PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez aree1987 23 cze 2016, 20:25
cranberrries napisał(a):Grabarz666 - jesteś lekarzem? mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź?

Mi sam lekarz powiedział, że skoro pomogło tak dobrze, to trzeba odstawić, żeby organizm się nie przyzwyczajał. Powinien nie mieć objawów odstawiennych ale nigdy nie wiadomo. W sumie w lipcu będę brać po 10 mg, a potem jeszcze mniej (co drugi dzień połówka), więc w sumie wyjdzie prawie pół roku :D
Nigdy nie brałem benzo ani nic w tym stylu.

Wszyscy tutaj mówicie o nawrocie depresji, ale ja depresji nie miałem, jedynie nerwicę lękową z objawami somatycznymi. I myśli wywołujące lęk. Obecnie tych myśli nie ma wcale i tym samym nie ma lęku, a co za tym idzie nie ma objawów somatycznych. Jest bardzo dobrze i wierzę mocno w to, że będzie tak samo albo i lepiej. Nie ma co zakładać najgorszego.

Nie chcę cię martwić ale obawiam się że jak odstawisz lek wszystko prędzej czy później wróci.

przez Kalebx3 23 cze 2016, 20:38
Nie chcę cię martwić ale obawiam się że jak odstawisz lek wszystko prędzej czy później wróci.

aree1987, niekoniecznie .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez slawas 23 cze 2016, 20:57
To byl jego pierwszy epizod choroby,mysle ze moze sie udac,i nerwica nie powroci.cranberries trzymam kciuki.
Ja 4 dzien na zwiekszonej dawce do 40 mg,poki co bol i ucisk w glowie minol,i mam pozytywne nastawienie do zycia,troche zamula z rana,ale jest spoko

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Grabarz666 23 cze 2016, 21:07
cranberrries napisał(a):Grabarz666 - jesteś lekarzem? mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź?

Jestem farmaceutą, chorującym ;)
Standardowa kuracja p/depresyjna to ok. 6 miesięcy od uzyskania stanu remisji.
Ja za zgodą lekarza odstawiłem po 3 miesiącach od remisji, a już po 3 tyg. byłem psychicznym wrakiem.

cranberrries napisał(a):Mi sam lekarz powiedział, że skoro pomogło tak dobrze, to trzeba odstawić, żeby organizm się nie przyzwyczajał.

Nie ma czegoś takiego jak przyzwyczajenie, można co najwyżej mówić o zmianach adaptacyjnych, które zachodzą po podaniu leku oraz po jego odstawieniu, poruszamy się tutaj w kręgu równowagi.

cranberrries napisał(a):Wszyscy tutaj mówicie o nawrocie depresji, ale ja depresji nie miałem, jedynie nerwicę lękową z objawami somatycznymi. I myśli wywołujące lęk. Obecnie tych myśli nie ma wcale i tym samym nie ma lęku, a co za tym idzie nie ma objawów somatycznych. Jest bardzo dobrze i wierzę mocno w to, że będzie tak samo albo i lepiej. Nie ma co zakładać najgorszego.

Depresja czy zaburzenia lękowe, to nie jest w tej kwestii aż tak istotne, obydwa leczy się antydepresantami.
Też tak kiedyś myślałem: skoro czuję się już tak dobrze, to jak mogłem czuć się źle, to był błąd.
Ja tylko opisuję swoje doświadczenia oraz chcę dać dobrą radę, decyzja należy do Ciebie.

przez cranberrries 24 cze 2016, 09:33
Dzieki za wszystkie odpowiedzi.
Ja juz od miesiaca nie czuje w ogole, ze biore leki. 20 mg paro dziala bardzo dobrze.
Wierze, ze mi sie uda, tym bardziej, ze wyeliminowalem swoj najbardziej stresogenny i nerwogenny czynnik - czyli prace. Obecnie tylko sie ucze i mam mozliwosc byc w domu. To chyba rowniez wazne i przyczynilo sie do zatrzymania nerwicy.
2.07 schodze na 10 mg i tak bede brac przez 2-3 tyg, potem co drugi dzien polowke a potem moze cwiartke.
a Ty Grabarsz666 moze odstawiles z dnia na dzien i dlatego bylo kiepsko.

