PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
248
70%

Nie
61
17%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 354

przez Grabarz666 13 lip 2016, 23:22
bedzielepiej napisał(a):Nie mam siły nie wiem gdzie szukać pomocy, jestem w strasznym stanie i boję się co będzie dalej.

A czy nie pisałaś przypadkiem niedawno, że tak świetnie się czujesz po odstawieniu paroksetyny, zachęcając innych, żeby nie brali leków?

PS nie jest to atak ad personam tylko zdziwienie, że nagle stan się pogorszył pod ostawieniu tych "złych" leków.

przez Vengence 13 lip 2016, 23:33
bedzielepiej, Idz na oddział zamknięty, a potem cię przeniosą na dzienny otwarty, ja tak miałem, co do twojego stanu, to ile czasu jesteś bez leku??
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez bedzielepiej 14 lip 2016, 00:01
Grabarz666 napisał(a):
bedzielepiej napisał(a):Nie mam siły nie wiem gdzie szukać pomocy, jestem w strasznym stanie i boję się co będzie dalej.

A czy nie pisałaś przypadkiem niedawno, że tak świetnie się czujesz po odstawieniu paroksetyny, zachęcając innych, żeby nie brali leków?

PS nie jest to atak ad personam tylko zdziwienie, że nagle stan się pogorszył pod ostawieniu tych "złych" leków.

no tak, bo nie słyszałeś, ze po odstawieniu SSRI następuje ostry niedobór serotoniny, stąd Twoje zdziwienie. Zachwycaj się dalej escitalopramem i jego cudownymi zdolnościami :brawo: dwa miesiące zażywania tego shitu= się u mnie półrocznym pobytem w szpitalu, ale to tak na marginesie

Vengence napisał(a):bedzielepiej, Idz na oddział zamknięty, a potem cię przeniosą na dzienny otwarty, ja tak miałem, co do twojego stanu, to ile czasu jesteś bez leku??

W życiu nie pójdę na zamknięty, już byłam i nie chcę tego powtarzać. ponad dwa tygodnie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez warning 14 lip 2016, 11:18
bedzielepiej napisał(a):Okazuje się że po tylu latach chorowania nie chcą mnie na oddział dzienny, już dwa skierowanie odrzucono.

bedzielepiej: O pierwszym skierowaniu pisałaś, że przyjęto Cię, tylko nie pasowały Ci godziny popołudniowe... Pisząc, że tak trudno dostać się na dzienny, niepotrzebnie zniechęcasz innych użytkowników forum do próbowania. A stan faktyczny jest taki, że miałaś możliwość uczęszczać na dzienny, tylko - z takich czy innych przyczyn - nie skorzystałaś z pierwszej możliwości.

Próbowałaś we wszystkich oddziałach dziennych w Trójmieście? Sprawdź tu: http://kolejki.nfz.gov.pl/Informator/Index/

przez maniek123321 14 lip 2016, 11:32
bedzielepiej napisał(a):półrocznym pobytem w szpitalu

:shock:

Tak w ogole to po co odstawialas paro, skoro w miare stabilnie sie na niej czulas?
U mnie w miescie nie ma kolejek, wiec nie bylo problemu dostac sie na dzienny, a w takim Trojmiescie musza robic selekcje.Na dzienny nie przyjma Cie z powodu drgawek, czy innych objawow odstawiennych po lekach.Tam patrza na sedno twoich problemow psychicznych.
Ostatnio edytowano 14 lip 2016, 11:41 przez maniek123321, łącznie edytowano 2 razy
F41.2
Baklofen 75mg
Amisulpryd 50mg
Mianseryna 60mg

przez warning 14 lip 2016, 11:32
warning napisał(a):
bedzielepiej napisał(a):Okazuje się że po tylu latach chorowania nie chcą mnie na oddział dzienny, już dwa skierowanie odrzucono.

bedzielepiej: O pierwszym skierowaniu pisałaś, że przyjęto Cię, tylko nie pasowały Ci godziny popołudniowe... Pisząc, że tak trudno dostać się na dzienny, niepotrzebnie zniechęcasz innych użytkowników forum do próbowania. A stan faktyczny jest taki, że miałaś możliwość uczęszczać na dzienny, tylko - z takich czy innych przyczyn - nie skorzystałaś z pierwszej możliwości.

