. ;)

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie
Klorazepat, diazepam, klonazepam, oksazepam - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

przez horr 10 sie 2016, 17:27
Grabarz666 napisał(a):Dlatego uważam, że nie ma sensu zwiększać dawki paroksetyny powyżej 40 mg. jeżeli dawka 40 mg nie jest skuteczna, to trzeba pomyśleć albo o augmentacji, albo o zmianie leku.

A jaka jest twoim zdaniem najwyższa terapeutyczna dawka w przypadku sertraliny? Warto brać więcej niż 150mg, jeśli ilość ta nie jest skuteczna?

przez Grabarz666 10 sie 2016, 17:46
horr napisał(a):A jaka jest twoim zdaniem najwyższa terapeutyczna dawka w przypadku sertraliny? Warto brać więcej niż 150mg, jeśli ilość ta nie jest skuteczna?

Sertralina jest również inhibitorem wychwytu zwrotnego dopaminy (IC50 = 48 - 260 nM, w zależności od badania), tak więc wyższe dawki (>50 mg) będą powodowały zwiększenie głównie działania dopaminergicznego. Uważam, że nie ma sensu przekraczać dawki maksymalnej, czyli 200 mg.

http://www.preskorn.com/books/ssri_s3.html

przez wojtek 2 11 sie 2016, 16:49
Witam .
Mam dwa pytania .Biorę Paroxinor 20 mg i xanax 0,5 mg po 0,25 rano i wieczorem .I tu moje pierwsze pytanie jak śpię w nocy to jest ok ale jak w dzień się położę to wstaje mokry ,do tego dochodzi czasem okropny ból głowy ,czy to są normalne objawy przy tym leku ?
Teraz drugie czy można i czy to jest bezpieczne zamienić xanax na perazin ( boje się uzależnienia od xanaxu a już 2 tygodnie się zbliżają )
Proszę o rady i sugestie .
Pozdrawiam Wojtek
a tu jeszcze link na interakcje może się komuś przyda http://bil.aptek.pl/servlet/interakcje/list?who=doctor

przez Grabarz666 11 sie 2016, 17:44
wojtek 2 napisał(a):Teraz drugie czy można i czy to jest bezpieczne zamienić xanax na perazin ( boje się uzależnienia od xanaxu a już 2 tygodnie się zbliżają ).

Nie bierz żadnych neurolepów, po nich będziesz miał kastrację prolaktynową i prawdopodobnie EPSy.
Dużo lepszą alternatywą uspokajająco-przeciwlękowo-nasenną jest opipramol lub pregabalina.

przez wojtek 2 11 sie 2016, 20:26
Grabarz666 napisał(a):
wojtek 2 napisał(a):Teraz drugie czy można i czy to jest bezpieczne zamienić xanax na perazin ( boje się uzależnienia od xanaxu a już 2 tygodnie się zbliżają ).

Nie bierz żadnych neurolepów, po nich będziesz miał kastrację prolaktynową i prawdopodobnie EPSy.
Dużo lepszą alternatywą uspokajająco-przeciwlękowo-nasenną jest opipramol lub pregabalina.

Kurcze z tymi co podałeś nazwy też wcale nie jest tak fajnie ,a jak myślisz czy ten xanax w takiej dawce jak podałem 2 razy dziennie po 0.25 mg to dużo czy mało i jak długo można go brać bo moja pani doktor napisała mi na rozpisce że przez trzy dni po 0.5 inny lekarz powiedział że można spokojnie przez dwa tygodnie a na ulotce pisze co innego .

przez Grabarz666 12 sie 2016, 09:26
wojtek 2 napisał(a):Kurcze z tymi co podałeś nazwy też wcale nie jest tak fajnie...

Nie jest fajnie to z neurolepami, to leki o bardzo dużej ilości działań ubocznych w porównaniu do mizernych efektów terapeutycznych.

wojtek 2 napisał(a):...jak myślisz czy ten xanax w takiej dawce jak podałem 2 razy dziennie po 0.25 mg to dużo czy mało i jak długo można go brać bo moja pani doktor napisała mi na rozpisce że przez trzy dni po 0.5 inny lekarz powiedział że można spokojnie przez dwa tygodnie a na ulotce pisze co innego .

Uważam, że stosowanie benzodiazepin codziennie można praktykować nie więcej niż miesiąc. Alternatywą dla benzodiazepin, tak jak już pisałem, pregabalina i opipramol, to leki skuteczne, i co najważniejsze dużo bezpieczniejsze. Oczywiście zrobisz jak uważasz.

Sortuj wg