PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Vengence 14 cze 2016, 18:36
Don Corleone, Dzięki wzajemnie, pozdro.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Kalebx3 14 cze 2016, 19:22
dzisiaj 1 dzień jest bez ssri,

Vengence, jak chcesz ,żeby Ci sie udało rzucić " cudowne " pastylki , to się jeszcze dzisiaj spakuj (weż wodę , szpiwór i namiot , nic wiecej ,żadnej kasy )i jedż do lasu , najlepiej w Bieszczady , a przed wyjazdem wypierdo--l do klopa wszystkie zapasy SSRI i innych . Po mięsiacu wróć .
Jak Ci sie uda odstawić to nie gwarantuje Ci ,ze pozostaniesz normalny ,,, i przy jakimś kryzysie nie polecisz do pani doktór od wariatów . ;)
Musze być szczery , nie będę Ci tu cukrował .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez cranberrries 15 cze 2016, 17:57
Vengence, trzymam kciuki - musi Ci się udać. Kiedyś w końcu trzeba odstawić te SSRI :)
Wszyscy dookola straszą odstawieniem paro, mi wczoraj lekarz powiedział, że skoro biorę już 3 miesiące, to powinienem zacząć powoli redukować dawkę, żeby spokojnie zejść do zera. Zdzwiło mnie tylko, że mam z dnia na dzień zejść z 20 mg (cała tabletka) na 10 mg. Potem brać 2-3 10 mg, a następnie co drugi dzień 10 mg albo 5 mg. Chyba muszę się go posłuchać, tym bardziej, że mówił, że im krócej się bierze paro, tym łatwiej je odstawić. Sam stwierdził, że jeśli będę brał dłużej niż poł roku, to ryzyko objawów odstawiennych może być dwukrotnie większe.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez In_Chains_Of_DD 15 cze 2016, 18:06
Na paro jestem niecałe 1,5 miesiąca, żrę sobie 7,5mg i jest względnie (bywały bardzo dobre dni jak i takie średnie). Na pewno jest dużo lepiej jak przed braniem. Do tego czasem opipramol w ciągu dnia, ale strasznie muli i pobrany kilka dni z rzędu odrealnia mocno... benzo 1x w tygodniu lub max 2 razy (małe dawki np. 0,5mg alpra lub 10mg cloranxenu) i nie więcej. Tak więc jestem ekonomiczny, obesrywam się na myśl o uzależnieniu ;) Jakoś brnę do przodu raz lepiej raz gorzej. W miarę dobrze taka dawka działa na fobię społeczną, lęk napadowy też... na wolnopłynący/uogólniony jakoś znacznie mniej... ; / Myśli natrętne o jakieś 40% mniejsze, ale do ideału daleko. Reasumując - na razie będę tak trwał. Trochę rozmyślałem nad baclo, żeby zbić te napięcie i lęk uogólniony, ale sam nie wiem.

przez Grabarz666 15 cze 2016, 18:19
In_Chains_Of_DD napisał(a):... lub 10mg cloranxenu i nie więcej. Tak więc jestem ekonomiczny, obesrywam się na myśl o uzależnieniu ;)

Klorazepat metabolizuje do demetylodiazepamu (nordazepamu), którego T1/2 to ok. 60 h, tak więc benzo siedzi w tobie calutki tydzień, nawet, jeśli bierzesz je raz w tygodniu :lol:

przez In_Chains_Of_DD 15 cze 2016, 18:52
Cloranxen brany raz w tygodniu siedzi cały tydzień tak że uzależnia? Chyba dlatego jest długodziającą benzo, żeby brać go rzadziej? To raz w tygodniu 5 albo 10mg uzależnia? dziwne.. Nie czuje nigdy działania po 2 dobach a co dopiero przez tydzień ;) Wniosek lepiej brać alpra raz w tygodniu niż cloranxen? ;) Brałem tak nie raz cloranxen (na zasadzie raz w tygodniu) a potem nie miałem go bo kończyło mi się opakowanie i nic nie było.

przez Grabarz666 15 cze 2016, 19:40
In_Chains_Of_DD napisał(a):Cloranxen brany raz w tygodniu siedzi cały tydzień tak że uzależnia?

