PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez MarioW 04 maja 2016, 13:08
cranberrries, 3 miesiące to za krótko, wszystkie objawy wrócą szybciej niż myślisz. A jeśli twój stan nie był katastrofalny to imo najlepsza dla ciebie byłaby terapia. Leki wygaszają objawy, ale to terapia pozwala uczynić realny postęp w chorobie.

przez lew 04 maja 2016, 17:58
Miał ktoś po paro tak, że nie potrafił ustalić skąd pochodzi dźwięk np. coś spada a ty nie potrafisz zlokalizować gdzie co i jak?
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

przez Aga12345 04 maja 2016, 18:24
lew napisał(a):Miał ktoś po paro tak, że nie potrafił ustalić skąd pochodzi dźwięk np. coś spada a ty nie potrafisz zlokalizować gdzie co i jak?

Ja w ogóle mam po paro wrażenie spowolnionej reakcji na jakiekolwiek bodźce zewnętrzne, tak jakby wszystko musiało przebić się przez jakiś mur w głowie, bardzo możliwe że u siebie zauważyłeś to na przykładzie dźwięku...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 04 maja 2016, 18:33
Aga12345 napisał(a):
lew napisał(a):Miał ktoś po paro tak, że nie potrafił ustalić skąd pochodzi dźwięk np. coś spada a ty nie potrafisz zlokalizować gdzie co i jak?

Ja w ogóle mam po paro wrażenie spowolnionej reakcji na jakiekolwiek bodźce zewnętrzne, tak jakby wszystko musiało przebić się przez jakiś mur w głowie, bardzo możliwe że u siebie zauważyłeś to na przykładzie dźwięku...
Ta tak to jest, ssri w tym paro spłaszcza bardzo uczucia i odczucia, w dużej mierze na tym opiera się działanie przeciwdepresyjne.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Aga12345 04 maja 2016, 18:46
Tissi, może rzeczywiście powinnaś skonsultować się jeszcze z jednym lekarzem, jeśli czujesz że nie do końca zostałaś zdiagnozowana. Każdy lekarz ma swój ulubiony zestaw leków, który przepisuje bo sprawdził mu się na jakiejś grupie osób. A może w ogóle nie potrzebujesz na razie tego typu leków tylko sama psychoterapia mogłaby pomóc, z tego co piszesz w miarę normalnie funkcjonujesz. Niestety wszystkie te leki mają skutki uboczne i to nieprawda że u wszystkich tylko na początku kilka lub kilkanaście dni, ja zaczynam 4 tydzień i nie mijają - w brzuchu - rewolucja trwa, w głowie - rewolucja trwa a nawet się nasila: pieczenie, rozpieranie głowy, uszu, szumy, zawroty, serce - rewolucja trwa: ciągle wysokie ciśnienie po leku i do tego doszło coś czego na początku stosowania nie było czyli potworne zamulenie i derealizacja ( wszystko widzę jak przez mgłę). To już mój 3 lek z grupy SSRI, w przypadku poprzednich nie dotrwałam nawet do takiego czasu, już wcześniej dawały popalić i to solidnie np. nagłe omdlenia i lekarz odstawiał.

przez Grabarz666 04 maja 2016, 20:49
Vengence napisał(a):Ta tak to jest, ssri w tym paro spłaszcza bardzo uczucia i odczucia, w dużej mierze na tym opiera się działanie przeciwdepresyjne.

Powiedziałbym, że głównie przeciwlękowe.

przez Lord Kapucyn 04 maja 2016, 20:56
Grabarz666 napisał(a):
Vengence napisał(a):Ta tak to jest, ssri w tym paro spłaszcza bardzo uczucia i odczucia, w dużej mierze na tym opiera się działanie przeciwdepresyjne.

To samo miałem napisać, ale mi wywaliło karty w przeglądarce. :P
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Vengence 04 maja 2016, 21:01
Grabarz666 napisał(a):

Grabarz666 napisał(a):

