PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez absolulu 06 maja 2016, 20:34
Dlatego upieram się że może doraźnie i w niektórych ciężkich przypadkach to może być dobry lek, jeśli ktoś nie ma w ogóle apetytu i cierpi na bezsenność, ale długoterminowo nie widzę terapii tym lekiem w żadnym przypadku, jeśli człowiek ma żreć syf i tyć. Bo żarcie syfu, już nawet pomijając apekt wagi, to proszenie się o inne problemy zdrowotne, które mogą prowadzić do depresji, błędne koło :lol:

Grabarz666, widziałem że wklejałeś że długoterminowo waga niby osiąga wejściowy poziom, ale jakoś ciężko mi w to uwierzyć, może za wyjątkiem osób które postanowiły zostać ironmanem albo pudzianem. Coś mi się wydaje że w warunkach klinicznych (szpital itp.) badania mogłyby coś takiego wykazać ale w realnym życiu - zapomnij.

-- 06 maja 2016, 19:37 --

Chciałbym bardzo poznać zdanie jakiegoś doświadczonego dietetyka ze znajomością tematu przyjmowania leków oreksjogennych
Odstąpię leki (WWa) - priv. Uprzedzam pytania - żadnych benzo.

przez elfrid 06 maja 2016, 20:40
Grabarz666 napisał(a):Fakt, przytyłem jakieś 12-13 kg, ale wolę być bez kaloryfera, ale w dobrym stanie psychicznym. Poza tym z waga powoli, cały czas zjeżdżam w dół.

A stosujesz jaką dietę, ćwiczenia, że pomimo stałego brania mirty, udaje się sukcesywnie zjeżdżać z wagą w dół?
pregabalina, wenlafaksyna

przez Aga12345 06 maja 2016, 21:13
Hej, jak znosiliście podwyższenie dawki paro? Ja 4 tyg. brałam 10mg, teraz mam zwiększać do 20mg. najpierw spróbuję 15mg przez kilka dni. Boję się znowu nasilenia uboków, pomimo 4 tyg. brania ciągle je mam ( zawroty, mdłości, bóle brzucha, kołatania serca) a ich nasilenia sobie nie wyobrażam - już za długo trwają, a efektu terapeutycznego przy tym żadnego bo dawka za mała...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 06 maja 2016, 21:21
Ja źle znosiłam uboki kiedy z 20mg zwiekszyłam na 40mg. Z tym, że uboki u mnie wiązały się z nasielniem napięcia, potliwości i depresji.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Grabarz666 06 maja 2016, 21:24
absolulu napisał(a):Dlatego upieram się że może doraźnie i w niektórych ciężkich przypadkach to może być dobry lek, jeśli ktoś nie ma w ogóle apetytu i cierpi na bezsenność, ale długoterminowo nie widzę terapii tym lekiem w żadnym przypadku, jeśli człowiek ma żreć syf i tyć. Bo żarcie syfu, już nawet pomijając apekt wagi, to proszenie się o inne problemy zdrowotne, które mogą prowadzić do depresji, błędne koło :lol:

Powtórzę się, za cenę dobrego samopoczucia jestem w stanie zaakceptować wiele. Wzrost wagi, poza efektem kosmetycznym nie jest dla mnie znaczący. Obecnie ważę 86 kg przy wzroście 186 cm. Przed braniem mirtazapiny ważyłem 74 kg i miałem 15% BF. Problemów zdrowotnych w związku z braniem leków nie posiadam, oczywiście poza psychicznymi.

absolulu napisał(a): Grabarz666, widziałem że wklejałeś że długoterminowo waga niby osiąga wejściowy poziom, ale jakoś ciężko mi w to uwierzyć, może za wyjątkiem osób które postanowiły zostać ironmanem albo pudzianem. Coś mi się wydaje że w warunkach klinicznych (szpital itp.) badania mogłyby coś takiego wykazać ale w realnym życiu - zapomnij.

