PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez maniek123321 30 cze 2016, 10:56
Na izbie przyjec w szpitalu Pani doktor powiedziala ze nie ma takiego slowa jak "parestezje", do tego mylila substancje czynne w lekach.
Pelen profesjonalizm :D
W koncu gdy bliska mi osoba w ciezkim stanie wyladowala na izbie w trakcie dyzuru tej ze wlasnie Pani, po ponownych wpadkach "troche" jej pojechalem i podwazylem jej kompetencje przy wspolpracownikach.
Tak nie moze byc.

Sulpiryd na odstawienie nic nie da.
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez In_Chains_Of_DD 30 cze 2016, 11:03
Ja natomiast jak mówiłem zmieniłem Paroxinor na Paxtin i zaryzykowałem wbić się na 10mg, zobaczymy... liczę, że będzie dobrze i że Orion to po prostu był syf ;p
Też jestem zdania, że sulpiryd się nie nadaje na odstawkę paro, lepsze jakieś benzo lub ewentualnie opipramol jak ktoś się boi benzo.

przez fobik123 30 cze 2016, 11:27
cranberrries napisał(a):Dzięki za wszystkie wpisy.
bedzielepiej - wspólczuję Ci bardzo. Chyba za długo brałaś paro i dlatego takie objawy odstawienne.
Mnie zapewniano, że jak będę brać krócej niż 6 miesięcy, to objawy się nie pojawią i powolne schodzenie z dawki może okazać się skuteczne.

Też dostaje po dupie ostro,brałem prawie pół roku anafranil i dochodziłem nawet do 225mg.Ratuję się benzo i dziś 8 dzien i zauwazyłem przed chwilą dosłownie lekkie prądy jak ruszam gałkami w rózne strony,prz.ejebany ubok.Mam nadzieję ze po miesiącu ta męka się skonczy.Ewidentnie klomipramina zamula mimo jej pobudzających własciwosci.W ogóle teraz nie mam ochotę na drzemkę w południe.Dobrze że mam alpre i klony bo bym sie chyba zaj.ebał w tym stanie,ciężko jest ale z każdym dniem jestem bliżej sukcesu.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez feniksx 30 cze 2016, 18:01
Don Corleone napisał(a):Feniksx , znamy sie juz troche z forum ;) i wiem, ze podobnie jak ja, reagujesz "troche" panicznie na roznego rodzaju symptomy zwiazane ze zmiana dawki ;)
Tym bardziej obawiam sie zejscia z 40mg na 0mg paro w 6 dni !!! Zycze Ci oczywiscie jak najlepiej, ale taka "lotna" zmiana z SSRI na SSNRI czy inne SSRI nie zawsze przychodzi z latwoscia. Sa osoby ktore skacza sobie z leku na lek i po nich to splywa. Ja raz to zrobilem i znalazlem sie w glebokiej dupie ;)
I cala ta akcja tylko dlatego, ze miales jeden nawrot paniki. Nie jestem lekarzem, ale na twoim miejscu przemyslalbym to w spokoju jeszcze raz.

3maj sie ;)

jeszcze decyzja nie zapadła.... w sumie d 6 lipca mam w planach byc na parogenie.... jeśli nic sie nie zmieni to wtedy podejmę się zmiany....
na razie widze ze jest gorzej.... znowu zagryzam szczękę, kontroluje oddech i jestem niespokojny....

przez In_Chains_Of_DD 30 cze 2016, 18:36
Bo koncentrujesz się wokół tego ostatniego ataku paniki to jak masz być spokojny, odpisałem Ci w poście o wenlafaksynie.

przez Kalebx3 30 cze 2016, 18:47
feniksx, nie byłbym pewien czy Wenla jest trafionym lekiem na ataki paniki . U mnie raczej by pogorszyła sprawę . Racje ma In_Chains_Of_DD, ( w dziale wenla ) ,że jeden atak paniki to jeszcze nie powód do rozwodu z obecnym lekiem . Tak często wyglada proces leczenia ,że raz lek pomaga , a raz pomaga mniej . Obecnie biorę 5 mg paro + 10 mg Esci . Kiedyś 2,5 esci działo silniej( antydepresyjnie-antylękowo ) niz obecnie 10 mg . Trzeba uzbroić sie w cierpliwość i wierzyć w poprawę , a kto wierzący- gorąco i wytrwale wołać do Boga i Jego miłosierdzia o zmiłowanie i zdrowie .
Obecnie jestem w bardzo złej formie ,,,, biorę leki , modlę sie i czekam na " lepsze dni " . One musza nadejść ,,, i oby jak naprędzej ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez In_Chains_Of_DD 30 cze 2016, 18:57
Kalebx3 każda choojnia ma swój koniec, nie licząc ogni piekielnych ;)

przez maniek123321 30 cze 2016, 19:06
Kalebx3, a wodki nie probowales? :pirate:
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez feniksx 30 cze 2016, 19:44
ja schodziłęm dwa razy bez przygód..... niestety po 5-6 miesiacach za kazdym razem wracałem do leków bo organizm wariował....
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez bedzielepiej 30 cze 2016, 20:11
In_Chains_Of_DD napisał(a):bedzielepiej o kurde, ale przygoda :shock: :o ... Współczuje Ci, strasznie gówniana sytuacja... Ale żenua z tym lekarzem... Jak się teraz czujesz?

Dużo śpię. Trzesawka nadal jest, zwłaszcza jak sie rozemocjonuję. Ale psychicznie jestem w raju jakimś :P coś jak euforia. Albo witaminki działają, albo nie wiem jak to wytłumaczyć, ale nie płaczę, nie wsciekam się :)

przez elo 30 cze 2016, 20:17
feniksx napisał(a):ja schodziłęm dwa razy bez przygód..... niestety po 5-6 miesiacach za kazdym razem wracałem do leków bo organizm wariował....

u mnie podobnie tyle ze powrot dopiero po roku :)))
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez JERZY62 30 cze 2016, 20:30
bedzielepiej, jak z togo paro schodziłaś? Powiedz no jak szybko schodziłaś. Może stanowczo za szybko że masz takie objawy odstawienne. Podobno taka euforia występuje jakiś czas po odstawieniu paro.
♪♪♪

przez lew 30 cze 2016, 20:35
bedzielepiej napisał(a):Ale psychicznie jestem w raju jakimś :P coś jak euforia. Albo witaminki działają, albo nie wiem jak to wytłumaczyć, ale nie płaczę, nie wsciekam się :)

To pewnie odblokowanie dopaminy po odstawieniu paro tak Cię nakręciło. Nie martw się to minie :yeah:
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

przez oko.grzegorz 01 lip 2016, 22:08
Mam cos podobnego na fluo. Jak pobiore z miesiac i odstawiam to nagle coś na podobę euforii i takie wysokie libido się pojawia. Orientuje się któś czy taki stan długo trwa? Bo kiedyś miałem wrażenie że miesiąc czasu ale to chyba niemożliwe ?

Sortuj wg