PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Vengence 18 lip 2016, 11:03
margor26 napisał(a):
Vengence napisał(a):Mam pytanie do ludzi, którzy brali ssri 2-3 lata i odstawili, szczególnie paro, ale inni z innymi lekami też mogą się wypowiedzieć!, jak się czuliście w pierwszych tygodniach i miesiącach bez leku?, bo to co się ze mną dzieje po odstawce ssri to jest istna masakra piłą mechaniczną, należę raczej do twardych ludzi i mogę wiele znieść, ale aktualnie czuje się jak po lobotomii, naczytałam się też na zagraniczny forach, że ludzie latami przeżywają koszmar po odstawce, jak to z wami było, jest? :zonk:

Ja schodzilam z paro 2 razy za ka-zdym razem mialam prady w glowie lekkie nasilenie nerwicy i uczucie jak przy grypie ale trwalo to max 2tyg najlepiej odstawoac pomalu stopniowo
A ile czasu byłaś na paroksetynie??
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez bedzielepiej 18 lip 2016, 11:48
Vengence napisał(a):Mam pytanie do ludzi, którzy brali ssri 2-3 lata i odstawili, szczególnie paro, ale inni z innymi lekami też mogą się wypowiedzieć!, jak się czuliście w pierwszych tygodniach i miesiącach bez leku?, bo to co się ze mną dzieje po odstawce ssri to jest istna masakra piłą mechaniczną, należę raczej do twardych ludzi i mogę wiele znieść, ale aktualnie czuje się jak po lobotomii, naczytałam się też na zagraniczny forach, że ludzie latami przeżywają koszmar po odstawce, jak to z wami było, jest? :zonk:

prawie 2 lata na paroksetynie, wcześniej 9 lat kolejno na sertralinie, fluoksetynie, wenlafaksynie, fluwoksaminie, escitalopramie.

nie biorę już 3 tygodnie, mam kopanie prądem, drgawki i trzęsawki całego ciała, kołatanie i bóle serca, biegunkę, silne rozdrażnienie i smutek, nasilone lęki.
Nie wiem już kim jestem, czy byłam prawdziwsza na paro, kiedy miałam olewkę na wszystko, czy teraz, gdy czuję się tak źle i wszystko mnie drażni.

Mozesz zajrzeć również tutaj zespo-dyskontynuacji-po-lekach-ssri-withdrawal-syndrome-t59257.html

przez warrior11 18 lip 2016, 11:54
bedzielepiej,
Trzymaj się Mała,lekko nie będzie,ale mam nadzieję,że z tego wyjdziesz
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 18 lip 2016, 11:55
bedzielepiej, Dzięki za odpowiedz, ja mam taki dziwny uciska na głowie, jakby delikatna obręcz, prócz tego osłabienie, zmułe, smutek, zmęczenia masakryczne, teraz jebłem, kawę to jest trochę lepiej.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez margor26 18 lip 2016, 12:04
Vengence napisał(a):
margor26 napisał(a):

Ja schodzilam z paro 2 razy za ka-zdym razem mialam prady w glowie lekkie nasilenie nerwicy i uczucie jak przy grypie ale trwalo to max 2tyg najlepiej odstawoac pomalu stopniowo
A ile czasu byłaś na paroksetynie??

Najpierw ponad rok a pozniej ponad 2 lata

przez Vengence 18 lip 2016, 12:06
margor26, I po odstawce, nie miałaś żadnych problemów, np: z myśleniem, funkcje poznawcze, pamieć?

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez margor26 18 lip 2016, 12:10
Vengence napisał(a):margor26, I po odstawce, nie miałaś żadnych problemów, np: z myśleniem, funkcje poznawcze, pamieć?

Nie ,bylo ok tylko po 2,3 miesiacach od odstawienoa nerwica wrocila.

przez Vengence 18 lip 2016, 12:11
margor26 napisał(a):
Vengence napisał(a):margor26, I po odstawce, nie miałaś żadnych problemów, np: z myśleniem, funkcje poznawcze, pamieć?

Nie ,bylo ok tylko po 2,3 miesiacach od odstawienoa nerwica wrocila.
To chyba ja mam pecha i sobie rozjebałem głowę ssri. :pirate:

-- 18 lip 2016, 12:15 --

Swoją drogą brałaś 2 lata i po odstawce było dobrze tylko 2-3 miechy, kurde masakra, przecież te leki są tak mało skuteczne, że szok, pewnie jakbyś brała pół roku to było by to samo co przez 2 lata, kto wie, może by było nawet lepiej i dłużej była byś "zdrowa".

