PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
254
70%

Nie
62
17%

Zaszkodziła
46
13%

Liczba głosów : 362

przez lunatic 15 maja 2016, 21:50
cranberrries napisał(a):Cześć, biorę paro już od 7 tygodni (dawka 20 mg) i jest coraz lepiej.
Normalnie się wysypiam, odeszły objawy somatyczne nerwicy. Nawet jak mocniej zabije mi serce to mam to gdzieś.
Pierwsze 2-3 tygodnie były trudne i ciężkie, ale jest już dużo lepiej. Mogę nawet normalnie skupić się na czymś, odeszly myśli natrętne. Nie jestem ospały, Mogę nawet poczytać książkę i się uczyć. Nie mam już problemów z pamięcia. Paro napędza mnie do działania. Codziennie chcę coś robić.
Dlatego warto poczekać co najmniej dwa miesiące, aż lek zacznie działać. Naprawdę.

gdyby tak działało u każdego to byłoby warto, ale tak nie jest, więc czy warto czy nie to ocenia każdy na swoim przykładzie

przez benzowiec84 16 maja 2016, 00:02
feniksx napisał(a):mam pytanie czy połączenie SSRI tzn. moich leków które mam w podpisie z DECA-DUROBOLIN moze nasilic nerwice lub miec jakies oplakane skutki uboczne ???

po co bierzesz nandrole?
obserwowany

przez Lord Kapucyn 16 maja 2016, 14:22
feniksx napisał(a):mam pytanie czy połączenie SSRI tzn. moich leków które mam w podpisie z DECA-DUROBOLIN moze nasilic nerwice lub miec jakies oplakane skutki uboczne ???

Nandrolon nie wchodzi w interakcje z lekami z sygnaturki, ale jak już Ashton zauważył problemy ze zdrowiem psychicznym i koksowanie niespecjalnie idą ze sobą w parze.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez benzowiec84 16 maja 2016, 15:10
Lord Kapucyn napisał(a):

Nandrolon nie wchodzi w interakcje z lekami z sygnaturki, ale jak już Ashton zauważył problemy ze zdrowiem psychicznym i koksowanie niespecjalnie idą ze sobą w parze.

a odblok po nandrolach to jedna wielka deprecha.
obserwowany

przez feniksx 16 maja 2016, 20:10
nie biore.... pytam...
1. bo mam problem z tłuszczykiem i wagą.... mimo ćwiczeń 5 razy w tygodniu...waga zaczeła stać w miejscu....
2. poprawa samopoczucia... wiele osób proponowało mi bym zbadał sobie poziom testosteronu i przyjął go właśnie w normalnej dawce leczniczej nie, sterydorwej by poprawić sobie motywacje która fakt faktem u mnie ostatnio leży.... lub bezpieczniejszy środek który właśnie bardzo działa na metabolizm to DECA Durobolin, stąd pytam.... nie mam ochoty koksować.... ale byłem ciekaw waszego zdania... czy to faktycznie tak wspaniale działa... i czy cos by mi bylo po 3-4 zastrzykach.... czy to wogole cos by dało....

każdy z nas który tu jest i jego waga przekroczyła jakiś tam pułap marzy by schudnąć.... łykamy i tka ciężką chemie która wpływa na nasz mózg.... :P
wiec byłem ciekaw opini specjalistów tutejszych..... którzy zapewne nie jedno już brali ;P....
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez benzowiec84 17 maja 2016, 00:56
feniksx napisał(a):nie biore.... pytam...
1. bo mam problem z tłuszczykiem i wagą.... mimo ćwiczeń 5 razy w tygodniu...waga zaczeła stać w miejscu....
2. poprawa samopoczucia... wiele osób proponowało mi bym zbadał sobie poziom testosteronu i przyjął go właśnie w normalnej dawce leczniczej nie, sterydorwej by poprawić sobie motywacje która fakt faktem u mnie ostatnio leży.... lub bezpieczniejszy środek który właśnie bardzo działa na metabolizm to DECA Durobolin, stąd pytam.... nie mam ochoty koksować.... ale byłem ciekaw waszego zdania... czy to faktycznie tak wspaniale działa... i czy cos by mi bylo po 3-4 zastrzykach.... czy to wogole cos by dało....

