PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
259
70%

Nie
63
17%

Zaszkodziła
47
13%

Liczba głosów : 369

przez Grabarz666 04 maja 2016, 21:28
Vengence napisał(a):To przeciwdepresyjne to bardziej miała być ironia, w sumie mogłem zrobić tak "przeciwdepresyjne" :pirate: , choć właśnie dzięki temu przymuleniu człowiek nie ma nawet siły się powiesić, więc jest to jakieś tam
działanie przeciwdepresyjne. :o

Trudno jednoznacznie stwierdzić czy działanie p/lękowe jest efektem działania p/depresyjnego czy odwrotnie 8)
W każdym razie z autopsji mogę powiedzieć, że przy dawce 20 mg escytalopramu odczuwałem anhedonię i byłem mocno "zobojętniony" (jeśli to słowo jest w ogóle odpowiednie) i uspokojony (uspokojenie trochę innego typu niż 2h po przyjęciu mirtazapiny czy trazodonu wskutek blokady rec. 5-HT2A i/ lub alfa-1 i/lub H1), ale nastrój wcale nie był lepszy niż na 30 mg mirtazapiny. Myślę, że prawie każdy kto brał SSRI w maksymalnych dawkach wie o co mi chodzi. Dlatego to zobojętnienie i "uspokojenie" po SSRI interpretuję bardziej jako przeciwlękowe niż przeciwdepresyjne.

przez Zielona87 04 maja 2016, 21:35
Piszecie tutaj o ahedonii po paro. Ja mam właśnie odwrotnie, cokolwiek mnie zaczęło cieszyć. A już zapomniałam jakie to uczucie. Ale faktycznie jestem jakby wyprana z emocji i odczuwania. Jakby trochę obok mojego życia. I nagle patrzę do lustra i z panika uswiadamiam sobie ze to moje odbicie.
Już mi się wydawało że paro przytlumilo mi lęki ale w nocy dostałam takiego koszmarnego uczucia ze myślałam ze umrę. Serio aż tak nigdy nie miałam. Zjadłam Wii xannaxu i przeszło.
Nerwica lękowa

promazyna 200 mg
parogen 40mg
zolpidem 10-30mg
xannax doraźnie

przez Vengence 04 maja 2016, 21:39
Zielona87, Ja na początku też dobrze czułem się po paroksetynie, ale z biegiem czasu po jakiś 5-6 miesiącach było coraz gorzej, zmuła, apatia, anhedonia, nie chcę mi się już nawet pisać o ssri, szkoda nerwów. :P
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 04 maja 2016, 21:48
No cóż, mnóstwo osób po SSRI uskarża się na apatię, anhedonię czy właśnie uczucie "zobojętnienia", nadmiernego "uspokojenia", "spłycenia emocjonalnego", "stępienia afektu" itp. (szczególnie przy stosowaniu maksymalnych dawek). Uzyskało to nawet swoją fachową nazwę: SSRI-Induced Indifference lub SSRI-Induced Apathy Syndrome, a na forach zagranicznych kolokwialnie- SSRI-induced zombie feeling. Co prawda cały fenomon opiera się głównie na doniesieniach od samych pacjentów i case reportach, ale parę publikacji naukowych czy artykułów prasowych również poczyniono na ten temat:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2989833/
http://neuro.psychiatryonline.org/doi/a ... 3.1.jnpe19
http://bjp.rcpsych.org/content/195/3/211
http://www.huffingtonpost.com/dr-peter- ... 77185.html

Ogólnie polecam przeszukać google w sekcji "Artykuły naukowe" dla hasła "ssri induced indifference".

Z kolei fora takie jak longecity, socialanxietysupport, drugs-forum czy crazyboards pomogą zapoznać się z problematyką zagadnienia z tej drugiej, nienaukowej perspektywy, ale bez spiskowej teorii dziejów i paranoicznych wstawek (przeważnie).
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Zielona87 04 maja 2016, 22:09
Vengence napisał(a):Zielona87, Ja na początku też dobrze czułem się po paroksetynie, ale z biegiem czasu po jakiś 5-6 miesiącach było coraz gorzej, zmuła, apatia, anhedonia, nie chcę mi się już nawet pisać o ssri, szkoda nerwów. :P

No to mnie zmartwiles, A już myślałam że na mnie po prostu dobrze działa... ze wreszcie coś chociaż troszkę podzialalo.

przez rabbithearted 04 maja 2016, 22:28
Dwa miesiące na paro. Jest okej! Ale zobaczymy co będzie, jak się zacznie nerwowy okres (sesja).

przez slawas 04 maja 2016, 22:32
Ja biore paro 4 miesiac i na razie sobie chwale,mam nawe niezly nastruj,i potrafie sie cieszyc z roznych rzeczy,a biore w dawce 30mg,do tego mianseyna,i sulpiryd

przez ladywind 04 maja 2016, 22:38
Odkąd biorę 30mg mirty a nie jak do tej pory 15mg czuję że depresja się zmniejsza i anhedonia, a przecież miałam ja tak mocno nasilona. Myślę że to dobry znak . Szkoda ze ocd nie chce tak szybko przejść ale nie narzekam bo lepszy rydz niż nic

-- 04 maja 2016, 21:49 --

Vengence napisał(a):
Aga12345 napisał(a):
lew napisał(a):Miał ktoś po paro tak, że nie potrafił ustalić skąd pochodzi dźwięk np. coś spada a ty nie potrafisz zlokalizować gdzie co i jak?