To przeciwdepresyjne to bardziej miała być ironia, w sumie mogłem zrobić tak "przeciwdepresyjne" :pirate: , choć właśnie dzięki temu przymuleniu człowiek nie ma nawet siły się powiesić, więc jest to jakieś tam
działanie przeciwdepresyjne. :o
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Lord Kapucyn 04 maja 2016, 21:09
U mnie parę dni temu wash-out po fluoksetynie(chyba jeszcze nie skończony) zbiegł się z rzucaniem palenia i tymczasowym detoksem od kofeiny. Mimo tego, że biorę inne wspomagacze, nie borykałem się nigdy z typowymi zaburzeniami lękowymi (z wyjątkiem objawów SAD, no i chyba, że NN/OCD uznać za zaburzenie lękowe), a mój poziom lęku nie jest zazwyczaj zbyt wysoki to dosłownie przez jeden dzień włączyły mi się tak ekstremalne lęki, że mała głowa. I to jeszcze podszyte jakimś takim paranoicznym, surrealistycznym płaszczykiem. Poszedłem wieczorem na spacer i zahaczyłem o lokalny sklep. Przerażało mnie wszystko to na co wcześniej w ogóle nie zwracałem uwagi, począwszy od drzew, kubłów na śmieci, dzieci na orliku, watahy psów osiedlowych, ekspedientki i jakieś takie myśli mi się kołatały po głowie- "ale to miasto jest przehuj straszne o.O" albo "o kur.wa, ten kot na słupie łączy się z kocim statkiem-matką planując inwazję na naszą planetę" czy "o matko, a co jak zaraz Putin yebnie atak nuklearny z silosów i trzeba będzie uciekać do garażu?". A tak naprawdę to spokojna, senna dzielnica, niemalże na prowincji. No ale wróciłem do domu, odpaliłem alprę i przeszło jak ręką odjął. :D

Moderator/ R2 - D2

przez Vengence 04 maja 2016, 21:13
Lord Kapucyn, Niezle, hehe. :P

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Grabarz666 04 maja 2016, 21:28
Vengence napisał(a):To przeciwdepresyjne to bardziej miała być ironia, w sumie mogłem zrobić tak "przeciwdepresyjne" :pirate: , choć właśnie dzięki temu przymuleniu człowiek nie ma nawet siły się powiesić, więc jest to jakieś tam
działanie przeciwdepresyjne. :o

Trudno jednoznacznie stwierdzić czy działanie p/lękowe jest efektem działania p/depresyjnego czy odwrotnie 8)
W każdym razie z autopsji mogę powiedzieć, że przy dawce 20 mg escytalopramu odczuwałem anhedonię i byłem mocno "zobojętniony" (jeśli to słowo jest w ogóle odpowiednie) i uspokojony (uspokojenie trochę innego typu niż 2h po przyjęciu mirtazapiny czy trazodonu wskutek blokady rec. 5-HT2A i/ lub alfa-1 i/lub H1), ale nastrój wcale nie był lepszy niż na 30 mg mirtazapiny. Myślę, że prawie każdy kto brał SSRI w maksymalnych dawkach wie o co mi chodzi. Dlatego to zobojętnienie i "uspokojenie" po SSRI interpretuję bardziej jako przeciwlękowe niż przeciwdepresyjne.

przez Zielona87 04 maja 2016, 21:35
Piszecie tutaj o ahedonii po paro. Ja mam właśnie odwrotnie, cokolwiek mnie zaczęło cieszyć. A już zapomniałam jakie to uczucie. Ale faktycznie jestem jakby wyprana z emocji i odczuwania. Jakby trochę obok mojego życia. I nagle patrzę do lustra i z panika uswiadamiam sobie ze to moje odbicie.
Już mi się wydawało że paro przytlumilo mi lęki ale w nocy dostałam takiego koszmarnego uczucia ze myślałam ze umrę. Serio aż tak nigdy nie miałam. Zjadłam Wii xannaxu i przeszło.
Nerwica lękowa

promazyna 200 mg
parogen 40mg
zolpidem 10-30mg
xannax doraźnie

przez Vengence 04 maja 2016, 21:39
Zielona87, Ja na początku też dobrze czułem się po paroksetynie, ale z biegiem czasu po jakiś 5-6 miesiącach było coraz gorzej, zmuła, apatia, anhedonia, nie chcę mi się już nawet pisać o ssri, szkoda nerwów. :P

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Lord Kapucyn 04 maja 2016, 21:48
No cóż, mnóstwo osób po SSRI uskarża się na apatię, anhedonię czy właśnie uczucie "zobojętnienia", nadmiernego "uspokojenia", "spłycenia emocjonalnego", "stępienia afektu" itp. (szczególnie przy stosowaniu maksymalnych dawek). Uzyskało to nawet swoją fachową nazwę: SSRI-Induced Indifference lub SSRI-Induced Apathy Syndrome, a na forach zagranicznych kolokwialnie- SSRI-induced zombie feeling. Co prawda cały fenomon opiera się głównie na doniesieniach od samych pacjentów i case reportach, ale parę publikacji naukowych czy artykułów prasowych również poczyniono na ten temat:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2989833/
http://neuro.psychiatryonline.org/doi/a ... 3.1.jnpe19
http://bjp.rcpsych.org/content/195/3/211
http://www.huffingtonpost.com/dr-peter- ... 77185.html

Ogólnie polecam przeszukać google w sekcji "Artykuły naukowe" dla hasła "ssri induced indifference".

Z kolei fora takie jak longecity, socialanxietysupport, drugs-forum czy crazyboards pomogą zapoznać się z problematyką zagadnienia z tej drugiej, nienaukowej perspektywy, ale bez spiskowej teorii dziejów i paranoicznych wstawek (przeważnie).

Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg