PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez bedzielepiej 02 cze 2016, 20:51
Vengence napisał(a):
bedzielepiej napisał(a):
To nie jest temat jak podwyższyć sobie testosteron i pozbyć się mlekotoku, Ricah. Niezgodne z regulaminem forum, zgłaszam to.
Rozumiem, że to jakiś żart z twojej strony? :shock:

Nie. Koleś zasłużył, bo zachciało mu się bawić w policję i mój temat wylądował w koszu.

JERZY62 napisał(a):bedzielepiej, to ile odstawiłaś, 10 mg? I jesteś teraz na 10 mg?

Tak, biorę pół tabletki czyli 10 mg. Zeszłam z całej (20 mg) 4 dni temu. I w sumie nie miałam objawów do dziś. Nie wiem czy nie zaszkodziłam sobie jedząc wczoraj grejpfruta. Ale tak mną kolebie, że mogę tylko leżeć na łóżku, bo każdy ruch powoduje ten dziwny niepokój, prąd i walenie serca. Kręci mi się w głowie

przez JERZY62 02 cze 2016, 21:47
bedzielepiej, może jutro zażyj sobie 15 mg to się lepiej poczujesz i schodź po 2,5 mg, tak myślę.
10 mg to dużo na raz odstawiłaś.
♪♪♪

przez cranberrries 02 cze 2016, 22:18
bedzielepiej - dzięki, że opisujesz swoje doświadczenia w zakresie schodzenia z leku. Ja w lipcu planuję powolutku i ostrożnie odstawić paro i zejść z 20 mg do 0. Liczę na jakieś rady i wskazówki. Trzymam kciuki za Ciebie oczywiście i wierzę, że Ci się uda.

Vengence, - skoro paro pomogło Ci na natręctwa i lęki, to już samo to jest dla mnie dobrym argumentem, że biorę już paro prawie trzy miesiące i pomaga. Nie miałem depresji, a raczej stan "nadpobudzenia" w nerwicy lękowej, więc fakt lekkiego zmulenia tylko mi pomógł. Na chwilę obecną lęki się pojawiają, ale jakoś nie przejmuję się nimi. Nawet galopujące serce nie robi na mnie wrażenia.
Pamięć mi się poprawiła, chociaż faktycznie rano ciężko się ogarnąć, ale potrafię się skupić i jakieś poważniejsze pismo napisać. Przeczytać książkę czy nauczyć się wielu rzeczy na pamięć. Ważny jest też fakt, że paro (przynajmniej u mnie) poprawiło sen. Jest głębszy i dłuższy - to na pewno.

Więc proszę nie mówić, że leki to zło. Na każdego działąją inaczej.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kajetan0 03 cze 2016, 09:23
czy połączenie paroksetyny i tianeptyny zniweluje efekt obniżenia libido do 0 ??? i tą senność ? pozdrawiam bo z fobią jest git "jakby pękła jakaś niewidoczna bańka mydlana oddzielajaca mnie od innych ludzi" i czuję się całkowicie swobodnie 0 stresu :D pozdrawiam wszystkich :) ?

przez In_Chains_Of_DD 03 cze 2016, 11:18
Jestem na 5mg paroksetyny od dłuższego czasu, lekarka dzisiaj powiedziała, żebym na tym czymś został. No sam nie wiem co mam o tym myśleć, taka dawka mało daje a wyższa wywołuje niepokój psychoruchowy i nie mogę spać zbytnio. Ciekawe czy takie 5mg w dłuższej perspektywie brania daje coś pozytywnego ;p

przez Kalebx3 03 cze 2016, 12:34
Ciekawe czy takie 5mg w dłuższej perspektywie brania daje coś pozytywnego ;p

jestem pewien ,że przy większej dozie cierpliwości lek dobrze zaskoczy nawet przy tej dawce .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez ladywind 03 cze 2016, 13:11
Vengence brałam już kiedyś wenle i wspominam ją dobrze
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Vengence 03 cze 2016, 14:18
ladywind napisał(a):Vengence brałam już kiedyś wenle i wspominam ją dobrze
Czemu z niej zrezygnowałaś??
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez ladywind 03 cze 2016, 14:39
Vengence napisał(a):
ladywind napisał(a):Vengence brałam już kiedyś wenle i wspominam ją dobrze
Czemu z niej zrezygnowałaś??