Dzisiaj spalem 8 godzin - normalnie rewelacja. Teraz wstalem na luzie, obejrzalem TV i ucze sie spokojnie. Jest super.

przez agia 24 cze 2016, 21:57
Cranberries teraz wyeliminowałeś pracę. Ja też tak kiedyś zrobiłam i nerwy minęły. Skupiłam się na nauce. Potem trzeba było zatrudnić się i z czegoś żyć i tak mi dali popalić w nowej pracy, że skutki są tragiczne i opłakane. Trzeba wziąć na to poprawkę, że tu jest Polska. Tutaj jeden drugiego chce zjeść i zeżreć. Oczy by Ci wyłupali, żebyś został bez pracy i pieniędzy. Kombinuj tak abyś w przyszłości dostał pracę mało stresującą bo w przeciwnym wypadku już nigdy nie staniesz na nogi.
agia

przez ladywind 25 cze 2016, 11:22
agia napisał(a):Cranberries teraz wyeliminowałeś pracę. Ja też tak kiedyś zrobiłam i nerwy minęły. Skupiłam się na nauce. Potem trzeba było zatrudnić się i z czegoś żyć i tak mi dali popalić w nowej pracy, że skutki są tragiczne i opłakane. Trzeba wziąć na to poprawkę, że tu jest Polska. Tutaj jeden drugiego chce zjeść i zeżreć. Oczy by Ci wyłupali, żebyś został bez pracy i pieniędzy. Kombinuj tak abyś w przyszłości dostał pracę mało stresującą bo w przeciwnym wypadku już nigdy nie staniesz na nogi.

Dokłądnie. A praca jest potrzebna aby przeżyć. Wiec jeśli nie chcesz brać leków, spróbuj terapii, a z pracy nie rezygnuj, bo później będzie Ci jeszcze ciężej wrócić do normalnego stylu życia

przez cranberrries 25 cze 2016, 19:37
Wiecie co, ja z pracy już zrezygnowałem. i może dlatego czuję się lepiej.
Planuję otworzyć swoją działalność, po nauce i osiągnięciu tytułu.
Uwierzcie mi, pracowałem w takich warunkach, że nawet najgorszemu wrogowi tego nie życze. Non-stop stres, mało kasy i wielka odpowiedzialność. Wszyscy stamtąd uciekali - po kolei. W koncu i ja podjąłem taką decyzję. Myślę, że słuszną. Skoro 5 osób nie dawało rady, to nie wymyśliłem tego sobie. Pracowalem w innych miejscach (sezonowo, ale np. 4 miesiące) i nie było takich problemów.
Myślę, że moze mi sie udać. Uwierzcie też w to :)

przez Kalebx3 25 cze 2016, 19:47
cranberrries,
dobrze zrobiłeś , szczególnie jak nie masz rodziny na utrzymaniu .
Znajdziesz sobie jeszcze nie raz lepsza pracę , wierzę w to .

przez Don Corleone 25 cze 2016, 20:26
:brawo:

Kalebx3 napisał(a):Znajdziesz sobie jeszcze nie raz lepsza pracę , wierzę w to .

Ja tez w to wierze, zycie jeszcze przed toba ;)
Od 2003 Paroksetyna 20mg do 30mg (leki, natretne myslenie, hipochondria )
Od 2009 Dodatkowo Trimipramina na wieczor 50mg
Kilkanascie nieudanych prob odstawienia paroksetyny, za szybki spadek dawki

2016 Plan powolnej eliminacji paroksetyny

Obecnie 20 mg Paroksetyny i Trimipramina 50mg

przez bedzielepiej 25 cze 2016, 22:04
Dziś już w ogóle nie wzięłam paro. Mam kompulsa i cały dzień siedzę w łóżku i jem.

