PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

Re: ParoMerck---->ParoGen

przez nerwus87 01 sie 2010, 20:25
ehh 2-3 tyg nie wytrzymam tyle, przeciez z lękiem nie da sie pracowac..

[Dodane po edycji:]

jeszcze pytanie czy parogen wogole mi pomoze w pozniejszym etapie... czy oplaca sie tak katowac, a jeszcze moga byc problemy z odstawieniem, w mojej glowie rodzi sie pytanie czy ten lek leczy czy usmierza na okres zazywania..

wiem, zalezy od organizmu, ja mysle ze on mi tylko zaszkodzi, jednak podejme druga probe za jakis tydzien

przez 19_latek 01 sie 2010, 22:33
To czy sie oplaca przetrwac te pierwsze tygodnie zalezy od organizmu. U mnie sie oplacalo tylko ze ja dodatkowo przeciwlękowo bralem Fluanxol (nie ma zadnych skutkow ubocznych - przynajmniej u mnie) to mi pomoglo przezyc te 2 tygodnie. Pozniej paro zaczelo dzialac i juz bylo coraz lepiej.
19_latek

przez Lili-ana 02 sie 2010, 01:15
nerwus87 napisał(a):w mojej glowie rodzi sie pytanie czy ten lek leczy czy usmierza na okres zazywania..

oczywiście, że lek NIE LECZY, tylko TŁUMI objawy. I każdy lek tak działa. Podstawa to psychoterapia i praca nad sobą! Tędy droga do wyzdrowienia, a nie przez branie proszków.
Lili-ana

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: ParoGen - problem po odstawieniu leku.

przez Kala99 03 sie 2010, 23:32
Witam,
Ja również leczę się na nerwicę, od 1 grudnia 2008 roku brałam Paromerck (ParoGen). Poza tym biorę jeszcze Perazin. Na początku lipca moja lekarka zaproponowała bym odstawiła ParoGen i tak właśnie uczyniłam, oczywiście zachowując jej wszelkie zalecenia. Przez 2 tygodnie brałam pół tabletki, następnie co drugi dzień też pół tabletki przez kolejne 2 tygodnie. I od soboty 31 lipca nie biorę już tego leku i muszę przyznać, ze czuje się FATALNIE! Cały czas kręci mi się w głowie, to jest nie do zniesienia. Poza tym jak wykonuje ruch głową lub gałkami ocznymi to się nasila, a na dodatek mam okropne mdłości i biegunkę :( i już tak przez 4 dni. Jutro idę do lekarza żebyś coś na to poradziła. Pomimo to uważam, że ParoGen to bardzo dobry lek, nie uzależnia. I mam nadzieję że te objawy po odstawieniu miną szybko.
Pernazinum 50mg + Trittico CR 75mg

Re: ParoGen - problem po odstawieniu leku.

przez sew333 04 sie 2010, 00:20
Ja miałem podobne objawy jak zapaliłem kiedyś za dużo Trawki w połączeniu z alkoholem . Jak ruszałem głową to nagle miałem zawroty takie . JAk nie ruszałem było ok. Tylko w momencie jak w lewo czy w prawo poruszyłem głową takie zawroty z lekkim dziwnym bólem w głowie miałem. A tak sie spaliłem ,że dosłownie zapomniałem jak wrócić do domu. Ta trawa mnie zjechała wtedy. Normalnie mógłbym być maksymalnie pijany i pamietałbym jak wrócić do domu. A jak sie przepalisz to zapominasz :D Od tego momentu nie zapaliłem już.

( w sumie to chyba była trawka, poczestował nas nieznajomy w parku, musiał być nieżle spruty,że rozdawał towar obcym za darmo :) ) Wiec spróbowałem i to w dodatku po piwach.
NA trzeżwo od obcego nic bym nie wziął. Ale sądze ze to było zielsko , bo śmiałem sie bez sensu jak głupi po czym zapomnialem jak iść do domu. LSD to na bank nie było.

przez 19_latek 04 sie 2010, 14:21
Kurde dzis jest kolejny dzien w ktorym biore 30mg i dostalem nudnosci, mozliwe ze sie czyms zatrulem ale czuje sie podobnie jak gdy zaczynalem brac ten lek. Mam nadzieje ze po jakims tygodniu znikna skutki uboczne.
19_latek

przez aree1987 04 sie 2010, 15:21
19_latek napisał(a):Kurde dzis jest kolejny dzien w ktorym biore 30mg i dostalem nudnosci, mozliwe ze sie czyms zatrulem ale czuje sie podobnie jak gdy zaczynalem brac ten lek. Mam nadzieje ze po jakims tygodniu znikna skutki uboczne.

Ja wczoraj i przedwczoraj pare godzin po zarzyciu miałem mega nudności wisiałem z głową nad klozetem już, a wczesniej wypiłem tylko zieloną herbatę.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez Shadowmere 04 sie 2010, 15:40
aree1987, a jak Ci paro służy w ogole?ijak dużo czasu bierzesz?pomaga na FS?
Shadowmere

przez aree1987 04 sie 2010, 19:02
Shadowmere napisał(a):aree1987, a jak Ci paro służy w ogole?ijak dużo czasu bierzesz?pomaga na FS?

Niestety póki co wydaje się nasilać lęki i strasznie śpiący chodzę właściwie tylko śpie ;) A dzisiaj zacząłem 6 tydzień. Poczekam jeśli po 2 mcach mi sie nie poprawi zwieksze dawke na 30mg.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed

przez zdesper 05 sie 2010, 00:48
masz stary cierpliwosc do tych lekow;P . Minęło 6 tygodni więc smiało mozna stwierdzic,że lek w pełni rozwinal swoje dzialanie i skoro czujesz sie tak jak teraz to raczej nic sie juz nie zmieni, a tym bardzej po zwiększeniu dawki.Skoro na 20 mg jestes śpiący to na 30 z pewnoscia bedziesz mial problemy z otworzeniem oczu:P.Sprawdziles jak dziala, wiec po co az tyle czekasz i marnujesz życie?:P. Być moze jest naprawde jakis lek ktory Tobie pomoze, ale tak dlugim braniem zle dobranych lekow tylko przedluzasz moment w ktorym juz trafisz na ten jedyny specyfik:P
zdesper

przez miko84 05 sie 2010, 07:55
Mądrze prawi, wódki mu dajcie ! : )
miko84

przez zdesper 05 sie 2010, 12:15
zdrowia nie wódki;P
zdesper

przez aree1987 05 sie 2010, 12:49
6-8 tygodni zazwyczaj tyle to trwa, a ciągłe zmienianie leków do niczego dobrego nie prowadzi. Chce dać każdemu szanse, a przy tym nie przegapić tego dobrego ;)
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed

przez 19_latek 05 sie 2010, 14:28
Dzis juz lepiej, nudnosci nie mam wcale, mozliwe ze to nie bylo od tabletek. Fajnie sie teraz spi, nie mozna rano wstac :D Budzilem sie kilka razy rano ale zaraz zasypialem, dobrze ze wieczorem moge zasnac. Poki co jest ok, derealka jakby jest minimalnie mniejsza, zobaczymy co bedzie za tydzien.
19_latek

Sortuj wg