Próbowałaś we wszystkich oddziałach dziennych w Trójmieście? Sprawdź tu: http://kolejki.nfz.gov.pl/Informator/Index/

I tu: http://www.medicoland.pl/jednostka/498/ ... nej-medico

przez Vengence 14 lip 2016, 11:37
maniek123321 napisał(a):

Tak w ogole to po co odstawialas paro, skoro w miare stabilnie sie na niej czulas?
Może dlatego by nie zostać pierd.. warzywem. :mrgreen:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez bedzielepiej 14 lip 2016, 11:41
warning napisał(a):

tam się wyświetla sie jedynie Srebrzysko o którym słyszałam za dużo złych opinii.
No nie do końca mnie przyjęli, zmanipulowali mnie a jak się okazało że nie mogę na popołudnie chodzić to wpadli w histerię i bezradność, że nie wiedzą co ze mną zrobić i chcieli przerzucać na kolejne konsultacje, to zrezygnowałam zeby szukać gdzieś indziej. Poza tym na tym oddziale nie mieli psychoterapii indywidualnej, a mi głównie na takiej zależało.

Niepotrzebnie zniechęcam, aha. Piszę co mnie spotkało i to jest zniechęcanie, ok. Nie przejmujcie się, na oddziały dostają się bez problemu ludzie, którzy chcą dostać świadczenia i idą tam np. starzy dyrektorzy by mieć wyższą emeryturę. http://natemat.pl/106471,zdrowi-polacy- ... lub-rozwod Dla takich jak ja nie ma miejsca nigdzie, bo ktoś np jest tak zaradny, że chodzi jednocześnie na odział dzienny, psychoterapię grupową, do psychoterapeuty (w 3 osobne miejsca). Albo bogaci ludzie, którzy zarabiają 8 tysięcy miesięcznie chodza na terapię NFZ, chociaż stać by ich było prywatnie. Wszystkie przypadki z życia wzięte, to są realia, a nie jakieś moje wymysły.
Ja już nie mam siły próbować, mam taką depresję że nie chce myśleć co będzie jutro, próbowałam w cztery miejsca się dostać i za każdym razem nic. Jestem wycieńczona tym, ze nie ma dla mnie nigdzie miejsca i ciągle mi odmawiają. A potem jak czytam takie artykuły http://wiadomosci.onet.pl/kraj/brak-opi ... esje/yb0b2 (autorem jest mąż pani ordynator, która mnie wczoraj tak "po ludzku" potraktowała) to mam ochotę się za.ebać by nie psuć statystyk.

-- 14 lip 2016, 11:49 --

maniek123321 napisał(a):

U mnie w miescie nie ma kolejek, wiec nie bylo problemu dostac sie na dzienny, a w takim Trojmiescie musza robic selekcje.Na dzienny nie przyjma Cie z powodu drgawek, czy innych objawow odstawiennych po lekach.Tam patrza na sedno twoich problemow psychicznych.

A skad wiesz, że w miarę stabilnie się czułam?? Miałam myśli s każdego miesiaca, napady płaczu w sytuacjach publicznych, do tego milion uboków, które gdzieś tam już wymieniłam, w tym osłabienie funkcji poznawczych, moglam się do ludzi jedynie uśmiechać z pustką w głowie i ziewać bez końca

Poważnie piszesz z tymi drgawkami? Myślisz, ze pierwsze co to wywnętrzniałam się na konsultacji że mam drgawki i objawy odstawienne, zwłaszcza że sama ten lek odstawiłam? Byłeś na tych rozmowach, że wiesz o czym ja tam mówię? Żałosne, przez takich jak Ty tracę wiarę w ludzi i nie chce mi się pisać na forum.

przez warning 14 lip 2016, 12:02
bedzielepiej napisał(a):
tam się wyświetla sie jedynie Srebrzysko o którym słyszałam za dużo złych opinii.

