PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez maniek123321 13 lip 2016, 14:47
Odstawilem wlasnie ami i zamiast tego chce dodac bromantan. Grabarz666, moze ty mi powiesz czy mozna go laczyc z paroksetyna? Ponoc oddzialywuje tez m.in. na sero, takze albo wzmocni dzialanie serotogeniczne, albo cos namiesza i kuracja paro pojdzie sie j3bac.Dorzucam go by mnie zaktywizowal.

Na wszystkich ssrajach mialem obnizone libido, ale to co sie dzieje na 40mg paro jest az wrecz smieszne.Tak jakbym nie mial nic albo jakas ciipke :bezradny:
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez Kalebx3 13 lip 2016, 15:05
.Dorzucam go by mnie zaktywizowal.

ja brałem Bromantan do Paro ( 10mg/d. ) . Lek miał odczuwalne pozytywne działanie motywujące ( brałem jednego tabsa dziennie , więc szału tez nie było )
Bardzo wątpie by lek ten chociaż troche dał rade Cię zaaktywizować , biorąc tak wysoka dawke paro( 40 mg ) .
Jednak spróbuj , jak uważasz .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez maniek123321 13 lip 2016, 15:13
Dzieki za odpowiedz.Czyli wychodzi na to ze interakcji zadnej nie ma .
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 13 lip 2016, 15:30
.Czyli wychodzi na to ze interakcji zadnej nie ma .

u mnie obydwa leki dobrze i korzystnie ze sobą wspóigrały , ale pamiętaj ,że i dawka paro była 4 krotnie mniejsza niz ta co Ty obecnie bierzesz . Tutaj to seta czystej fety mogłaby wyrwać z fotela ;) ( żart )
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez bedzielepiej 13 lip 2016, 16:23
Dzisiaj mijają jakieś dwa tygodnie i 4 dni od zejścia z Paro, 2 tygodnie od wylądowania na SOR-ze.
jest cholernie źle, ale nie zgodziłam się na zamknięty, zaś na dzienny- mnie nie przyjęli. Ordynatorka zobaczyła tylko w skierowaniu, że myśli samobójcze miałam i nawet nie chciała wysłuchać, ze to tydzień temu, ze na ten moment już nie mam. Słowo lekarza ważniejsze. Wyprosiła mnie z gabinetu po 2 minutach, taka zabiegana. Nieważne, ze czekałam na szanowną panią ordynator godzinę przed gabinetem, bo gdzieś sobie polazła, a przyjmuje tylko raz w tygodniu. I nie raczy nawet wywiesić rozpiski godzin przyjmowania na drzwiach.

Czuję się poniżona, ogólnie zero pojęcia co dalej, rzucić leczenie, rzucić studia i wrócić do starych, żeby odesłali mnie spowrotem tam skąd mnie wzięli.

Jestem w gorszym stanie niż jak zaczynałam brać paroksetynę. Plus hemoroidy i nadwaga gratis. Ha ha.
Ostatnio edytowano 13 lip 2016, 16:28 przez bedzielepiej, łącznie edytowano 1 raz

przez Grabarz666 13 lip 2016, 16:25
maniek123321 napisał(a):Odstawilem wlasnie ami i zamiast tego chce dodac bromantan.

Dobrze zrobiłeś, jeśli nie masz schizofreni lub ChAD, to stosowanie neurolepów jest nieporozumieniem. Kastrują nierzadko bardziej niż SSRI, w kombinacjach to już w ogóle, a stosowanie ich jako augmentacja antydepresantów uważam za nieporozumienie.

maniek123321 napisał(a):Grabarz666, moze ty mi powiesz czy mozna go laczyc z paroksetyna? Ponoc oddzialywuje tez m.in. na sero, takze albo wzmocni dzialanie serotogeniczne, albo cos namiesza i kuracja paro pojdzie sie j3bac.Dorzucam go by mnie zaktywizowal.

