PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
246
70%

Nie
61
17%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 352

przez ŻywyNaNiby 18 cze 2016, 18:35
In_Chains_Of_DD napisał(a):Don Corleone To może fajnie sobie robić cyklicznie takie 2 dniowe euforyczne zjazdy? :D

ŻywyNaNiby Za jakieś 2-3 tygodnie będąc na dawce 20mg będziesz mógł ocenić efekty leku. Jest on jak najbardziej przepisywany na to co masz, więc są szanse, że ładnie zaskoczy za jakiś czas i zdasz nam relacje :)

Fajnie,ale myślisz że może mnie zmienić na trwałe? Np. mimo tego ze mam prawo jazdy od kilku lat bardzo boje się prowadzić auto,nie mogę tego lęku pokonać i zawsze jak tylko mogę unikam tej czynności przez co nie mogę nabrać doświadczenia,dodatkowo cierpi na tym moje "męstwo" jeśli w ogóle je posiadam :hide: . Czy taka paroksetyna bez psychoterapii może mnie na tyle zmienić żebym pozbył się tego problemu?? Mam jeszcze jedno pytanko co do łykania tego leku, mogę to robić nad czczo, na pusty żołądek. Nie boje się podrażnienia żołądka czy coś takiego tylko słabszego wchłaniania lub działania leku.

przez In_Chains_Of_DD 18 cze 2016, 19:22
Generalnie pokarm jakoś nie wpływa na wchłanianie paro więc możesz na pusty, ja staram się brać po śniadaniu. Czy Cię zmieni tak żebyś się nie bał prowadzić auto? Ciężko powiedzieć, może po tym leku z czasem będziesz się mniej tym przejmował co może poskutkować prowadzeniem auta bez większego lęku.

przez ŻywyNaNiby 18 cze 2016, 19:50
In_Chains_Of_DD napisał(a):Generalnie pokarm jakoś nie wpływa na wchłanianie paro więc możesz na pusty, ja staram się brać po śniadaniu. Czy Cię zmieni tak żebyś się nie bał prowadzić auto? Ciężko powiedzieć, może po tym leku z czasem będziesz się mniej tym przejmował co może poskutkować prowadzeniem auta bez większego lęku.

Rozumiem,no nic...zobaczymy co czas przyniesie:) Myślisz że z moimi problemami ten lek jest lepszy niż asentra?? Dzięki za odpowiedzi :great:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez In_Chains_Of_DD 18 cze 2016, 22:35
Nie mi to oceniać ponieważ każdy jest inny i zarówno Asentra (sertralina) jak i paroksetyna mają zastosowania w takim celu, jednak mi zdecydowanie bardziej pomagała w życiu paroksetyna, sertralina była taka sobie w monoterapii dla mnie, dopiero jak brałem sertralinę + karbamazepinę to było na prawdę ładnie, ale cóż to były za czasy.. pierwsze leki, tegretol kopał prawie jak benzo hehe :)

przez lew 19 cze 2016, 00:14
feniksx napisał(a):Panowie, zgubiłem recepte i 2 dni nie wzialem parogenu....
dziś jestem jakoś tak mega pozytywnie naładowany energia, rozpiera mnie uśmiech na twarzy.... lekki dreszczyk po ciele przechodzi....
dziś już wziełem tabletki jakieś 30min temu.... mam nadzieje, ze to nie sa objawy mani ??

E to każdy chyba tak ma ,że jak schodzi z paro to pojawia się coś na kształt euforii. Wtedy odblokowują się szlaki dopaminowe czy jakoś tak i dlatego człowiek jest na takim pozytywnym haju. Ale ten stan szybko mija.
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
lew

przez deoodeoo 19 cze 2016, 08:55
czy paro skaksuje mi poryte natrectwa? walne dawke maksymalna 60 da rade?

przez slawas 19 cze 2016, 13:56
Witam wszystkich
Ja zwiekszylem paro do 40 mg,i tak bralem 2 tyg,jednak czulem sie taki nie obecny,i wrocilem z powrotem na 30,i przez pierwsze 3 dni czulem sie jak mlody bog,no poprostu super,jednak 4 dnia zaczely sie jazdy,mokre dlonie mega zmeczenie oslabienie,bole i ucisk w glowie,a w pracy myslalem ze ducha wyzione,kurcze nie myslalem ze roznice 10mg,tak na mnie zadziala,dzis wziolem z powrotem 40,i mam nadzieje ze wszystko wroci do normy,a juz myslalem ze jestem nie do zdarcia

przez lunatic 19 cze 2016, 15:24
skutki zmiany dawki, zniknęłoby to po paru dniach

przez lew 20 cze 2016, 19:19
Ja mam pytanie do osób biorących paro w dawkach 10 mg a najlepiej jeszcze mniejszych, czy na niskich dawkach też dokucza wam stępienie uczuć? Czy np. rozpłakanie się przy takiej dawce jest już możliwe?
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
lew

przez Kalebx3 20 cze 2016, 19:22
czy na niskich dawkach też dokucza wam stępienie uczuć?

poniżej 10 mg u mnie uczucia nie sa zupełnie stępione
„Gdzie Diabeł nie może tam pośle kobietę ” porucznik Kloss Kendo

przez bedzielepiej 20 cze 2016, 19:34
lew napisał(a):Ja mam pytanie do osób biorących paro w dawkach 10 mg a najlepiej jeszcze mniejszych, czy na niskich dawkach też dokucza wam stępienie uczuć? Czy np. rozpłakanie się przy takiej dawce jest już możliwe?

Jak najbardziej, ja przy 10 mg płakałam publicznie.

przez agia 20 cze 2016, 21:31
Natręctwa na paro trwały u mnie tydzień czasu- 10 mg na dobę.
agia

przez In_Chains_Of_DD 21 cze 2016, 11:14
Próbuje 10mg na dobę i się zaczyna... zostaje na 7,5mg cały czas, daje mi to w sumie co raz mniej zauważam, ale strasznie źle znoszę podwyższenie dawki. Na pewno lęk napadowy już tak nie występuje, odkąd jestem na paro nie miałem ataku paniki, trochę może na fobie społeczną działa, ale tak poza tym jakoś natręctwa jednak siedzą i lęk uogólniony trzyma, budzę się rano i jestem zdenerwowany...w ciągu dnia mam myśli lękowe natrętne i czuje niepokój... :?

przez wozaq 21 cze 2016, 14:23
Tak to jest tymi lekami, że mało co dają. Ja już ponad miesiąc na citalopramie, z czego 3 tygodnie na 10mg, tydzień na 15mg i ponad tydzień 20mg, i o ile nie odczulem nic negatywnego przy zwiększaniu to również nie zaobserwowałem nic pozytywnego. Też rano jestem podenerwowany, pobudka wczesna przeważnie o trzeciej, potem jak się uda to dosypiam do 7, i mam poranny skręt flaków, muszę po 2 lub 3 razy do kibla latać. Lęki jak były tak są dalej. Za to wieczorem zupełne przeciwieństwo i czuje się całkiem normalnie.

Nie wiem czy te biegunki to nie są od Trazodonu który 50mg na sen biorę.

Sortuj wg