Ja w ogóle mam po paro wrażenie spowolnionej reakcji na jakiekolwiek bodźce zewnętrzne, tak jakby wszystko musiało przebić się przez jakiś mur w głowie, bardzo możliwe że u siebie zauważyłeś to na przykładzie dźwięku...
Ta tak to jest, ssri w tym paro spłaszcza bardzo uczucia i odczucia, w dużej mierze na tym opiera się działanie przeciwdepresyjne.

Spłaszcza to fakt, bo sama doświadczyłam przy zwiększaniu dawki. Jakbym była robotem, maszyną bez uczuć i emocji.
Ale dobra wiadomość jest taka że przez zwiększenie mirty do 30mg zaczynam odzyskiwać emocje, przez synergizm dużej dawki paro z 30 mirty. A tak to bym sobie mogła brać 15 i dalej tkwilabym w czarnej d........

przez Zielona87 04 maja 2016, 22:52
ladywind napisał(a):
Spłaszcza to fakt, bo sama doświadczyłam przy zwiększaniu dawki. Jakbym była robotem, maszyną bez uczuć i emocji.
Ale dobra wiadomość jest taka że przez zwiększenie mirty do 30mg zaczynam odzyskiwać emocje, przez synergizm dużej dawki paro z 30 mirty. A tak to bym sobie mogła brać 15 i dalej tkwilabym w czarnej d........

A czy mitra nie powoduje tycia? Po tym jak wygladam po mianserynie do kazdego leku podchodze jak do jeża;)

przez Grabarz666 04 maja 2016, 23:28
ladywind napisał(a):Ale dobra wiadomość jest taka że przez zwiększenie mirty do 30mg zaczynam odzyskiwać emocje, przez synergizm dużej dawki paro z 30 mirty. A tak to bym sobie mogła brać 15 i dalej tkwilabym w czarnej d........

Za to właśnie cenię NaSSA.
Minus to niespokojne nogi 1h po przyjęci tabletki i duża nerwowość (no oj po prostu wszystko mnie wku.wia :P ).

przez Ashton 05 maja 2016, 06:40
U mnie też lepiej po podwyższeniu NaSSa z 30mg do 60 mg Miansaryny co odpowiada 30mg Mirtazapiny.
Razem z fluoksetyną i sulpirydem zachodzi dobry synergizm.

-- 05 maja 2016, 07:14 --

Dodam że 30mg działało lepiej na sen niż 60mg.
Wenlafaksyna 225

przez cranberrries 05 maja 2016, 10:19
hej, czy ktoś miałby chęć porozmawiać na gg?
Jeśli tak to proszę podajcie swoj nr na PRIV.
Zauważyłem, że tutaj niektórzy mają dużo większe doświadczenie w temacie niż niejeden lekarz :smile:

co odstawienia paro - myślę, że dam radę, jeśli zrobię to stopniowo. Po 3 miesiącach na pełnej dawce (20 mg), potem 3 tyg na 10 mg i spróbuję dawać sobie radę bez. Co do psychoterapii - jest bardzo droga, a obecnie nie mam zbyt dużo kasy, a na NFZ trzeba czekać nawet i rok.

Najbardziej obecnie mnie wkurza tylko ta "otępiała" głowa. Reszta jest w miarę ok. Nawet serce mi się dzisiaj uspokoiło jak rano się obudziłem, co wcześniej było nie do pomyślenia. Co do pamięci - to nie jest źle, nawet zaczynam się powoli uczyć.
Im dłużej śpię (dzisiaj nawet ponad 7 godzin :mrgreen: ), tym jest chyba lepiej. Chociaż koncentracja jeszcze nie jest na odpowiednim poziomie, ale mam wrażenie, że jest coraz lepiej. Poza tym, słyszałem, że łatwiej jest odstawić lek po 3 miesiącach niż np. po roku, więc chyba jednak postaram się w lipcu powolutku schodzić z paro.

przez Ashton 05 maja 2016, 10:38
Kto Ci karze odstawić po 3 miesiącach?
Wenlafaksyna 225

przez cranberrries 05 maja 2016, 13:10
Nikt, tak zasugerował mi lekarz.
Poza tym, lipiec to idealny miesiąc - mam dużo wolnego, a pogoda sprzyja do wychodzenia i wygrzewania się na Słońcu.

Sortuj wg