Interakcji nie powinny wystąpić. Badania pokazują, że bromantan wzmacnia transmisję serotoninergiczną, a przede wszystkim dopaminergiczną, co może mieć wpływ na poprawę libido:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7580761
Bromantan induced a significant increase in the 5-HT and 5-HIAA content in the frontal cortex and delayed an increase in their content in subcortical brain regions.
The drug also affected the DA parameters of the brain thus suggesting an important role of dopaminergic system in the mechanism of pharmacological effects of the drug.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7580761
A three-day treatment with bromantan (30 and 300 mg/kg, p.o.) predominantly increased the sexual proceptivity, whereas a chronic administration (for 2 months in males and 2 weeks in females) produced a dose-dependent increase in both proceptivity and receptivity. The observed effects are probably related to the dopamine-positive action of bromantan.

maniek123321 napisał(a):Na wszystkich ssrajach mialem obnizone libido, ale to co sie dzieje na 40mg paro jest az wrecz smieszne.Tak jakbym nie mial nic albo jakas ciipke :bezradny:

Paroksetyna, to najbardziej serotoninergiczny SSRI, więc kastruje najsilniej, a ponadto jest inhibitorem iNOS i eNOS, co dodatkowo powoduje zaburzenia erekcji.

Osobiście uważam, że fluoksetyna i paroksetyna to najgorsze SSRI, ale to moja subiektywna opinia.

przez maniek123321 13 lip 2016, 17:22
"NOS" brzmi jak jakis dopalacz a nie kastrator :mrgreen:
Grabarz666, rozumiem ze faworyzujesz escitalopram?

bedzielepiej, Nie rzucaj szkoly ! Ja to zrobilem przez swoja chorobe i teraz powracam po stracie kilku lat.To byl najgorszy moj blad.
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez Grabarz666 13 lip 2016, 18:13
maniek123321 napisał(a):"NOS" brzmi jak jakis dopalacz a nie kastrator :mrgreen:

Sam NOS jako dopalacz erekcji tak, ale inhibitor syntazy tlenku azotu (iNOS, eNOS) już nie, czyli kastrator.

maniek123321 napisał(a):Grabarz666, rozumiem ze faworyzujesz escitalopram?

Tak, bo jest najbardziej selektywnym SSRI i w porównaniu do reszty leków z tej grupy:
- statystycznie skuteczniejszy p/depresyjnie niż paroksetyna/fluoksetyna/cytalopram/fluwoksamina (co do sertraliny, to uważam, że są one równie skuteczne)
- działa najszybciej spośród reszty SSRI
- nie jest inhibitorem iNOS/eNOS
- nie jest inhibitorem NET
- nie jest inhibitorem C-P450
- nie jest inhibitorem rec. muskarynowych
- nie jest inhibitorem rec. sigma-1 (jest słabym agonistą)
- nie jest inhibitorem rec. alfa-1
- nie jest inhibitorem rec. 5-HT2C
- nie wydłuża odcinka QT (tak silnie jak jego enancjomer (R))
- nie ma bardzo długo działających metabolitów
- nie powoduje silnego zespołu odstawiennego

To moja subiektywna opinia i oczywiście zdaję sobie sprawę, że większość jego badań sponsorował producent oryginalnego leku zawierającego escytalopram (Remeron) firma Lundbeck.
Jeśli chcesz wiedzieć więcej o escytalopramie, to zachęcam do przeczytania jego opisu na moim blogu:

http://blog-naukowy.blogspot.com/2015/08/enancjomery-w-psychofarmakologii.html

przez bedzielepiej 13 lip 2016, 23:05
maniek123321 napisał(a):bedzielepiej, Nie rzucaj szkoly ! Ja to zrobilem przez swoja chorobe i teraz powracam po stracie kilku lat.To byl najgorszy moj blad.

Straciłam wiarę w sens wszystkiego co robię, staram się dorównać normalnym ludziom, nikt nie wie jaki koszt emocjonalny ponoszę.

Okazuje się że po tylu latach chorowania nie chcą mnie na oddział dzienny, już dwa skierowanie odrzucono.