każdy z nas który tu jest i jego waga przekroczyła jakiś tam pułap marzy by schudnąć.... łykamy i tka ciężką chemie która wpływa na nasz mózg.... :P
wiec byłem ciekaw opini specjalistów tutejszych..... którzy zapewne nie jedno już brali ;P....

problem może leżyć w niskim poziomie testosteronu i wysokiej prolaktynie , tak jak to u mnie ma miejsce . zbadaj sobie poziom wolnego testosteronu , jest to postać aktywna biologicznie (czyli to jak się czujesz) zbadaj tez testosteron całkowity i LH i FSH (czy przysadka prawidłowo pracuje) . normy testo są zaniżone jak masz około 30 lat i wolny test masz po środku lub lekko niżej, to jest w normie . ja miałem poniżej normy w ogolę .
niski testosteron = depresja,anhedonia,otyłość brzuszna,lęki,fobie . niski testosteron to niska dopamina , wysoki testosteron wysoka dopamina. zachodzi korelacja .
wysoka prolaktyna blokuje testosteron .
wysoki kortyzol blokuje testosteron , szczególnie wolny.
problemy hormonalne depresja . możesz zbadać też TSH . niedoczynność tarczycy to to samo , otyłość,deprecha i ogólnie chujnia.
tak syntetyczny testosteron to super antydepresant , pogadaj z z Ewgf , on się na tym dobrze zna , leci na tym , ale potem blokuję się oś-podwzgórze-przysadka i musisz robić odblok na nolvie,clomidzie lub hcg , lub serm któryś + hcg.

ja miałem LH poniżej normy , FSH w dolnej normie . testosteron wolny ponizej dolnej normy, całkowity tak samo . mój poziom testo równał się przedziałowi wieku 80-90 lat , lub kobiety.
prolaktyne ponad norme . a TSH 3,6 które przy moim wieku powinno być max 2,5.

skończyłem kuracje na clomidzie , po którym mało co nie jebnełem samobója. do tego dostinex po którym człowiek jest sennym . ogólnie jedna wielka porażka . w PON jak to gówno wypłucze się organizmu idę znowu na badania ,testo itp i do androloga , jak będzie trzeba to wkoczę na HTZ

-- 17 maja 2016, 00:21 --

pogadaj z Ewgf , ma dużą wiedze i ci poradzi , mi pomógł.

-- 17 maja 2016, 00:30 --

jak masz hormony zjebane to żaden antydepresant nie będzie działał. zresztą przy depresji przeważnie ma się nadmiar kortyzolu , niski testo , od stresu itd . takie nie kończące się koło .

-- 17 maja 2016, 00:31 --

https://portal.abczdrowie.pl/pytania/de ... estosteron

-- 17 maja 2016, 00:39 --

jeszcze możesz mieć tak że testosteron całkowity będziesz mieć w normie , a wolny w dolnej granicy i tez się będziesz źle czuł , mimo że całkowity jest wporządku , dlatego wiele ludzi robi błąd badając sobie sam testo całkowity , który nie przekłada się na to jak się czujesz , bo może nie konwertować do wolnego przez np: nadmierny kortyzol
obserwowany

przez horr 17 maja 2016, 08:33
Z tego, co nieraz tu czytałem, gdy ponownie bierze się paro, lek rozkręca się dłużej i być może już nie tak silnie. A co z innymi SSRI - czy one także będą się dłużej rozkręcać, tylko dlatego, że w ubiegłym roku przez ok 7 miesięcy brałem paroksetynę?
I jeszcze jedna kwestia, jak również padło tu wiele razy, paro jest jednym z najbardziej rozleniwiających SSRI. Przypomnijcie mi, który działał aktywizująco, Sertralina? Wenlafaksyna? I to samo pytanie: czy gdybym któryś z nich zastosował, musiałbym czekać na efekty dłużej niż zwykle?

