PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez In_Chains_Of_DD 26 maja 2016, 18:39
I te niskie powinowactwo do DAT to ma to jakieś istotne klinicznie znaczenie? Coś w ogóle paro robi z tą dopaminą? Ostatecznie zwiększa/zmniejsza czy wpływa na nią tyle co stoperan? ;)
Czyli analizując to jak 20mg paro mnie powykręcało to prawdopodobnie mogę zgadywać mówiąc prostym językiem, że za dużo serotoniny przy jednoczesnym obniżeniu dopaminy... Wiele lat temu jak brałem paro to nie miałem nic takiego. Zastanawiam się czy to może być przejściowe? Dopamina i serotonina sama się skoryguje na paro po jakimś czasie brania? Jakieś downregulacje i inne czary mary? Bo zastanawiam się czy taki objaw to wskazanie do zmiany leku, na razie obniżyłem dawkę.

przez Ricah 26 maja 2016, 20:25
Specjalista nie jestem, ale chyba tez moge odpowiedziec (pewnie obeznani dodadza troche wiecej/poprawia mnie). Nie, nie ma. Tak, antagonizujac receptory muskarynowe podbija poziom dopaminy (jednak jest to slabe w porownaniu do ->). Podbijajac jednak poziom serotoniny (poprzez blokade SERT) i downregulacje receptorow serotoninowych generalnie powoduje oslabienie transmisji dopaminergicznej. Generalnie organizm powinien dazyc do samozdrowienia, ale gdyby tak bylo zawsze, to nie potrzebowalibysmy lekow.

Mi ciezko akatyzje jest zniesc i osobiscie zmienilabym lek od razu, ale mozesz miec inne cele/priorytety.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez Teksas 26 maja 2016, 20:29
Cześć. Nie mogę przeglądnąć teraz kilkuset stron tego wątku, proszę więc znawców tematu o odpowiedz, czy paroksetyna, a konkretnie parogen, może powodować pogorszenie ostrości widzenia? Wadę wzroku mam od najmłodszych lat, ale od kilkunastu lat jest ona stabilna i nie pogarsza się. Parogen biorę od 6 tygodni i zauważam spadek ostrości widzenia. Czy ten lek może to powodować?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Bagatelka 26 maja 2016, 20:34
W ulotce jest: często - niewyraźne widzenie.
Nie jestem niewiastą biurwa!

Paroksetyna 20mg, Pregabalina 600mg, Lewetiracetam 2000mg
Witamina D 2000 j.m, Omega 3 2000mg, Tran 10ml

przez Lord Kapucyn 26 maja 2016, 20:36
Może.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Teksas 26 maja 2016, 20:45
Dzięki. Jestem hipochondrykiem, więc u mnie każda anomalia zdrowotna oznacza poważną chorobę. Teraz przynajmniej mogę słabsze widzenie przypisać skutkom ubocznym leku. Pozdrawiam.

przez radoo9696 27 maja 2016, 00:22
Hej , coraz czesciej pojawiaja mi sie głownie na nogach siniaki dosc duzych rozmiarów :( i wiem ze nigdzie sie nie uderzyłem ani nic , czy to moze byc po prao? Mieliscie tak?

przez In_Chains_Of_DD 27 maja 2016, 09:07
Niezbyt często: nieprawidłowe krwawienie (zwykle w obrębie skóry i błon śluzowych)

przez ladywind 27 maja 2016, 12:32
radoo9696 napisał(a):Hej , coraz czesciej pojawiaja mi sie głownie na nogach siniaki dosc duzych rozmiarów :( i wiem ze nigdzie sie nie uderzyłem ani nic , czy to moze byc po prao? Mieliscie tak?

Tak, miałam takie coś nie tylko na paro ale i innych SSRI

-- 27 maja 2016, 11:33 --

In_Chains_Of_DD pisałes, że odczuwasz dziwne napięcie głowy. Jak to sie mniej więcej objawia u Ciebie?

-- 27 maja 2016, 11:55 --

W srode byłam u lekarza i zaproponowałam jej amisulpiryd. Na co powiedziała, że skoro już mam problemy z sennością w ciągu dnia to ten lek może mnie dodatkowo zamulić. Stwierdziła, że czas na zmiane leku i mam schodzic z paro wejść na wenle. Ten lek wspominam bardzo dobrze, bo mnie fajnie aktywizował i nie odczuwałam stanów melancholii/dystymii, byłam radośniejsza i co jest dla mnie mega istotne chciało mi sie coś robić. Paro jest ok ale strasznie kastruje i spłyca emocje zastraszająco wręcz
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez fobik123 27 maja 2016, 16:03
ladywind, Ale co nie pomogła Ci paroksetyna że lekarka na wenle zamieniła ?
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez ladywind 27 maja 2016, 16:50
fobik123 napisał(a):ladywind, Ale co nie pomogła Ci paroksetyna że lekarka na wenle zamieniła ?

Pomogła mi na OCD i depresję. Niestety nie spowodowała poprawy nastroju. Na paro przestałam się malować, dbać o ładny wygląd. Wszystko było mi obojetne. Taki tumiwisizm. Poza tym mega kastracja i dystymia, brak energii i senność w ciągu dnia.

przez psycho112233 27 maja 2016, 17:44
Byłem 1,5 roku na paro w dawkach nawet 60mg. Potem 3 miesiące przerwy i zaczynam od nowa zabawe w paro. Czy skutki uboczne będą takie same jak za pierwszym wchodzeniu na lek? Zarzuciłem dzis 20mg od razu i nie zauważyłem nasilenia objawów nerwicowych a raczej uspokojenie.

przez In_Chains_Of_DD 28 maja 2016, 09:32
Ladywind ja nie miałem problemów z napięciem w głowie to chyba w temacie o wenli ktoś pisał o tym. Ja miałem (a raczej nadal mam) na paro problem z akatyzją. Na 20mg była tragedia, ale jestem na 10mg parę dni i wraz się wiercę jakbym miał robale w dupie a w ciągu dnia silny niepokój i napięcie... coś wybitnie jestem wrażliwy na ten lek (a może to kwestia tego, że mam paroxinor Oriona a Orion to syf jakich mało?) ;) Zjeżdżam na 5mg i trudno... albo to coś da albo poproszę lekarkę o fluwo którego nigdy nie brałem.

przez Ricah 28 maja 2016, 10:37
psycho112233, raczej powinny byc mniejsze jak juz. Pewne zmiany w Tobie juz zaszly podczas ostatniego brania, ktore rowniez byly w pewnym stopniu odpowiedzialne za skutki uboczne.
Agomelatyna 25mg
some shit

Sortuj wg