PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
239
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 345

przez sebo001 17 kwi 2016, 09:46
Ok ale czy paro pomogło wam się poczuć lepiej, odczuwacie jego działanie p/depresyjne i p/lękowe?

przez radoo9696 17 kwi 2016, 12:51
Witajcie!
Moja przygoda z Parogenem 20mg (1 tabl rano ) trwa 23 dni. Stąd moje pytanie do was, czy to mozliwe zeby po ponad 3 tygodniach utrzymywały się skutki uboczne? Cały czas drżą mi mięśnie głownie nóg, nie mogę sie na niczym kompletnie skupić ( najgorszy problem - za 2 tygodnie matura :time: ), bolą mnie nogi, kompletnie nic mi sie nie chce, mam ogromne źrenice, ale najgorsze uboki jak dla mnie to : biegunka, uczucie bólu jakby w czubku głowy, gorsze troche widzenie,uczucie jakby głowa ważyła tone, suche mega oczy no i te ciagłe kłucie w klatce i do tego jeszcze jakas dziwna chrypka :(
Dodam , że jestem niesamowitym hipochondrykiem i miałem juz chyba wszystkie odmiany raków, i innych najgorszych chorób świata. Niby czuje jakas poprawe po tym paro bo jestem moze troche spokojniejszy wczoraj nawet cały dzien cos robiłem ale te uboki sa ostro męczace. Ktos z was tez tak ma bądź miał ? Czy parokestyna wam pomogła, jak tak to po jakim czasie?
Pozdrawiam i życzę spokojnej niedzieli bez żadnych uboków :smile: !

przez Vengence 17 kwi 2016, 13:10
radoo9696, Raczej nie licz na to, że zdasz maturę, w takim stanie, skutki uboczne mogą się utrzymać tak
do max miesiąca, choć czasem dłużej nawet do 6 tygodni, póki lek nie działa.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 17 kwi 2016, 15:18
radoo9696 napisał(a):Witajcie!
Moja przygoda z Parogenem 20mg (1 tabl rano ) trwa 23 dni. Stąd moje pytanie do was, czy to mozliwe zeby po ponad 3 tygodniach utrzymywały się skutki uboczne? Cały czas drżą mi mięśnie głownie nóg, nie mogę sie na niczym kompletnie skupić ( najgorszy problem - za 2 tygodnie matura :time: ), bolą mnie nogi, kompletnie nic mi sie nie chce, mam ogromne źrenice, ale najgorsze uboki jak dla mnie to : biegunka, uczucie bólu jakby w czubku głowy, gorsze troche widzenie,uczucie jakby głowa ważyła tone, suche mega oczy no i te ciagłe kłucie w klatce i do tego jeszcze jakas dziwna chrypka :(
Dodam , że jestem niesamowitym hipochondrykiem i miałem juz chyba wszystkie odmiany raków, i innych najgorszych chorób świata. Niby czuje jakas poprawe po tym paro bo jestem moze troche spokojniejszy wczoraj nawet cały dzien cos robiłem ale te uboki sa ostro męczace. Ktos z was tez tak ma bądź miał ? Czy parokestyna wam pomogła, jak tak to po jakim czasie?
Pozdrawiam i życzę spokojnej niedzieli bez żadnych uboków :smile: !

Z tych skutków ubocznych nadal utrzymuje mi się brak skupienia uwagi, brak motywacji, tez taki ból głowy tyle że napięciowy i przede wszystkim lęki i czuje sie taka spowolniona i otumaniona.

Ja mam z kolei pytanie do chorujących, czy w tych stanach jakis obecnie jestescie ciągnie Was do łóżka, by przespac te najgorsze objawy, zanim nastapi wyraźna poprawa?? Mnie to u siebie bardzo martwi, dzisiaj przelezałam prawie do 15 :( Nie chce tak życ

przez Zielona87 17 kwi 2016, 15:54
ladywind napisał(a):
radoo9696 napisał(a):
Z tych skutków ubocznych nadal utrzymuje mi się brak skupienia uwagi, brak motywacji, tez taki ból głowy tyle że napięciowy i przede wszystkim lęki i czuje sie taka spowolniona i otumaniona.

Ja mam z kolei pytanie do chorujących, czy w tych stanach jakis obecnie jestescie ciągnie Was do łóżka, by przespac te najgorsze objawy, zanim nastapi wyraźna poprawa?? Mnie to u siebie bardzo martwi, dzisiaj przelezałam prawie do 15 :( Nie chce tak życ

Hej, ja biore paro krotko ale tez mam bole glowy (tak jakby miedzy oczami) i spadek motywacji. Lęki sie zmniejszyly, w ciagu dnia funkcjonuje lepiej. Naromiast paniczny strach przed snem pozostal wiec do lozka mnie nie ciagnie. Mam ochote sie upic ale wiem ze nie moge.

przez ladywind 17 kwi 2016, 16:00
Ja mam taki spadek motywacji i energii, że w ciągu dnia nie mam ochoty na nic. Nawet do jedzenia mnie nie ciągni. Mogłabym tam cały dzien nie jeść.