Dopowiem, że chodzi mi głównie o leczenie depresji. Na lęki biorę obecnie klona (tylko proszę bez komentarzy, że klon to doraźnie, bo silny, bo uzależnia i nie jest rozwiązaniem. To mój świadomy wybór).

przez slawas 17 maja 2016, 14:19
FENIKSX
Jak juz pisalem trenowalem wyczynowo sporty silowe,takze deca testosteron,winstrol i wiele innych nie sa mi obce,i sprawa wyglada tak,ze dopuki bedziesz bral to bedziesz sie czul zajebiscie,nic nie koliguje z tabl.no moze latwiej cie bedzie zdenerwowac,problem pojawia sie pozniej jak odpuszczasz,bo np.organizm przyzwyczaji sie do wysokiego testosteronu,a nagle przestaniesz brac i poziom spada,to stany depresyjne masz murowane,ale jesli juz chcesz brac deca to 3 lub 4 strzaly ci wogule nic nie dadza,wiem to z doswiadczenia,i kazdy ci to powie kto w tym siedzi.10 to takie male minimum,i mowie o takim leczniczym braniu,a nie zeby byc wielkim,i to samo dotyczy testosteronu

przez Ricah 17 maja 2016, 17:06
horr napisał(a):Z tego, co nieraz tu czytałem, gdy ponownie bierze się paro, lek rozkręca się dłużej i być może już nie tak silnie. A co z innymi SSRI - czy one także będą się dłużej rozkręcać, tylko dlatego, że w ubiegłym roku przez ok 7 miesięcy brałem paroksetynę?

Co do rozkrecania sie dluzej, to nie sadze, aby dluzej miala sie rozkrecac. Mechanizm dzialania SSRI jest mniej wiecej taki sam (jezeli chodzi o ich glowny MOA), a pewne zmiany juz zaszly, wiec moim zdaniem powinna nawet szybciej wystrzelic.

horr napisał(a):I jeszcze jedna kwestia, jak również padło tu wiele razy, paro jest jednym z najbardziej rozleniwiających SSRI. Przypomnijcie mi, który działał aktywizująco, Sertralina? Wenlafaksyna? I to samo pytanie: czy gdybym któryś z nich zastosował, musiałbym czekać na efekty dłużej niż zwykle?

Dopowiem, że chodzi mi głównie o leczenie depresji. Na lęki biorę obecnie klona (tylko proszę bez komentarzy, że klon to doraźnie, bo silny, bo uzależnia i nie jest rozwiązaniem. To mój świadomy wybór).

Sertralina jest najbardziej aktywizujacym SSRI. Nie, efekt dzialania sie 'kumuluje', jako, ze glowny mechanizm dzialania jest podobny, zatem nie trzeba znowu czekac 'od nowa'. Klonazepam w pewnym sensie moze odwracac dzialanie SSRI, zatem moze pomysl chociaz o innym benzo.
Trazodon 100mg
Pregabalina doraźnie

przez cytrynka84 17 maja 2016, 17:19
Fluoxetyna jest najbardziej aktywizującym SSRI.
Life is brutal!

Wenlafaxyna 225mg
Mirtazapina 45mg
Baclofenum 75mg

przez Bagatelka 17 maja 2016, 19:59
Czytałem artykuły na necie, że paroksetyna zmienia osobowość redukując neurotyzm. Czy zmiany te są trwałe? Zauważyłem, że po kuracjach paroksetynowych, nie reaguję już neurotycznie w różnych sytuacjach, chyba, że mam doła. Ostatnią tabletkę paroksetyny wziąłem gdzieś na początku lutego.

przez Grabarz666 17 maja 2016, 20:24
cytrynka84 napisał(a):Fluoxetyna jest najbardziej aktywizującym SSRI.

Sertralina.

przez cytrynka84 17 maja 2016, 20:34
Grabarz666, myślałam, że fluo ,no nic zwracam honor :)
Life is brutal!

Wenlafaxyna 225mg
Mirtazapina 45mg
Baclofenum 75mg

przez lew 17 maja 2016, 20:56
Miał ktoś po paro szczękościsk albo w nocy drętwiały mu ręce?
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
lew

Sortuj wg