PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez HoyaBella 29 kwi 2016, 23:26
"Ponadto w leczeniu ambulatoryjnym
objawu Raynauda można zastosować również fluoksetynę (selektywny inhibitor zwrotnego
wychwytu serotoniny, 20 mg/24h p.o.), losartan (inhibitor receptorów AT1 dla angiotensyny II,
50 mg/24h p.o.), prazosynę (antagonista receptora adrenergicznego, 1-5 mg/24 mg p.o., uwaga
na częste spadki ciśnienia tętniczego i omdlenia) oraz sildenafil(...)"

http://annales.gumed.edu.pl/attachment/ ... teczek.pdf

wie ktoś, czy Paro też się do tego nadaje?

przez Grabarz666 29 kwi 2016, 23:50
Lord Kapucyn napisał(a):Jak się jest w desperacji i człowieka przyciśnie do muru, a się nie ma co się lubi (czyt: benzo), to trzeba lubić to co się ma, więc bywalcy spod monopolowego w razie prohibicji czy braków w asortymencie nawet tym Pikolo by się uraczyli. :D

W to akurat nie wątpię :D

Lord Kapucyn napisał(a):Na moim przykładzie zolpidem niemal zawsze wywołuje u mnie reakcje paradoksalne, ale nie będę opisywał co i jak, bo byłyby to historie rodem z Las Vegas Parano albo Z Archiwum X. :P Po prostu trzymam się z dala od tego leku od pewnego czasu.

Pozostaje więc zopiklon i zaleplon, ew. niedostępny w pl eszopiklon.

Lord Kapucyn napisał(a):Prostując wątek z opowieści dziwnej treści na właściwe tory- paroksetyna... mój pierwszy SSRI i pierwszy LPD. Aż do dzisiaj mi się odbija czkawką. :P

Mój również, przez jakieś 7 dni, później była fluwoksamina i gdyby dorzucili by mi do niej mirtę lub miansę (na kastrację SSRI) w najniższych dawkach, to prawdopodobnie byłbym teraz zdrowy...

przez Lord Kapucyn 29 kwi 2016, 23:54
Lord Kapucyn napisał(a):Na moim przykładzie zolpidem niemal zawsze wywołuje u mnie reakcje paradoksalne, ale nie będę opisywał co i jak, bo byłyby to historie rodem z Las Vegas Parano albo Z Archiwum X. :P Po prostu trzymam się z dala od tego leku od pewnego czasu.

Pozostaje więc zopiklon i zaleplon, ew. niedostępny w pl eszopiklon.

Po zopiklonie(Senzop) to już zdecydowanie miałem czyste Z Archiwum X (kaznodziejskie rozkminy o u-e-fo in public, a snu jak nie było tak nie było). :P Widać leki wpływające selektywnie na alfa1 w receptorze GABA-A mi nie służą. Może taki mózg. :pirate:
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 29 kwi 2016, 23:55
Lord Kapucyn napisał(a):
Grabarz666 napisał(a):Jeśli chodzi o naturalne preparaty, to specyfiki typu kozłek, melisa na silny lęk wolnopłynący, to tak jakby chciało się naje.ać Pikolo

Jak się jest w desperacji i człowieka przyciśnie do muru, a się nie ma co się lubi (czyt: benzo), to trzeba lubić to co się ma, więc bywalcy spod monopolowego w razie prohibicji czy braków w asortymencie nawet tym Pikolo by się uraczyli. :D

-- 29 kwi 2016, o 23:20 --

Grabarz666 napisał(a):Natomiast kiedy po raz pierwszy w życiu zjadłem zolpidem, to było podobnie jak wyżej, tylko sen trwał 8 h. Teraz żeby tak się stało, to dawkę zolpidemu musiałbym zwiększyć jakieś 3x. Mimo, że zdecydowanie rzadko ratuję się zolpidemem, to tolerancja przez te ponad trzy lata sporo wzrosła.

Na moim przykładzie zolpidem niemal zawsze wywołuje u mnie reakcje paradoksalne, ale nie będę opisywał co i jak, bo byłyby to historie rodem z Las Vegas Parano albo Z Archiwum X. :P Po prostu trzymam się z dala od tego leku od pewnego czasu.

-- 29 kwi 2016, o 23:25 --

Prostując wątek z opowieści dziwnej treści na właściwe tory- paroksetyna... mój pierwszy SSRI i pierwszy LPD. Aż do dzisiaj mi się odbija czkawką. :P

Po zolpidemie w kilka minut po zazyciu miewałam wrazenie falujących rzeczy w pokoju, z tym że brałam go tylko kiedy nie mogłam zasnąć. Zaś do ratowania się najlepiej służyl mi lorafen. Wydaje mi sie najlepiej działajacym benzo na ocd, choc bywało ze i on zawodził;)

A żebym gorsza nie była to pierwszym lekiem w historii mojego leczenia była paro :P

przez Lord Kapucyn 29 kwi 2016, 23:56
Mój również, przez jakieś 7 dni, później była fluwoksamina i gdyby dorzucili by mi do niej mirtę lub miansę (na kastrację SSRI) w najniższych dawkach, to prawdopodobnie byłbym teraz zdrowy...

