PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez buszujacywtrawie 22 kwi 2016, 03:03
cranberrries napisał(a):dzięki za informacje.
miałeś jakieś problemy z odstawieniem? czy wszystko poszło ok?
i jak odstawiłeś całkowicie to czuleś sie lepiej?

Żadnych problemów z odstawieniem, a odstawiłem, bo zacząłem psychoterapię, a Seroxat i tak nie działał. Czułem się świetnie, 13 miesięcy w terapii bez leków :) Pozdrawiam :)

przez Zielona87 22 kwi 2016, 18:10
Jak tam samopoczucie? Ja wczoraj pogadalan z koleżanką o chorobie. Tak normalnie, jak o zwykłej sprawie. Opowiedzialam jej jakie mam skutki uboczne i jak się czuję. Posmialysmy się i czułam się super normalnie. A wieczorem zupełnie nie wiem czemu urwał mi się film po zolpidemie. Dawki nie zmieniłam a totalnie odlecialam i nic nie pamiętam. Jestem przerażona. A dzisiaj czuję się ok.
Nerwica lękowa

promazyna 200 mg
parogen 40mg
zolpidem 10-30mg
xannax doraźnie

przez cranberrries 24 kwi 2016, 22:48
Witajcie,
biorę już paro równo miesiąc (4 tygodnie).
Czy ktoś ma jakiś sposób na mocne bicie i uderzenia serca podczas leżenia (pozycja leżąca).
i czy jest w ogóle jakiś sposób na wydłużenie snu? zasypiam w miarę normalnie, natomiast gdy się przebudzę po ok. 5-6 godzinach, to nie ma możliwości abym ponownie zasnął. Pomóżcie i doradźcie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez slawas 25 kwi 2016, 11:55
CRANBERRIES
Mi lekarz zapisal bisocard.spowalnia prace serca i je uspokaja,moze pomoglo by ci na te mocne uderzenia,a co do spania to dla mnie niezawodna jest mianseryna,bo spie na niej nawet do 12 godz nieprzerywalnym snem,co przed braniem bylo zupelnie niemozliwe

przez tictac 25 kwi 2016, 21:39
slawas,
A jaka to praca , co robisz jak daleko masz dojeżdżać i czym ?

U mnie jeśli chodzi o nerwy to jest duża poprawa , biorę paro już z 50 dni i sporo spraw załatwilem , szczegolnie badań, mam zamiar nawet iść do dentysty i to bez benzo może nawet się uda bo znalazłem fajne ciche miejsce. Zrobiłem badania krwi, moczu, wymaz, jeżdżę na zakupy zalatwiam sprawy i to bez benzo! Niestety paro zaburza ciągle lobido i za chiny nie mogę skończyć i osiągnąć orgazm , szkoda mi tego trochę ale co zrobić musiał bym próbować dorzucić mianseryne, a jakoś nie chcę się szpikowac ani przytyć. Mam nadzieję, że za jakiś czas może chociaż zmniejsze odrobinę paro żeby kontakt z bazą na dole był lepszy.

przez cranberrries 26 kwi 2016, 10:13
Proszę jeszcze o podpowiedź, bo mój lekarz raczej nie dał mi jednoznacznej odpowiedzi.
Biorę paro już ponad miesiąc. Początkowo brałem (8 dni) 10 mg, od prawie 4 tygodni biorę 20 mg.
Na dawce 10 mg czułem się znacznie lepiej, mogłem się bardziej skupić i w ogóle. Czy mógłbym zmniejszyć np. od piątku dawkę do 10 mg i pobrać jeszcze miesiąc, a potem odstawić?
dodam, że teraz jak wstaję rano mam ociązałą głowę, niby nie boli, ale jakby ktoś mnie walnął. Chciałbym też więcej ogarniać z tego co oglądam i czytam...
myslicie, że zmniejszenie dawki pomoże?

przez Vengence 26 kwi 2016, 11:31
cranberrries napisał(a):Proszę jeszcze o podpowiedź, bo mój lekarz raczej nie dał mi jednoznacznej odpowiedzi.
Biorę paro już ponad miesiąc. Początkowo brałem (8 dni) 10 mg, od prawie 4 tygodni biorę 20 mg.
Na dawce 10 mg czułem się znacznie lepiej, mogłem się bardziej skupić i w ogóle. Czy mógłbym zmniejszyć np. od piątku dawkę do 10 mg i pobrać jeszcze miesiąc, a potem odstawić?
dodam, że teraz jak wstaję rano mam ociązałą głowę, niby nie boli, ale jakby ktoś mnie walnął. Chciałbym też więcej ogarniać z tego co oglądam i czytam...
myslicie, że zmniejszenie dawki pomoże?
Po pierwsze miesiąc, to tyle co nic, nie już bierzesz miesiąc tylko dopiero miesiąc,
zmniejszenie dawki nie wiele da, choć coś może pomóc, radzę uzbroić się w cierpliwość, ssri rozkręcają się miesiącami, pierwszy miesiąc
to praktycznie same skutki uboczne występują, w 2 miesiącu zaczyna się coś dziać, poza tym dawka minimalna terapeutyczna paro to 20mg,
na co się leczysz??
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Kalebx3 26 kwi 2016, 12:03
Czy mógłbym zmniejszyć np. od piątku dawkę do 10 mg i pobrać jeszcze miesiąc, a potem odstawić?

cranberrries, skoro lepiej się czułeś na 10 mg to powinienieś wrócić do tej dawki .
",,, jeszcze miesiąc a potem odstawić ,,,"? - oczywiście ,że możesz , jednak takie postępowanie może Ci się odbić mocną czkawką . Nie myśl zresztą co będzie za miesiąć i nie planuj ze swoim leczeniem , nie paktuj z chorobą , ona ma swoje prawa , ktłrych nikt z nas nie rozumie do końca .Teraz walcz o każdy dzień , tak walcz , byś przynajmniej nie utonął , jak trzeba to na dupościsku , jak trzeba to ,,, rozumiesz ?
Lek - jesli w ogóle dobrze u Ciebie zatrybi - to o odstawieniu go możesz mysleć dopiero po około 9 miesiącach jak nie 1roku . Inna sprawa to to , na co chorujesz , jak głęboko etc .

