PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
246
70%

Nie
61
17%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 352

przez ladywind 19 kwi 2016, 19:10
Vengence napisał(a):
Ashton napisał(a):Z wyżej wymienionych powodów o moich problemach nie wie nikt. Kobietę jeszcze ktoś zrozumieć może, ale mężczyzna z problemami? Przecież ma być się samcem Alfa, silnym psychicznie, radzącym sobie z problemami. Dobrze, że mój magik i psycholog mnie zrozumie. :D
Ta i to my najczęściej wali samobóje.

Oj nie kazda kobieta ma tak lekko. Mnie wychowywano twardo, nie można było pokazywac słabosci jak płaczu czy swoich problemów. Ojciec potrafił sie smiac albo dogryzac mi , kiedy płakałam. Mama chciala bym była twarda psychicznie i nie lubiała kiedy okzywałam słabosc.
I co teraz dorosłam i duszę to w sobie, na wsparcie ze strony rodziny liczyc nie moge, a dalsza to nawet bym nie smiała.

Na forum nieraz widze dziewczyny z problemami podobnymi do moich, ale nawet depresji nie przezywaja tak silnie, bo maja to zrozumienie od najbliozszych i przez to jakis wewnetrzny spokój czy moze inaczej poczucie bezpieczentwa. Ja tego nigdy nie zaznałam, totez moje depresje są naprawde bardzo silne z myslami s.

przez edytka1976 19 kwi 2016, 20:08
Bez wsparcia najbliższych jest naprawdę do du ....y. bogu dzięki mnie to nie dotyczy.
Paroksetyna od sierpnia 2011 obecnie 15mg i perazin 12,5 mg doraźnie
25.09.16 odstawienie paroksetyny
27.09 16 10mg citalopram
01.10.16 20mg citalopram
Depresja mieszana.

"Przestań się zamartwiać-zacznij żyć "

przez oskaka 20 kwi 2016, 00:25
Pomogło komuś na totalny brak chęci do czegokolwiek, brak skupienia, lęki?
Sami tworzymy własne demony.

F41.2, DDA
Wenlafaksyna 150 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez slawas 20 kwi 2016, 19:17
A ja czuje sie rewelacyjnie,nie wiem czy to moze przez pogode,bo jest bardzo slonecznie,a moze zasluga paro,bo biore 4 miesiac,ale czuje duzo pozytywnej energi,az chce sie zyc.zobaczymy jak bedzie jutro,bo musze wstac o 4 rano do pracy,a zwykle ranki mam przymulajace

przez edytka1976 20 kwi 2016, 19:21
Slawas Paro działa. Bardzo mnie cieszy twój wpis! !!!!!
Paroksetyna od sierpnia 2011 obecnie 15mg i perazin 12,5 mg doraźnie
25.09.16 odstawienie paroksetyny
27.09 16 10mg citalopram
01.10.16 20mg citalopram
Depresja mieszana.

"Przestań się zamartwiać-zacznij żyć "

przez Zielona87 20 kwi 2016, 20:43
oskaka napisał(a):Pomogło komuś na totalny brak chęci do czegokolwiek, brak skupienia, lęki?

Mnie! Czuję się generalnie dużo lepiej, mam nadzieję na jasne jutro. Żyje jakoś bardziej świadomie, wierzę w to ze coś mi się uda, nie chce mi się spać w ciągu dnia, potrafię porozmawiać z kimś bez płaczu, uśmiecham się... Ale oczywiście są skutki uboczne-totalna słabość, skurcze mięśni, zaparcia, brak orgazmu, libido 0.

przez tictac 20 kwi 2016, 21:04
U mnie zniknęło większość lęków przy wykonywaniu podstawowych czynności ale jakoś jestem taki jak kamienna twarz. Mało co mnie cieszy, mało co mnie smuci , mało co mnie interesuje. Generalnie ile powinienem brać ten lek ? Bo abstrakcyjnie to czuję, że na mnie już nie działa albo po prostu tak działa, że wydaje mi się że nie działa, a jestem normalny. Nie testowałem jeszcze w innych sytuacjach leku. I dziwna sprawa bo okropnie ciężko mi się rano zwlec z łóżka , jak by nie miało znaczenia czy wstanę dziś czy nie, jak już się czymś zajmę to jakoś to leci, ale rano to spędzam godzinę lub dwie przy wstawaniu.
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

