PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez elo 10 lip 2016, 17:55
rulonnpk napisał(a): czy mogę zaznaczam doraźnie wziąść
wszystko mozesz brasc
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez cranberrries 11 lip 2016, 09:44
Cześć.
Nadal schodzę z paro - jak dotąd jest ok. Od 11 dni jestem na 15 mg (z początkowych 20 mg).
Myśle,że jutro wejsc na pół tabletki (10 mg). co sądzicie?

przez maniek123321 11 lip 2016, 09:46
Po 11 dniach spokojnie juz mozesz zejsc na mniejsza dawke
Bedziesz potem schodzil na 5mg czy zejdziesz odrazu do zera z 10mg?
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bedzielepiej 11 lip 2016, 12:00
maniek123321 napisał(a):Zachodze dzis po parogen na zamowienie a praktykantka ktora pracuje kilka dni w aptece mowi ze kierowniczka powiedziala ze nie moge Panu wydac leku na 30% bo na recepcie jest napisane ze maja to byc tabletki "tabl." a opakowanie parogenu to "tabletki powlekane", takze prosze albo poprawic u lekarza recepte, albo sprzedam Panu na 100% :lol: .Po chwili tlumaczenia jej ze moze mi sprzedac, poprosilem o moja recepte (gdzie byly juz z niej wykupione 2op. parogenu :pirate: ) w celu poprawienia recki.Spojrzalem na nia i czekalem czy sie zorientuje ze juz nie moze mi wydac raz zrealizowanej recepty.
Stala i nie wiedziala co zrobic.Uswiadomilem jej ze nie ma prawa tak robic i zaznaczylem ze w pon. bede rozmawial z kierowniczka.
Nie po to bule 100zl na prywatna wizyte aby recka poszla sie ghmm.. jebac :roll:
Ja bez wyksztalcenia farmakologicznego mam wieksze pojecie na ten temat.Czego oni ich tam ucza ? :shock:

Ja tam bym Ci wydała :) opierdol ich naprawdę, poza tym jak mogą zrealizować niby niepoprawną receptę na psychotropy za 100%?

Czyli co, jak źle jest wypisana recepta to jak sypniesz kasiorą to Ci wydadzą mimo wszystko, chociaż zrefundować już nie mogą bo to nielegalne czy co? Ja /cenzura/...czarny rynek normalnie

przez Egzistens 11 lip 2016, 12:53
bedzielepiej napisał(a):
maniek123321 napisał(a):Zachodze dzis po parogen na zamowienie a praktykantka ktora pracuje kilka dni w aptece mowi ze kierowniczka powiedziala ze nie moge Panu wydac leku na 30% bo na recepcie jest napisane ze maja to byc tabletki "tabl." a opakowanie parogenu to "tabletki powlekane", takze prosze albo poprawic u lekarza recepte, albo sprzedam Panu na 100% :lol: .Po chwili tlumaczenia jej ze moze mi sprzedac, poprosilem o moja recepte (gdzie byly juz z niej wykupione 2op. parogenu :pirate: ) w celu poprawienia recki.Spojrzalem na nia i czekalem czy sie zorientuje ze juz nie moze mi wydac raz zrealizowanej recepty.
Stala i nie wiedziala co zrobic.Uswiadomilem jej ze nie ma prawa tak robic i zaznaczylem ze w pon. bede rozmawial z kierowniczka.
Nie po to bule 100zl na prywatna wizyte aby recka poszla sie ghmm.. jebac :roll:
Ja bez wyksztalcenia farmakologicznego mam wieksze pojecie na ten temat.Czego oni ich tam ucza ? :shock:

Ja tam bym Ci wydała :) opierdol ich naprawdę, poza tym jak mogą zrealizować niby niepoprawną receptę na psychotropy za 100%?

Czyli co, jak źle jest wypisana recepta to jak sypniesz kasiorą to Ci wydadzą mimo wszystko, chociaż zrefundować już nie mogą bo to nielegalne czy co? Ja /cenzura/...czarny rynek normalnie

Mi lekarz, który na co dzień nie wypisuje psychotropów wypisał na jednej recepcie 2 opakowania i za małą dawkę, więc też na ryczałt mi nie wydały i musiałam zapłacić 100%, inaczej dostałabym 1 opakowanie.

przez maniek123321 11 lip 2016, 13:47
bedzielepiej napisał(a):Ja tam bym Ci wydała :) opierdol ich naprawdę, poza tym jak mogą zrealizować niby niepoprawną receptę na psychotropy za 100%?

Lubie sie klocic takze doszlismy do porozumienia i zamowila jeszcze jedno op. na 30% tym razem arketisu, ale i tak musze niewiele doplacic.Mam to gdzies, tu chodzi o sam fakt wystepowania pospolitej niekompetencji farmaceutow.
Glupi jestem ze poprostu nie poszedlem wczesniej do innej apteki, no ale coz. :roll:

Egzistens napisał(a):[Mi lekarz, który na co dzień nie wypisuje psychotropów wypisał na jednej recepcie 2 opakowania i za małą dawkę, więc też na ryczałt mi nie wydały i musiałam zapłacić 100%, inaczej dostałabym 1 opakowanie.

Jesli chodzi o zle wypisane dawkowania to jest czesty blad lekarzy.Wtedy juz nie maja prawa wydac wiekszej ilosci niz wskazuje dawkowanie.Bardzo czesto problem jest w dawkowaniu w przypadku kropli.

