PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez deoodeoo 19 cze 2016, 08:55
czy paro skaksuje mi poryte natrectwa? walne dawke maksymalna 60 da rade?

przez slawas 19 cze 2016, 13:56
Witam wszystkich
Ja zwiekszylem paro do 40 mg,i tak bralem 2 tyg,jednak czulem sie taki nie obecny,i wrocilem z powrotem na 30,i przez pierwsze 3 dni czulem sie jak mlody bog,no poprostu super,jednak 4 dnia zaczely sie jazdy,mokre dlonie mega zmeczenie oslabienie,bole i ucisk w glowie,a w pracy myslalem ze ducha wyzione,kurcze nie myslalem ze roznice 10mg,tak na mnie zadziala,dzis wziolem z powrotem 40,i mam nadzieje ze wszystko wroci do normy,a juz myslalem ze jestem nie do zdarcia

przez lunatic 19 cze 2016, 15:24
skutki zmiany dawki, zniknęłoby to po paru dniach

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lew 20 cze 2016, 19:19
Ja mam pytanie do osób biorących paro w dawkach 10 mg a najlepiej jeszcze mniejszych, czy na niskich dawkach też dokucza wam stępienie uczuć? Czy np. rozpłakanie się przy takiej dawce jest już możliwe?
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

przez Kalebx3 20 cze 2016, 19:22
czy na niskich dawkach też dokucza wam stępienie uczuć?

poniżej 10 mg u mnie uczucia nie sa zupełnie stępione
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez bedzielepiej 20 cze 2016, 19:34
lew napisał(a):Ja mam pytanie do osób biorących paro w dawkach 10 mg a najlepiej jeszcze mniejszych, czy na niskich dawkach też dokucza wam stępienie uczuć? Czy np. rozpłakanie się przy takiej dawce jest już możliwe?

Jak najbardziej, ja przy 10 mg płakałam publicznie.

przez agia 20 cze 2016, 21:31
Natręctwa na paro trwały u mnie tydzień czasu- 10 mg na dobę.
agia

przez In_Chains_Of_DD 21 cze 2016, 11:14
Próbuje 10mg na dobę i się zaczyna... zostaje na 7,5mg cały czas, daje mi to w sumie co raz mniej zauważam, ale strasznie źle znoszę podwyższenie dawki. Na pewno lęk napadowy już tak nie występuje, odkąd jestem na paro nie miałem ataku paniki, trochę może na fobie społeczną działa, ale tak poza tym jakoś natręctwa jednak siedzą i lęk uogólniony trzyma, budzę się rano i jestem zdenerwowany...w ciągu dnia mam myśli lękowe natrętne i czuje niepokój... :?

przez wozaq 21 cze 2016, 14:23
Tak to jest tymi lekami, że mało co dają. Ja już ponad miesiąc na citalopramie, z czego 3 tygodnie na 10mg, tydzień na 15mg i ponad tydzień 20mg, i o ile nie odczulem nic negatywnego przy zwiększaniu to również nie zaobserwowałem nic pozytywnego. Też rano jestem podenerwowany, pobudka wczesna przeważnie o trzeciej, potem jak się uda to dosypiam do 7, i mam poranny skręt flaków, muszę po 2 lub 3 razy do kibla latać. Lęki jak były tak są dalej. Za to wieczorem zupełne przeciwieństwo i czuje się całkiem normalnie.

Nie wiem czy te biegunki to nie są od Trazodonu który 50mg na sen biorę.

przez fobik123 21 cze 2016, 14:38
In_Chains_Of_DD napisał(a):Próbuje 10mg na dobę i się zaczyna... zostaje na 7,5mg cały czas, daje mi to w sumie co raz mniej zauważam, ale strasznie źle znoszę podwyższenie dawki. Na pewno lęk napadowy już tak nie występuje, odkąd jestem na paro nie miałem ataku paniki, trochę może na fobie społeczną działa, ale tak poza tym jakoś natręctwa jednak siedzą i lęk uogólniony trzyma, budzę się rano i jestem zdenerwowany...w ciągu dnia mam myśli lękowe natrętne i czuje niepokój... :?

Taka dawka paro którą bierzesz to Ci nie pomoże zbytnio na natręctwa.Przy tym schorzeniu według ulotki optymalna dawka to 40mg/doba.A ty masz problemy żeby na te 10mg wejść.Naprawdę współczuję Ci takiej reakcji na większe dawki paro.Ja dobrze tolerowałem nawet 225mg klomipraminy TLPD.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez Grabarz666 21 cze 2016, 14:57
fobik123 napisał(a):Ja dobrze tolerowałem nawet 225mg klomipraminy TLPD.

