PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez ladywind 25 maja 2016, 15:31
Cyklicznie czyli w jakich odstępach i jakiej dawce?
Z amisulpirydem jest problem, bo lekarze nie chcą go wypisywac ze zniżką jeśli to ma byc na depresje :?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Lord Kapucyn 25 maja 2016, 15:34
Na 100% też nie ma tragedii- 31.19zł za 30 tabletek x 100mg, a można brać np. 25-50mg, więc paczka wystarczy na 2-4 miesiące. No ale lepiej mieć znajomych którzy mają znajomych którzy mają znajomych, którzy często zmieniają leki na schiofrenię np. :twisted:
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Ashton 25 maja 2016, 15:35
Większość kobitek dostaje mlekotoku niezależnie czy to przy dawkach rzędu 50-200mg czy antypsychotycznych.

Sam brałem Sulpiryd i uważam, że to świetny lek. Wyciągnął mnie z niezłego gówna.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 25 maja 2016, 15:43
Ashton napisał(a):Większość kobitek dostaje mlekotoku niezależnie czy to przy dawkach rzędu 50-200mg czy antypsychotycznych.

Sam brałem Sulpiryd i uważam, że to świetny lek. Wyciągnął mnie z niezłego gówna.

Z depresji ? Po jakim czasie zaczał działac i w jakiej dawce?

przez Grabarz666 25 maja 2016, 15:44
Lord Kapucyn napisał(a):Japrdl...

Widzę, że będę musiał założyć temat o prolaktynie i stężeniach występujących przy stosowaniu konkretnych grup farmakologicznych, bo nie zdzierżę dłużej tej prolaktynowej zbiorowej histerii na forum.

Zazwyczaj mamy zbieżne zdanie na większość wątków, jednak w tej kwestii mam inne zdanie. Uważam, że biorąc neurolepy jest powód do obawy przez zwiększonym stężeniem prolaktyny, mimo iż mam świadomość skuteczności i użyteczności sulpirydu w dystymii.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11899856
It is noted that sulpiride clearly increases the evolution of prolactin in both sexes. It gives a chain of various consequences. They are, among others, impairment of gonad activity in both sexes which causes emmeniopathy and galactorrhea in women and impotence in men.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25554483
SUL treatment did not impair maternal care, but caused testicular damage in male offspring. At postnatal day 90, a reduction in testis weight, volume of seminiferous tubule and histopathological alterations such as an increased percentage of abnormal seminiferous tubules were observed. Data shows that maternal exposure to SUL during lactation may impact the reproductive development of male rats and the testes seem to be the main target organ at adulthood.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/4001434
It is concluded that sulpiride induced impotence is associated with hyperprolactinemia.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7165412
Hyperprolactinaemia produces a decrease of semen volume and seminal quality. In hyperprolactinaemia, normozoospermic patients had an increase of serum androstenedione. In both normo- and oligozoospermic groups, a decrease of serum testosterone was observed. Hyperprolactinaemia also causes an inhibition of the secretory activity of the accessory sexual glands of the reproductive tract, as well as either a decrease of 17-ketosteroid reductase or an increase of 17-alpha-hydroxysteroid dehydrogenase (enzymes that participate in the androstenedione-testosterone interconversions)

przez Lord Kapucyn 25 maja 2016, 15:44
Kobitki to kobitki, u nich gospodarka hormonalna wygląda nieco inaczej. Nie chcę mi się szukać moich wyników prl z okresu gdy brałem amisulpryd (100mg/d), w każdym razie prolaktyna była powyżej górnej granicy normy, ale nie miałem żadnego mlekotoku, ginekomastii ani nie odbiło się to negatywnie na sferze seksualnej. Normy laboratoryjne nie zawsze mają przełożenie na stan kliniczny. Jeżeli norma cholesterolu wynosi <200 mg/dl, a my będziemy mieli powiedzmy 220 mg/dl nie oznacza to , że chybcikiem mamy lecieć do kardiologa po statyny bo nazajutrz wykorkujemy na powikłania miażdżycy.

Moderator/ R2 - D2

przez ladywind 25 maja 2016, 15:47
Lord Kapucyn napisał(a):Na 100% też nie ma tragedii- 31.19zł za 30 tabletek x 100mg, a można brać np. 25-50mg, więc paczka wystarczy na 2-4 miesiące. No ale lepiej mieć znajomych którzy mają znajomych którzy mają znajomych, którzy często zmieniają leki na schiofrenię np. :twisted:

25mg to nie za mała dawka? 50mg to chyba taka optymalna na dystymie c'nie? Biore drugi dzien dzisiaj i narazie to mam uczucie mega senności, ale faktycznie na OCD też u mnie fajnie działa.

-- 25 maja 2016, 14:48 --

Zawsze ten mlekotok musi u kobiet wystąpić? Nie straszcie :roll:
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Lord Kapucyn 25 maja 2016, 15:52
Grabarz666 napisał(a):

Widzę, że będę musiał założyć temat o prolaktynie i stężeniach występujących przy stosowaniu konkretnych grup farmakologicznych, bo nie zdzierżę dłużej tej prolaktynowej zbiorowej histerii na forum.

Zazwyczaj mamy zbieżne zdanie na większość wątków, jednak w tej kwestii mam inne zdanie. Uważam, że biorąc neurolepy jest powód do obawy przez zwiększonym stężeniem prolaktyny, mimo iż mam świadomość skuteczności i użyteczności sulpirydu w dystymii.

Nie do końca to miałem na myśli. Zadanie- dopasuj stężenia prolaktyny (A-F) do czynnika/stanu(1-6).