A czy ja gdzieś napisałem, że uzależnia?

In_Chains_Of_DD napisał(a):Chyba dlatego jest długodziającą benzo, żeby brać go rzadziej?

Tak, ale to nie znaczy, że nie ma potencjału uzależniającego.

In_Chains_Of_DD napisał(a):To raz w tygodniu 5 albo 10mg uzależnia? dziwne..

Brany przez kilka miesięcy podejrzewam, że może.

In_Chains_Of_DD napisał(a):Nie czuje nigdy działania po 2 dobach a co dopiero przez tydzień ;)

To, że nie czujesz działania, to nie znaczy, że już go nie ma w organizmie.

In_Chains_Of_DD napisał(a):Wniosek lepiej brać alpra raz w tygodniu niż cloranxen? ;)

Jeśli chodzi o mniejsze ryzyko uzależnienia, to tak.

In_Chains_Of_DD napisał(a):Brałem tak nie raz cloranxen (na zasadzie raz w tygodniu) a potem nie miałem go bo kończyło mi się opakowanie i nic nie było.

A ile tygodni tak brałeś?

przez fobik123 15 cze 2016, 20:06
In_Chains_Of_DD, 7.5mg paro ci pomaga na fobie społeczną i natręctwa ? Przez to nawet nie jest terapeutyczna dawka.
Wejdź przynajmiej na 20mg i oceń działanie.Masz benzo pod ręką to będzie ci łatwiej.W natręctwach optymalna dawka paroksetyny to 40mg.Ale jak ci taka dawka pomaga to okej.A jaką silną masz tą fobie społęczną ? Sam poruszasz się po dworzu na luzie bez stresu i lęków ?
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez In_Chains_Of_DD 15 cze 2016, 20:41
Grabarz666 napisał(a):
In_Chains_Of_DD napisał(a):Cloranxen brany raz w tygodniu siedzi cały tydzień tak że uzależnia?

A czy ja gdzieś napisałem, że uzależnia?

In_Chains_Of_DD napisał(a):Chyba dlatego jest długodziającą benzo, żeby brać go rzadziej?

Tak, ale to nie znaczy, że nie ma potencjału uzależniającego.

In_Chains_Of_DD napisał(a):To raz w tygodniu 5 albo 10mg uzależnia? dziwne..

Brany przez kilka miesięcy podejrzewam, że może.

In_Chains_Of_DD napisał(a):Nie czuje nigdy działania po 2 dobach a co dopiero przez tydzień ;)

To, że nie czujesz działania, to nie znaczy, że już go nie ma w organizmie.

In_Chains_Of_DD napisał(a):Wniosek lepiej brać alpra raz w tygodniu niż cloranxen? ;)

Jeśli chodzi o mniejsze ryzyko uzależnienia, to tak.

In_Chains_Of_DD napisał(a):Brałem tak nie raz cloranxen (na zasadzie raz w tygodniu) a potem nie miałem go bo kończyło mi się opakowanie i nic nie było.

A ile tygodni tak brałeś?

