PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez In_Chains_Of_DD 14 maja 2016, 21:26
W fobii społecznej przydałaby się jakaś psychoterapia, zmiana nawyków myślowych, zrozumienie, że nie jest się obserwowanym ani postrzeganym głupio i że nikt nie patrzy Ci na ręce i że życie to nie film w którym kamera się skupia na Tobie, na pewno taka psychoterapia też pomaga niż ślepo zawierzanie aż któryś lek pomoże. Paro jest niezłe na fobie społeczną, brałem już je kiedyś chyba z 6-7 lat temu przez prawie rok i zajebiście brykałem na studiach, solidaryzowałem się z ludźmi (mniej lub bardziej), na mieście czy w jakimś autobusie na pewno też było lepiej. Powiedzmy taka redukcja objawów o 60-70%, żeby było 90-100% to wiadomo alprazolam albo inne cudo ;-)

przez Zielona87 14 maja 2016, 21:31
Dzisiaj sobie uświadomiłam ze odkąd biorę paro to bardziej dbam o siebie. Przedtem chodziłam w jednych spodniach i 2 dresowych bliżej przez pół roku i nic sobie nie kupowałam. Po prostu mi się nie chciało, nie widziałam sensu, w końcu kogo to obchodzi jak wyglądam? A teraz sprawia mi przyjemność jak się ladnie ubiore,kupuję sobie nowe rzeczy.
No i lęk się zmniejszył zdecydowanie. Dzisiaj dobrnelam prawie do końca studiów których balam się jak ognia, śniło mi się po nocach jak nic nie ogarniam. A okazało się ze dałam radę wejść do grupy na ostatnie pół roku, prawie wszystko już pozdawalam, zabrałam się za mgr. A tak się strasznie balam:)

przez In_Chains_Of_DD 14 maja 2016, 21:37
Zielona87 gratulacje :) Dobrze trafiony lek i w odpowiednim okresie Twojego życia :) Paro właśnie wspominam jako jeden z niewielu dobrych i skutecznych leków i co ciekawe bardzo lajtowo go odstawiłem wtedy po roku...a po odstawce czułem się jeszcze wyjątkowo nieźle przez kilka miesięcy... ach to był piękny czas 8)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 14 maja 2016, 21:38
Zielona87, Mi na paro nic się nie chciało, a już ubiór to w ogóle miałem głęboko w dupie, a i tak mi było dobrze z tym. :mrgreen:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Zielona87 14 maja 2016, 22:29
In_Chains_Of_DD napisał(a):Zielona87 gratulacje :) Dobrze trafiony lek i w odpowiednim okresie Twojego życia :) Paro właśnie wspominam jako jeden z niewielu dobrych i skutecznych leków i co ciekawe bardzo lajtowo go odstawiłem wtedy po roku...a po odstawce czułem się jeszcze wyjątkowo nieźle przez kilka miesięcy... ach to był piękny czas 8)

To czemu już nie bierzesz?

przez benzowiec84 15 maja 2016, 01:37
Vengence napisał(a):Zielona87, Mi na paro nic się nie chciało, a już ubiór to w ogóle miałem głęboko w dupie, a i tak mi było dobrze z tym. :mrgreen:

taik samo miałem , wszystko w pizdzie ale dobrze było :P

przez In_Chains_Of_DD 15 maja 2016, 10:01
Zielona87 napisał(a):
In_Chains_Of_DD napisał(a):Zielona87 gratulacje :) Dobrze trafiony lek i w odpowiednim okresie Twojego życia :) Paro właśnie wspominam jako jeden z niewielu dobrych i skutecznych leków i co ciekawe bardzo lajtowo go odstawiłem wtedy po roku...a po odstawce czułem się jeszcze wyjątkowo nieźle przez kilka miesięcy... ach to był piękny czas 8)

To czemu już nie bierzesz?

To było wiele lat temu a założenie lekarza było takie, żeby w końcu odstawić lek i spróbować żyć bez leków. Ale aktualnie znowu zacząłem brać i jestem na dziewiątym dniu 20mg i czuje się z dupy, ale wiem, że potrzeba czasu żeby zaskoczyło.

przez fobik123 15 maja 2016, 10:23
Czyli nie oszukujmy się nie wymyślono niczego lepszego na lęki niż silne benzo.Ani paroksetyna ani pregabalina nie ma takiej silnej mocy.No chyba żeby paro+pregaba to już może coś ciekawego być.Jak Anafranil da dupy i potem moklobemid to właśnie wskakuje na takie combo ,oba leki w max dawkach.
Już sto razy bardziej wolałbym mieć typową nerwice z atakami paniki niż tą pierdoloną fobie społeczną ehhh.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez In_Chains_Of_DD 15 maja 2016, 11:22
Może nie warto od razu zakładać max dawek, bo może się okaże że 20mg paro działa u Ciebie lepiej na fobie społeczną niż 40 czy 60. Najlepiej testuj stopniowo zaczynając od niższej dawki. Więcej nie zawsze jest lepiej. Ja pamiętam na 20mg nawet dobrze funkcjonowałem a na 40mg nie czułem się za dobrze i byłem ciągle poddenerwowany i musiałem zejść wraz na 20mg.

przez feniksx 15 maja 2016, 12:20
mam pytanie czy połączenie SSRI tzn. moich leków które mam w podpisie z DECA-DUROBOLIN moze nasilic nerwice lub miec jakies oplakane skutki uboczne ???
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez Ashton 15 maja 2016, 12:39
feniksx napisał(a):mam pytanie czy połączenie SSRI tzn. moich leków które mam w podpisie z DECA-DUROBOLIN moze nasilic nerwice lub miec jakies oplakane skutki uboczne ???

Nie uważasz, że problemy psychiczne ze zdrowiem i koksowanie nie idą ze sobą w parze?

przez Kalebx3 15 maja 2016, 12:43
Nie uważasz, że problemy psychiczne ze zdrowiem i koksowanie nie idą ze sobą w parze?

A kto Ci powiedział Ashton, ,że Feniksx koksuje ?
Może bierze ten lek w innych celach ., zdecydowanie zdrowotnych ,,, a znając Jego przypuszczam ,że nie należy On do sterydziarzy .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez take 15 maja 2016, 15:52
W tym tygodniu brałem 30 mg paroksetyny (kilka tygodni temu tylko 10 mg). Już przy wcześniejszej dawce występowała "powolność", "rozleniwienie". Mój stan jest obecnie podobny do tego, który był wcześniej, możliwe jednak, że natręctw, niepokoju jest mniej przy większej dawce. Obawiam się, że może się to odbywać kosztem większego "zniechęcenia", "spowolnienia".
F21, F42.2, F84.5

przez Vengence 15 maja 2016, 16:00
take napisał(a):W tym tygodniu brałem 30 mg paroksetyny (kilka tygodni temu tylko 10 mg). Już przy wcześniejszej dawce występowała "powolność", "rozleniwienie". Mój stan jest obecnie podobny do tego, który był wcześniej, możliwe jednak, że natręctw, niepokoju jest mniej przy większej dawce. Obawiam się, że może się to odbywać kosztem większego "zniechęcenia", "spowolnienia".
Dokładnie tak jest niestety.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Sortuj wg