PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
251
70%

Nie
61
17%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 357

przez MarioW 02 maja 2016, 22:39
Spróbować nie zaszkodzi. Ja mam umiarkowane problemy z bezsennością, od tygodnia biorę trittico i pomaga. Zasypiam szybciej, a jak się obudzę w środku nocy to potrafię usnąć jeszcze raz. Czy tobie pomoże? Nie wiadomo, ale tak jak mówiłem, trzeba spróbować. Opakowanie kosztuje 10-12zł.

przez fobik123 03 maja 2016, 10:07
Zielona87, Polecam Ci na bezsenność 30-60mg mianseryny+25-50mg tisercinu.Na mnie taki mix wieczorkiem działa skutecznie.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez Zielona87 03 maja 2016, 10:32
fobik123 napisał(a):Zielona87, Polecam Ci na bezsenność 30-60mg mianseryny+25-50mg tisercinu.Na mnie taki mix wieczorkiem działa skutecznie.

Przerabiałam juz mianseryne i tisercin. Po mianserynie przytylam strasznie a po tisercinie nastepnego dnia nie byłam w stanie wejsc po schodach. A spac i tak nie moglam:(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 03 maja 2016, 20:22
Grabarz666 napisał(a):
ladywind napisał(a):Dlatego Ty Ashton i Grabarz przekonaliscie mnie i dzisiaj wezmę na noc 30mg. Dziękuje Wam za wyjaśnienie tego mechanizmu i poradę.

Są pewne niuanse w neuropsychofarmakologii, o których nie powie Ci psychiatra, bo, po pierwsze, sam nie zmagał się z depresją, po drugie, bo nie siedzi pół dnia na PubMedzie ;)

Tak to prawda. Oni te choroby znajdą tylko z podręczników. I te niuanse mają ogromne znaczenie, dzisiaj mniej mam nasilona depresję i myśli s.
Zok niestety nadal męczy i nic za bardzo nie robie tylko większą część dnia spędzam na czytaniu o leczeniu lekach.

-- 03 maja 2016, 19:25 --

Grabarz666 napisał(a):
ladywind napisał(a):Dlatego Ty Ashton i Grabarz przekonaliscie mnie i dzisiaj wezmę na noc 30mg. Dziękuje Wam za wyjaśnienie tego mechanizmu i poradę.

Są pewne niuanse w neuropsychofarmakologii, o których nie powie Ci psychiatra, bo, po pierwsze, sam nie zmagał się z depresją, po drugie, bo nie siedzi pół dnia na PubMedzie ;)

Tak to prawda. Oni te choroby znajdą tylko z podręczników. I te niuanse mają ogromne znaczenie, dzisiaj mniej mam nasilona depresję i myśli s.
Zok niestety nadal męczy i nic za bardzo nie robie tylko większą część dnia spędzam na czytaniu o leczeniu lekach.

przez Tissi 03 maja 2016, 20:56
Hej :) od dzisiaj biorę parogen... Wiem, że każdy reaguje na lek inaczej, jednak może ktoś mi odpowie na moje pytanie lub coś doradzi... Widzę jak ciężkie są początki na paroksetynie, a ja odmówiłam mojej Pani dr wzięcia L4... wiem, że przyniesienie do pracy zwolnienia od psychiatry jest równoznaczne z wypowiedzeniem. Teraz zaczynam żałować, czy serio te skutki uboczne mogą mnie tak pieprznąć nagle? Co uważacie, czy powinnam wziąć L4 i przesiedzieć dwa tygodnie w domu? Nie mam doświadczenia w braniu tego typu leków. 4 lata temu miałam przygodę ze spamilanem ale odleciałam po nim strasznie, potem brałam rok moklar i było całkiem ok. Niestety moja nerwica i lęki wróciły... Może powinnam brać parogen na noc? czy to coś zmieni?

przez Zielona87 03 maja 2016, 21:28
Tissi napisał(a):Hej :) od dzisiaj biorę parogen... Wiem, że każdy reaguje na lek inaczej, jednak może ktoś mi odpowie na moje pytanie lub coś doradzi... Widzę jak ciężkie są początki na paroksetynie, a ja odmówiłam mojej Pani dr wzięcia L4... wiem, że przyniesienie do pracy zwolnienia od psychiatry jest równoznaczne z wypowiedzeniem. Teraz zaczynam żałować, czy serio te skutki uboczne mogą mnie tak pieprznąć nagle? Co uważacie, czy powinnam wziąć L4 i przesiedzieć dwa tygodnie w domu? Nie mam doświadczenia w braniu tego typu leków. 4 lata temu miałam przygodę ze spamilanem ale odleciałam po nim strasznie, potem brałam rok moklar i było całkiem ok. Niestety moja nerwica i lęki wróciły... Może powinnam brać parogen na noc? czy to coś zmieni?

Moim zdaniem nie bierz zwolnienia. Siedzenie w domu nic nie da, tylko będziesz rozkminiac swoje objawy. Idź do pracy, zajmij się czymś, będzie Ci lepiej. Ja widzę po sobie ze jak siedzę w domu to mam za dużo czasu na zastanawianie się nad moim organizmem. A jak idę do pracy to jak nie mdleje to nie myślę o lekach:)

przez Ashton 03 maja 2016, 21:30
Możesz wspomagać się benzo.
Co do zwolnienia, to ja nigdy nie biorę od psychiatry z wiadomego względu.
Idę do rodzinnego koniowała który wypisuje 10 dni za 50 zł i mam spokój psychiczny.