Ha, u mnie był taki właśnie schemat- paro-sertra(b. krótko, nie warte odnotowania)-fluwo-fluwo+niskie dawki miansy(Lerivon). Doraźnie alpra na kompletną biedę. No ale rezultatów to nie przyniosło.

-- 29 kwi 2016, o 23:59 --

ladywind napisał(a):Po zolpidemie w kilka minut po zazyciu miewałam wrazenie falujących rzeczy w pokoju, z tym że brałam go tylko kiedy nie mogłam zasnąć.

Falujące rzeczy w pokoju to jeszcze pół biedy. Koleżance forumowiczce notorycznie po zolpie skakały klawisze na klawiaturze, zamieniały się miejscami, np. "P" wskoczyło w miejsce "F", albo "K" w miejsce "W", potem klawisze zaczynały się do niej śmiać, potem chyba ona do klawiszy, a posty pisane w takim narzeczu, że esperanto i dialekty elfów starszej krwi przy tym wymiękają chyba wciąż tu jeszcze gdzieś wiszą.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez ladywind 29 kwi 2016, 23:59
Zdecydowanie lepiej usypia mnie teraz mirta niz wszelkie nasenne, po których potrafie sie budzic w nocy. Tylko ta żarłocznosc :bezradny:
Ale kij ważne że troche lepiej sie jednak czuje niz ostatnio :pirate:

przez Zielona87 30 kwi 2016, 23:01
Mi po zolpidemie czasami nawet nie chce się spać a czasami urywa mi się film i nie pamiętam godziny albo 2. A potem rano widzę co zjadłam, co do kogoś napisałam, mąż mi opowiada co wyprawialam. Żenada.
Po mianserynie dalej nie spałam ale przez zarlocznosc przytylam i to sporo. Teraz na paro już schudłam kilka kg-myślicie że to od paro czy od odstawienia mianseryny?
Nerwica lękowa

promazyna 200 mg
parogen 40mg
zolpidem 10-30mg
xannax doraźnie

przez slawas 01 maja 2016, 02:38
ZIELONA87
Mysle że schudłas po odstąwieniu mianseryny

przez dr. Psycho Trepens 01 maja 2016, 15:59
Od dziś po 13 latach przerwy od PARO łykam ją na nowo.
Przez te 13 lat jechałem najpierw na Citalopramie a potem Escitalopramie.
Mam nadzieje, że będzie lepiej.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez rulonnpk 01 maja 2016, 17:27
witam
Od 8 tygodni biorę esc obecnie w dawcę 20mg bez szczególnej poprawy Pani doktor zadecydowała o zmianie ssri na paro powiedziała że z dnia na dzień mam przejść na serotax w dawce 20mg wolałbym jakiś łagodniejszy spsób na zmianę leku czy ktoś ma jakieś doświadczenia ???

przez Monster6 01 maja 2016, 18:10
Też nigdy nie miałem anhedonii po latach na SSRI.Mam anchedonie kiedy nie biorę SSRI.Po nich ona przechodzi.

przez slawas 01 maja 2016, 21:51
RULONNKPK
Ja tez przechodzilem z citalopramu na paro z marszu tzn.z dnia na dzien,i nie mialem problemu z przejsiem,ale mozesz zejsc najpierw na 10esc i pobrac z tydz,a potem na 10 paroksetyny,a po tyg zwiekszyc na 20,i mysle ze byl by to dobry sposob,napewno nie odczul bys tak roznicy w pszejsciu

przez Zielona87 01 maja 2016, 23:17
Złamałam się i wzięłam zolpidem. Jestem na siebie wsciekła. A juz 2 dni wytrzymałam;( a spać i tak mi się nie chce;(
Nerwica lękowa

promazyna 200 mg
parogen 40mg
zolpidem 10-30mg
xannax doraźnie

przez ladywind 02 maja 2016, 13:36
Słuchajcie biorę paro już od 5 tyg w dawce 40mg i od jakiegoś czasu 15mg mirty lecz niestety biur odczuwam poprawy ani w depresji ani nerwicy natrectw. Czasem bywają dni kiedy czuję się dużo gorzej. Oprócz tego mam anhedonie iw ciągu dnia nie mam tak że mam jakąś ulgę że nie myślę o chorobie.
Powiedzcie czy jest jeszcze szansa że ten zestaw coś u mnie ruszy czy muszę zmienić leki?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Sortuj wg