PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez slawas 05 maja 2016, 18:54
Ja na miansarynie przytylem 10 kg w miesiac,ale ja trenowalem sporty silowe,i zawsze bylem przy kosci,takze mi to nie przeszkadza,po miesiacu waga stanela w miejscu,a biore juz mianse pol roku

przez Lord Kapucyn 05 maja 2016, 20:52
Wafel Grzesiek i szklanka Coli? Ekhm. Po 60mg mianseryny to ja potrafiłem na przełomie wieczoru/nocy zjeść dwa kebaby, dwie duże paczki chipsów, wypić 2l coli/pepsi, do tego całe pudełko ptasiego mleczka, dwie zupki chińskie(z ręką na sercu, niech mi latający potwór spaghetti świadkiem) i za pół godziny być znowu głodnym. NaSSA nie są dla mnie. NaSSa nie są dla ludzi grasujących po nocy. NaSSa nie są dla ludzi którzy już na "trzeźwo" borykają się z hiperfagią/atypowością depresji/zaburzeniami hormonalnymi. Ale ogólnie NaSSa to dobre leki.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez absolulu 05 maja 2016, 21:08
+1 Też miałem niesamowity apetyt na mirtazapinie i też w zasadzie mógłbym jeść w nieskończoność przed zaśnięciem jw. Czasami ten efekt utrzymywał się jeszcze parę h następnego dnia i miałem ochotę na najprostsze cukry, a UWAGA ogólnie nie przepadam za słodyczami.
Prawdopodobnie gdyby nie to kontynuowałbym kuracje mirtazapiną, no ale u mnie jeszcze dochodziło niesamowite otępienie z rana, które nie przechodziło z czasem. Może to i dobre leki, ale dla niektórych ich sajdy są dyskwalifikujące. No bo ja nie widzę racjonalnego wytłumaczenia borykania się z wilczym apetytem przed snem i jedzeniem jakichś śmieci i ogólną tendencją do takiego żarcia w obliczu depresji, gdzie:

a) zdrowy sen to podstawa, a jak mówić o zdrowym śnie jeżeli wpierdala się przed snem i to jakieś podręczne śmieci- tu pewnie zaraz ktoś napisze żeby się powstrzymać. Ja nie jestem typem łasucha, jestem generalnie szczupły, a nie mogłem się powstrzymać.

b) Dobra i zbilansowana dieta to też klucz w dobrym samopoczuciu/leczeniu depresji a na śmieciach postNaSSowych trzeba być dalajlamą żeby trzymać sensowną dietę.

c) apetyt ten jest indukowany sztucznie i nie ma nic wspólnego z potrzebami energetycznymi organizmu = ciężko mówić tu o jakiejś równowadze i zdrowym duchu w zdrowym ciele 8) itp.itd.
Odstąpię leki (WWa) - priv. Uprzedzam pytania - żadnych benzo.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zielona87 05 maja 2016, 21:10
Lord Kapucyn napisał(a):Wafel Grzesiek i szklanka Coli? Ekhm. Po 60mg mianseryny to ja potrafiłem na przełomie wieczoru/nocy zjeść dwa kebaby, dwie duże paczki chipsów, wypić 2l coli/pepsi, do tego całe pudełko ptasiego mleczka, dwie zupki chińskie(z ręką na sercu, niech mi latający potwór spaghetti świadkiem) i za pół godziny być znowu głodnym. NaSSA nie są dla mnie. NaSSa nie są dla ludzi grasujących po nocy. NaSSa nie są dla ludzi którzy już na "trzeźwo" borykają się z hiperfagią/atypowością depresji/zaburzeniami hormonalnymi. Ale ogólnie NaSSa to dobre leki.