Druga sprawa, to siedzenie w domu nie służy, za dużo się analizuje, czyta forum. Wiem po sobie, 4 dni wolnego i człowiek kalkuluje.

przez Tissi 03 maja 2016, 21:59
Dzięki wielkie za odpowiedź :) Macie rację zostanę w domu to będę studiować forum i ulotkę przez pół dnia. Jak zacznie mi odwalać w pracy to powiem, że dostałam biegunki i pójdę do domu :P
Dzięki za podpowiedź z lekarzem rodzinnym jak będzie mi gorzej to uderzę do internisty :)

przez Ashton 03 maja 2016, 22:03
Tissi napisał(a):Dzięki wielkie za odpowiedź :) Macie rację zostanę w domu to będę studiować forum i ulotkę przez pół dnia. Jak zacznie mi odwalać w pracy to powiem, że dostałam biegunki i pójdę do domu :P
Dzięki za podpowiedź z lekarzem rodzinnym jak będzie mi gorzej to uderzę do internisty :)

Wspomagaj się benzo jeśli będziesz miała kryzys, albo udaj się do rodzinnego na ból korzonek/rwa kulszowa i L4 gwarantowane. ;)

przez tylkonachwile 03 maja 2016, 22:09
wow, czas leci; od ponad roku na paroksetynie :) nadal świetnie działa

to był bardzo dobry czas

to jednak niesamowite, jak do niektórych rzeczy trzeba dojrzeć, zrozumieć;

przez ten czas brałam tylko leki i byłam na konsultacjach u lekarza, a teraz mam zamiar iść na porządną terapię :)

przez Zielona87 03 maja 2016, 22:36
Tissi napisał(a):Dzięki wielkie za odpowiedź :) Macie rację zostanę w domu to będę studiować forum i ulotkę przez pół dnia. Jak zacznie mi odwalać w pracy to powiem, że dostałam biegunki i pójdę do domu :P

Mnie tylko praca i kontakt z ludzmi trzyma w jakiejs wzglednej normalnosci. Jak posiedzialam dzien sama w domu to widzialam u siebie wszystkie objawy z ulotki (a w rzeczywistosci mam polowe;) ). Zaopatrz sie w xannax czy co tam masz na uspokojenie i idz do pracy. Dasz rade, te skutki uboczne nie sa jakies wylaczajace z funkcjonowania. Jaka masz prace? Masz kontakt z mocno stresowymi sytuacjami? z klientem?

przez Vengence 03 maja 2016, 22:51
Jak ktoś ma siłę to może iść do pracy, ale jak we mnie depresja uderzyła kiedyś na początku to nie byłem w stanie wstać z łóżka, nie wiem na co wy się tam leczycie, ale jak depresja przyp...i konkretnie to nie ma zmiłuj. :pirate:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez ladywind 03 maja 2016, 23:05
Vengence napisał(a):Jak ktoś ma siłę to może iść do pracy, ale jak we mnie depresja uderzyła kiedyś na początku to nie byłem w stanie wstać z łóżka, nie wiem na co wy się tam leczycie, ale jak depresja przyp...i konkretnie to nie ma zmiłuj. :pirate:

Nie sądzę że na depresję skoro ktoś śmiga do niej i z bananem na twarzy zapomina o chorobie ;)

-- 03 maja 2016, 22:10 --

Moja praca tez jest związana z klientem lecz nie wyobrażam sobie w depresji obsługiwać kogoś Kiedy raz ze nie skupiam się na rozmowie przez zaburzenia koncentracjiuwagi a dwa ze w chorobie wszelkie kontakty z ludźmi bardzo męczą nie mówiąc o depresji

-- 03 maja 2016, 23:02 --

Moja praca tez jest związana z klientem lecz nie wyobrażam sobie w depresji obsługiwać kogoś Kiedy raz ze nie skupiam się na rozmowie przez zaburzenia koncentracjiuwagi a dwa ze w chorobie wszelkie kontakty z ludźmi bardzo męczą nie mówiąc o depresji
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Zielona87 04 maja 2016, 00:09
ladywind napisał(a):
Vengence napisał(a):Jak ktoś ma siłę to może iść do pracy, ale jak we mnie depresja uderzyła kiedyś na początku to nie byłem w stanie wstać z łóżka, nie wiem na co wy się tam leczycie, ale jak depresja przyp...i konkretnie to nie ma zmiłuj. :pirate:

Nie sądzę że na depresję skoro ktoś śmiga do niej i z bananem na twarzy zapomina o chorobie ;)

-- 03 maja 2016, 22:10 --

Nie mowie ze biegam do pracy z bananem na twarzy ale dzieki temu ze mam cel w zyciu i jakis kontakt z ludzmi to jest mi latwiej.. Nie mam depresji tylko nerwice lękową. Siedzenie w domu mnie miazdzylo i odkad pracuje to mi lepiej, poczucie przydatnosci spolecznej i jakiegos porzadku dnia mi pomaga. Mysle ze lepiej probowac zyc normalnie, a jak sie okaze ze nie daje rady w pracy to pojdzie na L4.

Sortuj wg