Wiem, że Cloranxen ma potencjał uzależniający, ale zdaje się, że jest "najlżejszą" (o ile tak w ogóle można powiedzieć o benzo) benzodiazepiną, której branie rzadziej warunkuje rzekomo jej nieco większe bezpieczeństwo. Jeśli z tego co piszesz długo utrzymujący się aktywny metabolit , którego nie czuć działania (przynajmniej u mnie) po dwóch dobach siedzi sobie nadal w człowieku przez co branie Cloranxenu raz w tygodniu ma potencjał uzależniający to o kant dupę potłuc taki interes brania go doraźnie, no chyba, że raz w miesiącu ;) Notabene skąd wiadomo jakie są ilości nordiazepamu z 5mg cloranxenu? Działa to tak 5mg cloranxen = 5mg nordiazepamu? Obstawiam, że pewnie to są jakieś minimalne ilości, ale tylko zgaduję.
Co do mojego brania Cloranxenu to dawka 10mg brana raz w tygodniu była brana... np. 8 tygodni z rzędu? Czyli 8 tabletek 10mg na 2 miesiące. Może 12 tabletek na 3 miesiące. Dokładnie nie pamiętam. Potem mogłem nie mieć recepty ani nic pod ręką miesiąc i nic nie było (chociaż dla lękowca lepiej nie mieć miesiąc nic pod ręką ;)). Zdarzało mi się, że kończył mi się Cloranxen i zamieniałem go na inne benzo (np. Clon albo Alpra) brane max 1-2 w tygodniu i nic się nie działo. Kiedyś brałem alpragen doraźnie (np. 1x w tygodniu) przez kilka miesięcy a potem nie miałem styczności z benzo np. pół roku. Wszystko było ok także. Boje się uzależnienia, ale cloranxen brany raz w tygodniu nie uzależnił mnie jak do tej pory, ale jednak będę miał Twoje słowa na uwadze bo ta kategoria leków to nie witaminki.

-- 15 cze 2016, 19:47 --

fobik123 napisał(a):In_Chains_Of_DD, 7.5mg paro ci pomaga na fobie społeczną i natręctwa ? Przez to nawet nie jest terapeutyczna dawka.
Wejdź przynajmiej na 20mg i oceń działanie.Masz benzo pod ręką to będzie ci łatwiej.W natręctwach optymalna dawka paroksetyny to 40mg.Ale jak ci taka dawka pomaga to okej.A jaką silną masz tą fobie społęczną ? Sam poruszasz się po dworzu na luzie bez stresu i lęków ?

Pomaga to dobre słowo, tak pomaga mi 7,5mg. Chciałem się wbić na 20mg ale pisałem o tym wcześniej, że dostałem koorewskiej akatyzji i musiałem zejść na 5mg a potem dałem 7,5mg i tak sobie siedzę na tym. Kiedyś bralem 20mg a i nawet próbowałem 40mg, ale tym razem serio nie mogę coś wbić się na więcej i nie robię tego już na siłę. 7,5mg pomaga mi, ale nie likwiduje moich problemów. Jeden dzień mógłbym podsumować, że fobia i natręctwa zmniejszone o 70% innego.... 40% ;) Na pewno jest poprawa w stosunku do nie brania tego leku. Każdy z nas jest inny, czasami są takie wałki, że jeden wali 40mg i mu nie pomaga a innemu 10mg pomaga dobrze.

przez dr. Psycho Trepens 15 cze 2016, 21:11
Jestem w szpitalu w Krakowie, na oddziale podwójnych diagnoz.
Dziś zwiększyli mi paroksetyne do 60mg, może pomoże, przedemną odstawka benzo, ciężko to widzę,
już teraz na 6mg Diazepamu jest ostro, mimo że schodzę już 3 miesiąc ze średnich dawek alprazolamu.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez In_Chains_Of_DD 15 cze 2016, 21:18
Ile brałeś alpra, jakie dawki, jak długo? Trafiłeś ze względu na uzależnienie od benzo czy inne wskazania?

przez cranberrries 16 cze 2016, 09:29
Mi na nerwicę lękową i lęk wolnopłynący, uogólniony pomogła dawko 20 mg paro.
Wszystkie lęki i objawy wyeliminowane w 90%. Mogę normalnie spać, dzięki czemu czuję się bardzo dobrze.
lekarz sam się zdziwił, że tak dobrze weszło i uznał, że po 3 miesiącach należy zmniejszyć dawkę i powoli schodzić, żeby organizm się nie przyzwyczajał. Podobno wakacje to idealny okres na odstawienie, coż zobaczymy.

przez Kalebx3 16 cze 2016, 15:00
Dziś zwiększyli mi paroksetyne do 60mg

bardzo grubo ,,, oby pomogło .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez JERZY62 16 cze 2016, 15:03
Kalebx3 napisał(a):
Dziś zwiększyli mi paroksetyne do 60mg

bardzo grubo ,,, oby pomogło .

bardzo grubo ,,, oby pomogło się przekręcić :D
♪♪♪

Sortuj wg