PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
253
70%

Nie
62
17%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 360

przez fobik123 26 maja 2016, 14:16
Dlatego najlepiej zawsze do każdego ssri/snri/tlpd brać mirte lub mianse i po kłopocie bezsenności i części uboków.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez Bagatelka 26 maja 2016, 14:20
Jak chciałem jakiś lek na spanie, to lekarz spytał się jaki chcę. Powiedziałem, że Lerivon, to nie chciał dać :time: Na spanie dawał mi chlora, kwetę, tisercin, perazin i doxepin. Ciekawe czego, nie chciał przepisać miansy.

przez Ricah 26 maja 2016, 14:46
fobik123, nie kazdy moze sobie pozwolic na tycie czy zamulenie. Lepiej juz najpierw sprobowac z trazodonem, jako ze rowniez ogranicza skutki uboczne SSRI i sam w sobie mniej ich powoduje.
Trazodon 100mg
Pregabalina doraźnie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ashton 26 maja 2016, 14:52
Grabarz666 napisał(a):
Ashton napisał(a):Mój był na tyle kumaty, że dodał Sulpiryd celem aktywizacji, działania dopaminergicznego i za to mu dziękuję.
Ja natomiast dzięki forum porzuciłem Sulpi na rzecz "czystego"agonisty dopaminy Pirybedylu, ale już na własną rękę musiałem go kombinować.

Napisz jak się po nim czujesz w porównaniu do sulpirydu.

Sulpiryd poczułem praktycznie od pierwszej od tabletki, ale wtedy psychicznie czułem się jak gówno i ładnie na mnie zadziałał.

Pirybedyl biorę dopiero niecały tydzień, ale jestem w częściowej remisji więc jego działanie nie jest tak odczuwalne i spontaniczne jak sulpi.
Cała tabletka powodowała u mnie ogromną senność, więc biorę w dwóch podzielonych dawkach o 10-22 i jego działanie jest łagodniejsze.
Poprawiło mi się odczuwanie zmysłów, lekko mniejsza anhedonia, ale jednocześnie wzrosł pociąg do ryzyka, zwiększyło się libido.

Tak jak piszę biorę niecały tydzień i czekam na pełne działanie. Wtedy coś więcej będę mógł napisać.

przez Lord Kapucyn 26 maja 2016, 18:03
In_Chains_Of_DD napisał(a):To w kontekście tematu (o Paroksetynie) mam pytanie do ekspertów Lorda Kapucyna i Grabarza666, jak zachowuje się paroksetyna w stosunku do DAT? Jak to przekłada się na dopaminę? W różnych dawkach np. 10-40mg? I z czego wynika akatyzja na paroksetynie? (Zaburzenia przewodnictwa dopaminergicznego? Coś nie tak z serotoniną? Za dużo jej?)
Powstawanie akatyzji na paroksetynie (czy takiej fluoksetynie) ma ten sam mechanizm co na neuroleptykach? Wydaje mi się, że nie, ale objawy są podobne, o ile nie identyczne.

Względem SERT posiada powinowactwo, Ki=0,34nM, a względem DAT, Ki= 963nM, względem 5-HT2c, Ki=>10,000nM. Wartości z tej samej pracy (Owens JM et al., 2002- human, cloned receptor, [3h]-5-HT/ [3H]-dopamina), żeby zapewnić ich porównywalność. Krótko mówiąc względem DAT posiada 2832x mniejsze powinowactwo niż względem SERT.

Patogeneza akatyzji nie jest dokładnie poznana, ale wydaje się, że angażuje ona 3 główne monoaminy i jest przede wszystkim związana z blokadą/ osłabieniem transmisji dopaminergicznej oraz nasileniem transmisji noradrenergicznej i serotoninergicznej.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez In_Chains_Of_DD 26 maja 2016, 18:39
I te niskie powinowactwo do DAT to ma to jakieś istotne klinicznie znaczenie? Coś w ogóle paro robi z tą dopaminą? Ostatecznie zwiększa/zmniejsza czy wpływa na nią tyle co stoperan? ;)
Czyli analizując to jak 20mg paro mnie powykręcało to prawdopodobnie mogę zgadywać mówiąc prostym językiem, że za dużo serotoniny przy jednoczesnym obniżeniu dopaminy... Wiele lat temu jak brałem paro to nie miałem nic takiego. Zastanawiam się czy to może być przejściowe? Dopamina i serotonina sama się skoryguje na paro po jakimś czasie brania? Jakieś downregulacje i inne czary mary? Bo zastanawiam się czy taki objaw to wskazanie do zmiany leku, na razie obniżyłem dawkę.