-- 25 cze 2016, 22:42 --

mam prądy w oczach

-- 26 cze 2016, 13:27 --

Jak ktoś mi powie, że te leki nie uzależniają to go wyśmieję. Skąd tyle cierpienia przy odstawianiu, bo odstawiam powoli stopniowo od 2 miesięcy ponad po 2,5 mg. Wczoraj zeszłam z 2,5 mg czyli ćwiartki tabletki i dzisiaj obudziłam się tak rozdrażniona, że bez kija nie podchodź. Siedze w miejscu na łóżku i mogę jedynie patrzeć przed siebie, bo tylko jak spojrzę w bok, do góry czy zmienię delikatnie kąt patrzenia to prądy w głowie, serce napier.dala jak szalone. Albo przyspiesza, jak ja siedzę spokojnie. Jest jakiś fizjolog na forum co wytłumaczy skąd takie zjawisko. Poza tym niedobrze mi, mam biegunkę. Rano miałam paraliż senny. Jestem absolutnie w stanie nie wyjściowym, zawroty głowy, mgła. Żegnajcie gówniane seseraje, już nigdy wam nie dam szansy.

przez In_Chains_Of_DD 26 cze 2016, 13:41
Ja jestem prawie 2 miesiące na 7,5mg paro, na noc 25mg trazodonu a w ciągu dnia 50-100mg opipramolu... Od wczoraj miałem konkretny zjazd... straszny natłok myśli, ucisk na głowę, nie mogłem wyleżeć/wysiedzieć w miejscu, czułem jakby mnie miało coś od środka rozsadzić albo jakbym miał nagle jakiejś "padaczki" dostać... dzisiaj rano budzę i znowu tak się czuje!! Co jest grane... : / Za dużo leków działa na serotoninę? Opipramol niby może zwiększać stężenie SSRI... no ale dawki nie są duże..? Ktoś coś podpowie? :?

przez Kalebx3 26 cze 2016, 13:53
Żegnajcie gówniane seseraje, już nigdy wam nie dam szansy.

______

nawet jak Ci się to uda ,,, to jak myslisz , czy twoje życie nabierze " głębszego kolorytu ", ozdrowienia ?
Leki te nie maja chyba raczej wyleczyć ( w cięzkich przewlekłych przypadkach ) , a jedynie jak proteza pomóc przetrwać życie .
Jeden nieszczęśliwiec jeżdzi na wózku inwalidzkim , a drugi zasuwa SSRI ,żeby nie zgnić za zycia w trumnie .
Ja już chyba raczej nie dam rady odstawić SSRI ,,,i modle sie żeby tylko nie przestały pomagać .

-- 26 cze 2016, 13:53 --

Żegnajcie gówniane seseraje, już nigdy wam nie dam szansy.

______

nawet jak Ci się to uda ,,, to jak myslisz , czy twoje życie nabierze " głębszego kolorytu ", ozdrowienia ?
Leki te nie maja chyba raczej wyleczyć ( w cięzkich przewlekłych przypadkach ) , a jedynie jak proteza pomóc przetrwać życie .
Jeden nieszczęśliwiec jeżdzi na wózku inwalidzkim , a drugi zasuwa SSRI ,żeby nie zgnić za zycia w trumnie .
Ja już chyba raczej nie dam rady odstawić SSRI ,,,i modle sie żeby tylko nie przestały pomagać .

przez fobik123 26 cze 2016, 14:02
bedzielepiej, Wiem dokłądnie o czym piszesz.Ja też się boję tych prądów jak gałkami ocznymi poruszasz.A masz jakieś benzo pod ręką ? Ja bez benzo w życiu tych leków bym nie odstawił wogóle.Cierpienie straszne psychiczne,rozdrażnienie ale alpra czasem klon i baclo jakoś mi w tym pomagają.Te prądy kiedyś miałem po 7 dniach bez paro i trwaly dobry miesiąc.Teraz już wchodzę na paro i zastaję na niej do końca mego żywotu,niechcę już żadnych zmian i kombinowania,moim zdaniem to najsilniejszy lek na fobie i lęki plus pregabalina i jest bardzo dobra kombinacja na lęki.Napewno ograniczę benzo na tyle ile sie da.Nie poddawaj się :great:
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

Sortuj wg