Oooo to tak jak ja;) wyjadalam nutelle ze słoika i zagryzalam chipsami. Popijalam pizzę kakao i zjadalam cała paczkę merci;) no i efekty dalej widać. Napady obzarstwa mam ciągle. A potem nie jesm pół dnia z poczucia winy, aż robię się tak głodna ze znowu rzucam się na batony. Fatalnie.

przez Ashton 05 maja 2016, 21:14
Dlatego ja się cieszę, że do NaSSa łykam Fluoksetyne która jest stosowana pomocniczo w otyłości, napadach objadania się (BED), bulimi.

przez Vengence 05 maja 2016, 21:18
Zielona87 napisał(a):
Lord Kapucyn napisał(a):Wafel Grzesiek i szklanka Coli? Ekhm. Po 60mg mianseryny to ja potrafiłem na przełomie wieczoru/nocy zjeść dwa kebaby, dwie duże paczki chipsów, wypić 2l coli/pepsi, do tego całe pudełko ptasiego mleczka, dwie zupki chińskie(z ręką na sercu, niech mi latający potwór spaghetti świadkiem) i za pół godziny być znowu głodnym. NaSSA nie są dla mnie. NaSSa nie są dla ludzi grasujących po nocy. NaSSa nie są dla ludzi którzy już na "trzeźwo" borykają się z hiperfagią/atypowością depresji/zaburzeniami hormonalnymi. Ale ogólnie NaSSa to dobre leki.

Oooo to tak jak ja;) wyjadalam nutelle ze słoika i zagryzalam chipsami. Popijalam pizzę kakao i zjadalam cała paczkę merci;) no i efekty dalej widać. Napady obzarstwa mam ciągle. A potem nie jesm pół dnia z poczucia winy, aż robię się tak głodna ze znowu rzucam się na batony. Fatalnie.
Nutelle to ja wyjadałem nawet bez NaSSa, ale fakt na mircie/miansie to głód był cały czas i to właśnie na cukry głównie, ogólnie ciągły głód, tragedia.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Zielona87 05 maja 2016, 21:34
No tylko że ja już nie biorę mianseryny a obzeram się dalej. Totalnie tego nie umiem opanować.

przez Grabarz666 05 maja 2016, 21:38
absolulu, pójdźmy w inną stronę, depresja to problemy ze snem i brak apetytu, co w takim przypadku bardziej się nadaje, jak nie NaSSA?
Uwierz, da się to opanować.Mi się udało i nie żałuję żadnego dnia spędzonego na mirtazapinie, bo cóż możesz więcej oczekiwać od życia będąc w chorobie jak nie remisji (prawie za wszelką cenę :D ).
Teraz pytanie do Was, jaka jest alternatywa dla NaSSA w przypadku ciężkiego epizodu depresyjnego jak nie SSRI/SNR... (TCA i MAOI nie liczę ze wzgl. na skutki uboczne)?

przez Zielona87 05 maja 2016, 23:05
Grabarz666 napisał(a):absolulu, pójdźmy w inną stronę, depresja to problemy ze snem i brak apetytu, co w takim przypadku bardziej się nadaje, jak nie NaSSA?
Uwierz, da się to opanować.Mi się udało i nie żałuję żadnego dnia spędzonego na mirtazapinie, bo cóż możesz więcej oczekiwać od życia będąc w chorobie jak nie remisji (prawie za wszelką cenę :D ).
Teraz pytanie do Was, jaka jest alternatywa dla NaSSA w przypadku ciężkiego epizodu depresyjnego jak nie SSRI/SNR... (TCA i MAOI nie liczę ze wzgl. na skutki uboczne)?

Przy braku apetytu to moze byc super lek, ale dla osoby ktora cale zycie walczy o zgrabna sylwetke i ma tendencje do podjadania to jest koszmar. Powoduje mniej wiecej tyle ze czlowiek sie obzera, ma poczucie wstydu i beznadziei, nie moze na siebie patrzec i je dalej. A na sen i tak mi nie pomoglo. Ale jezeli dla Ciebie jest dobry i czujesz sie w porzadku to super:)