przez Ricah 26 maja 2016, 20:25
Specjalista nie jestem, ale chyba tez moge odpowiedziec (pewnie obeznani dodadza troche wiecej/poprawia mnie). Nie, nie ma. Tak, antagonizujac receptory muskarynowe podbija poziom dopaminy (jednak jest to slabe w porownaniu do ->). Podbijajac jednak poziom serotoniny (poprzez blokade SERT) i downregulacje receptorow serotoninowych generalnie powoduje oslabienie transmisji dopaminergicznej. Generalnie organizm powinien dazyc do samozdrowienia, ale gdyby tak bylo zawsze, to nie potrzebowalibysmy lekow.

Mi ciezko akatyzje jest zniesc i osobiscie zmienilabym lek od razu, ale mozesz miec inne cele/priorytety.
Trazodon 100mg
Pregabalina doraźnie

przez Teksas 26 maja 2016, 20:29
Cześć. Nie mogę przeglądnąć teraz kilkuset stron tego wątku, proszę więc znawców tematu o odpowiedz, czy paroksetyna, a konkretnie parogen, może powodować pogorszenie ostrości widzenia? Wadę wzroku mam od najmłodszych lat, ale od kilkunastu lat jest ona stabilna i nie pogarsza się. Parogen biorę od 6 tygodni i zauważam spadek ostrości widzenia. Czy ten lek może to powodować?

przez Bagatelka 26 maja 2016, 20:34
W ulotce jest: często - niewyraźne widzenie.

przez Lord Kapucyn 26 maja 2016, 20:36
Może.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Teksas 26 maja 2016, 20:45
Dzięki. Jestem hipochondrykiem, więc u mnie każda anomalia zdrowotna oznacza poważną chorobę. Teraz przynajmniej mogę słabsze widzenie przypisać skutkom ubocznym leku. Pozdrawiam.

przez radoo9696 27 maja 2016, 00:22
Hej , coraz czesciej pojawiaja mi sie głownie na nogach siniaki dosc duzych rozmiarów :( i wiem ze nigdzie sie nie uderzyłem ani nic , czy to moze byc po prao? Mieliscie tak?

przez In_Chains_Of_DD 27 maja 2016, 09:07
Niezbyt często: nieprawidłowe krwawienie (zwykle w obrębie skóry i błon śluzowych)

przez ladywind 27 maja 2016, 12:32
radoo9696 napisał(a):Hej , coraz czesciej pojawiaja mi sie głownie na nogach siniaki dosc duzych rozmiarów :( i wiem ze nigdzie sie nie uderzyłem ani nic , czy to moze byc po prao? Mieliscie tak?

Tak, miałam takie coś nie tylko na paro ale i innych SSRI

-- 27 maja 2016, 11:33 --

In_Chains_Of_DD pisałes, że odczuwasz dziwne napięcie głowy. Jak to sie mniej więcej objawia u Ciebie?

-- 27 maja 2016, 11:55 --

W srode byłam u lekarza i zaproponowałam jej amisulpiryd. Na co powiedziała, że skoro już mam problemy z sennością w ciągu dnia to ten lek może mnie dodatkowo zamulić. Stwierdziła, że czas na zmiane leku i mam schodzic z paro wejść na wenle. Ten lek wspominam bardzo dobrze, bo mnie fajnie aktywizował i nie odczuwałam stanów melancholii/dystymii, byłam radośniejsza i co jest dla mnie mega istotne chciało mi sie coś robić. Paro jest ok ale strasznie kastruje i spłyca emocje zastraszająco wręcz
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Sortuj wg