PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez lew 08 maja 2016, 15:21
Vengence napisał(a):Paroksetyna to chyba najlepsza substancja na fobie społeczną i nieśmiałość jaka istnieje póki co, ale niestety, lek może spowodować brak ochoty na tą socjalizacje, pewność siebie na tym leku to wręcz kosmos!, ja jak brałem to czułem się po tym leku jak niezniszczalny,
to było wręcz chore, ale lek daje też wiele skutków ubocznych, im dłużej się bierze tym jest gorzej, przynajmniej u mnie, nie chce się nic
robić po nim, możesz leżeć, albo siedzieć na kompie i będziesz z tego zadowolony, życie ci się wali, a na paro masz na co centralnie wyjebane. :mrgreen:

Odkąd biorę leki to o jakiejkolwiek czynności myślę z niechęcią, odkładam wszystko na bliżej nieokreślona przyszłość, czekając aż w końcu mi się zachce. Zdecydowanie więcej czasu spędzam ślęcząc bezmyślnie przed kompem.
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

przez Vengence 08 maja 2016, 15:29
lew napisał(a):
Vengence napisał(a):Paroksetyna to chyba najlepsza substancja na fobie społeczną i nieśmiałość jaka istnieje póki co, ale niestety, lek może spowodować brak ochoty na tą socjalizacje, pewność siebie na tym leku to wręcz kosmos!, ja jak brałem to czułem się po tym leku jak niezniszczalny,
to było wręcz chore, ale lek daje też wiele skutków ubocznych, im dłużej się bierze tym jest gorzej, przynajmniej u mnie, nie chce się nic
robić po nim, możesz leżeć, albo siedzieć na kompie i będziesz z tego zadowolony, życie ci się wali, a na paro masz na co centralnie wyjebane. :mrgreen:

Odkąd biorę leki to o jakiejkolwiek czynności myślę z niechęcią, odkładam wszystko na bliżej nieokreślona przyszłość, czekając aż w końcu mi się zachce. Zdecydowanie więcej czasu spędzam ślęcząc bezmyślnie przed kompem.
Raczej nie sądzę by to się zmieniło!, generalnie na ssri masz być zadowolony z nic nie robienia.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez MarioW 08 maja 2016, 15:32
Vengence, a jaką dawkę brałeś?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 08 maja 2016, 15:55
MarioW napisał(a):Vengence, a jaką dawkę brałeś?
20-60mg, brałem paro 2,5 roku.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez cytrynka84 08 maja 2016, 16:06
Vengence, pomogła Ci ta paro na lęki?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Vengence 08 maja 2016, 16:33
cytrynka84 napisał(a):Vengence, pomogła Ci ta paro na lęki?

Tak i to trwale, lęk nie wrócił.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez cytrynka84 08 maja 2016, 16:39
To super,przynajmniej pod tym względem.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Vengence 08 maja 2016, 16:42
cytrynka84 napisał(a):To super,przynajmniej pod tym względem.
No niestety, na depresje nie wiele zrobił, ale zredukował myśli samobójcze, no i nastrój trochę się podniósł, bo miałem bardzo obniżony, więc jakieś plusy jednak były, no i to zostało w sumie wszystko.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Kalebx3 08 maja 2016, 18:25
lew napisał(a):
Jestem na paro po raz drugi. Teraz biorę je zaledwie niecały miesiąc a już bym chętnie rzucił to w cholerę. Strasznie się zamykam w sobie kiedy to biorę. Mam fobię społeczna i od kiedy jestem na lekach to moje unikanie sytuacji społecznych się pogłębiło.
Paroksetyna to chyba najlepsza substancja na fobie społeczną i nieśmiałość jaka istnieje póki co, ale niestety, lek może spowodować brak ochoty na tą socjalizacje, pewność siebie na tym leku to wręcz kosmos!, ja jak brałem to czułem się po tym leku jak niezniszczalny,
robić po nim, możesz leżeć, albo siedzieć na kompie i będziesz z tego zadowolony, życie ci się wali, a na paro masz na co centralnie wyjebane.

Panie Lew , na pana miejscu zmniejszyłby ( puki co rzecz jasna ) dawkę paro do 10 mg , góra 15 mg .
To jak działa lek , w dużej mierze zależy od dawki . Nawet najlepszy i najodpowiedniejszy lek w nieodpowiedniej dawce to albo trucizna ( za duża ) albo kulawa dupa ( za mało ) ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez lunatic 08 maja 2016, 19:01
jak coś jest do dupy to będzie takie w każdej dawce, na nizszej będzie słabiej odczuwalne i tyle

przez Kalebx3 08 maja 2016, 20:15
jak coś jest do dupy to będzie takie w każdej dawce, na nizszej będzie słabiej odczuwalne i tyle

no ciekawa teoria , według mnie jednak błędna .

przez ladywind 08 maja 2016, 20:24
Kalebx3 napisał(a):
Mam fobię społeczna i od kiedy jestem na lekach to moje unikanie sytuacji społecznych się pogłębiło.

Według mnie to raczej pozytywny , acz początkowy objaw odrowieńczego działania leku Panie Lwie .
Jeszcze z miesiać , dwa i powinno być zdecydowanie lepiej u Ciebie dzięki temu leczeniu .
U mnie jak zaczynałem z paro miałem bardzo nasilone natręctwa . Jednak po jakimś czasie wszystko zaczęło sie normować na plus .
Dzisiaj juz ponad 4 rok zapier-dalam na tej protezie . Niby jest lepiej ( bo jest ) i niby w tym kontekście lek leczy ,wciąż leczy a wyleczyć nie może .
Lwie , a jaką dawkę wcinasz ?

U mnie bardzo były nasilone natrectwa myślowe jak zwiekszyłam dawke z 20 na 50mg. Ale fakt faktem, że te leki nie leczą naszej choroby i jesteśmy na nie skazani do usranej śmierci, jesli chcemy jako tako żyć, a nie wegetowac

przez Vengence 08 maja 2016, 20:34
ladywind napisał(a):
Kalebx3 napisał(a):
Mam fobię społeczna i od kiedy jestem na lekach to moje unikanie sytuacji społecznych się pogłębiło.

Według mnie to raczej pozytywny , acz początkowy objaw odrowieńczego działania leku Panie Lwie .
Jeszcze z miesiać , dwa i powinno być zdecydowanie lepiej u Ciebie dzięki temu leczeniu .
U mnie jak zaczynałem z paro miałem bardzo nasilone natręctwa . Jednak po jakimś czasie wszystko zaczęło sie normować na plus .
Dzisiaj juz ponad 4 rok zapier-dalam na tej protezie . Niby jest lepiej ( bo jest ) i niby w tym kontekście lek leczy ,wciąż leczy a wyleczyć nie może .
Lwie , a jaką dawkę wcinasz ?

U mnie bardzo były nasilone natrectwa myślowe jak zwiekszyłam dawke z 20 na 50mg. Ale fakt faktem, że te leki nie leczą naszej choroby i jesteśmy na nie skazani do usranej śmierci, jesli chcemy jako tako żyć, a nie wegetowac
Na ssri, też jest wegetacja, przynajmniej u mnie.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Kalebx3 08 maja 2016, 20:36
jak zwiekszyłam dawke z 20 na 50mg.

- i te 50 mg dało sobie radę z tymi natręctwami ?
-druga sprawa to z literatury wynika ,że natręctwa wymagaja większych dawek niz leczenie fobii czy depresji .
;)

Sortuj wg