Zielona87 tak zapytam czym zajmujesz czas w ciągu dnia, żeby jakoś przetrwać dzien?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Zielona87 17 kwi 2016, 16:25
ladywind napisał(a):Ja mam taki spadek motywacji i energii, że w ciągu dnia nie mam ochoty na nic. Nawet do jedzenia mnie nie ciągni. Mogłabym tam cały dzien nie jeść.

Zielona87 tak zapytam czym zajmujesz czas w ciągu dnia, żeby jakoś przetrwać dzien?

Jade do pracy albo na uczelnie, a jak jestem w domu to probuje pisac mgr albo posprzatac, ugotowac cos, albo ide na spacer...
No widzisz, a ja nie jem-ja wchlaniam jedzenie. Jakbym byla w ciazy, potrafie zagryzc czekolade zoltym serem;)

przez cranberrries 17 kwi 2016, 16:57
Cześc,
ja również 23 dzień biorę paro.
mam egzamin 1.07, czy uda mi się do niego przygotować będąc na paro?|
czy raczej nie mam szans? jak myślicie?
dodam, że to dosyć trudny egzamin pisemny...
ponadto w 23 dniu brania paro, nadal mam galopujące serce (głownie w trakcie leżenia), brak skupienia i uwagi...

przez radoo9696 17 kwi 2016, 18:33
cranberrries napisał(a):Cześc,
ja również 23 dzień biorę paro.
mam egzamin 1.07, czy uda mi się do niego przygotować będąc na paro?|
czy raczej nie mam szans? jak myślicie?
dodam, że to dosyć trudny egzamin pisemny...
ponadto w 23 dniu brania paro, nadal mam galopujące serce (głownie w trakcie leżenia), brak skupienia i uwagi...

To są prawie 3 miesiace wiec spokojnie dasz sobie rade :)
A ja mam inne pytanko - Czy ParoGen pomógł wam z ta uciażliwa hipochondrią? bo ja mam z tym straszny problem juz wkrecam sobie jakies choroby a najbardziej raka jelita grubego, a jak dowiedzialem sie dzis ze moja babcia umarła wlasnie na raka jelita grubego (wiem , to dziwne ze nie wiedzialem wczesniej ale bylem bardzo mały jak zmarła i tak wyszło...) to cały odębiałem . Juz odechciewa mi sie wszystkiego , najchetniej to by tylko siedziec w googlach i szukac chorob ech... :(

przez slawas 17 kwi 2016, 21:17
Spokojnie RADOO9696
Ja juz mialem zawaly,wylewy,martwice watroby,a nawet jak muj kolega zmarl na trzustke,to juz myslalem,ze wlasnie na to umre…biore paroksetyne 4 miesiac,i wiesz co,juz nie mam takich mysli,mam to gdzies,nawet jak mnie teraz serce zakuje,,to wiem ze to nie zawal,smieje sie teraz z tego

przez sebo001 17 kwi 2016, 22:02
Jak się sprawdziło paro u osób z depresją?

przez dr. Psycho Trepens 17 kwi 2016, 22:22
sebo001 napisał(a):Jak się sprawdziło paro u osób z depresją?

spamujesz temat, masz 1433 strony o tym leku i czytaj, do tego masz u góry ankietę w której jasno jest wszystko określone.
te leki nie usuwają depresji, one je jedynie maskują, depresja jako cecha osobowości to rzecz stała i ciężka do zmiany, nielicznym pomaga psychoterapia ale to mały odsetek ludzi.
pogódź się ze swoją chorobą, bo ja już 20 lat testuję leki i nic z tego, więc nic nie wyczarujesz w tym temacie.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez ladywind 17 kwi 2016, 22:31
dr. Psycho Trepens napisał(a):
sebo001 napisał(a):Jak się sprawdziło paro u osób z depresją?

spamujesz temat, masz 1433 strony o tym leku i czytaj, do tego masz u góry ankietę w której jasno jest wszystko określone.
te leki nie usuwają depresji, one je jedynie maskują, depresja jako cecha osobowości to rzecz stała i ciężka do zmiany, nielicznym pomaga psychoterapia ale to mały odsetek ludzi.
pogódź się ze swoją chorobą, bo ja już 20 lat testuję leki i nic z tego, więc nic nie wyczarujesz w tym temacie.

Może wyleczyć się jej nie da, ale dobrze dobrane leki potrafią wyciągnac z choroby bądz na tyle złagodzic jej objawy, by móc normalnie żyć

przez dr. Psycho Trepens 17 kwi 2016, 22:40
ladywind napisał(a):
dr. Psycho Trepens napisał(a):Może wyleczyć się jej nie da, ale dobrze dobrane leki potrafią wyciągnac z choroby bądz na tyle złagodzic jej objawy, by móc normalnie żyć

zależy co dla kogo jest normalnością, a uwierz, z wiekiem poprzeczkę stawia się wyżej i jest tylko coraz trudniej, a wcale nie przybywa coraz to lepszych leków.
problem w tym że większości z nas nie satysfakcjonuje owe normalne życie, bo po lekach zawsze jest kastracja emocji i życie na pół gwizdka, z czasem każdy
zaczyna na to narzekać a odstawić leki jest potem niełatwo, bo i sytuacja życiowo-bytowa nie daje ku temu powodów.
można by pisać i pisać...
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

Sortuj wg