Bo przestała działać? :pirate:

-- 03 cze 2016, 14:07 --

Grabarz666 czy wenla działa na dystymie ? Wiadomo Ci cos o tym? hmm
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Kajetan0 03 cze 2016, 23:05
połączenie paroksetyny i tianeptyny da 0 ??? bo jest git "jakby pękła jakaś niewidoczna bańka"

przez wychylylybymy 04 cze 2016, 14:03
brałem paro 5,5 roku , to był mój pierwszy SSRI , wtedy nie czytało się forum i o skutkach ubocznych , lek jest sedatywny a mnei zaaktywizował , byłem duszą towarzystwa i miałem w ciul energii ,po niby zamulającym paro , co lepsze , przez wyeliminowanie napięcia,lękow i depry wzrosła moja koncentracja i zdolność do uczenia , chodziłem wtedy do szkoły średniej , więc pamiętam dobrze ,, po korytarzu łaziłem gdzie były tłumy z zeszytem w ręku i uczyłem się i obijałem się tylko o barki , tak miałem wbite w tłumy , nikt nie mógł mnei zranić słownie , bo zawsze odpowiadałem celną riposta i miałem na to szerokie jajca wywalone , ludzie do mnie ganiali i kręcili się , bo byłem wygadany , co szlo na mysl to gadałem ,zdarzały się przypadki ,że byłem aż za pewny siebie , jazda samochodem niebezpieczna , hipomanie (robione dziary pod wpływem hipomanii , dobry okres 2009-2012 , 3 lata mi służył zajebiście , brałem do 2015 roku potem już nie działał , tak fest zakończyło się działanie w 2013 roku , potem rpoby zmiany leków itp , juz zaczynalo się otumanienie i braki w motywacji , ale co zrobił przez 3 lata to zrobił , i tak samo co zrobił następne 2 lata to uszkodził/zaszkodził , zanik motywacji,anhedonia itp poprzez wyczerpanie zasobow dopaminy zapewne i odczulenie/znieczulenie receptorów , ciul wie . paro to jedyny lek z SSRI o którym nie moge powiedzieć że jest zły .
jeszcze rozbiłem na nim glowe , miałem peknięta czaszkę i krwawienie podpajęczynkowe ale 0 totalnie 0 przejmowania się tym ,smiałem się w szpitalu z innymi ludzmi i i kręcilisy beke , zeby przezyć ten szpital , lekarz mi powiedział że nie mogę wstawać z łózka bo mogę tracic przytomność i że nawet jak wyzdrowieje mmoge miec problemy z prostym chodzeniem , a ja miałem na to wbite . tak działał parox , z człowieka z zanizonym nastrojem fest , stałem się energią radości , potem zaczelo sie pieprzyc wszystko . jak szłem do psychiatry miałem zanizony nastroj , ale zawsze mnie cos interesowalo , ni miałem anhedonii , spotykałem się z ludzmi , teraz po prostu jestem zombie , nie odczuwam pozytywnych emocji , tylko negatywne , złość,nerwy itp , muszę usmiechac się na siłę , by udawać że jest ok (brak spontanicznego usmiechu) ale czasami się zdarza że coś mnei rozśmieszy , potem dostałem PSSD i do tego problemy neurologiczne . taka krotka rozkminka . nie brałbym SSRI na zanizony nastroj i lekka depresje a lekarka mi zapisała od razu parox , zadziałal , ale potem zrobił więcej szkód . tak czy siak to jedyne SSRI ktore mi podnosi nastroj , nawet nie adekwatnie do sytuacje w jakiej jestesmy . silny dobry lek ale nie dlugoterminowany , nie latami jak ja

przez lew 04 cze 2016, 20:34
wychylylybymy napisał(a):...

W jakiej dawce łykałeś?

-- 06 cze 2016, 11:38 --

Wygląda na to, że znowu napiszę dwa posty pod rząd.
Dzisiaj byłem u psychiatry i zostaję przy aktualnym zestawie przez następne 2 m-ce. Na cyklicznie występujące problemy ze snem nic mi nie przepisał, bo mówi, że nie warto robić takiej "sałatki" w sensie, że miszmasz czy coś. Plan działania jest taki, że Lamotrygina w dłuższej perspektywie, mówi on, powinna to wyrównać, to znaczy ten sen. I ja mu wierze.
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

przez In_Chains_Of_DD 08 cze 2016, 10:16
Jestem już nieco ponad miesiąc na paro, o dziwo biorę ćwiartkę od pewnego czasu (powiedzmy 5mg chociaż tak na prawdę nie jest to równa ćwiartka i nawet bardziej może to być 7,5mg) i od ostatnich 4-5 dni zauważam, że mam znacznie lepszy nastrój i znacznie mniejsze lęki... Wow, jestem pewniejszy siebie, zdecydowany, lęk ustąpił albo przynajmniej mocno się zredukował, natręctwa myślowe gdzieś tam są, ale już mniej się nimi przejmuje, wychodzę na miasto i załatwiam sprawy i czuje się całkiem nieźle. Rozmawiam z ludźmi i nawet się uśmiecham i nie stresuje, patrze im w oczy. Podoba mi się to, chciałbym, żeby tak zostało. Poprawa na jakieś 70%. Na noc dodatkowo biorę trazodon 25mg albo Sympramol na lepszy sen (czasem trochę tego, trochę tego ;))

przez Kalebx3 08 cze 2016, 13:36
In_Chains_Of_DD, super ,
bardzo się cieszę . Nawet niskie dawki u niektórych osób sprawdzają się wyśmienicie . ;)
Tak trzymać !
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Sortuj wg