PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

Re: PAROKSETYNA to największe gowno!!!!!!!

przez miko84 18 sie 2010, 18:40
Jak brałem paroksetyne to stawałem się agresywny, zmieniałem się, byłem pewny siebie i zadufany, jak nie ja. Szybko ją odstawiłem bo przestraszyłem się tego efektu.
miko84

przez RafQ 18 sie 2010, 18:44
Wiele osób zażywa ten lek i sobie go chwali.Jest też trochę przeciwników,którym lek ten nie pomógł i którzy z różnych przyczyn musieli go odstawić.Leki działają różnie w zależności od danej osoby,więc jedna z nich może odczuć poprawę,inna zaś np pogorszenie (wtedy z reguly się odstawia).

Ja też doświadczyłem zmiane osobowości,ale spowodowała ją choroba a nie leki.Leki pomogły mi wyjść z sytuacji,która wydawała się bez wyjścia.Paroksetyne też zażywałem,ale musiałem odstawić ze względu na brak pozytywnych efektów działania leku (negatywnych żadnych nie miałem).

Nie uogólniajmy i nie skreślajmy tego leku strasząc innych.Jedym może trochę zaszkodzić,innym natomiast może pomóc wyrwać się z głębokiej depresji.
RafQ

przez Zenonek 18 sie 2010, 18:48
RafQ,

Dokladnie. Napisales szczera prawde.

Dodam tylko, ze wiem, ze intencje autorki tematu sa zapewne godne pochawly to trzeba wiedziec o tym, ze Paroksetyna to jeden z najlepszych lekow na nerwice zwlaszcza swietnie wycisza lęki i podnosi nastroj.

Jasne, ze beda przypadki co na nich zle dziala, ale na tej samej zasadzie moze komus odjebac po wypicu 2 piw.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Shadowmere 18 sie 2010, 18:53
ehh..najlatwiej jest usprawiedliwic swoją ekhm niewierność lekami :(.pytanie czy mąż Ci w to uwierzyl?
Shadowmere

przez linka 18 sie 2010, 18:57
Shadowmere, no wyjęłaś mi to z ust....jakie to wygodne...
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez noowy6 18 sie 2010, 19:17
Mnie paroksetyna zmieniłą o 180. Z cichej niesmiałej pełnej lęków oraz zdołowanej osoby w pewna ,wiedzącą czego chce, mającą poczucie swojej wartości osobe itd. Więc wiesz mnie akurat zmieniła na bardzo duzy plus pomogła uwierzyć w siebie ;) No ,ale przestała działa teraz jest jako tako :)
"Żyj szybko, umieraj młodo"

przez El Chupacabra 18 sie 2010, 19:34
kara - kiedy odstawilas lek ? Zastanawiam sie czy nie doswiadczasz wlasnie efektow odstawiennych. Moze Ci to minie.

Przyznam, ze ja tez po paroksetynie nie czulem sie soba. Lek pomogl mi zdac mature i dostac sie na studia, ale brakowalo
mi emocji. Seroxat u mnie wyciszal wszystko co skrajne - az za mocno - smutek, lek, ale tez radosc, milosc etc.
Funkcjonowalem - zwlaszcza intelektualnie - dobrze, ale bylem taka kukla albo robotem. W srodku czulem sie pusty,
ale nie bylo mi z tym zle, bo mniej czulem.

No i moje libido po prostu zmiazdzyl...

Dziwny ten lek - to prawda.

wola człowieka jest jego niebem

przez noowy6 18 sie 2010, 19:41
"brakowalo mi emocji" podobnie ,ale był to mały minusik przysłaniany przez dużą liczbe plusów ;)
"Żyj szybko, umieraj młodo"