A. Prolaktyna 15 ng/ml
B. Prolaktyna 26 ng/ml
C. Prolaktyna 32 ng/ml
D. Prolaktyna 50 ng/ml
E. Prolaktyna 82 ng/ml
F. Prolaktyna 189 ng/ml

1. Zażywanie neuroleptyków(np. risperidon) w dawkach przeciwpsychotycznych
2. Guz przysadki mózgowej
3. Norma
4. Nałogowe marszczenie freda
5. Zażywanie SSRI w monoterapii
6. Zażywanie neuroleptyków aktywizujących w low-dose

Niedługo to prolaktyna mi zza sałaty w lodówce wyskoczy.

Moderator/ R2 - D2

przez Ashton 25 maja 2016, 15:53
ladywind napisał(a):
Ashton napisał(a):Większość kobitek dostaje mlekotoku niezależnie czy to przy dawkach rzędu 50-200mg czy antypsychotycznych.

Z depresji ? Po jakim czasie zaczał działac i w jakiej dawce?

Brałem 2x100mg, a później 2x50mg.
Faktem jest, że działa o wiele szybciej niż standardowe antydepresanty, oraz silniej niż one wpływa na motywację, oraz energię chorego. U mnie zaczął działać praktycznie od pierwszej tabletki. Pamiętam, że aż sam usmiechłem się do siebie. Zadziałał na dopaminę, jest dobrym stymulantem.

przez ladywind 25 maja 2016, 15:55
Lord Kapucyn napisał(a):
Grabarz666 napisał(a):

Nie do końca to miałem na myśli. Zadanie- dopasuj stężenia prolaktyny (A-F) do czynnika/stanu(1-6).

A. Prolaktyna 15 ng/ml
B. Prolaktyna 26 ng/ml
C. Prolaktyna 32 ng/ml
D. Prolaktyna 50 ng/ml
E. Prolaktyna 82 ng/ml
F. Prolaktyna 189 ng/ml

1. Zażywanie neuroleptyków(np. risperidon) w dawkach przeciwpsychotycznych
2. Guz przysadki mózgowej
3. Norma
4. Nałogowe marszczenie freda
5. Zażywanie SSRI w monoterapii
6. Zażywanie neuroleptyków aktywizujących w low-dose

Niedługo to prolaktyna mi zza sałaty w lodówce wyskoczy.

Hihihihih dobry jesteś :lol:

-- 25 maja 2016, 15:00 --

Ashton to nieźle. Tego mi właśnie brakuje, motywacji, aktywizacji i radości takiej wewnętrznej :105: Mam nadzieje, że i u mnie tak zadziała.

przez Lord Kapucyn 25 maja 2016, 16:01
Zmierzam do tego i tylko do tego, aby zachować zdrowy rozsądek, a nie że ktoś bierze 5mg albo nawet 2,5 mg paroksetyny/dobę i ola boga ola boga, na pewno mi wywali prl poza galaktykę drogi mlecznej i nie będę mógł fapować do filmów Sashy Grey. A co mają powiedzieć ci, którzy biorą 60mg paroksetyny, risperidon, klozapinę i co tydzień chodzą na zastrzyki z haloperidolu? Ci to już powinni się utopić w mlecznych łzach, bo prl im wywali do równoległego wszechświata, a pociupciają sobie w najlepszym razie w przyszłym wcieleniu jeśli wierzą w reinkarnację, może w następnym życiu jak w tym tak dobrze się prowadzili będą prawnukiem H. Hefnera albo króliczym samcem-alfa.

-- 25 maja 2016, o 16:03 --

Ashton napisał(a):Faktem jest, że działa o wiele szybciej niż standardowe antydepresanty, oraz silniej niż one wpływa na motywację, oraz energię chorego. U mnie zaczął działać praktycznie od pierwszej tabletki. Pamiętam, że aż sam usmiechłem się do siebie. Zadziałał na dopaminę, jest dobrym stymulantem.

Potwierdzam, miałem podobne doświadczenie.

Moderator/ R2 - D2

przez ladywind 25 maja 2016, 16:14
Co do takiej hipochondrii to droga mi daleka na szczęscie. Patrzę realistycznie i biorę pod uwagę zyski i straty. Jakby miało pomóc to myśle , że warto spróbować, a jak pojawią sie uboki, to odstawie. A wizja lepszego samopoczucia kusi:)

Co do osób ze schizofrenią biorących takie duże dawki neurleptyków, pamiętam jak koleżanka mówiła o koleżanki chłopaku, który choruje na schizo i nie chce brac leków. Na co ja , że musi, a ona ale wiesz jak bedzie brał , to nie bedzie miał libido. Wkurzyłam się nie powiem, no bo ważniejsze by mógł sie bzykać i umietrać w swoich schizach czy brać leki i byc zdrowym?.... takie pie.przenie o szopenie osob, co nie doświadczyły choroby:/

-- 25 maja 2016, 15:17 --

Lord Kapucyn wspominales o tych przerwach. Co ile trzeba je robić, aby lek działał cały czas? No i skoro dobrze działał, to dlaczego już go nie bierzecie? :P

przez Lord Kapucyn 25 maja 2016, 16:19
Lord Kapucyn wspominales o tych przerwach. Co ile trzeba je robić, aby lek działał cały czas? No i skoro dobrze działał, to dlaczego już go nie bierzecie?

Myślę, że 3-4 tygodnie brać i tyle samo przerwy. A kto powiedział, że nie bierzemy? Jak mam okazję od znajomego gdzieś wyrwać blister Solianu to zawsze reflektuję. :P

Moderator/ R2 - D2

przez zzYxx 25 maja 2016, 16:23
Huh, Taki solian w ogóle na mnie nie działał pomimo działania pro-dopaminergicznego. Ale taki metylo czy olaboga etylo - wystrzeliwał w kosmos :pirate:
The Walking Dead.

Sortuj wg