Strasznie dzisiaj mna telepie.3 dni przerwy jednak robi swoje i uboki na chwile wracaja.
Ostatnio edytowano 11 lip 2016, 13:52 przez maniek123321, łącznie edytowano 2 razy
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez Grabarz666 11 lip 2016, 13:48
Egzistens napisał(a):Ja tam bym Ci wydała :) opierdol ich naprawdę, poza tym jak mogą zrealizować niby niepoprawną receptę na psychotropy za 100%?

Czyli co, jak źle jest wypisana recepta to jak sypniesz kasiorą to Ci wydadzą mimo wszystko, chociaż zrefundować już nie mogą bo to nielegalne czy co? Ja /cenzura/...czarny rynek normalnie.

Mi lekarz, który na co dzień nie wypisuje psychotropów wypisał na jednej recepcie 2 opakowania i za małą dawkę, więc też na ryczałt mi nie wydały i musiałam zapłacić 100%, inaczej dostałabym 1 opakowanie.

Opierdalanie nic nie pomoże, jeśli recepta jest źle wypisana, to farmaceuta może nie wydać leku na refundację, jeśli to zrobi, to NFZ może nie zrealizować refundacji, czyli farmaceuta zapłaci za swojej kieszeni, przy dobrych wiatrach, na dodatek może mieć problem przy ewentualnej kontroli nadzoru farmaceutycznego.
Jeśli chodzi o leki z wykazu P (czyli tzw. psychotropy: benzodiazepiny, z-leki, barbiturany), to muszą być one wypisane na oddzielnej recepcie, z podaną łączną ilością substancji czynnej i nie objee są one refundacją (wyjątek klonazepam - padaczka).

przez Egzistens 11 lip 2016, 14:16
Tak, krople też miałam źle opisane (Tramal) i 100% płaciłam.
Zolpic też miałam źle i nie dostałam, bo właśnie lekarz nie rozdzielił. Mój stały ma na szczęście to ogarnięte, a jak nie wie to sprawdza i nie zdarzają mi się błędy. Kiedyś ze szpitala wyszłam i lekarz wypisał mi wszystkie recepty źle i żadnej nie zrealizowałam z 5. To już są jaja żeby na oddziale takie cyrki były.
Także ja już sama się interesuję i pilnuję lekarzy :P

przez Grabarz666 11 lip 2016, 14:29
Egzistens napisał(a):Tak, krople też miałam źle opisane (Tramal) i 100% płaciłam.

Ilość leku wypisanego na recepcie (wynikająca ze sposobu dawkowania) nie może przekraczać 4 miesięcy kuracji tym lekiem.

Egzistens napisał(a):Także ja już sama się interesuję i pilnuję lekarzy :P

To najlepsze wyjście. Niestety to pacjent ponosi konsekwencje za źle wypisaną receptę, ale farmaceutom nie dziwię się, że nie wydają leków na refundację, bo dlaczego to oni mają za to płacić (tracić).
Uważam, że to lekarze powinni być obciążani kosztami z tego tytułu.

przez Egzistens 11 lip 2016, 14:35
Pewnie, że słusznie robią. Bardziej mnie rozwala podejście lekarzy, bo jak nie wypisuje na co dzień to powinien się obeznać. A tak mój lekarz mi rozpisuje tak, że dostaje taką ilość, jaka mi jest potrzebna i dostaję na recepcie zapas na miesiąc plus recepty na 3 miesiące, albo 6 (zależy jaki lek) w przód i nie muszę potem biegać.
A co do leków na P to rozpisuje mi na osobnych receptach i też nie ma problemu jak potrzebuję więcej na raz wykupić.

przez maniek123321 11 lip 2016, 14:40
Grabarz666 napisał(a):Ilość leku wypisanego na recepcie (wynikająca ze sposobu dawkowania) nie może przekraczać 4 miesięcy kuracji tym lekiem.

A przypadkiem nie miesiac przy psychotropach?. Grupa "B" i "C" bodajze ?
Tramal 96ml na miesiac tylko, i dawkowanie musi byc wtedy duzo, duzo wieksze niz przyjmujemy.
Zawsze pilnuje lekarzy, juz sie tego nauczylem po wpadkach :smile:
Ostatnio edytowano 11 lip 2016, 14:45 przez maniek123321, łącznie edytowano 1 raz
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez Egzistens 11 lip 2016, 14:43
maniek123321 napisał(a):
Grabarz666 napisał(a):Ilość leku wypisanego na recepcie (wynikająca ze sposobu dawkowania) nie może przekraczać 4 miesięcy kuracji tym lekiem.

A przypadkiem nie miesiac przy psychotropach?. Grupa "B" bodajze itd.?
Tramal 96ml na miesiac tylko, i dawkowanie musi byc wtedy duzo, duzo wieksze niz przyjmujemy.

Zależy jak lekarz rozpisze dawkowanie, bo ja dostaję na miesiąc 2 butle Tramalu 96ml, a Zolpicu dostawałam 5 opakowań na jednej i nie było problemu nigdy.

przez Grabarz666 11 lip 2016, 14:46
maniek123321 napisał(a):A przypadkiem nie miesiac przy psychotropach?. Grupa "B" bodajze itd.?

W przypadku leków zawierających substancje z wykazu P (tzw. psychotropy) również na 4 miesiące. Lekarz może wypisywać większe dawkowanie, a brać możesz mniej. Antydepresanty, neuroleptyki i stabilizatory, tramadol są na z wykazie B, czyli "normalne" leki na receptę.

przez maniek123321 11 lip 2016, 14:48
Sa apteki gdzie sami poprawiaja dawkowanie, nieraz zanosilem bez dawkowania np. tramal i dopisywali.Nie wiem tylko czy w takich aptekach kierownikiem jest lekarz czy uprawnionym do poprawiania recept jest doktor farmaceuta :bezradny:
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

Sortuj wg