PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

Re: PAROKSETYNA to największe gowno!!!!!!!

przez To takie czary... 19 sie 2010, 23:31
miłość albo depresja - co za gówniany wybór...
A my jesteśmy zmuszeni do takich wyborów.

Widziałem kiedyś kawałek programu w TV odn. PROZACu i tam na widowni mąż skarżył się że ta osoba obok niego to już nie jego żona... Teraz skumałem o co chodzi.

Zastanawiam się czy macie w ulotkach tych leków napisane takie efekty uboczne i jakieś ograniczenia co do czasu kuracji ,po jakim należy odstawić te leki?
pete_27 napisał(a):W pracy - świetna, niezacinająca się maszyna biorąca chętnie na klatę dużo pracy. Pamiętam jak szef był mną zachwycony, że tak intensywnie i wydajnie pracuję.
.....W międzyczasie "wystrzał" przykrył negatywne objawy rozwijającej się choroby somatycznej i tak teraz męczę się z nią i jadam psychotropki by stłumić jej objawy, by móc w miarę normalnie funkcjonować i dotrwać do wyleczenia.
Czy to nie działa trochę jak dopalacze na siłowni :najpierw masz sile i nie czujesz zmęczenia -a po jakimś czasie rozsypka fizyczna i psychiczna ?

mikamika -dawaj tu znać co jakiś czas o twoich odczuciach i zmianach na lepsze /gorsze wg ciebie.

Teoretycznie kobiety nie powinny narzekać bo SSRI są używane również doleczenia przedwczesnego wytrysku. :smile:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Selektywne ... serotoniny

"Wśród leków grupy SSRI transporter serotoniny najsilniej hamuje paroksetyna, następnie citalopram (2,5 raza słabiej w tej samej dawce), fluwoksamina i sertralina (ok. 6 razy słabiej) oraz fluoksetyna (ponad 20 razy słabiej). Natomiast największą selektywność hamowania transportera serotoniny w odniesieniu do transportera noradrenaliny wykazuje citalopram, następnie sertralina (5 razy słabiej), fluwoksamina i paroksetyna (ok. 8 razy słabiej) oraz fluoksetyna (ok. 70 razy słabiej). "

Pewien psychiatra w internecie pisze odn paroksetyny: "Lek oceniamy jako nieskuteczny po ok. 8 tygodniach brania go w dawce maksymalnej.
W depresji nie ma leku "najlepszego". Na jednych pacjentów działają leki z jednej grupy, a na innych z innej. Stąd też w doborze leku kierujemy się oczywiście tym, jakie są objawy, ale również pewnym własnym doświadczeniem."
Wydaje mi się że przez tą dowolność i zdawanie się na fachowość psychiatrów może nam zostać przepisany SSRI o zbyt silnym działaniu.

Paradoksalnie najnowsza generacja leków (SSRI) poprawiająca nastrój powoduje anhedonię -brak zdolności odczuwania przyjemności...

Sam sie zastanawiam czy eksperymentować z SSRI.
To takie czary...

przez prz-ro 20 sie 2010, 06:42
prz-ro

przez miko84 20 sie 2010, 07:30
Tak, jak je odstawisz. Najpierw podbijesz sobie dopaminę do wysokich poziomów, a później odstawiasz narkotyki i poziom dopaminy spada poniżej normy. Anhedonie powodują także SSRI, bo w pewien sposób także blokują dopaminę (jako dowód - słabe libido, a libido to dopamina).
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez prz-ro 20 sie 2010, 10:41
ale ja nie zamierzam ich odstawiać....
prz-ro

przez pete_27 20 sie 2010, 11:58
prz-ro, to w końcu leczysz się lekami czy narkotykami. :mrgreen:
pete_27

przez kasia000 20 sie 2010, 11:59
MIKO-to znaczy ,że jak powolutku ,baaardzo powolutku bede odstawiła paroksetynę to nagle spadnie mi dopamina? czy to dotyczy gwałtownego szybkiego odstawiania???
kasia000

przez pete_27 20 sie 2010, 12:00
To takie czary... napisał(a):miłość albo depresja - co za gówniany wybór...
A my jesteśmy zmuszeni do takich wyborów.

Nie musi tak to wyglądać. Na ssri świat się nie kończy.

[Dodane po edycji:]

kasia000 napisał(a):MIKO-to znaczy ,że jak powolutku ,baaardzo powolutku bede odstawiła paroksetynę to nagle spadnie mi dopamina? czy to dotyczy gwałtownego szybkiego odstawiania???

Raczej na odwrót-spodziewaj się wzrostu po okresie obniżenia.

To takie czary... napisał(a):Czy to nie działa trochę jak dopalacze na siłowni :najpierw masz sile i nie czujesz zmęczenia -a po jakimś czasie rozsypka fizyczna i psychiczna ?

To nie są dopalacze, choć nie wiem co nazywasz dopalaczami. Owszem te leki to w zasadzie stymulanty, ale z reguły po ich odstawieniu sytuacja wraca do stanu przed braniem. Z drugiej strony, czasem jest jednak inaczej i jest wręcz gorzej, ale to raczej mniejszość.

To takie czary... napisał(a):Sam sie zastanawiam czy eksperymentować z SSRI.

Jak nie masz dużych problemów to zainteresuj się lżejszymi lekami.
pete_27

przez mikamika 20 sie 2010, 13:35
jakie to sa te lzejsze leki niz ssri?
mikamika

przez Shadowmere 20 sie 2010, 13:37
magnez,melisa i suplementy (l tryptofan etc) :P
Shadowmere

przez aree1987 20 sie 2010, 13:45
No i tran norweski (omega3)
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez prz-ro 20 sie 2010, 15:07
najlepszym zamiennikiem ziołowym dla ssri jest dziurawiec.
Ja tam wolę jednak ssri bo są mocniejsze.
prz-ro

przez linka 20 sie 2010, 15:09
To takie czary... napisał(a):Widziałem kiedyś kawałek programu w TV odn. PROZACu i tam na widowni mąż skarżył się że ta osoba obok niego to już nie jego żona...

Pewnie, ze to wina leków....bo choroba nie zmienia ludzi wcale ... :roll:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez To takie czary... 20 sie 2010, 15:20
kasia000 a czemu ty chcesz odstawiać paroksetyne ,może po latach trafiłaś właśnie na ten lek który tobie pomoże.
Każda osoba jest inna -na jedną w ogóle nie działa ,innym pomaga ,na drugą działa zbyt silnie.
To takie czary...

przez pete_27 20 sie 2010, 16:44
Shadowmere napisał(a):magnez,melisa i suplementy (l tryptofan etc) :P

aree1987 napisał(a):No i tran norweski (omega3)

Ulżyło?

Mam czasami wrażenie, że ilekroć powstaje jakikolwiek temat, który choć trochę jest przeciwko SSRI to zaraz pojawiają się obrońcy tych leków, którzy z determinacją godną obrońców krzyża :mrgreen: wściekle próbują zakrzyczeć inne opinie, niezgodne z ich przekonaniami. Trochę tolerancji ludzie. Nie wszyscy mają pozytywne doświadczenia.

mikamika napisał(a):jakie to sa te lzejsze leki niz ssri?

Jest ich sporo - buspiron, agomelatyna, imao, agoniści dopaminy etc. Na forum trochę tego jest.
pete_27

Sortuj wg