PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Zielona87 04 maja 2016, 22:09
Vengence napisał(a):Zielona87, Ja na początku też dobrze czułem się po paroksetynie, ale z biegiem czasu po jakiś 5-6 miesiącach było coraz gorzej, zmuła, apatia, anhedonia, nie chcę mi się już nawet pisać o ssri, szkoda nerwów. :P

No to mnie zmartwiles, A już myślałam że na mnie po prostu dobrze działa... ze wreszcie coś chociaż troszkę podzialalo.

przez rabbithearted 04 maja 2016, 22:28
Dwa miesiące na paro. Jest okej! Ale zobaczymy co będzie, jak się zacznie nerwowy okres (sesja).

przez slawas 04 maja 2016, 22:32
Ja biore paro 4 miesiac i na razie sobie chwale,mam nawe niezly nastruj,i potrafie sie cieszyc z roznych rzeczy,a biore w dawce 30mg,do tego mianseyna,i sulpiryd

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 04 maja 2016, 22:38
Odkąd biorę 30mg mirty a nie jak do tej pory 15mg czuję że depresja się zmniejsza i anhedonia, a przecież miałam ja tak mocno nasilona. Myślę że to dobry znak . Szkoda ze ocd nie chce tak szybko przejść ale nie narzekam bo lepszy rydz niż nic

-- 04 maja 2016, 21:49 --

Vengence napisał(a):
Aga12345 napisał(a):
lew napisał(a):Miał ktoś po paro tak, że nie potrafił ustalić skąd pochodzi dźwięk np. coś spada a ty nie potrafisz zlokalizować gdzie co i jak?

Ja w ogóle mam po paro wrażenie spowolnionej reakcji na jakiekolwiek bodźce zewnętrzne, tak jakby wszystko musiało przebić się przez jakiś mur w głowie, bardzo możliwe że u siebie zauważyłeś to na przykładzie dźwięku...
Ta tak to jest, ssri w tym paro spłaszcza bardzo uczucia i odczucia, w dużej mierze na tym opiera się działanie przeciwdepresyjne.

Spłaszcza to fakt, bo sama doświadczyłam przy zwiększaniu dawki. Jakbym była robotem, maszyną bez uczuć i emocji.
Ale dobra wiadomość jest taka że przez zwiększenie mirty do 30mg zaczynam odzyskiwać emocje, przez synergizm dużej dawki paro z 30 mirty. A tak to bym sobie mogła brać 15 i dalej tkwilabym w czarnej d........

przez Zielona87 04 maja 2016, 22:52
ladywind napisał(a):
Spłaszcza to fakt, bo sama doświadczyłam przy zwiększaniu dawki. Jakbym była robotem, maszyną bez uczuć i emocji.
Ale dobra wiadomość jest taka że przez zwiększenie mirty do 30mg zaczynam odzyskiwać emocje, przez synergizm dużej dawki paro z 30 mirty. A tak to bym sobie mogła brać 15 i dalej tkwilabym w czarnej d........

A czy mitra nie powoduje tycia? Po tym jak wygladam po mianserynie do kazdego leku podchodze jak do jeża;)

przez Grabarz666 04 maja 2016, 23:28
ladywind napisał(a):Ale dobra wiadomość jest taka że przez zwiększenie mirty do 30mg zaczynam odzyskiwać emocje, przez synergizm dużej dawki paro z 30 mirty. A tak to bym sobie mogła brać 15 i dalej tkwilabym w czarnej d........

Za to właśnie cenię NaSSA.
Minus to niespokojne nogi 1h po przyjęci tabletki i duża nerwowość (no oj po prostu wszystko mnie wku.wia :P ).

przez Ashton 05 maja 2016, 06:40
U mnie też lepiej po podwyższeniu NaSSa z 30mg do 60 mg Miansaryny co odpowiada 30mg Mirtazapiny.
Razem z fluoksetyną i sulpirydem zachodzi dobry synergizm.

-- 05 maja 2016, 07:14 --

Dodam że 30mg działało lepiej na sen niż 60mg.
Wenlafeksyna 75mg
Mirtazapina 30mg

przez cranberrries 05 maja 2016, 10:19
hej, czy ktoś miałby chęć porozmawiać na gg?
Jeśli tak to proszę podajcie swoj nr na PRIV.
Zauważyłem, że tutaj niektórzy mają dużo większe doświadczenie w temacie niż niejeden lekarz :smile:

co odstawienia paro - myślę, że dam radę, jeśli zrobię to stopniowo. Po 3 miesiącach na pełnej dawce (20 mg), potem 3 tyg na 10 mg i spróbuję dawać sobie radę bez. Co do psychoterapii - jest bardzo droga, a obecnie nie mam zbyt dużo kasy, a na NFZ trzeba czekać nawet i rok.