Dawka maksymalna klomipraminy to 300 mg na dobę. Może akurat taka "zaskoczy" u Ciebie.

przez In_Chains_Of_DD 21 cze 2016, 16:20
fobik123 napisał(a):
In_Chains_Of_DD napisał(a):Próbuje 10mg na dobę i się zaczyna... zostaje na 7,5mg cały czas, daje mi to w sumie co raz mniej zauważam, ale strasznie źle znoszę podwyższenie dawki. Na pewno lęk napadowy już tak nie występuje, odkąd jestem na paro nie miałem ataku paniki, trochę może na fobie społeczną działa, ale tak poza tym jakoś natręctwa jednak siedzą i lęk uogólniony trzyma, budzę się rano i jestem zdenerwowany...w ciągu dnia mam myśli lękowe natrętne i czuje niepokój... :?

Taka dawka paro którą bierzesz to Ci nie pomoże zbytnio na natręctwa.Przy tym schorzeniu według ulotki optymalna dawka to 40mg/doba.A ty masz problemy żeby na te 10mg wejść.Naprawdę współczuję Ci takiej reakcji na większe dawki paro.Ja dobrze tolerowałem nawet 225mg klomipraminy TLPD.

Niestety... Kiedyś brałem 20mg przez prawie rok a i próbowałem 40mg i nie było nic takiego. Minęło parę lat i teraz zonk... ten sam lek może aż tak różnie działać na tą samą osobę. Cieszę się z plusów takiej dawki chociaż, bo mimo że jest niska nie można mówić o braku działania. Lepszy wróbel w garści... ;)

przez Tomek858 21 cze 2016, 20:40
Mnie 10mg nawet nie laskocze, wiec wydaje mi sie ze to moze byc placebo, chociaz kto wie, rozne sa organizmy. In_chains_of_dd na mnie generalnie wszystkie leki albo dzialaja zle, albo w ogole, ale Paro porownujac do innych byla calkiem, calkiem i pewnie bralbym dalej gdyby nie podnosila mi cisnienia, ktore i tak juz mam wysokie. Ale powiem ci, ze czasami wyzsze dawki dzialaja lepiej niz nizsze, bo w glowie moze byc tak malo serotoniny, ze mala dawka tylko nakreca nerwice. Ja np lepiej czulem sie na 40mg, po jakies 2 miesiacach brania 20mg, nagle pojawilo sie mnostwo objawow somatycznych. Ide do psychiatry po recepte i karze zwiekszyc dawke, pomyslalem sobie uderz sie ku... w leb, czuje sie jak chory czlowiek, a ty mowisz o zwiekszeniu dawki, tak zebym poczul sie jeszcze gorzej. Nie ufam nic, a nic, ale jednak posluchalem sie. I zwiekszenie dawki spowodwalo, ze objawy ustapily. Organizm albo sie przyzwyczaja, albo po prostu po jakims czasie potrzebuje wiekszej dawki. Dodam ze doszedlem do 60mg, a na poczatku brania balem sie brac 10mg z obawy przed zespolem serotoninowym :) Moze zwiekszaj stopniowo, pod kontrola lekarza jesli tak zaleci, jeden miesiac 10, drugi 15, trzeci 20 itd.

przez przemo38 21 cze 2016, 21:59
Witam, mam pytanko... 3 miesiące brałem benzo, na odstawienie dostałem Spamilan. Siódmy dzień leci i mam wrażenie ze co raz gorzej. Przez ten czas 2 razy doraźnie wziąłem benzo. Zastanawiam sie czy nie spróbować paro na odstawienie benzo. Miał ktoś takie doświadczenie? Ogólnie od 10 lat niby leczę sie na nerwice lekowa. To co na mnie działało dobrze to wenaflaxyna a najlepiej anafranil SR, brałem go ponad rok. Po 7 mc od odstawienia wróciły lęki i wpierdzielil sie w benzo bo kiepski okres. Dawki małe 0,25 -0,5 na dobę zomirenu. Do anafranilu za bardzo nie chce wracać bo jest podobno bardzo kardiotoksyczny. A w głowie zawały, wylewy itd wiadomo o co chodzi ;)
Pozdrawiam

Sortuj wg