PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez take 15 maja 2016, 16:03
W kwestii zarobkowania takie działanie leku nie wygląda najlepiej :( Nie chce mi się zbytnio robić czegoś bardziej złożonego. W nocy z piątku na sobotę w łóżku spędziłem chyba ponad 13 godzin. W tym stanie chyba szczególniej nie chce dbać o wygląd, porządek i mycie się :(
F21, F42.2, F84.5

przez Vengence 15 maja 2016, 16:06
take, Wiem o co chodzi, brałem paro bardzo długo, lek potrafi konkretnie zamulić, nie chce się nic totalnie.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez take 15 maja 2016, 16:12
Myślę, że z powolnością to w moim przypadku problemy były od małego. Natręctwa zaczęły się pojawiać chyba ok. 6 r. ż. Nie pamiętam bardzo dokładnie, kiedy zacząłem brać paroksetynę, ale myślę, że to było kilka lat temu. Skutki uboczne działania paroksetyny mogą być bardzo niekorzystne, jeśli chodzi o codzienne funkcjonowanie (np. ograniczenie sprawności psychomotorycznej mogące wywołać jazdy samochodem, obniżenie dokładności wykonywanych czynności (jak jest się bardziej powolnym, "sennym" to nic dziwnego), co raczej dobrze się nie przekłada na zdolności do pracy).
F21, F42.2, F84.5

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 15 maja 2016, 16:14
take napisał(a):Myślę, że z powolnością to w moim przypadku problemy były od małego. Natręctwa zaczęły się pojawiać chyba ok. 6 r. ż. Nie pamiętam bardzo dokładnie, kiedy zacząłem brać paroksetynę, ale myślę, że to było kilka lat temu. Skutki uboczne działania paroksetyny mogą być bardzo niekorzystne, jeśli chodzi o codzienne funkcjonowanie (np. ograniczenie sprawności psychomotorycznej mogące wywołać jazdy samochodem, obniżenie dokładności wykonywanych czynności (jak jest się bardziej powolnym, "sennym" to nic dziwnego), co raczej dobrze się nie przekłada na zdolności do pracy).
Może spróbuj z innym ssri?
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez take 15 maja 2016, 16:18
Boję się efektów ubocznych, zwłaszcza tych bardziej nieprzyjemnych czy bardziej upośledzających. Mi sytuacja środowiskowa (np. agresywna matka, z którą mieszkam) też nie pomaga w życiu. A moje natręctwa bywały bardzo niemiłe i wolałbym ich nie mieć. Nagłe odstawienie paroksetyny może wywoływać nieprzyjemne objawy, np. zawroty głowy.
F21, F42.2, F84.5

przez feniksx 15 maja 2016, 20:03
dokładnie chodzi o mój metabolizm... i jestem daleki od brania go dlatego konsultuje to również tutaj.... bo co z tego jak mi na jedno pomoze jak spierdzieli drugie ??
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez cranberrries 15 maja 2016, 20:41
Cześć, biorę paro już od 7 tygodni (dawka 20 mg) i jest coraz lepiej.
Normalnie się wysypiam, odeszły objawy somatyczne nerwicy. Nawet jak mocniej zabije mi serce to mam to gdzieś.
Pierwsze 2-3 tygodnie były trudne i ciężkie, ale jest już dużo lepiej. Mogę nawet normalnie skupić się na czymś, odeszly myśli natrętne. Nie jestem ospały, Mogę nawet poczytać książkę i się uczyć. Nie mam już problemów z pamięcia. Paro napędza mnie do działania. Codziennie chcę coś robić.
Dlatego warto poczekać co najmniej dwa miesiące, aż lek zacznie działać. Naprawdę.

przez Kalebx3 15 maja 2016, 20:57
Cześć, biorę paro już od 7 tygodni (dawka 20 mg) i jest coraz lepiej.
Normalnie się wysypiam, odeszły objawy somatyczne nerwicy. Nawet jak mocniej zabije mi serce to mam to gdzieś.
Pierwsze 2-3 tygodnie były trudne i ciężkie, ale jest już dużo lepiej. Mogę nawet normalnie skupić się na czymś, odeszly myśli natrętne. Nie jestem ospały, Mogę nawet poczytać książkę i się uczyć. Nie mam już problemów z pamięcia. Paro napędza mnie do działania. Codziennie chcę coś robić.
Dlatego warto poczekać co najmniej dwa miesiące, aż lek zacznie działać. Naprawdę.

cranberrries, :brawo: :brawo: :brawo:
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez lew 15 maja 2016, 21:45
cranberrries napisał(a):Cześć, biorę paro już od 7 tygodni (dawka 20 mg) i jest coraz lepiej.

Ja jestem już równiutki miesiąc na paro i nie jestem zadowolony, ale zamierzam brać je jeszcze przez miesiąc tak jak psychiatra przykazał. Póki co zamykam się w sobie po tym leku strasznie. Oczywiście jestem taki z natury, ale bez leków miewałem lepsze dni kiedy byłem bardziej otwarty, a teraz czuje się taki jakiś wyobcowany non stop.
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

przez lunatic 15 maja 2016, 21:50
cranberrries napisał(a):Cześć, biorę paro już od 7 tygodni (dawka 20 mg) i jest coraz lepiej.

gdyby tak działało u każdego to byłoby warto, ale tak nie jest, więc czy warto czy nie to ocenia każdy na swoim przykładzie

przez benzowiec84 16 maja 2016, 00:02
feniksx napisał(a):mam pytanie czy połączenie SSRI tzn. moich leków które mam w podpisie z DECA-DUROBOLIN moze nasilic nerwice lub miec jakies oplakane skutki uboczne ???

po co bierzesz nandrole?

przez Lord Kapucyn 16 maja 2016, 14:22
feniksx napisał(a):mam pytanie czy połączenie SSRI tzn. moich leków które mam w podpisie z DECA-DUROBOLIN moze nasilic nerwice lub miec jakies oplakane skutki uboczne ???

Nandrolon nie wchodzi w interakcje z lekami z sygnaturki, ale jak już Ashton zauważył problemy ze zdrowiem psychicznym i koksowanie niespecjalnie idą ze sobą w parze.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez benzowiec84 16 maja 2016, 15:10
Lord Kapucyn napisał(a):

Nandrolon nie wchodzi w interakcje z lekami z sygnaturki, ale jak już Ashton zauważył problemy ze zdrowiem psychicznym i koksowanie niespecjalnie idą ze sobą w parze.

a odblok po nandrolach to jedna wielka deprecha.

przez feniksx 16 maja 2016, 20:10
nie biore.... pytam...
1. bo mam problem z tłuszczykiem i wagą.... mimo ćwiczeń 5 razy w tygodniu...waga zaczeła stać w miejscu....
2. poprawa samopoczucia... wiele osób proponowało mi bym zbadał sobie poziom testosteronu i przyjął go właśnie w normalnej dawce leczniczej nie, sterydorwej by poprawić sobie motywacje która fakt faktem u mnie ostatnio leży.... lub bezpieczniejszy środek który właśnie bardzo działa na metabolizm to DECA Durobolin, stąd pytam.... nie mam ochoty koksować.... ale byłem ciekaw waszego zdania... czy to faktycznie tak wspaniale działa... i czy cos by mi bylo po 3-4 zastrzykach.... czy to wogole cos by dało....

każdy z nas który tu jest i jego waga przekroczyła jakiś tam pułap marzy by schudnąć.... łykamy i tka ciężką chemie która wpływa na nasz mózg.... :P
wiec byłem ciekaw opini specjalistów tutejszych..... którzy zapewne nie jedno już brali ;P....
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

Sortuj wg