Treningiem siłowym param się od 15 lat, chociaż nie zawsze regularnie (min. studia). Przed braniem mirtazapiny, tak jak napisałem powyżej, miałem 15% BF i widoczną "kratkę" na brzuchu. Obecnie kratka jest mało widoczna, aczkolwiek nie mam "piwnego bebzona". Poprawiły się również obwody ramion i nóg, i nie mam tutaj na myśli tylko tkanki tłuszczowej. Znacząco wzrosła siła używanych ciężarów.
Mój błąd dietetyczny związany z przyjmowaniem mirtazapiny polegał na "obżeraniu się"na noc, 1,5 h po przyjęciu tabletki, stąd zbędne kilogramy. Obecnie jestem na diecie wysokobiałkowej, niskowęglowodanowej, spożywam ok 2200 kcal. Trenuję 4-5 dni w tygodniu (trening siłowy). Zgubiłem obecnie ok. 4 kg, z tym, że należy pamiętać, że przybywa mi również masa mięśniowa, więc waga nie będzie ubywać proporcjonalnie do spalanego tłuszczu.
Oczywiście nie jest mi łatwo powstrzymać wieczornego jedzenia, czasami pozwalam sobie na czipsy i/lub energetyka, nie mniej jednak rygor udaje mi się utrzymać.
Reasumując: jak się chce to można. Skoro się chce i można, to znaczy, że samopoczucie psychiczne jest dobre.

przez ladywind 06 maja 2016, 21:31
Przy wzroście 186 cm 86kg to waga idealna. Nie możesz narzekać na nadwage ;)
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Lord Kapucyn 06 maja 2016, 21:39
ladywind napisał(a):Przy wzroście 186 cm 86kg to waga idealna. Nie możesz narzekać na nadwage ;)

Niepowiedziane. Wszystko zależy od %BF. Można przy takim wzroście mieć 100kg i sylwetkę typowo kulturystyczną albo atletyczną, a równie dobrze można mieć bebzol dyrektorski i wyglądać jak tucznik. Tkanka mięśniowa poprzez różnice w gęstości przy tej samej wadze/masie zajmuje dwukrotnie mniejszą objętość niż tkanka tłuszczowa.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Grabarz666 06 maja 2016, 21:39
ladywind napisał(a):Przy wzroście 186 cm 86kg to waga idealna. Nie możesz narzekać na nadwage ;)

Według BMI jest w górnej normie. Z tym, że BMI to nie jest dobry wskaźnik, bo Ronnie Coleman wg BMI miał (będąc w sezonie startowym) ogromną otyłość, przy BF rzędu 10-5 % (poprawcie jeśli pomyliłem się co do tej wartości).
Fakt, narzekać nie mogę, ale to wymaga pewnych wyrzeczeń i systematyczności :)

przez Lord Kapucyn 06 maja 2016, 21:41
BMI jest zawodny, a już zwłaszcza w przypadku dzieci, kobiet w ciąży, kulturystów i sportowców. :mrgreen: BMI może wskazać, że jakiś młody Bóg jest osobą skrajnie otyłą, a to się rozmija z rzeczywistością, tak jak nadmieniłeś o Ronie.

Moderator/ R2 - D2

przez Zielona87 06 maja 2016, 21:44
Hej, nie wnikajcie jak to możliwe ale pomyliło mi się i wzięłam 60 mg paro zamiast 40. Coś się może stać? Muszę jeszcze wziąć 300 promazyny i zolpidem pewnie.

przez ladywind 06 maja 2016, 21:48
Hmm co by nie powiedzieć mnie się chce znowu żreć i żadne wyrzeczenia tu nie pomagają! :bezradny:

przez Lord Kapucyn 06 maja 2016, 21:48
Zielona87 napisał(a):Hej, nie wnikajcie jak to możliwe ale pomyliło mi się i wzięłam 60 mg paro zamiast 40. Coś się może stać? Muszę jeszcze wziąć 300 promazyny i zolpidem pewnie.

Pewnie nikt nie przeprowadzał takich badań ale gdybym miał zgadywać to przy jednorazowym, przypadkowym spożyciu 60mg(co wciąż jest dawką terapeutyczną paroksetyny/ maksymalną) zamiast 40mg paroksetyny prawdopodobieństwo, że coś złego może się stać wynosi tyle co prawdopodobieństwo trafienia 6tki w Lotto czyli 0,0000072%. :P

Moderator/ R2 - D2

przez Vengence 06 maja 2016, 21:50
Zielona87 napisał(a):Hej, nie wnikajcie jak to możliwe ale pomyliło mi się i wzięłam 60 mg paro zamiast 40. Coś się może stać? Muszę jeszcze wziąć 300 promazyny i zolpidem pewnie.
A co ma się stać, nic się nie stanie!, pewnie włączy się senność, albo zamułka konkretna no i tyle.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Grabarz666 06 maja 2016, 22:02
Zapomniałem dodać, że używam suplementacji w postaci kreatyny (z tauryną), BCAA (glutamina + leucyna, walina, izoleucyna) oraz Żeń-Szenia (Panax ginseng C.A. Meyer; 20 mg ginsenozydów na dobę), co na pewno ma wpływ, jak mniemam pozytywny, na moją chorobę.

Sortuj wg