PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez In_Chains_Of_DD 27 cze 2016, 21:44
bedzielepiej napisał(a):
In_Chains_Of_DD napisał(a):20mg jest podzielna na 2x10mg, taką połówkę dajesz na pół i jeszcze raz na pół i masz 2,5mg ;p a 1mg uszczypujesz jarzyniakiem w postaci małego nieregularnego paprocha ;p

o kurfa. Nie wiem czemu myślałam, ze 1 tabletka to 10 mg. Teraz patrze że 20. no to ładnie, zeszłam z 5 mg na 0 co mam teraz robić :(

Fatalnie, się czuję, dlatego nie będę się rozpisywać. Kopanie prądem, do walenia serca przy ruszaniu gałek ocznych dołączyło jakieś tykanie w uszach japier.dolę. Rzygać mi się chce, biegunkę mam. Dostałam też napadu trzęsawki chociaż nie było mi zimno. A i pocę się bardziej.

Wbiłbym się na te 5mg i poczekał trochę. Masz może jakieś benzo pod ręką, żeby sobie pomóc? Ja Ci wierzę, że takie dawkowanie może tak zachwiać organizmem. Sam jestem ostatnio wyjątkowo wrażliwy na małe dawki paro i zmiany dawkowania.

przez JERZY62 27 cze 2016, 21:58
Boje się tego brać jak są z tym takie problemy z odstawieniem.
♪♪♪

przez agia 27 cze 2016, 22:41
Odstawienie paroksetyny jest niestety ciężkie. Ja przy odstawianiu wspomagałam się innym lekiem dlatego było mi nieco łatwiej odstawić, ale też skutki uboczne dawały się poważnie we znaki. Pamietam prądy przechodzące a na koniec okropna płaczliwość. Płakałam na ulicy, wszędzie, tak bez powodu. Wszyscy to przejdą. Człowiek wypłakał się jak małe dziecko. Nie wyobrażam sobie to odstwić bez wspomagania się czymkolwiek innym. Ale wejście w lek też jest ciężkie przez 3 tygodnie, a potem już działa, tylko że mnie za bardzo zamulal. Gdyby nie to zamulenie to byłby super.
agia

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez feniksx 28 cze 2016, 17:50
ja nie miałem zadnych problemów z odstawieniem parotekstyny....
chwaliłem ten lek do niedzieli... w niedziele nowy atak....

lekarz stwierdzil ze to moglbyc tylko jeden incydent i zaproponował dwa wyjścia... albo zostaje i jakos dalej daje rade....
lub przechodzę na Faxolet.... cholera nie wiem co lepsze...
co poradzicie mi wy ?? - twierdził, że faxolet troche mniej usypia i jest troche bardziej aktywizujacy....
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez cytrynka84 28 cze 2016, 18:10
Nie zmienialabym leku po jednym ataku.Paro jest najlepsza na lęki.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez feniksx 28 cze 2016, 18:17
rozważał jeszcze wejście na 60mg... ale stwierdził, że mogę odczuwać jeszcze wieksze zmęczenie....

przez Don Corleone 28 cze 2016, 20:38
Feniksx, witam cie ponownie ;)

Tak jak Cytrynka juz napisala, jednorazowe zajscie to za malo zeby zaraz zmieniac lek. Bez lekow mamy caly czas zle samopoczucie, z lekami jest lepiej, ale moga wystepowac tez czasami zalamania i pojedyncze nawroty lękow. Jesli sie pytasz, to ja osobiscie zostalbym na 40mg. Ja tez przezylem przez te wszystkie lata brania paro, ze moje fobie wracaly, bylo to zazwyczaj po zazyciu duzej ilosci alkoholu, wiec moze tu lezy problem ;)

3maj sie i nie panikuj, wiem co mowie, bo sam jestem chyba jeszcze gorszym panikarzem :mrgreen:
Od 2003 Paroksetyna 20mg do 30mg (leki, natretne myslenie, hipochondria )
Od 2009 Dodatkowo Trimipramina na wieczor 50mg
Kilkanascie nieudanych prob odstawienia paroksetyny, za szybki spadek dawki

