PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez horr 10 maja 2016, 17:19
Tak mnie dzisiaj naszło...
Załóżmy, że są dwie osoby. Jedna ma bardzo ciężkie nerwice, druga dość lekkie (ale jednak nerwice). Obie biorą paroksetynę w tych samych dawkach. Teoretycznie któremu powinna pomóc bardziej? (do tej pory sądziłem, że odpowiedź jest dość oczywista, ale może jest zupełnie odwrotna).

przez slawas 10 maja 2016, 17:42
Teoretycznie moim zdaniem ten z lekka nerwica powinien szybciej dojsc do siebie,ma slabiej nasilone objawy nerwicowe,to szybciej powinien poczuc poprawe,oczywiscie jak dla obu paro bedzie trafionym lekiem

przez MarioW 10 maja 2016, 17:47
Zielona87 napisał(a):
MarioW napisał(a):Czy drżały komuś ręce na początku brania? Przechodzi z czasem?

Mi drżą i to konkretnie nie tylko ręce. Drżą mi też nogi i czasami szczęka mi lata jakby mi było strasznie zimno.

A możesz pisać? Ja mam z tym problem, szczególnie rano.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez radoo9696 10 maja 2016, 18:37
Cześć!
Słuchajcie zauwazylem wczoraj u siebie dziwną rzecz, otóz wczoraj jak "mocniej" mrugłem oczami bolała mnie z tyłu glowa i dzis tak samo . Co to moze byc, mieliscie tak?
POZDRAWIAM

przez Zielona87 10 maja 2016, 19:25
MarioW napisał(a):
Zielona87 napisał(a):
MarioW napisał(a):Czy drżały komuś ręce na początku brania? Przechodzi z czasem?

Mi drżą i to konkretnie nie tylko ręce. Drżą mi też nogi i czasami szczęka mi lata jakby mi było strasznie zimno.

A możesz pisać? Ja mam z tym problem, szczególnie rano.

No mogę ale strasznie koslawo. Jak muszę w pracy rano podpisać się ok 80 razy to mój podpis wygląda jak hieroglif. A po poludniu już normalnie.
Mam też tak ze czuję jakby napięcie w szyi, tak jakby mi się mięśnie szyi napinaly jak sznurki.

przez MarioW 10 maja 2016, 19:32
No właśnie mnie też się poprawia po południu. Jak nie przejdzie to chyba spróbuję brać tabletkę na wieczór.

przez Zielona87 10 maja 2016, 20:13
MarioW napisał(a):No właśnie mnie też się poprawia po południu. Jak nie przejdzie to chyba spróbuję brać tabletkę na wieczór.

Ja biorę na wieczór a i tak mi się wszystko trzęsie rano;)

-- 10 maja 2016, 20:46 --

Myślicie że choroby psychiczne są dziedziczne?
Nerwica lękowa

promazyna 200 mg
parogen 40mg
zolpidem 10-30mg
xannax doraźnie

przez tictac 10 maja 2016, 21:15
4h u fryzjera to była właśnie próba moich sił , akurat było tylko kilka osób i dostęp do WC inaczej bym nie wiedział. Czasem warto potrenowac cierpliwość, a przy paro to się udaje.
Ktoś tu pisał o drżeniu rąk , mi to w jakimś stopniu przeszło, również po odstawieniu kawy i częściowo papierosów.
Ktoś kolejny piszę, że wieczorem i po południu czuję się lepiej, ja też tak miałem w 2~4 tygodniu. Potem nie czułem już znacznej różnicy.

Mam ostatnio problemy ze snem , mimo zmęczenia , dynamicznego dnia , jakoś bierze mnie na rozmyślania w nocy, wieczorem i czasem tak się przewierce do 2-3. Mam hydroksyzyne, ale po niej podobno kiepsko się funkcjonuje i jest się ospalym w ciagu dnia bo ma długi okres poltrwania i ogólnie zamula , ale jeszcze nie próbowałem. Mam też benzo , które działa znacznie krócej ale też nie próbowałem. Czy ktoś jadł alprazolam na sen ?
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

przez Vengence 10 maja 2016, 21:39
Zielona87 napisał(a):
MarioW napisał(a):No właśnie mnie też się poprawia po południu. Jak nie przejdzie to chyba spróbuję brać tabletkę na wieczór.