Vengence,
- Mistrzu jak tam ruski dopalacz Afo ?
Powiem Ci szczerze,że zestawik to masz lekko mówiąc dziwacznie zakręcony ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez slawas 26 kwi 2016, 12:08
TICTACpraca przy tasmie,sciagam z tasmy umyte skrzynki z hipermarketu i ukladam na palety,w dosc szybkim tempie,ale za to dostalem swoja zmiane,i pracuje 4 dni,a potem 4 dni wolne,a dojezdrzam autobusem prawie godzina drogi
CRANBERRIES
Zgadzam sie z kolega wyzej,tylko miesiac to jak kropla w morzu,radze cierpliwie poczekac

przez Vengence 26 kwi 2016, 12:14
Kalebx3 napisał(a):
Czy mógłbym zmniejszyć np. od piątku dawkę do 10 mg i pobrać jeszcze miesiąc, a potem odstawić?

cranberrries, skoro lepiej się czułeś na 10 mg to powinienieś wrócić do tej dawki .
",,, jeszcze miesiąc a potem odstawić ,,,"? - oczywiście ,że możesz , jednak takie postępowanie może Ci się odbić mocną czkawką . Nie myśl zresztą co będzie za miesiąć i nie planuj ze swoim leczeniem , nie paktuj z chorobą , ona ma swoje prawa , ktłrych nikt z nas nie rozumie do końca .Teraz walcz o każdy dzień , tak walcz , byś przynajmniej nie utonął , jak trzeba to na dupościsku , jak trzeba to ,,, rozumiesz ?
Lek - jesli w ogóle dobrze u Ciebie zatrybi - to o odstawieniu go możesz mysleć dopiero po około 9 miesiącach jak nie 1roku . Inna sprawa to to , na co chorujesz , jak głęboko etc .

Vengence,
- Mistrzu jak tam ruski dopalacz Afo ?
Powiem Ci szczerze,że zestawik to masz lekko mówiąc dziwacznie zakręcony ;)
No trochę zakręcony, ale już miałem dość tego marazmu, well na energie, tiane na nastrój, a afo na wyciszenie + dopał w postaci większej energii i zmniejszenia poziomu niepokojów niemal
do zera, w sumie bym coś dołożył jeszcze. :P
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez radoo9696 26 kwi 2016, 18:44
Witajcie!
Od miesiąca biorę ParoGen 20 mg ale mimo tam 2-3 dni z dobrym samopoczuciem znów dzieje sie źle...
To znaczy znowu śpię cały czas rano nie ma mowy aby mnie dobudzić , czuje jakies dziwne uczucie zawrotów głowy, bolą mnie oczy i czuje sie jakby znowu zaczeły wracać jakies puste lęki i bóle głowy w roznych miejscach + uczucie takie drętwienia głowy, bez powodu sie denerwuje i wali mi serce
moze miesiac to troche za krótko , ale nadal doskwierały by mi te skutki uboczne? Zaczynam juz sie okropnie denerwowac ze to cos innego a nie nerwica i nie umiem sie na niczym innym skupic
Podzielcie sie ze mna swoimi doświadczeniami bo zaczynam wychodzic z siebie ;/

przez Aga12345 26 kwi 2016, 20:57
Witajcie, mam problem z paroksetyną ...przyjmuję od 2 tygodni 10 mg, skutki uboczne jak w ulotce oprócz jednego - całodobowe wysokie ciśnienie 150/110. a tętno w normie Nigdy wcześniej nie miałam problemu z ciśnieniem. Ten lek z reguły powinien obniżać ciśnienie a nie podwyższać i to pomimo że zaczęłam brać betabloker. Ciśnienie nawet na chwilę nie spada. Lekarz dosypał uspokajaczy na noc (benzo), twierdzi że to moja obawa przed lekiem, ale ja jestem w miarę spokojna, wiedziałam na co się decyduję. Niestety podwyższona dawka uspokajaczy też nie przekłada się na obniżenie ciśnienia . Miał ktoś z tym problem? Może jakieś pomysły dlaczego takie działanie. Dzięki z góry za jakieś info.

przez MarioW 26 kwi 2016, 21:28
Aga12345, może się denerwujesz podczas mierzenia? Nawet podświadomie. Ja tak mam. Gdy ktoś mi mierzy ciśnienie, to zawsze wychodzi za wysokie. Ale miałem wiele razy robione całodobowe badania holtera ciśnieniowego i te wychodziły w normie.

przez Aga12345 26 kwi 2016, 21:46
MarioW, właśnie w tym problem że w ogóle nie czuję jakiegoś zdenerwowania, pierwszy raz zmierzyłam bo bolała mnie głowa ... i zaskoczenie. U lekarza dokładnie taki sam wynik, zresztą tak mnie szpikuje uspokajaczami że przynajmniej raz powinno wyjść trochę niższe...

Sortuj wg