2016 Plan powolnej eliminacji paroksetyny

Obecnie 20 mg Paroksetyny i Trimipramina 50mg

przez bedzielepiej 28 cze 2016, 21:10
Ludzie po prostu rewelacja, trzeci dzień jak nie biorę i mam taki przypływ energii, że zrobiłam zakupy, posprzątałam calutką łazienkę, wbiegłam i zbiegłam z dziesiątego piętra, biegałam, skakałam na skakance no jest genialnie!!!! Te prądy już olewam, trochę mnie serce kłuje ale mam w sobie taką potrzebę coś robić, ruszać się. Mam setkę pomysłów na minutę, w głowie układają mi się świetne pomysły do mojej książki, którą zacznę zaraz pisać, mam taki przypływ kreatywności!!! Żałuję że nie nagrywałam tego co dziś mówiłam, dużo na prawdę świetnych pomysłów. Chcę też obrazki malować i zastanawiam się czy jakiegoś biznesu z nimi nie otworzyć poważnie, mam taką chęć działania robienia czegoś. Z przyzwyczajenia włączyłam serial, ale nie chce mi się biernie siedzieć i oglądać, nudził mnie akcja za wolno i nie chce mi się skupiać na takim marnowaniu czasu. Mam co chwila takie napady drgawek, jak się czymś tak rozemocjonuje to ciało mi się trzęsie i nie mogę go uspokoić jak pobudzone zwierzę :) nie mogę sie doczekać aż pójdę do psychiatry i jej powiem jak te gówniane leki mnie hamowały, a może witaminy zaczęły działać? Aha i prawie nic nie zjadłam, nie mam apetytu w ogóle, super czuję że szybko spalę te nadprogramowe 10 kg po paro :)) dobra spadam bo szkoda czasu na forumie siedzić póki jest dzień :)) Także to nie jest straszne jednak to odstawienie paro, umysł się otwiera :))

przez feniksx 28 cze 2016, 21:13
DonCorleone i Cytrynka dzieki za słowa otuchy.... cały czas mam mętlik i wracam myślami do tamtej sytuacji...
po 1,5 roku mieć taki atak że musiałem zjechać autem i już nei byłem w stanie go prowadzić to mnie po prostu dobiło a w dodatku widzieli to znajomi.... i mi mega wstyd mam ochote zapaść się pod ziemie...

-- 28 cze 2016, 21:14 --

gdybym nie miał na miejscu Clona to pewnie by musieli wezwać dla mnie pogotowie... ;( byłem tak rozjechany.... i moje ciało mnie totalnie nie słuchało...

przez agia 28 cze 2016, 22:44
feniksx ja Ciebie naprawdę podziwiam bo ja na 20 paro kierowałam samochodem i ulica mi się zaczęła wykrzywiać w oczach, w domu takie zamulenie było jak po poważnej imprezie, normalnie rzuciłam to.
agia

przez bedzielepiej 28 cze 2016, 23:07
JERZY62 napisał(a):Boje się tego brać jak są z tym takie problemy z odstawieniem.

Nie bierz. Serio. Nie jest warte tych cierpień, przez które teraz przechodzę. Mam drgawki od 3 dni, co chwilę się wzdrygam i trzęsę. Kłuje mnie serce co jakiś czas. Kopanie prądem zeszło przy tych konwulsjach na drugi plan. Na szczęście psychicznie jestem jakoś znieczulona. Odbieram właśnie ważną, życiową lekcję. Ciekawe jak się zachowa moja dr psychiatra, gdy jej o tym opowiem. Chcę sprawdzić, jakim jest człowiekiem. Jak da mi do zrozumienia, że wymyśliłam sobie to wszystko, podziękuje za współpracę. Pocę się potwornie, pot leje mi się nawet po nogach. To można zobaczyć i dotknąć, bo siłą woli tego potu nie wytwarzam a nadpotliwości nigdy nie miałam. A może warto tam pojechać i pokazać, jak urządzili mnie jej koledzy po fachu?

przez In_Chains_Of_DD 29 cze 2016, 09:37
Zmieniłem Paroxinor na Paxtin ;) Nie mam zaufania do gównianej firmy Orion... teoretycznie oba leki zawierają to samo, ale... może moje placebo mnie uzdrowi :lol:

przez cranberrries 29 cze 2016, 09:56
feniksx - jak rozumiem dalej jesteś na paro?
Możesz napisać jak odstawiałeś? z jakiej dawki schodziłeś i po ilu miesiącach brania paro?

bedzielepiej - opisuj swoje doświadczenia, są one niezwykle cenne dla mnie. od 2.07 zaczynam schodzenie z dawki 20 mg.

Teraz czuję się bardzo dobrze, od momentu brania paro lęki nie powrociły. a sam lek działa od 5-7 tygodnia brania.

przez In_Chains_Of_DD 29 cze 2016, 11:12
Cranberries, kiedyś kiedyś jak brałem paroksetynę po raz pierwszy w dawce 20mg przez bodajże 10 miesięcy to zszedłem bez większych problemów w ciągu tygodnia może i na prawdę świetnie się czułem przez kolejny miesiąc, potem słabiej z miesiąca na miesiąc co prawda, ale ja nie wspominam odstawki jako jakiejś tragedii. Pamiętam, że właśnie czułem się wyjątkowo dobrze po odstawce, może momentami miałem coś w rodzaju zrywów mięśniowych i trochę zawrotów głowy.

Sortuj wg