Nie pójdę na zamknięty bo to strata czasu i nerwów, nie jestem jakimś świeżakiem by nabrać się na to, ze tam się mną ktoś zajmie. To po prostu lekarka umywa ręce i przerzuca mnie do kogoś innego, nie rozumiejąc że nie mam siły poraz setny opowiadać od zera o sobie.

Moja lekarka najchętniej by się mnie pozbyła, już mi sugerowała że mogę sobie zmienić lekarza. Zaraz po tym jak pojechała mnie, ze "pani często lekarzy zmieniała"...
Nie mam siły nie wiem gdzie szukać pomocy, jestem w strasznym stanie i boję się co będzie dalej.

przez Grabarz666 13 lip 2016, 23:22
bedzielepiej napisał(a):Nie mam siły nie wiem gdzie szukać pomocy, jestem w strasznym stanie i boję się co będzie dalej.

A czy nie pisałaś przypadkiem niedawno, że tak świetnie się czujesz po odstawieniu paroksetyny, zachęcając innych, żeby nie brali leków?

PS nie jest to atak ad personam tylko zdziwienie, że nagle stan się pogorszył pod ostawieniu tych "złych" leków.

przez Vengence 13 lip 2016, 23:33
bedzielepiej, Idz na oddział zamknięty, a potem cię przeniosą na dzienny otwarty, ja tak miałem, co do twojego stanu, to ile czasu jesteś bez leku??
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez bedzielepiej 14 lip 2016, 00:01
Grabarz666 napisał(a):
bedzielepiej napisał(a):Nie mam siły nie wiem gdzie szukać pomocy, jestem w strasznym stanie i boję się co będzie dalej.

A czy nie pisałaś przypadkiem niedawno, że tak świetnie się czujesz po odstawieniu paroksetyny, zachęcając innych, żeby nie brali leków?

PS nie jest to atak ad personam tylko zdziwienie, że nagle stan się pogorszył pod ostawieniu tych "złych" leków.

no tak, bo nie słyszałeś, ze po odstawieniu SSRI następuje ostry niedobór serotoniny, stąd Twoje zdziwienie. Zachwycaj się dalej escitalopramem i jego cudownymi zdolnościami :brawo: dwa miesiące zażywania tego shitu= się u mnie półrocznym pobytem w szpitalu, ale to tak na marginesie

Vengence napisał(a):bedzielepiej, Idz na oddział zamknięty, a potem cię przeniosą na dzienny otwarty, ja tak miałem, co do twojego stanu, to ile czasu jesteś bez leku??

W życiu nie pójdę na zamknięty, już byłam i nie chcę tego powtarzać. ponad dwa tygodnie.

przez warning 14 lip 2016, 11:18
bedzielepiej napisał(a):Okazuje się że po tylu latach chorowania nie chcą mnie na oddział dzienny, już dwa skierowanie odrzucono.

bedzielepiej: O pierwszym skierowaniu pisałaś, że przyjęto Cię, tylko nie pasowały Ci godziny popołudniowe... Pisząc, że tak trudno dostać się na dzienny, niepotrzebnie zniechęcasz innych użytkowników forum do próbowania. A stan faktyczny jest taki, że miałaś możliwość uczęszczać na dzienny, tylko - z takich czy innych przyczyn - nie skorzystałaś z pierwszej możliwości.

Próbowałaś we wszystkich oddziałach dziennych w Trójmieście? Sprawdź tu: http://kolejki.nfz.gov.pl/Informator/Index/

przez maniek123321 14 lip 2016, 11:32
bedzielepiej napisał(a):półrocznym pobytem w szpitalu

:shock:

Tak w ogole to po co odstawialas paro, skoro w miare stabilnie sie na niej czulas?
U mnie w miescie nie ma kolejek, wiec nie bylo problemu dostac sie na dzienny, a w takim Trojmiescie musza robic selekcje.Na dzienny nie przyjma Cie z powodu drgawek, czy innych objawow odstawiennych po lekach.Tam patrza na sedno twoich problemow psychicznych.
Ostatnio edytowano 14 lip 2016, 11:41 przez maniek123321, łącznie edytowano 2 razy
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

Sortuj wg