przez ladywind 05 maja 2016, 23:18

No dokładnie! Po przyjsciu do domu i zjedzeniu obiadu, gdzie normalnie nie przepadam za duzą ilością ziemniaków, zezarłam wszystkie. Poźniej wchłonęłam dwie kanapki, jabłko i za chwile poprawiłam ciastkami z czekoladą. Jak tak dalej pojdzie, to szybko urosne o dwa rozmiary i ciuchy jakie mam w szafie bedą tylko wspomnieniem.
We wtorek ide do lekarza i mam w planie zaproponowac mu olanzapine. Nie ukrywam,że to dobry lek, bo coś czuje, że drgnęło w mojej depresji, jednak obżarstwo skutecznie dyskwalifikuje mirte, bynajmniej u mnie. Zwłaszcza, że jestem głodna w ciagu dnia

przez Lord Kapucyn 05 maja 2016, 23:20
Pójdźmy w inną stronę :P , depresja atypowa i niektóre postacie spektrum ChAD to problemy ze snem- ale z zupełnie innej beczki- hipersomnia/ nadmierna ospałość w ciągu doby i hiperfagia/ nadmierny apetyt, co w takim przypadku bardziej się NIE nadaje, jak nie NaSSa? Tak jak słusznie zauważono w paru opracowaniach dana właściwość leku/ substancji farmakologicznej może być zarówno skutkiem ubocznym/działaniem niepożądanym jak i może być benefitem/działaniem pożądanym- w zależności od okoliczności i perspektywy obserwatora. Podobnie- inaczej sprawa będzie wyglądać, gdy miansę/mirtę podamy anorektykowi ze współistniejącą depresją, a inaczej gdy podamy je bulimikowi/kompulsywnemu żarłokowi ze współistniejącą depresją. Podobnie opóźnienie ejakulacji przez SSRI może być istotną wadą, a równie dobrze może być zaletą w przypadku "szybkich strzelców"- siódmy SSRI (dapoksetyna- rzadziej wspominana na forum ze względu na nietypowe wskazanie) o krótkim t1/2 został zarejestrowany właśnie stricte do tego celu.

Moderator/ R2 - D2

przez ladywind 05 maja 2016, 23:21
Zielona87 napisał(a):No tylko że ja już nie biorę mianseryny a obzeram się dalej. Totalnie tego nie umiem opanować.

To może faktycznie przejdz na fluo skoro stosują ją przy napadach głodu

przez Lord Kapucyn 05 maja 2016, 23:21
ladywind napisał(a):We wtorek ide do lekarza i mam w planie zaproponowac mu olanzapine.

Po olanzapinie być może nieco mniej się tyje niż po miansie/mircie, nie wiem, nie weryfikowałem tego nigdy, ale i tak jeden grzyb- jest to jeden z bardziej "tucznych" neuroleptyków.

-- 5 maja 2016, o 23:25 --

Faktem jest, że fluoksetyna w tej dawce 60mg ma jedynie pomocnicze zastosowanie przy bulimii/kompulsywnym objadaniu się, mimo że ma takie wskazanie. Nie jest to cudowna pigułka, która zniweluje nam głód. Temu służą leki anoreksjogenne, a większość z nich jest typowymi psychostymulantami. W USA w leczeniu otyłości/ kompulsywnego objadania się stosuje się metamfetaminę(Desoxyn). Jest też połączenie fenterminy(stymulant) z topiramatem(lek przeciwpadaczkowy powodujący utratę masy ciała). Wyszedł też lek przeciwdepresyjny Symbyax- stanowiący połączenie fluoksetyny z olanzapiną, gdzie olanzapina ma augmentować skuteczność p/depresyjną fluoksetyny, a fluoksetyna ma "zbijać" obżarstwo po olanzapinie.

Moderator/ R2 - D2

przez ladywind 05 maja 2016, 23:28
Więc kompulsywnemu żarłokowi czy ogólnie osobie z OCD Nassa nie posłużą na dłuższą mete i z niektórych zrobia tylko mega kulkę

Wiec jeśli nie olanzapina, to co innego mozna dołozyć do SSRI aby wzmocnic działanie na depresję? :P

Sortuj wg