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Bagatelka 18 lip 2016, 13:04
Czy paroksetyna kłóci się jakoś z kwetiapiną? Ta druga oddziałuje na receptory serotoniny...
Nie jestem niewiastą biurwa!

Paroksetyna 20mg, Pregabalina 600mg, Lewetiracetam 2000mg
Witamina D 2000 j.m, Omega 3 2000mg, Tran 10ml

przez bedzielepiej 18 lip 2016, 13:33
warrior11, dziękuje. Każde dobre słowo na tym forum jest na wagę złota.

przez Kalebx3 18 lip 2016, 15:01
Vengence,
Neon tak napisał :
"Bromatan to dobry pomysł gdy sie schodzi np. z paroksetyny. Gdy odstawiałem paro kopały mnie prądy a po Bromatanie nie ma nic,i chyba nie potrzebnie kupiłem 2 paczki bo nawet nie spożyłem 1/3 jednej paczki i raczej tymczasem nie wrócę do leków."

Osobiście nic w tej kwestii nie poradzę . W maju tego roku próbowałem odstawić do minimun paro( czyli zero mg ) . Brałem tylko 2,5 mg esci . Po dwóch dniach takiej wąskiej terapii zdenerwował mnie syn ( jakaś pierdoła , która może zdarzyc się codziennie każdemu , nic wielkiego ) , to tak się wtedy zacietrzewiłem w złości ,że przez dwa dni ( dokąd znów nie wszedłem z paro na 5mg ) tylko o tym myślałem ( o złości i nic nieznaczącym incydencie z synem ) , tym sie buzowałem , nie moglem nad tym zapanować , odczepić się ,,, wyczerpywało mnie to emocjonalnie i duchowo . Sram na jakieś odstawki SSRI , jeśli tak ma wyglądać życie bez narko-leku. Niestety .
Często przytacza się tu jako argument przeciwko SSRI ,że zwarzywiają i nie ma się po nich na nic ochoty . U mnie tez jest to prawdą , ale tylko jak wskoczę na wyższą dawkę . Bardziej zwarzywnia mnie depresja niz leki . Wiem ,że to przykre być lekomanem , ale co ma do wyboru leżeć na kanapie i bić się z myslami samobójczymi .
Jedni umieraja na raka , inni walczą z nim latami , a jeszcze inni bronią się przed śmiercia depresyjną ,,, każdego dnia ciągną wózek przeklęty .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez slawas 18 lip 2016, 17:44
KALEBX3
Swiete slowa
VENGENCE
Nie lepiej cos zarzucic,i przestac sie tak katowac,sam czytales na zagranicznych forach,ze taki stan moze trwac latami,przeciez tak sie nie da zyc
BEDZIELEPIEJ
Moze warto by bylo wejsc chocby na 5 mg paro,i moze twoj stan sie unormuje,tak czy tak trzymam kciuki :great:

przez elo 19 lip 2016, 22:17
Vengence napisał(a):Mam pytanie do ludzi, którzy brali ssri 2-3 lata i odstawili, szczególnie paro, ale inni z innymi lekami też mogą się wypowiedzieć!, jak się czuliście w pierwszych tygodniach i miesiącach bez leku?

s u p e r

jutro minie dopiero siodmy dzien bez leku i szczerze to czuje sie super
przyjde tu jeszcze w przyszlym tygodniu i powiem czy cos sie zmienilo

pozdro
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez Mili89 19 lip 2016, 23:39
kochani i ja sie dolaczam...

dostalam pokrzywki na ciele i lekarz stwierdzil, ze to moze od leku na tarczyce, ktory zaczelam przyjmowac 2 tyg wczesniej, ale kazal na czas brania sterydow od alergii odstawic tez paro....

dzis jest 6 dzien bez niej - a bralam ja 1,5 roku i jest sieczka... w przychodni nawet mnie pytali czy wszystko ok i czy nie chce wody...
mialam takie zawroty glowy, ze nie moglam stac, ciagle chce mi sie plakac i boje sie praktycznie wszystkiego... to straszne... pojutrze wracam do paro , zdecydowanie mi pomaga...
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

Sortuj wg