Najbardziej obecnie mnie wkurza tylko ta "otępiała" głowa. Reszta jest w miarę ok. Nawet serce mi się dzisiaj uspokoiło jak rano się obudziłem, co wcześniej było nie do pomyślenia. Co do pamięci - to nie jest źle, nawet zaczynam się powoli uczyć.
Im dłużej śpię (dzisiaj nawet ponad 7 godzin :mrgreen: ), tym jest chyba lepiej. Chociaż koncentracja jeszcze nie jest na odpowiednim poziomie, ale mam wrażenie, że jest coraz lepiej. Poza tym, słyszałem, że łatwiej jest odstawić lek po 3 miesiącach niż np. po roku, więc chyba jednak postaram się w lipcu powolutku schodzić z paro.

przez Ashton 05 maja 2016, 10:38
Kto Ci karze odstawić po 3 miesiącach?
Wenlafeksyna 75mg
Mirtazapina 30mg

przez cranberrries 05 maja 2016, 13:10
Nikt, tak zasugerował mi lekarz.
Poza tym, lipiec to idealny miesiąc - mam dużo wolnego, a pogoda sprzyja do wychodzenia i wygrzewania się na Słońcu.

przez ladywind 05 maja 2016, 15:11
Ashton napisał(a):U mnie też lepiej po podwyższeniu NaSSa z 30mg do 60 mg Miansaryny co odpowiada 30mg Mirtazapiny.

Nie masz wiekszego apetytu na 60mg mirty? Czy to obżarstwo mija z czasem? :pirate:

przez Ashton 05 maja 2016, 15:58
ladywind napisał(a):
Ashton napisał(a):U mnie też lepiej po podwyższeniu NaSSa z 30mg do 60 mg Miansaryny co odpowiada 30mg Mirtazapiny.

Nie masz wiekszego apetytu na 60mg mirty? Czy to obżarstwo mija z czasem? :pirate:

Biorę 60mg Mianseryny czyli odpowiednik 30mg Mirtazapiny. Ogólnie zabiłbym za tabliczkę czekolady. Niesamowita pokusa na słodycze. Dziś o 3 w nocy obudziłem się i zjadłem wafla Grześka i wypiłem szklankę coli. Ogólnie trzeba się pilnować z miską aby nie przytyć.
Nie wiem co by było gdybym brał tylko NaSSa, bo biorę też Fluoksetyne która jest stosowana w bulimi i żarłocznosci i pewnie mi po części hamuje apetyt.

przez Grabarz666 05 maja 2016, 16:32
ladywind napisał(a):Czy to obżarstwo mija z czasem? :pirate:

Mija, po kilkumiesięcznej kuracji apetyt trochę się zmniejsza po 1h od zażycia tabletki, przynajmniej u mnie.

Ashton napisał(a):Razem z fluoksetyną i sulpirydem zachodzi dobry synergizm.

W kastracji 8) :D

Ashton napisał(a):Niesamowita pokusa na słodycze... Ogólnie trzeba się pilnować z miską aby nie przytyć.

Oj tak. To całe tycie po NaSSA jest głownie przez to, że brane przed snem powodują ogromną chęć jedzenia (szczególnie słodkiego i tłustego - czipsy), a wiadomo jak działa obżeranie się przed snem... W dzień nie jest to problematyczne.
Poniższy obrazek przedstawia tycie po antydepresantach w krótkoterminowych i długoterminowych kuracjach:
Obrazek

przez ladywind 05 maja 2016, 16:55
Grabarz666 napisał(a):[
Ashton napisał(a):Niesamowita pokusa na słodycze... Ogólnie trzeba się pilnować z miską aby nie przytyć.

Oj tak. To całe tycie po NaSSA jest głownie przez to, że brane przed snem powodują ogromną chęć jedzenia (szczególnie słodkiego i tłustego - czipsy), a wiadomo jak działa obżeranie się przed snem... W dzień nie jest to problematyczne.
Poniższy obrazek przedstawia tycie po antydepresantach w krótkoterminowych i długoterminowych kuracjach

W dzień nie jest to problematyczne?? No to ja zjadłam z rana kilka ciastek, potem ciasto a pożniej kupiłam sobie loda :time: A mirte biorę tylko na noc :great:

-- 05 maja 2016, 15:57 --

To dobrze że w nocy się nie budzę, bo bym szperała po komodach w poszukiwaniu słodyczy
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Sortuj wg