:bezradny: W samym Gdańsku, poza Srebrnikami i GUMed, wyświetlają się:
- GDAŃSK
DWORSKA 27

- GDAŃSK
GDYŃSKA 1

- GDAŃSK
OLIWSKA 62.

Dodatkowo, w Gdyni wyświetlają się 3 kolejne oddziały dzienne, bez kolejek.

przez Vengence 14 lip 2016, 12:03
Ja byłem kiedyś na zamkniętym i było przednio. :P , Coco jambo i do przodu. 8)

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez maniek123321 14 lip 2016, 12:06
Widocznie uznali ze jestes malo interesujacym przypadkiem, albo beznadziejnym.Oczywiscie zwal wine na niekompetentna sluzbe zdrowia ktora sie Tobia nie interesuje :(

Vengence, jest przednio, ale po polrocznym zamknieciu tez bym raczej mial uprzedzenie do takich miejsc :mrgreen:

-- 14 lip 2016, 12:47 --

Nie miec na tyle rozumu by zalatwic tak blacha sprawe.Widac ze ogarniasz pewne sprawy, wiec choroba nie jest tu tak wielka przeszkoda.Moze zmien chlopaka ktory nie potrafi Ci pomoc w trudnych chwilach.
To jest watek o paroksetynie.Moderatorzy pewnie spia jak ci lekarze na dyzurze :lol:
F41.2
Baklofen 75mg
Amisulpryd 50mg
Mianseryna 60mg

przez Grabarz666 14 lip 2016, 13:04
bedzielepiej napisał(a):no tak, bo nie słyszałeś, ze po odstawieniu SSRI następuje ostry niedobór serotoniny, stąd Twoje zdziwienie. Zachwycaj się dalej escitalopramem i jego cudownymi zdolnościami :brawo: dwa miesiące zażywania tego shitu= się u mnie półrocznym pobytem w szpitalu, ale to tak na marginesie.

Żeby kózka nie skakała...

Zachwycam to się mirtazapiną, a nie escytalopramem :lol:

Poza tym są różne kombinacje skutecznego leczenia depresji, np STAR*D, więc jest alternatywa do leczenia tylko jednym lekiem SSRI.
Pozostają również bardzo niedoceniane, skuteczne i bezpieczne EW.

przez maniek123321 14 lip 2016, 13:12
Grabarz666 napisał(a):Poza tym są różne kombinacje skutecznego leczenia depresji, np STAR*D, więc jest alternatywa do leczenia tylko jednym lekiem SSRI.
Pozostają również bardzo niedoceniane, skuteczne i bezpieczne EW.

Moglbys rozwinac temat? Jestem ciekaw takich opcji :smile: .
F41.2
Baklofen 75mg
Amisulpryd 50mg
Mianseryna 60mg

przez Grabarz666 14 lip 2016, 13:38
maniek123321 napisał(a):Moglbys rozwinac temat? Jestem ciekaw takich opcji :smile: .

http://www.nimh.nih.gov/funding/clinical-research/practical/stard/allmedicationlevels.shtml:
Obrazek

Prace o elektrowstrząsach:
http://www.familymedreview.org/files/20 ... 80_283.pdf

http://www.wple.net/plek/numery_2014/nu ... 20-723.pdf

http://www.wple.net/plek/numery_2015/nu ... /31-34.pdf

Od siebie dodam, że gdybym nie znalazł kombinacji leków, po których czuję się dobrze, to na pewno zdecydowałbym się na EW. Mam na myśli tutaj bardzo zły stan, w którym byłem biorąc moklobemid 450 mg oraz trazodon 300 mg.

Sortuj wg