przez cranberrries 20 kwi 2016, 21:44
Cześć Wam,
czy ktoś ma jakieś doświadczenie, wiedzę dot. odstawiania paro?
po jakim czasie można stopniowo zmniejszać dawkę i zejść całkowicie z leku?
jak to wyglądało u waszych znajomych, u Was?
wiem, że na forum są głównie ludzie, którym się nie udało, ale może znacie kogoś, kto przeszedł tą drogę i czuję się teraz w miarę ok :)

przez oskaka 20 kwi 2016, 23:18
Zaczynam od piątku po zajęciach bo następny tydzień będzie raczej lajtowy. Benzo jest hyrto też może jakoś przetrwać mi sie to uda. Zaczynam brać bo ostatnio pojawiły się myśli s... Największym obecnie moim problemem jest lek przed zawałem przez co unikam panicznie biegania a nawet szybkiego chodu. Mam nadzieję że w trakcie kuracji przyjdą dawne zainteresowania. Wykastrowanie emocjonalne to chyba nawet na rękę mi będzie bo i tak ciężko mnie rozbawić, libido też mi wisi bo nie mam obecnie partnerki (jak się ogarne to dopiero będę szukać :D )
Sami tworzymy własne demony.

F41.2, DDA
Wenlafaksyna 150 mg

przez buszujacywtrawie 21 kwi 2016, 03:30
cranberrries napisał(a):Cześć Wam,
czy ktoś ma jakieś doświadczenie, wiedzę dot. odstawiania paro?
po jakim czasie można stopniowo zmniejszać dawkę i zejść całkowicie z leku?
jak to wyglądało u waszych znajomych, u Was?
wiem, że na forum są głównie ludzie, którym się nie udało, ale może znacie kogoś, kto przeszedł tą drogę i czuję się teraz w miarę ok :)

Brałem w latach 2008-2011. Odstawiłem bodajże w ciągu 5-6 tygodni. Zmniejszałem do 10 mg, bo brałem 20, tak ze 3 tygodnie, a potem 10 mg co 2 dni.

przez cranberrries 21 kwi 2016, 10:21
dzięki za informacje.
miałeś jakieś problemy z odstawieniem? czy wszystko poszło ok?
i jak odstawiłeś całkowicie to czuleś sie lepiej?

przez ladywind 21 kwi 2016, 18:12
Wróciłam dzisiaj od lekarza. Po moich objawach i samopoczuciu stwierdziła, że jestem w bardzo złym stanie i narazie zapisała mi Mirtazapine w dawce 15 mg do paroksetyny. Powiedziała, że jesli za miesiąc nie bedzie poprawy to bedzie chciała mi zmienić paro na brintelix . Pytałam co mysli o dodaniu olanzapiny, ale narazie nie widzi u mnie leku z tej grupy.
Na pytanie o odrealnienie powiedziała, że jest to zupełnie normalne u ludzi, którzy przezywaja spory lęk . I kiedy minie nerwica i depresja, to przestane to odczuwać.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Grabarz666 21 kwi 2016, 18:32
ladywind napisał(a):... narazie zapisała mi Mirtazapine w dawce 15 mg do paroksetyny.

Uważaj na tycie! 30 min po przyjęciu mirtazapiny zamknij lodówkę na klucz i połknij go ;)

przez sebo001 21 kwi 2016, 18:32
Jakie masz objawy ? Na kolejnych wizytach mówię
, że nadal odczuwa wszystkie objawy z którymi trafiłem na pierwszą wizytę bo pi prostu nie chce mi się wkoło powtarzać tego samego, że apatia, zmęczenie, utrata wagi itd. Mam nadzieje, że kiedyś powiem coś innego. Nie zwiększyła ci dawki paro ? Brintellix...niestety dla mnie zaporowa cena. Moja szamanka również nie chce mi dać neurolepa i ma takie samo zdanie co do odrealnienia. Na ostatniej wizycie powiedziała, że znowu widzi poprawę więc zostawiła esci tylko zwiększyła dawkę na 20mg i od wt znowu umieram. Wspomniałem o Paro, chce jeszcze zaczekać bo widzi niewielką ale jednak poprawę. Osobiście absolutnie tego nie czuje co też powiedziałem na wizycie. Ladywind jeśli można wiedzieć, skąd jesteś?

Sortuj wg