przez kara2311 18 sie 2010, 19:44
zgadzam sie ze paroksetyna pomogla mi w nerwicy natrectw na ktora cierpialam.mianowicie mialam emetofobie-lek przed wymiotami.dzieki niej z osoby anorektycznej wrecz stalam sie zdrowym czlowiekiem,zaczelam jesc normalnie nie obawiajac sie ciagle ze sie zatruje albo cos mi zaszkodzi.w koncu przytylam.i to uwazam za jedyny plus...
nie wiem dlaczego piszaecie o niewiernosci....moja zmiana nie miala z tym nic wspolnego...natomiast moze sami macie cos na sumieniu...nie wiem nie wnikam.nie bede pisac o szczegolach,nie chce do tego wracac...powiem tylko jedno ze po paroksetynie zupelnie przestalam sie liczyc z uczuciami innych ludzi,blizszych i dalszych...;liczylam sie tylko ja i to czego ja chce.nikt ze znajomych nie potrafil zrozumiec co sie ze mna dzieje,jak z osoby niesmialej i cieplej moge zmienic sie w kogos zupelnie bez serca...
i mowcie co chcecie ale ja jestem pewna ze to co sie ze mna dzialo to wynik dzialania tego leku.
i jasne jest ze jesli czegos takiego doswiadczylam to chce ostrzec innych...jesli ktos sie zdecyduje to zycze wszystkiego dobrego,oby Wam pomoglo...pisalam jedynie w ramach ostrzezenia.tylko i wylacznie

[Dodane po edycji:]

leku nie przyjmuje juz od poltora roku okolo...wiec to chyba nie jest efekt odstawienia....swoja droga odstawienie bylo bardzo bardzo ciezkie...probowlaam kilka razy,w koncu sie udalo ale ogromnym kosztem,praktycznie musialam lezec w lozku przez tydzien...

natomiast bardzo trafnie to ujales----czulam sie jak robot,w srodku pustka,zero uczuc,slowo w slowo jak to opisales...

przez prz-ro 18 sie 2010, 20:04
Ja tam nie wiem bo biorę Citabax( Citalopram). Citalopram jest 2.5 raza słabszy od paroksetyny więc chyba będzie dobrze. A te efekty o których piszecie są naprawdę fajne i nie wiem dlaczego miałbym rezygnować z tego ze stałem się pewny siebie.
prz-ro

przez kara2311 18 sie 2010, 20:06
mozesz cos powiedziec wiecej o tym leku?jestem bardzo ciekawa jego dzialania?na co go przyjmujesz?

przez prz-ro 18 sie 2010, 20:12
to prawda że leki te powodują że człowiek staje się gruboskórny. Znam przypadek syna który po braniu tego leku złamał ojcu rękę... Ale właśnie to że człowiek staje się mniej wrażliwy jest moim zdaniem zaletą tego typu leków bo w dzisiejszym świecie tak naprawdę to nie warto być wrażliwym...

Przekonał mnie do tego fragment tekstu ze strony: http://www2.tygodnik.com.pl/wydarzenia/dni-tischner/dni10.php

Cytuję:

"Ciągle leczył, a przede wszystkim pisał książki. W ciągu dwóch lat napisał kilka książek - wspaniałych, które się dziś dostaje spod lady... Te książki mówią o ludziach chorych, o sposobie ich leczenia. Przedstawił w nich bardzo ciekawą teorię. Stwierdził, że na te ciężkie choroby zapadają przede wszystkim ci, którzy są wrażliwi. Ktoś, kto jest twardy, kto jest taki, jakby to powiedzieć... chamowaty, to przejdzie przez życie, stratuje, rozepcha się łokciami, nie będą go gnębić wyrzuty sumienia. Natomiast ci wrażliwi, delikatni nie wytrzymują. I dlatego jego książki są także wielkim oskarżeniem zdrowia, wielkim oskarżeniem świata, w którym żyjemy, wielkim oskarżeniem tych warunków, tego jakiegoś... no, trudno tutaj używać takich słów, ale przecież nie da się tego inaczej nazwać: chamstwa, z którym się spotykamy na każdym kroku, tej walki człowieka z człowiekiem. Piękne, głębokie, mądre książki."
prz-ro

przez GreenEye 18 sie 2010, 20:12
kara2311, jeśli jesteś zainteresowana na forum jest wątek dotyczący tego leku, oto link citabax-t10356.html .
ExModerator

przez kara2311 18 sie 2010, 20:20
dzieki:) z checia zajrzę

Sortuj wg