PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez ladywind 16 kwi 2016, 20:18
Don Corleone napisał(a):paroxinorowiec, witamy Cie serdecznie ;)
Nie dziwie sie, ze na 50mg nie masz do niczego motywacji. Ja jestem na 30mg i tez masakra, nawet na hobby nie mam ochoty. Tylko bym lezal przy kompie i czytal ;)
Z praca jednak nie mam problemu.

Pozdrawiam i zycze tu wszystkim w naszym watku, milego weekendu ;)

Widze, że jest nas więcej, którym brakuje motywacji. Don Corleone czy na Twoim zestawie nie masz problemów z natrętnymi myslami?

przez tictac 16 kwi 2016, 20:47
Mi też się średnio chce cokolwiek robić i mniej rzeczy mnie cieszy , niby jestem taki spokojniejszy cichszy i ogólnie wyważony ale to zabiera też pozytywną energię. Ogólnie taką witalność , czy to w sprawach łóżkowych czy to w tworzeniu czegoś nowego i ogólnej chęci i radości z życia. Ale lęki mniejsze i ataki paniki to fakt. Na myśli natrętne ten lek nie działa wcale , mam takie same schizy jak wcześniej.
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

przez Don Corleone 16 kwi 2016, 20:49
Czesc Ladywind , na 30mg nie mam zadnych mysli hipochondrycznych, bo to jest moj glowny problem. Jak zaczynam schodzic z dawka, bo biore paro juz okolo 13 lat, to na 15mg natychmiast sie pojawiaja i wmawiam sobie wszystkie smiertelne choroby jakie istnieja :D Juz sam nie wiem co jest lepsze. Lezec przed kompem na 30mg, czy na 15mg biegac od lekarza do lekarza, bo motywacja na 15mg jest duzo wieksza :D

Pozdro
Od 2003 Paroksetyna 20mg do 30mg (leki, natretne myslenie, hipochondria )
Od 2009 Dodatkowo Trimipramina na wieczor 50mg
Kilkanascie nieudanych prob odstawienia paroksetyny, za szybki spadek dawki

2016 Plan powolnej eliminacji paroksetyny

Obecnie 20 mg Paroksetyny i Trimipramina 50mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ashton 16 kwi 2016, 20:53
Motywacji na SSRI raczej się nie znajdzie. Można powiedzieć dobrze poskładany robot do codziennych obowiązków. O jakiś uczuciach wyższych możecie zapomnieć.
Wenlafeksyna 150mg
Mirtazapina 30mg

przez Zielona87 16 kwi 2016, 21:14
Dzisiaj była masakra! Po pierwsze z powodu zaparc które wzięłam dulcobis... Dostałam w nocy takiej biegunki ze prawie zemdlalam i dotarłam do łóżka na kolanach modląc się żebym nie padła po drodze. A rano pojechałam na szkolenie i ludzie mi mówili że wyglądam jak nacpana, mam nienaturalnie wielkie oczy i dziwnie opadniete kąciki ust... oczywiście nie przyznalam się nikomu ze coś biorę. Teraz już tak będzie?
Nerwica lękowa

promazyna 200 mg
parogen 40mg
zolpidem 10-30mg
xannax doraźnie

przez paroxinorowiec 16 kwi 2016, 21:33
No tak mam problem z motywacją na 50mg, ale na mniejszej dawce wraca straszna depresja... Z dwojga złego lepiej być sennym niż mieć myśli... Sami wiecie.
BÓG, HONOR, OJCZYZNA!

paroxinor - 50mg

przez lunatic 16 kwi 2016, 21:45
ja biore doraźnie Amisan do paroksetyny na motywacje i jakąkolwiek energie, lek jak bierze sie sam to porządnie daje popalić pod tym względem, nie wiem kto to coś w ogole zarejestrował jako antydepresant, jak to coś samo w sobie wywołuje objawy depresji

przez paroxinorowiec 16 kwi 2016, 21:55
Na mnie amisan w ogóle nie działa, tak jak bym w ogóle nic nie brał. Brałem go kiedyś i samego i z różnymi SSRI
BÓG, HONOR, OJCZYZNA!

paroxinor - 50mg

przez HoyaBella 16 kwi 2016, 21:57
Zielona87, ale to też trochę wiesz... też przez zarwaną noc wyglądałaś na przemęczoną.

przez Ashton 16 kwi 2016, 22:09
Sulpiryd/Amisulpiryd dodani do ssri powinny przywracać minimalnie radość z życia, poruszyć świat. Albo atypowy lek antydepresyjny Bupropion, jest dobry na brak przyjemności z życia, czy brak odczuwania emocji, czyli anhedonię przez zwiększanie aktywności dopaminy.
Wenlafeksyna 150mg
Mirtazapina 30mg

przez lunatic 16 kwi 2016, 22:16
bupropion potrafi mocno nasilić stany lękowe, amisan nie
mialem kiedys po nim takie jazdy ze mnie karetka odwoziła do szpitala bo nie wiadomo było co sie dzieje, a wystarczyło zeby lekarz łaskawie pofatygował sie powiedziec o takiej mozliwości :pirate:

przez Zielona87 16 kwi 2016, 22:25
HoyaBella napisał(a):Zielona87, ale to też trochę wiesz... też przez zarwaną noc wyglądałaś na przemęczoną.

No tak ale juz ktorys raz mi ktos mowi ze wygladam dziwnie. Nie zdarzylo sie Wam to?

przez slawas 16 kwi 2016, 23:13
Zgadzam sie z ASHTON,dodanie w moim wypadku sulpirydu,dodaje troche energi,dziala aktiwizujaco,a przez to nie ma az takiej brak motywacji
ASHTON
Ty chyba jedziesz na takim samym zestawie co ja,tzn.paro,sulpi i miansarya?no oczywiscie dawki inne,i jak sie czujesz?

przez Ashton 17 kwi 2016, 07:57
slawas napisał(a):Zgadzam sie z ASHTON,dodanie w moim wypadku sulpirydu,dodaje troche energi,dziala aktiwizujaco,a przez to nie ma az takiej brak motywacji
ASHTON
Ty chyba jedziesz na takim samym zestawie co ja,tzn.paro,sulpi i miansarya?no oczywiscie dawki inne,i jak sie czujesz?

Zamiast paro łykam fluoksetyne, bo chciałem coś bardziej aktywizującego. Do tego tak jak Ty Sulpi i Miansa.
Ogólnie czuje się zdecydowanie lepiej niż na początku.
Zastanawiam się czasem nad zamianą Mianseryny na Mirtazapine, ale póki mnie jako tako usypia to na razie zostaje.

Sortuj wg