Tak są dziedziczne.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Zielona87 10 maja 2016, 21:39
tictac napisał(a):4h u fryzjera to była właśnie próba moich sił , akurat było tylko kilka osób i dostęp do WC inaczej bym nie wiedział. Czasem warto potrenowac cierpliwość, a przy paro to się udaje.
Ktoś tu pisał o drżeniu rąk , mi to w jakimś stopniu przeszło, również po odstawieniu kawy i częściowo papierosów.
Ktoś kolejny piszę, że wieczorem i po południu czuję się lepiej, ja też tak miałem w 2~4 tygodniu. Potem nie czułem już znacznej różnicy.

Mam ostatnio problemy ze snem , mimo zmęczenia , dynamicznego dnia , jakoś bierze mnie na rozmyślania w nocy, wieczorem i czasem tak się przewierce do 2-3. Mam hydroksyzyne, ale po niej podobno kiepsko się funkcjonuje i jest się ospalym w ciagu dnia bo ma długi okres poltrwania i ogólnie zamula , ale jeszcze nie próbowałem. Mam też benzo , które działa znacznie krócej ale też nie próbowałem. Czy ktoś jadł alprazolam na sen ?

No cierpliwość masz najwyraźniej anielska:) ja się denerwuje w kolejce do kasy w lidlu;)

Ja brałam xannax na noc i spałam po nim nieźle. Rano bardzo spoko tylko lekarz mnie uczulal żebym po benzo na noc nie jeździła rano autem bo reakcje jednak mogą być opóźnione.

przez Vengence 10 maja 2016, 21:40
tictac, Brania alprozolamu na sen nie ma sensu, chyba, że doraznie, benzo na sen to tragiczny pomysł.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Zielona87 10 maja 2016, 21:43
Vengence napisał(a):
Zielona87 napisał(a):

Tak są dziedziczne.

Moja mama choruje na depresję i ma napady lękowe. Wczoraj dowiedziałam się ze bierze paro i chyba pierwszy raz od lat poczułam ze w jakimś stopniu jesteśmy podobne. Ze nadajemy na podobnych falach. Zastanawiam się czy moja choroba jest wywołana biologicznie czy przez toksyczna matkę i życie z chora osobą przez lata?

przez Vengence 10 maja 2016, 21:53
Tak są dziedziczne.

Moja mama choruje na depresję i ma napady lękowe. Wczoraj dowiedziałam się ze bierze paro i chyba pierwszy raz od lat poczułam ze w jakimś stopniu jesteśmy podobne. Ze nadajemy na podobnych falach. Zastanawiam się czy moja choroba jest wywołana biologicznie czy przez toksyczna matkę i życie z chora osobą przez lata?
To i to pewnie, najczęściej jest tak, że zaburzenie pojawiają się wtedy, kiedy są ku temu odpowiednie warunki - czyli stres, problemy różne, itd, używki to wiadomo tu bardzo często pojawia się depresja, badz zaburzenia lękowe, albo to i to, mój dziadek chorował na schizofrenie paranoidalną. :pirate:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez DOROTA777 10 maja 2016, 23:23
horr napisał(a):Tak mnie dzisiaj naszło...
Załóżmy, że są dwie osoby. Jedna ma bardzo ciężkie nerwice, druga dość lekkie (ale jednak nerwice). Obie biorą paroksetynę w tych samych dawkach. Teoretycznie któremu powinna pomóc bardziej? (do tej pory sądziłem, że odpowiedź jest dość oczywista, ale może jest zupełnie odwrotna).

Ja jak brałam w totalnym dole z napadami astmy,gdy nie wychodziłam z domu przez 3 miesiące.Wtedy szybciej działał lek bo objawy były bardzo silne.Teraz tylko Zoloft zadziałał szybko.

Sortuj wg